PDA

Pogledaj cijelu verziju : Muke po wirelessu



Zani
03-09-2011, 01:31
Mreža:SBnet, 8 mbit download speed
Router:S Cisco EPC2425
USB adapter:SLinksys 802.11g
Udaljenost router-USB: cca. 10-15 m, 2 betonska zida između

Znači nakon što sam naveo činjenice...
Imam glavni PC i netbook.
Netbook ima ugrađenu wireless karticu sa 802.11n podrškom, što je naprednije od g, koliko ja znam.
Kada ga stavim kraj PC-a (udaljenost), imam savršen ping, brzine, nikada se ne disconnecta. Besprijekorno.

PC. Spajam se preko nekog jeftinog USBa koji radi na 802.11g tehnologiji te začudo ima 5/5 Excellent signal (54.0 Mbps)...
No usprkos tome, brzine su mi na 1-3 Mbit, internet se disconnecta svakih pola sata a navečer svakih 5 minuta.
Što me još više iritira je da sam imao 8 mbit na kompu (sa disconnectanjem), a sad je to misteriozno sve nestalo i pretvorilo se u totalni kaos.

Jedino što meni pada napamet je da je taj USB jednostavno preslab, iako ima signal odličan. Možda bi mi neka PCI wireless kartica sa antenom pomogla?

Lord Ragnarok
03-09-2011, 09:55
sa 2 betonska zida izmedu, koja su najvjerojatnije armirana nije ni cudo na takav signal. ja smao izadem sa mobitelom u stubiste i ode signal ukurac (iphone4 imam). to je cca 10 metara i 1 betonski armirani zid.
dok recimo bolji signal imam van zgrade (mnogo veca udaljenost al nema betonskih zidova).
also, da naravno da e bolja kartica pomoci, al nemoze ni ona uciniti cudo.

Aral
03-09-2011, 10:21
Ako možeš komp nekako spoji žičano, a lap ostavi wireless. Kupnja nove kartice bi možda malo riješila problem al ne previše.

Zani
03-09-2011, 14:57
Ali stvar je u tome da ja često i imam punu brzinu s USB-om, ali zna par sati biti katastrofa.

A laptop kad ga stavim pokraj PC-a, znači isto 2 betonska zida između njegove kartice i routera, radi savršeno.
Tako da neka PCI kartica jaka bi vjerojatno primala signal isto kao taj laptop?

marijanovic
03-09-2011, 15:44
Sigurno imaš najnovije drivere za tu W-lan karticu koju imaš?

Niko Bellic
03-09-2011, 19:55
Ali stvar je u tome da ja često i imam punu brzinu s USB-om, ali zna par sati biti katastrofa.

A laptop kad ga stavim pokraj PC-a, znači isto 2 betonska zida između njegove kartice i routera, radi savršeno.
Tako da neka PCI kartica jaka bi vjerojatno primala signal isto kao taj laptop?
Laptopi skoro uvijek imaju vanserijski dobro implementirane WLAN kartice, a fora je i u anteni koja je najčešće integrirana u poklopcu.