PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kompjuter se sam pali



Mirko L
23-07-2011, 13:30
Možda su neki od vas već pročitali što mi se desilo, ali nastavlja se. Tako se moram dizati iz kreveta da ugasim šugavi kompić.

Primjetio sam da se dešava samo kad grmi i/ili pada kiša. Događalo mi se zadnja tri dana isključujući prekjučer kad je bilo relativno sunčano. Tako mi se danas zbog ovog općeg potopa upalio 4 puta, a tek je polovica dana.

Zna li tko kako ovo ide i kako bi se možda moglo rješiti?
Ghostbustersi su pre skupi.

Kostolomac
23-07-2011, 13:39
Odi u BIOS, nađi Power Management, isključi Restore from AC power lossSili tako nekako.

System
23-07-2011, 13:49
Meni se palio tako, onda sam skontao da je neki virus. Reinstalacija winsa.

C
23-07-2011, 16:37
Ne može biti do virusa i Windowsa, samo do BIOS-a kako kaže Kostolomac, eventualno do nekih napajanja koja su takva i neovisno o BIOS-u. Ukratko, struja ti trzne, nestane, pa dođe i PC se upali. Najbolje ti je ištekati PC iz struje totalno.

Mirko L
24-07-2011, 13:42
Bilo je u BIOS-u nešto da uključivanje/Isključivanje u slučaju power lossa, stavio sam ''turn off''.
Ipak mi se upalio uvečer. Dakle, možda da probam ''turn on''?

Ovo je nešto bolesno.

marijanovic
24-07-2011, 14:03
Ništa, kad je ugašen drži ga iskopčanog iz struje (ili prebaci prekidač na produžnom).
Ako se i tada upali, skupljaj lovu i zovi Ghostbusterse.

Sonic_Moronic
24-07-2011, 14:34
Mašine preuzimaju!

Znali smo da će doći do ovog dana.

RIDER32
24-07-2011, 18:57
Miš? Možda je namješteno da se pomoću miša može upaliti komp, pa recimo on očita neku kretnju (obično kod low end mišova) i upali komp.

Vrlo vjerojatno nije ali probaj iskopčati miš iz kompa :D

Mirko L
24-07-2011, 21:28
Ništa, kad je ugašen drži ga iskopčanog iz struje (ili prebaci prekidač na produžnom).
Ako se i tada upali, skupljaj lovu i zovi Ghostbusterse.

Vjerojatno jedino rješenje ako ovo ne uspije. Ne veseli me pomisao, zvuči iritantno, ali eto.


Miš? Možda je namješteno da se pomoću miša može upaliti komp, pa recimo on očita neku kretnju (obično kod low end mišova) i upali komp.

Vrlo vjerojatno nije ali probaj iskopčati miš iz kompa :D

Kad bi to bilo, tek bih onda bio zabrinut za duhove :)

Mirko L
29-07-2011, 12:55
Izgleda da ga moram samo isključit iz struje. Ah well.

Funfact: Noćas se to desilo i mom bratu.