PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crash kod igranje bilo koje igre.



Sp1key
30-08-2011, 01:53
Večer ekipa. Vec 2 dana imam muke s igranjem igrica. Naime, strastveni sam igrač DOTA i HON igara ali u zadnje vreme s njima isto kao i sa svim ostalim igrama na PC-u imam konstantne crasheve. Sa svakom igrom na isti način. Npr, u HON kad udem, nema problema, sve dok ne nadem game i u koji kada udem iste sekunde mi zacrni ekran(kao da sam ga ugasio),ponovo ga upali i prikaže sliku a nakon 3 sec vračene slike mi se desi opet ista stvar. Tako dugo dok me konačno ne izbaci iz igre s porukom ( D3D_Create: CreateDevice ) .... Ista stvar i kod DOTE, COHA, AGE-a. Sve šljaka tako dugo dok ne pokrenem "game". Ima li možda itko ikakav savjet kako to fixat? Razmišljal sam nove windowse stavit, možda će to rješit problem? Ili? Pomagajte fast! :cry: :cry:

marijanovic
30-08-2011, 11:11
Probaj s novim Windowsima i najnovijim driverima.

Sp1key
30-08-2011, 22:50
Probaj s novim Windowsima i najnovijim driverima.

:shock: :shock: Danas instaliro novi wind 7, formatiral sam cjeli disk i sve, driveri najnoviji, sve sve sve. Problem ostaje na istom. Ljudi helpajte molim vas. Sad kad sam probal HON, mi se crashalo odma cim sam nasao game,nisam ni u igru stigo uc.

Sonic_Moronic
30-08-2011, 22:52
Možda ti je grafička ošla dovraga. Probaj pokrenuti neku 2D igru pa vidi jel valja.

Sp1key
30-08-2011, 22:59
Možda ti je grafička ošla dovraga. Probaj pokrenuti neku 2D igru pa vidi jel valja.

Probo sam pokrenut Soldat i valja i moze se igrat bez crasha. : S... What's next?

Sonic_Moronic
31-08-2011, 00:52
Sljedeće je kupovanje nove grafe.

hansi
31-08-2011, 03:44
e stani stani, hon ima problema sa crashevima, probaj neke druge igre, nemoj odma uludo.

Sp1key
31-08-2011, 11:06
e stani stani, hon ima problema sa crashevima, probaj neke druge igre, nemoj odma uludo.

Čitaj šta sam napiso, svaka igra mi se crasha. Osim ovih 2d. Znaci nova grafa huh? :S.. Jebemu sve. Nema neke druge opcije?

marijanovic
31-08-2011, 11:21
Za početak provjeri memoriju putem memtest86+, nakon toga grafičku putem Furmark.

Sp1key
31-08-2011, 11:54
Za početak provjeri memoriju putem memtest86+, nakon toga grafičku putem Furmark.

Provjerio sam na Furmarku grafu i opet bio crash, bijeli ekran itd.. Znaci grafa je ošla?

marijanovic
31-08-2011, 14:11
Može li malo više informacija (koja je konfiguracija, koja točno grafička)? Kada je zadnji put čišćeno (moguće da s egrafička pregrijava ako je jako prljava)?
Izgledaju li kondenzatori na grafičkoj dobro ili su napuhani/napuknuti/procureni?

Sp1key
01-09-2011, 12:44
Može li malo više informacija (koja je konfiguracija, koja točno grafička)? Kada je zadnji put čišćeno (moguće da s egrafička pregrijava ako je jako prljava)?
Izgledaju li kondenzatori na grafičkoj dobro ili su napuhani/napuknuti/procureni?

Grafa je ATI Radeon 1950x PRO... Procesor : Athlon 64 3000 + ..... Matična : GA-K8NF-9 Gigabyte.

To je to. Nikad ju nisam čitio :D.. A kondenzatore nisam pogledao. Kaj to fakat moze bit presudno?

Freddy
01-09-2011, 14:09
:o i meni se crasha kod svake igre ( osim kod LoLa na ultra low ), ali meni sere o display driverima ( vrlo cesto moram restartat zato sto je ekran crn/bijel ili budu neke crte )
isto sam probao taj Furmark i nakon 3 min se crasho i prikazala se poruka: display driver stopped responding and has recovered
probao sam reinstalirati sve drivere i nista
mislim da je vrijeme za novu grafu ^^

marijanovic
01-09-2011, 14:24
Grafa je ATI Radeon 1950x PRO... Procesor : Athlon 64 3000 + ..... Matična : GA-K8NF-9 Gigabyte.

To je to. Nikad ju nisam čitio :D.. A kondenzatore nisam pogledao. Kaj to fakat moze bit presudno?

Nikad nisi čistio (a sigurno ima godina i godina)? E pa tako ti i treba, neka ti ne radi kad ne znaš čuvati.

Sp1key
11-09-2011, 17:24
Grafa je ATI Radeon 1950x PRO... Procesor : Athlon 64 3000 + ..... Matična : GA-K8NF-9 Gigabyte.

To je to. Nikad ju nisam čitio :D.. A kondenzatore nisam pogledao. Kaj to fakat moze bit presudno?

Nikad nisi čistio (a sigurno ima godina i godina)? E pa tako ti i treba, neka ti ne radi kad ne znaš čuvati.

Sori na neodgovaranju bio sam odustan ovih dana pa se nisam ni previse bavio kompom. U vezi ciscenja, nije da mi se nije dalo nego i sam nisam neki kompjuterski genije pa se na razumijem previse u sklapanje kompa i slicno a kamoli da sam mislio da bi grafu trebalo pocistit. Al eto sta je to tuje, kod furmarka sam probao i desi se isti crash te zatim dode obavjest od ATI-a za drivere kako su se crashali ali da su se sad oporavili, tako nešto. Imas kakve ideje? Pomagaj, ocajan sam:(

Chappi
11-09-2011, 17:38
Obavezno provjeri ram...Ako imas dvije plocice ili vise ostavi jednu samo pa probaj..ako i dalje padaprobaj s drugom plocicom onda...Meni se isto rusilo i bilo je do rama...Ako imas samo jednu,probaj posudit od nekog pa vidi.

marijanovic
11-09-2011, 18:12
Pa očisti temeljito, promijeni termalne paste i tak to.

Sp1key
11-09-2011, 19:58
Hoću,probal bum sve pa javim. CU! :twisted:

DonJackass
13-09-2011, 13:50
Oboris sistem i dignes ga ponovo,radice 100 posto :)

Sp1key
13-09-2011, 20:38
Oboris sistem i dignes ga ponovo,radice 100 posto :)

Vec jesam, i nije.

Eto ekipa,nakraju se ispostavilo da nesto nie u redu s coolerom za grafu pa sam kupio novi , zmontirao ga, pocistio komp od sve prasine i sve radi ko novo. Hvala na pomoci crew. Tnx for help x2 :gitara: