PDA

Pogledaj cijelu verziju : [ASOIAF] Jaime vs...



The Boz
08-08-2011, 12:56
OK, zanimljiva tema PUNA SPOILERA!
Jaime vs Likovi!
Koliko likova znamo u knjigama da su kompetentni u 1v1 borbi?
I od tih N likova, koliko bi bilo sposobno boriti se sa Jaimeom (obje ruke, prije krize identiteta) u punoj ratnoj spremi bez da poginu u prvih 2.14 sekundi borbe?
Za potrebe ove teme ograničiti ćemo se samo na blisku borbu, bez otrova, čarolija, lukova i bacanja koplja. Kako bogati nebi bili autowin, recimo da je oklop najbolje kvalitete, a oružje od valyrianskog čelika.

Prvo, moja tri favorita:

Ser Barristan Selmy - Faca, deda s mačem, baja, šef, legenda itd. Ima oko 60 godina, i redovito pobjeđuje na turnirima. Sa 57 godina je roknuo Gregora na turniru. Lagano. I to sve usprkos godinama i nekoliko teških ranjavanja.

Syrio Forel - U fajtu protiv pet profesionalnih elitnih vojnika i jednog viteza ubio je pet vojnika. Nije poznato što se dogodilo kasnije, ali Trant, vitez protiv koga se borio, je preživio. Syrio je dugo bio prvi mač Braavosa.

Sandor Clegane - Velika, jaka, neustrašiva mrcina s jednako impozantnim mačem. Umalo ubio tri ultratrenirana vojnika koji služe njegovom burazu. Dok je bio pijan. Možda umro od inficirane rane koju je zadobio tada. Porazio Berica koji je vitlao vatreni mač i nije se bojao smrti.

Ostali natjecatelji:

Strong Belwas - Ogromna količina mesa i sala mu služi kao oklop. Bori se gotovo gol, samo sa mačem u ruci. Svakom protivniku dopusti da ga poreže jednom prije nego što ga ubije. Gladijator. Porazio Ozhaka, heroja tamo nekog velikog grada, u borbi prsa o prsa. Ne osjeća bol baš previše.

Garlan Tyrell - Odrastao debeo, danas bolesno dobar fajter koji borbu trenira protiv četvorice elitnih vojnika redovito. Osim toga, nije puno poznato o njemu.

Oberyn Martell - Nema niti približno šanse, ali morao sam ga spomenuti jer je favorit mnogima. Ajd, dobro, recimo da ima šanse, možda, ali zbog koplja je ovo fajt koji će biti odlučen u prvom potezu. Ili pikne i ubije, ili fula i biva ubijen.

Brienne of Tarth - Spretna s mačem, svakako snažna i mobilna, ali smeta joj ona prokleta čast. Sumnjam da ima šanse u 1v1 fajtu sa Jaimeom ili ikim od tri spomenuta favorita. Ali ajd, domišljata je, sposobna, bilo bi grijeh ne spomenuti ju tu.

Gregor Clegane - Grga zvani Masa, Cigo zvan Planina, Mrcina zvana Hrid. On nije čovjek, on je brdo sa mačem. Preko 220 centimetara mrge mišića i mržnje. Sposoban mačem prerezati konja u jednom zamahu, i to sa običnim čelikom. "Dobio" je dvoboj protiv Oberyna, ali biva otrovan. Vjerojatno je mrtav, no sudbina mu je nepoznata. Vjerojatno se vraća kao nemrtvo frankenštajnsko stvorenje koje fanovi od milja zovu UNGREGOR.

Ser Bronn - Koliko god već do sada spomenuti likovi igrali prljavo, Bronn igra prljavije. Inteligentan, vješt, brz, i dokazano učinkovit protiv više napadača i vitezova u oklopu. Bronn bi mogao imati šanse, ali je nediscipliniran, i njegova vještina je više instinkt, manje trening, što ga vjerojatno čini predvidljivim u sukobu protiv zaista vještog borca.

BONUS NATJECATELJ:

Arthur Dayne - Razlog Jaimevog jadikovanja zašto nije rođen bar desetak godina ranije. Najbolji mačevaoc ikada. Ikada. I najbolji vitez ikada. One priče o časnim, pravednim i vještim mačevaocima koji nikada ne skreću s dobrog puta, u uvijek brane slabije? To je on. Na žalost, Ned ga ubija u gangrapeu, i to samo zato jer je Arthur već bio izranjavan od ubijanja drugih likova, i zato jer je fajt bio 2v1 sa Howlandom Reedom [preciznije, bilo je 7 na 3 u Nedovu korist, ali samo su Ned i Howland preživjeli], koji je vjerojatno imao mrežu i trozub. Jedini lik za kojeg mogu sa sigurnošću reći da bi ubio Jaimea u 1v1 fajtu. Da je živ.


Vaša mišljenja?

Aerial
08-08-2011, 13:08
HVALA NA HRPI SPOILERA

Outmind
08-08-2011, 13:31
Toros of Myr sa svojim flaming mačevima?

Xero
08-08-2011, 13:35
RED VIPER! Boz hejter.

The Boz
08-08-2011, 13:44
Ajd, dobro, i Thoros zavrjeđuje spomen.

Aerial
08-08-2011, 13:51
http://media.screened.com/uploads/0/1530/515358-khal_drogo_photo_super.jpg

nah, jk, infekcija

Tyrion
08-08-2011, 15:05
Nema Roberta Stronga.

str1k3r
08-08-2011, 15:27
Nije da upirem prstom... ali:
Brienne je jedina koja se od navedenih borila protiv Jaimea i izdržala je dulje od 2.14 sekundi. Sam Jaime je bio impresioniran njenom snagom i brzinom. Iskreno, ne znam kako bi to završilo da nije došao Vargo Hoat.

Morao bih se složiti sa Bozovim favoritima, svaki od njih je jeben igrač, al' ja se kladim na Sandora.

Jopax
08-08-2011, 16:23
Ali bio je u lancima strajheru, nešto čega su oboje svjesni.

Al ja bi išao na Barristana, lik zna vitlati štapom, mogu samo zamisliti kakav je sa mačem ^^

Aerial
08-08-2011, 17:01
Weki, molim te, daj nabaci koji komentar o ovim pokemon masterima :D

The Boz
08-08-2011, 17:02
Weki bježi od ove teme kao đavo od tamjana.

Aerial
08-08-2011, 17:04
Usput, kakav je Jorah Mormont sa čelikom?

The Boz
08-08-2011, 17:07
Malo iznad prosjeka, bar po meni. On sam nekoliko puta spomene da u njegovoj familiji ima boljih ljudi s mačem.

Chupacabra
08-08-2011, 17:09
Oberyn Martell sa laganim oklopom i agilnom vrtnjom, trčkaranjem okolo i tauntanjem. :)

Also, Theon Greyjoy se navodno opasno približio Jaimeju tijekom bitke u Štatijaznamkakvoj Šumi.

EDIT: Jon Tar... Ovaj, Snow je moguć kandidat

str1k3r
08-08-2011, 17:09
Whispering Wood, mislim da je domaći prijevod Šaputava šuma. Al' sumnjam da bi Theon bio Jaimeu bilokakva prepreka.

Chupacabra
08-08-2011, 17:16
Stekao sam dojam da bi bio s obzirom na to koliko se pravio vazan da je dosao blizu Jaimeju, hvalisao se o tome puno puta. Takoder je navodno ekstremno vjest sa lukom... Ali opet, luk =/= mac