PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lampice na ku[b]č[/b]ištu



Aral
30-08-2011, 06:57
Dakle, imam jedan mali problem kojeg nisam odmah rješavao kak sam sredio novi komp al ta misao mi stalno lurka po glavi i nemogu je se oslobodit.

Naime, power i reset gumb te lampica od diska normalno rade, pospajao sve na matičnu i nema problema. E sad, idem spojit lampicu koja pokazuje da je računalo upaljeno i nikako da proradi. Ima ona tri utora, s tim da je srednji prazan ako sam dobro skužio. Okretao na jednu stranu, okretao na drugu, i nikak. Onda sam šibao različite kombinacije da provjerima dal uopće ledica radi i sve sreća radi, samo tada mi konstantno gore i hdd i power lampica, hdd ne žmiga.

Gledao sam na tim konektorima od kučišta, s jedne strane ima nekakav mali trokutić, jel to nekakav znak za plus ili što? Nikako nemogu dobit tu power ledicu da mi svijetli :( Uz to, neznam na koju stranu moram točno okrenut kad spajam, il je svejedno? Valjda sam probao deset različit kombinacija i nikak da proradi.

croat1gamer
30-08-2011, 08:45
Prouci konektore na maticnoj, morao bi imati ispisano na njoj PWR LED, na njega spojis jedini preostali kabel te upalis komp. Ako radi sve fajn, uspio si, ako ne svjetli, ugasi komp te okreni. Imas 50-50 sanse da ces pogoditi orjentaciju, a osim toga nebi se nista lose trebalo dogodit ako slucajno bude pogresno spojena ledica.

Niko Bellic
30-08-2011, 09:23
Natpis na kabelu bi trebao biti okrenut prema natpisu na ploči. Donji kablovi uglavnom imaju natpis prema dolje, a gornji prema gore. Ako imaš sve u jednom redu, onda natpis treba okrenuti na onu stranu gdje ti to isto piše na ploči.

Aral
30-08-2011, 10:07
Da, kužim. Ali evo npr. pospajam sve kak treba, osim hdd lampice, ona je tro pinska ali u sredini je onaj pin prazan na kabelu. A ja na kučištu imam samo dva pina, i od ta dva mogu spojit na jednog samo a onaj drugi upada u prazno. Poludio sam već, prespojio sam već sve šesnaest puta i niš. Najbolje od svega je kad dobim kombu da power ledica radi u kombi sa disk ledicom al onda nastupa zajeb, hdd ledica neće blinkat :(

Aral
30-08-2011, 12:37
Koji sam majstor. Izvadio sam žice iz konektora i premjestio jedan do drugog, ukopčao i radi :D

može lock

bezimeni
30-08-2011, 17:51
Lampice na kučištu

Kvragu , nisam ni ja pismen i mrzim gramatičke naciste ali ovo me tako bode u oko svaki puta kada vidim .Kuća/kućište ...

Aral
30-08-2011, 18:30
Lol fakat. Meh, žurio sam se, č je blizu ć i tako :)