PDA

Pogledaj cijelu verziju : Glazba



Kid A
03-08-2011, 21:39
Nisam nesto imao inspiracije za naslov.

Nego, glazba. Da

Sad je vec javna tajna da gaming polako odlazi u prozor na sve moguce nacine jer je razvoj igara jedan jako nezahvalan posao s kojim se mogu podmiriti samo osnovni troskovi. Ako je netko ovih dana citao Diablo III temu i nekim cudom je zivio u pecini pa ne zna o kojoj se igri radi, citaju skorasnje novosti moglo bi se lako doci do zakljucka da se radi o nekom mmorpgu sa novitetima u vidu aukcija i preprodajom itema.

U medjuvremenu, dok cekamo Call of Duty 9: Electric Boogaloo....

.....kakvo je vase misljenje o trenutnoj kvaliteti glazbe i soundtrackova u igrama? MILF Hunter je danas u METAL temi linkao jednu stvar od Fear Factorya koja me je podsjetila na fenomenalni Test Drive 5 soundtrack (THPS serijal do cetvorke nema potrebe spominjati koliko je bio dobar). A opet, nijedna igra nam nije uspjela toliko docarati duh 80-tih kao GTA Vice City sa Wave 103, Flash FM i Emotionom 98.3

MGS, Chrono Cross, Nobuo Uematsu, prvi Driver, Akira Yamaoka itd itd....sve kvalitetnije igre u rasponu od PsOne do PS2 su imale upecatljive soundtrackove. Zadnjih desetak nastavaka igra se uspjesno drzi Hans Zimmerove formule kad treba raditi glazbu a.k.a "nekoliko puta cu pojacati/potisati jedan genericni orkestralni loop i eto nam epskog uratka da se zadovolje niske strasti"

Zadnji kvalitetan uradak sto vrijedi spomenuti je score za MGS4 dok mi ostatak novijih igara nije ostao u nekom pamcenju. Nakon odlaska Yamaoke iz Konamija i genijalne ideje da se angazuje Korn za theme song novog Silent Hilla (rofl) sad je vec sigurno da ce igra debelo failati sto se tice glazbe.

Jel uopce dozivljavate glazbu u novijim naslovima yes/no?

BigBongman
03-08-2011, 21:43
Glazba mi jako bitna u igri. Mafia II imala dosta dobar soundrack. Dosta je pridonosio atmosferi.

Dania
03-08-2011, 21:45
Korn? O bože :o :(

Sonic_Moronic
03-08-2011, 21:46
Doživljavam je uvijek, obično prva stvar koju napravim je da odem u opciju, smanjim zvukove efekata i pojačam muziku. Jako mi je bitan soundtrack u igrama.

Zadnji OMG doživljaj mi je bio Half-Life 2, koji većinu igre nema primjetnu glazbu, ali u napetim trenucima pusti nešto tako nabrijavajuće da sam loadao 5 puta da čujem.

Od omiljenih: Max Payne, No One Lives Forever, Dungeon Siege, Diablo...

Maloki
03-08-2011, 22:00
Osim par theme stvari ne mogu reći da pamtim glazbu iz igara (GTA i njegove radio postaje tu ne računam).

W3DR4N
03-08-2011, 22:04
Dok god se neslušljive splačine za uši koje kompozira Jeremy Soule smatraju dobrom glazbom za igre, soundtrackovi će biti smeće. Inače, Yamaoka sad razi glazbu za Grasshopper Manufacture i po običaju, glazba im razara.

n7wLhrvC5qk

System
03-08-2011, 22:06
Trenutno slusam Diablo Soundtrack :D
Od novijih igara Mirrors Edge ima cool soundtrack.
A all time favoriti Castlevania, System Shock 2, GTA III, MGS, Shadow of the Colossus.
Takodje, ne mora da bude upecatljiva muzika u igri vec da doprinosi atmosferi. Ako je SF bilo bi logicnije kad bi bilo neki elektronski zanr. Ako je fantasy ja sam vise za neke jednostavnije varijante nego orkestralnu muziku Baldurs Gate tavern. (15cZNG9r3RU)SAli opet u SotC ta epska muzika toliko doprinosi toj kolosalnoj borbi.

47QvMRhf2k0
http://www.rainymood.com/
Bogovski :)

Kid A
03-08-2011, 22:11
Mozda sam se malo zapetljao previse u prvom postu. Ne zanima me koja vas se glazba iz igara najvise dojmila, nego sta mislite o trenutnom stanju glazbene podloge u novijim igrama; jel vam se cini odvec genericna, isprana i neupecatljiva u odnosu na one iz starijih igara

ScorpiuS
03-08-2011, 22:19
Jeli itko poslušao glazbu iz King's Bounty-a?
o7lTjcs2efw

System
03-08-2011, 22:21
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... game-Music (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/extra-credits/2019-Videogame-Music)

Iako je lik nevidjena kretencina ubode poneku.

Srle
03-08-2011, 22:22
Zavisi...Npr. Assassins Creed II po meni ima najbolji soundtrack...A mislim da sličnog nema...A nekog sam mišljenja da je danas uglavnom generična...FPS-ovi se svode na neke nazovi epske soundtrackove koja više priliči filharmonijama nego akcionim igrama...A mislim da igra s adekvatnom muzikom u pozadini umnogome diže atmosferu...Igrati Bulletstorm s ovom (gqfB9OcKC_w)Sili s ovom (Jk_EA_-zEoY)Ssu apsolutno dve različite igre...

Raz
03-08-2011, 22:30
Takodje, ne mora da bude upecatljiva muzika u igri vec da doprinosi atmosferi.

Slažem se.


Od novijih naslova su me se najviše dojmili soundtrack od World of Goo, Machinariuma i Braida.

01Ohnhakw3w

XHPjpflNssY

W7UVfoXQT6w

Sonic_Moronic
03-08-2011, 22:36
Istina je da su melodije iz starih igara odmah prepoznatljive (još ne znam nekoga tko nije prepoznao Super Mario Bros. soundtrack). Ali ne mislim da je glazba u igrama danas lošija, nikako.

Sonic_Moronic
04-08-2011, 00:02
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/extra-credits/2019-Videogame-Music

Iako je lik nevidjena kretencina ubode poneku.

Zašto je neviđena kretenčina?

Prvi put čujem za lika ali me je video jako zainteresirao pa sam ih pogledao nekoliko zaredom. I mogu reći samo: OSOM! Dotiče se nekih ključnih stvari u putu igara prema umjetnosti i dalje od jednostavne zabave, mogao bih ovo pratiti.

Herr Schnitzel
04-08-2011, 00:11
Glazba mi je prilično važan faktor u igri, uvijek mi je drago ako se uz dobar gameplay nađe i odgovarajuća glazbena podloga. Ali nije toliko važan da bih zbog loše ili "generične" glazbe odustao od igre. I ne bih se složio da je glazba danas slabije kvalitete. Ako ništa drugo, ti visoki budžeti mogu pribaviti i dobre skladatelje :)

Also, treći Heroesi. Nenadjebivo.
LXGBh_3J25g

Electromaster
04-08-2011, 00:20
Prvi put čujem za lika
E, kako nikad ne znam dal se smijem ili da plačem koliko si neinformiran. :(

On topic, eh, ista priča kao i sa svime, sjećamo se samo kulnih starih naslova i saundtrekova, pa svi briju da je prije sve bilo zakon a sad je pola smeće... :)

Babitz
04-08-2011, 00:21
Extra Credits je 'The Captain Obvious Show'.

Od ove generacije igara, dobar mi soundtrack imaju MGS4, Deus Ex: Human Revolution, Dragon Age: Origins i prvi Mass Effect. Sigurno ima još toga, al ovo je prvo čeg se mogu sjetit.

System
04-08-2011, 00:26
@Sonik
Misljenja, misljenja. Ja znam kako video igre rade. Lik nema pojma a pravi se da je najjebeniji. Videosi su mu dosadni bez zrna humora ili zanimljivosti.
Takodje ima jos jednu emisiju o buducnosti covjecanstva ali ne mogu da nadjem sad, uglavnom kretenizam najveci.

Babitz
04-08-2011, 00:39
Ako misliš da je on u krivu oko svega, nemoj ni pokušat gledat "game overthinker".

bezimeni
04-08-2011, 08:08
Ja sam u potpunosti zadovoljan sa kvalitetom glazbe u današnjim igrama .Npr. Crysis 2 to ima odlično napravljeno .GTA IV je izvrstan , kada sam čuo cajke fino sam se nasmijao .Izvrsno pogođena atosfera .

ph1Sn3li54I

ScorpiuS
04-08-2011, 08:56
Bah, muzika u igrama je danas bolja u usporedbi sa starijim igrama, ako gledamo na općoj razini. Ono čega se vi sjećate su mali broj igara koje imaju odličnu muziku, a ostale zanemarujete.
Dok današnje igre imaju odličnu muziku što uključuje i AAA naslove ako i one indie naslove sa nikakvim buđetom.

Falus
04-08-2011, 10:33
Rijetko kad primjecujem glazbu u igrama. Pada mi na pamet jedino Painkiller da je ima izvrsno pogođenu za onakvu atmosferu

Maloki
04-08-2011, 11:52
Audiosurf mi ima najblju glazbu ikad.

Kostolomac
04-08-2011, 12:01
Meni je katastrofa, stalno neke cajke deru =/

Frost Commander
05-08-2011, 17:13
Ja u igrama ugasim glazbu i zvukove :)

Devil Dog
05-08-2011, 17:32
Osobno mi Fahrenheit ima odličan originalni instrumentalni soundtrack.

Primjer:
s0ntVNtAfjs&feature=related
eDKXKqk-8tw&feature=related

Od ostalog ima mješavine rocka, bluesa, soula...

Igra s najboljom glazbom:
8usOiu8StWQ

A ni WoW nema loš soundtrack.


Novije igre mi nekako sakaju po pitanju glazbe, postale su mi nekako neprimjetne, nebitne, nezanimljive...

Marvin OCX
05-08-2011, 18:01
Vrh vrhova. Jedina igra gdje sam znao ostaviti dzojstik i slusati muziku. Svaki puta se najezim.

pXtYH0K-dew&feature=related

Devil Dog
05-08-2011, 20:03
I GoW zaboravih :D

Falus
05-08-2011, 23:15
Ne vidin sta je tu vrh vrhova. Mozda je u igri to drukcije, ali ovako mi pari bezze.

Devil Dog
06-08-2011, 08:53
Borba u GoW bez glazbe bi bila bulšit.

la50
06-08-2011, 10:05
Meni je glazba također dosta važan dio.Tako npr glazba u Mafiji:tcolh i Mafiji 2 odrađuje odličan posao kod stvaranja atmosfere(osim priče glavni razlog zašto sam ih prešao xy puta).

Deadwalker
06-08-2011, 10:34
Glazbena podloga bila uvijek mi je bila važna stavka u igri, ponajviše zbog atmosfere kojoj kvalitetan soundtrack pridonosi. Iako današnje igre često podbace u mnogim segmentima, smatram kako sa glazbom nije taj slučaj. Prvo što mi pada na pamet je Witcher 2 koji ima stvarno vrhunski soundtrack koji onako vrlo često slušam i na Winampu. Dalje, Dragon Age i Mass Effect su također imali vrlo dobru glazbu, a tu bi još mogao pridodati Crysis 2, Civilization 5 te GTA IV.

Od starijih igara, vrh vrhova su Heroes 3 (Rob King) te Fallout 2 (Mark Morgan).
I nadolazeći Heroji 6 će imati odličan soundtrack tako da barem sa te stavke ne moram brinuti :)

Durin
06-08-2011, 12:27
Battlefield 1942, Rome Total War, Medieval II Total War, Assassins Creed, Harry Potter 1 - 3, The Elder Scrolls imaju po meni odlične soundtrackove. U igrama mi je glazba izuzetno važna, i par godina nakon što sam odigrao igru znam slušati dotičnu glazbu iz sentimentalnih razloga. Glazba je naime u igrama dosegla razinu glazbe u prosječnim filmovima.

Insert
08-08-2011, 01:02
-fYPBFIlt40