PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windowsi se nece podignuti



Tyrion
06-09-2011, 18:25
Ovako, pc mi je strasni stekao i na kraju se zamrznuo pa sam iso manualno restartat. (win 7 64 bit pro)

Kada je trebao doc windows startip ekran, dosao mi ej samo crni screen. Ponovno sam restartao te mi je ovaj put dosla poruka da je došlo do greške u windowsima te da ubacim instalacijski cd i idem repair.

To sam i napravio, pa mi je dosla greska da sistem koji je instaliran nije ista verzija kao i cd. Onda sam probao sam service pack 1 verzijom, ali mi je dao istu poruku.

Sta bi mogao napraviti, a da nije reinstaliranje windowsa posto ne smijem izgubiti podatke sa harda?

cham3leon
06-09-2011, 18:39
Jesi li brisao neke fajlove? Čudi me da bi se to dogodilo iz čista mira.

Inače, ako ništa drugo, preko nekog bootabilnog CD-a koji ima na sebi Linux možeš ući u filesystem pa si prebaciti sve što želiš sa harda na stick ili prijenosni hard, pa onda bacit reinstall.

Tyrion
06-09-2011, 18:43
Nisam ništa brisao. Sad sam nasao da mogu iz kontrol panela si napraviti Repair Disc na latopu, pa cu s tim probat repairat te missing fileove.

Edit: ni to nije kompatibilno s mojom verzijom...

Falus
06-09-2011, 18:55
Meni je isto to javljalo i nisan moga repair jer mi se valjda skinija neki update ili nesto pa nije vise verzija bila ista, i onda san napravija frisku instalaciju jer nisan nasa rjesenje okolo po netu

Tyrion
06-09-2011, 19:01
A nista, onda cu poslusat cham3leona. Samo sto sad moram novi externi hard kupiti :s

Tyrion
06-09-2011, 20:38
Jesi li brisao neke fajlove? Čudi me da bi se to dogodilo iz čista mira.

Inače, ako ništa drugo, preko nekog bootabilnog CD-a koji ima na sebi Linux možeš ući u filesystem pa si prebaciti sve što želiš sa harda na stick ili prijenosni hard, pa onda bacit reinstall.

Bis mi mogao objasniti kako? Skinuo sam ubuntu. Trebam li ga instalirat ili?

croat1gamer
06-09-2011, 20:44
Nah, samo stavis CD/USB, upalis kompjuter s time u njemu, odaberes da se boota sa toga, uzmes opciju "Live boot" (ili slicno nesta) te onda prebacis.

Tyrion
06-09-2011, 20:48
Mislis ono kao direktno sa cd-a virtualni ubuntu? Probao sam to, ali nemam nikakvih fileova tamo

edit: na tom virtualnom mi pise da mi je hard cijeli prazan

croat1gamer
06-09-2011, 20:59
Provjeri jos jednom, ubuntu ima sjebanu organizaciju fajlova. Worst case scenario: formatirao si slucajno hdd dok si isprobavao nesto s ubuntuom.

Tyrion
06-09-2011, 21:14
probao sam ovo http://technical-itch.co.uk/2006/11/06/ ... om-ubuntu/ (http://technical-itch.co.uk/2006/11/06/how-to-access-your-windows-hard-drive-from-ubuntu/)
nađem folder, ali nema nicega u njemu

s druge strane, windows boot cd mi jos uvijek pokazuje da mi je 500 gb zauzeto