PDA

Pogledaj cijelu verziju : How To nisu uspješni



C
18-08-2011, 11:30
Disk kapaciteta 250GB podjeljen na particije:
C: 100GB - Za Windowse
X: 100GB - Private/Backup/Security/Lock particija (ne može joj se pristupiti iz drugih Windowsa/Linuxa/etc.)
Y: 32GB - Particija za Linux i Virtual MachineWare

Pomoću WuBi-a instaliran Linux na Y: veličine 30GB Virtual Disk + 1GB.

Virtualni disk je root.disk veičine 30GB za Linux. Za proširenje ili smanjenje virtualnog dista porebno je na točno toj ( Y: ) particiji imati duplo ili više prostora, s obzirom da se trenutni disk mora kopirati u novo napravljeni disk koji može biti veći ili manji, sve na vlastitu odgovornost.

Od virtualnih 30GB iskorišteno je 7GB, i želim kreirati novi virtualni disk od 8GB, već sam sve sredio i uglancao, pa kopirati sve podatke s ovog virtualnog od 30GB na novi virtualni od 8GB.

Kreirao sam novi virtualni disk na C: jer na Y: nema prostora s komandom:
dd if=/dev/zero of=X.disk bs=XMB count=XXXXX seek=X

I formatirao s:
mkfs.ext4 -F X.disk

I mountao:
mount -o loop -t ext4 /media/System/X.disk /X

I to je sve u redu, radi OK. Međutim virtualni disk od 30GB ima na sebi podataka 140TB(!), i to može stati na virtualni disk od 8GB, ali za kopiranje je potrebno doslovno toliko prostora. Naravno on kada iskopira recimo 7GB, to se svede na 1MB i sl., ali ne uspije doći ni do 1TB. A usput se moram jebavati oko kopiranja fajlova, neki su kao nečitljivi i sl.

7NcYoBPSr2o

Kako da kopiram to? Ili da li eventualno postoji neki način za 2u1 kreiranje+kopiranje. Google mi nije pomogao kao ni WuBi i sve ostalo što sam izgooglao za proširivanje, povećanje, uvećanje, smanjenje, preko rescue, Linuxa, Windowsa, s raznim programčićima, itd.