PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje u vezi napajanja



Auctor
20-08-2011, 20:22
dakle slučaj je slijedeći, na postojećoj staroj konfi umire napajanje te sam došao do odluke da zamijenim. Radi se o slijedećim komponentama :
P4 2.8 GHz
1.5 GB DDR400 RAM
GeForce FX 5900XT
Intel® Desktop Board D865GBF/D865GLC
Maxtor 120 GB
PSU Codegen 400W

Budući da je to ATX 20 pinsko napajanje i konektor na matičnoj također ima 20 rupa, nisma uspio spojiti 24pinsko zamjensko napajanje koje imam jer pretpostavljam da mi treba adapter neki. Daljnjim pretraživanjem po netu vidio sam da je i moguće spojiti tako da ta 4 pina viška vire sa strane međutim raspored utora i kondenzatora naravno na mojoj matičnoj to ne dopušta :D
Malo sam tražio po netu pa sam naišao na konkretno ovo (http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+420W%2C+LC+POWER+Office+ Series%2C+ATX2%2C+80mm+vent.+PFC&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.705.004)Snapajanje koje mi se čini u redu ali je ATX2.
Može li mi netko potvrditi ima li ovo napajanje mogućnost odvajanja ta 4 pina i je li dovoljno snažno da drži ovu konfu bez problema ?
Također, u slučaju da možete preporučiti neko jeftinije, a opet dovoljno dobro i jako napajanje slobodno mi recite . Hvala unaprijed

marijanovic
20-08-2011, 20:49
Zanimljivo da ti je taj komp uopće radio na tom napajanju, ako me sjećanje dobro služi FX 5900XT od nVidie je promašena serija - nije jaka bila, jedva dx9, bilo skupo, grijalo se a bome i trošilo struje...

ono što trebaš je otići u trgovinu i pitati za neko napajanje skuplje od 250 Kn s barem 420W ali s 20+4-pin power konektorom.
Dakle napajanje na kojem je odvojivo 4 pina od 24.

Evo recimo taman i ideala bilo bi Corsair CX 430W:
6O51m5U54Qo
Na njemu imaš 24-pin konektor kojem možeš odvojiti 4...

Auctor
20-08-2011, 21:14
nažalost niti u snu ne mislim davati 250 i više kn za napajanje za toliku staru konfiguraciju koja sestri služi za internet, feys i pokoji COD2. :|
ono što me zanima a nisi odgovorio je je li ovo gore koje sam naveo dovoljno jako da drži konfu bez problema te jesu li ta dodatna 4 pina fizički odvojiva da ne smetaju kod uštekavanja jer mjesta između kondenzatora i IDE utora na matičnoj jednostavno nema za više od 20 pinova

marijanovic
20-08-2011, 21:19
Pa dobro, koliko ti misliš dati za napajanje? Ako hoćeš neko lsabo napajanje, uzmi joj i grafičku koja manje troši...

Dolazi li polovno u obzir?