PDA

Pogledaj cijelu verziju : XBox One



Stranica : [1] 2 3

bezimeni
17-07-2011, 12:54
Da znam , još je rano :D . Ipak neke najave i prve informacije su počele curiti .Jedna od njih je od samog AMD-a koji tvrdi da će novi BOX biti toliko jak da će moći prikazati grafiku na nivou iz filma Avatar . Klik (http://www.examiner.com/game-news-in-national/amd-xbox-720-graphics-will-look-like-avatar)S.

Technology company AMD, who supplied the graphics hardware for the Xbox 360, claims that the next Xbox will be capable of the level of graphical detail seen in James Cameron's movie Avatar. Even on PC, that kind of technology just isn't here yet, but AMD claims the Xbox 720 will launch with it.

While AMD would not confirm they were actually working on the 360's successor, director of ISV relationships at AMD, Neal Robison, stated that gamers have a lot to excited about.

Robison also mentioned that the A.I. and physics capabilities of the next-gen hardware will allow for every pedestrian in a game such as Grand Theft Auto or Saints Row to have a totally individual mentality, meaning when you shoot a gun or run someone over they don't all just do the same thing. There will be no more mob mentality, where everyone just screams and runs away; every NPC will actually be an individual character.

Whoa.

Source: August issue of OXM (U.S.)



S obzirom da nakon izlaska nove konzole počne totali kaos na PC platformi koja se 3-4 godine hardverski prilagođava novonastaloj situaciji sa zanimanjem pratim ovakve vijesti .Stvar je sigurno preuveličana ali za očekivati je veliki napredak u odnosu na trenutni hardver .Imam neki osjećaj da bi im ovaj 3. box mogao biti ono pravo.Microsoft je ogromna firma i sada imaju i na ovom polju sasvim dovoljno iskustva da naprave malu revoluciju .Odustao sam od kupovine trenutne generacije konzola jer imam PC koji još uvijek sve vrti što poželim tako da sam u dobroj poziciji da za godinu-dvije biram najbolju soluciju.

Xero
17-07-2011, 13:14
Bezimeni posto konzolaš :D

Aral
17-07-2011, 13:17
Istina, razmišljao sam neko vrijeme da kupim x360 ali ipak sam odustao na kraju, zbog istog razloga ko i ti. Ipak, ova priča koja se zahuktava oko svega toga bi me fino mogla pokrenut da jednog dana kupim nasljednika x360. Nadam se još luđim i zabavnijim igrama, sa fascinantnim grafičkim prikazom te supportom najnovije tehnologije u produkciji igara.

Istovremeno, pc i dalje ostaje kralj multimedije, zabave i svega ostalog kaj uz to ide. Već vidim spojen komp na tv, spojenu konzolu, 5.1 sistem...divota. Samo zabava.

Cookie monsta
17-07-2011, 13:46
Imam x360 i prezadovoljan sam jer mi je komp sad već zastario, ali x720 ako budem imao novaca obavezno kupit :D

bezimeni
17-07-2011, 14:11
Bezimeni posto konzolaš :D

Misliš na vrijeme kada sam se igrao na PS1 ili na PS2 :D .

Neven <R>
17-07-2011, 14:14
A kaj će napsiati neg hype, fotorealističnu grafiku čekamo još od prvog doom-a.

Sonic_Moronic
17-07-2011, 15:57
Kad grafika postane fotorealistična, igre će prestati biti zabavne, jab' reko.

Razzarach
17-07-2011, 19:36
Kad grafika postane fotorealistična, igre će prestati biti zabavne, jab' reko.
+1
i kad budu 100% realne

cham3leon
17-07-2011, 19:54
Ovo gore je bio hajp za publiku koja ne zna ni šta je radna memorija. Nema šanse da će svaki pješak u GTA biti išta više nego jedna te ista skripta kao i do sada. Eventualno ubace neke undercover likove među obične skriptirane NPC-ove što mogu i sada.

I može imat grafiku ko tri Avatara, kad će većina naslova bit jednako kvalitetna ko i sadašnji. Dakle, brda Gears of Warova, Haloa, Kane & Linčova, CoD-ova i tome sličnih štancalica u kojima se gameplay neće mijenjati.

Marvin OCX
17-07-2011, 20:43
Ovo gore je bio hajp za publiku koja ne zna ni šta je radna memorija. Nema šanse da će svaki pješak u GTA biti išta više nego jedna te ista skripta kao i do sada. Eventualno ubace neke undercover likove među obične skriptirane NPC-ove što mogu i sada.

I može imat grafiku ko tri Avatara, kad će većina naslova bit jednako kvalitetna ko i sadašnji. Dakle, brda Gears of Warova, Haloa, Kane & Linčova, CoD-ova i tome sličnih štancalica u kojima se gameplay neće mijenjati.
+1

Aral
17-07-2011, 21:44
Pa to je trenutno tako, stvari će se po tom pitanju kad tad promijenit. Možda to bude za dvije, tri, pet godina...tko zna. Samo, bojim se kakve navike će tad uć u gaming industriju :) Ipak, dok je zabavno i njub friendly, sumnjam da će se puno ljudi bunit. Za nekog dobro, za nekog loše :|

GODSKILLER
18-07-2011, 19:26
a po čemu je to avatar foto realističan,cili film napravljen na računalu,s tim da je svaka slija od te 24 u sekundi posebno obrađena
s tim da su filmovi totalno skriptirani znači količina slobodne radnje je NULA,zamisli da fiziku prepuste računalu ,pa več nakon prvih 5 minuta bi poginuo glavni junak bilo kojeg blockbuster-a

ustvari zašto nas ne privare pa snime film sa stvarnim glumcima koji to neče biti znači recimo brad pitt će im ustupiti pravo da koriste njegovu facu na tom cgi liku.pa da vidimo onda jel mi možemo primjetiti da se radi o bradu glavom i bradom ili onom digitalnom

ustvari novi od spilberga tin tinove pustolovine je na tu schemu pa se jednostavno vidi da

ovaj zadnji tron je isto na tu schemu jer su tribali napraviti mladoliko lice od bridga,pa se na kilometar vidi da je cgi,ono na početku kad razgovara sa sinom dok je kamera iza leđa sve je ok ali čim pokaže facu vidi se da je cgi,a imali su mali milijun snimki iz svih kuteva njegovo lice iz filmova iz mladosti


meni netriba foto realizam,crysis 2 po grafi mi je sasvim dovoljan,ja oču realnu fiziku,i što bolji AI ali da ne kvari zabavu,i želim realno ponašanje oružja

više bi volia igrati igru di recimo pobiješ sto protivnika u 5 sati nego milijun u 2 ure

Babitz
18-07-2011, 19:35
Zapravo su htjeli reć da nas na novom xboxu čeka mnogo FMV igara.

Aral
18-07-2011, 19:54
Eto objašnjenja xD

EnGuardian
05-05-2012, 20:46
G8VHVaY8vy8

šcer od SAVE BAĆIĆA
17-06-2012, 09:10
Real or not, here is what the document claims about the Xbox 720:

It’s six times more powerful than the Xbox 360
It will be set at a $299 launch price
“Kinect V2″ will use stereo sensors, including two cameras
Xbox 720 games will look 4x to 6x better than current-gen titles
“Kinect glasses” codenamed “Fortaleza” are in development
Fortaleza will launch in 2014
The Xbox 720 will feature an “always on” mode
Visual improvements include “true” 1080p and full 3D support
A 10-year life cycle is expected for the Xbox 720


IZVOR (http://www.egmnow.com/articles/news/microsoft-xbox-720-documents-leak-299-price-kinect-2-2013-release-date-real-or-fake/)


Ako bude ovako sviđa mi se .Osnovni uvjet za kupovinu biti će da se konzola ne grije , makar to ne treba očekivati jer su nadam se , naučili lekciju te će odmah izbaciti odličan proizvod.Ovim hardverom će dostići sadašnji izgled na PC-u a sobzirom da je konzola nepromjenjiva platforma naučiti će izvlačiti iz nje maksimum te time i raditi odličnu grafiku koja je i tako na današnjim računalima dovedena do fenomenalnog nivoa .
Cijena bi mogla odmah u startu biti vrlo poticajna :thumbs2: .3D igranje će postati standard .

šcer od SAVE BAĆIĆA
20-01-2013, 10:39
Pojavile su se neke "konkretne" informacije oko nadolazećih konzola. Link na zanimljivi članak.

http://www.eurogamer.net/articles/df-ha ... en-console (http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-orbis-unmasked-what-to-expect-from-next-gen-console)


Po dostupnim informacijama ovo bi mogao biti labuđi pjev konzola. Koristiti će ultra jake komponente ali dizajnirane za mobilno tržište što bi trbalo rezultirati malom potrošnjom i umjerenim zagrijavanjem. To bi trebalo anulirati masovnije probleme sa rikavanjem konzola. Odlične performanse su neupitne.

Niko Bellic
20-01-2013, 10:49
Ma to je sve rekla-kazala. Ja čekam na službeni info.

šcer od SAVE BAĆIĆA
21-02-2013, 00:02
http://www.gametrailers.com/netstorage/ ... index.html (http://www.gametrailers.com/netstorage/psmeeting/index.html)

Kid A
21-02-2013, 00:48
Hoce imat igara ovaj put?

Neven <R>
21-02-2013, 01:00
PC-evi modificirani za dnevnu sobu.

Arbiter of Change
26-02-2013, 10:03
Navodni izvori su opet u akciji.
http://www.edge-online.com/news/the-nex ... ew-kinect/ (http://www.edge-online.com/news/the-next-xbox-always-online-no-second-hand-games-50gb-blu-ray-discs-and-new-kinect/)

Microsoft’s next console will require an Internet connection in order to function, ruling out a second-hand game market for the platform. A new iteration of Xbox Live will be an integral part of Microsoft’s next console, while improved Kinect hardware will also ship alongside the unit.

Sources with first-hand experience of Microsoft’s next generation console have told us that although the next Xbox will be absolutely committed to online functionality, games will still be made available to purchase in physical form. Next Xbox games will be manufactured on 50GB-capacity Blu-ray discs, Microsoft having conceded defeat to Sony following its ill-fated backing of the HD-DVD format. It is believed that games purchased on disc will ship with activation codes, and will have no value beyond the initial user.

Deadwalker
26-02-2013, 12:05
Ovo su već dosta stare informacije.
Ne vjerujem da će eliminirati second-hand tržište, pucali bi si u nogu. Osim toga, ako nije ni Sony, neće ni Microsoft.

Arbiter of Change
08-04-2013, 13:51
They don't think it be like it is, but it do. :)
http://www.gamespot.com/news/subscripti ... el-6406544 (http://www.gamespot.com/news/subscription-based-xbox-720-priced-at-300-with-500-standard-model-6406544)

Windows blogger Paul Thurrott reveals rumored pricing options for Microsoft's next-gen platform, claims always-online requirement is accurate.

Noted Windows blogger Paul Thurrott has claimed during the latest What The Tech episode (via NeoGAF) that the Xbox 720 will launch in November beginning at $300 for a subscription-based model. A standard model will sell for around $500. The Xbox 720 won't be the only new Xbox on shelves this season, Thurrott claimed. The writer said Microsoft is planning a $99 "Stingray" Xbox 360. He did not provide any further information about this platform.

Arbiter of Change
21-05-2013, 18:36
It's done.
http://www.gametrailers.com/netstorage/ ... /live.html (http://www.gametrailers.com/netstorage/xboxcountdown/live.html)

http://www.joystiq.com/2013/05/21/xbox-one-revealed/
http://www.wired.com/gamelife/2013/05/x ... -analysis/ (http://www.wired.com/gamelife/2013/05/xbox-one-analysis/)

http://i.imgur.com/5YHNswA.jpg

W3DR4N
21-05-2013, 19:52
Pogledao konferenciju.

Najgora. Konzola. Ikad.
Količina gloposti koja se mogla čuti je nemjerljiva.

Maloki
21-05-2013, 19:56
E daj pliz ukratko napiši kaj su sve rekli, gledo sam taman dok su pričali o tome kako je super gledat tekmu i onda ko kripl viknut "fantasy" pa ti otvori fantasy sport koji svi ljudi igraju i tako prikupljaš podatke direkt sa tekmi, pa mi je riknuo net. Sad sam na preskokce pogledao malo ostatak i onaj trailer za Quantum Break izgleda glupo.

Hexfire
21-05-2013, 19:58
Sviđa mi se taj all in one crap, ali pitanje je kak će to u praksi funkcionirati. Baš me zanima što će biti ono od Remedya.

Arbiter of Change
21-05-2013, 20:12
Užasna konferencija. Sve neki social gaming, video streaming i E BRALE, KAKO JE OVO ODLIČNA KONZOLA gluposti. Jedino bitno je bila standardna lepeza EA sports naslova koji će biti totalno najbolji ikad, nova Forza, Quantum Break trailer i novi Call of Duty na kraju koji je reklamirao volumetric lighting kao nešto sasvim novo i divlje, ali bar je prikazao malo gameplaya. Možda.

Microsoft je odlučio ovo reklamirati kao multimedijalni centar, a ne kao gaming konzolu.

Maloki
21-05-2013, 20:16
I najava Halo filma.
Također, 15 ekskluziva od kojih je čak 8 nove franšize. 13 su sigurno retardirane kinect gluposti.

Arbiter of Change
21-05-2013, 20:17
I najava Halo filma.
Također, 15 ekskluziva od kojih je čak 8 nove franšize. 13 su sigurno retardirane kinect gluposti.
IT'S LIKE ROCKET SCIENCE.

Hexfire
21-05-2013, 20:18
Halo će biti TV serija pod režijom Spilberga.

W3DR4N
21-05-2013, 20:45
E daj pliz ukratko napiši kaj su sve rekli, gledo sam taman dok su pričali o tome kako je super gledat tekmu i onda ko kripl viknut "fantasy" pa ti otvori fantasy sport koji svi ljudi igraju i tako prikupljaš podatke direkt sa tekmi, pa mi je riknuo net. Sad sam na preskokce pogledao malo ostatak i onaj trailer za Quantum Break izgleda glupo.

Pokazali su konzolu.
EA izdaje next-gen sportove koji izgledaju identično kao i ovi koje trenutno igramo, čak i grafički.
Spielberg radi Halo seriju.
Pokazali su jedan zavoj u Forzi.
Quantum Break je igra o kojoj nismo skužili ništa osim da se neki most srušio.
Xbox je tv centar.
Kinect je ugrađen i obavezan.
Nemogućnost igranja posuđenih igara bez plaćanja.
Microsoft je platio zaposlenicima da navijaju i plješću.
Pale su im cijene dionica.
Sonyu su istovremeno narasle.
Udarni feature je fantasy football.
Naziv konzole je Xbox Jedan.

Edi Sm187
21-05-2013, 20:56
EXPERIENCE.

Konzola izgleda veće nego što su joj dimenzije. EXCITING DESIGN.

Nove i uzbudljive igre. CALL OF DUTY 10 HD psi. FORZA MOTORSPORT 5. FIFA 2014.

Fora su mi fora ove glasovne komande. I to je to. Ali pričekajmo E3 za igre.

Deadwalker
21-05-2013, 21:00
Koja tragedija od konferencije.

cham3leon
22-05-2013, 07:10
http://gizmodo.com/kinect-2-full-video-walkthrough-the-xbox-sees-you-like-509155673

Novi Kinect ima zapanjujuće detaljni 3D scan, range mi se čini isti, ali mnogo, mnogo veći FOV. Ovo bi mogla biti zamjena čak i pravim laser scannerima za male distance.

Softverska strana mi je još i impresivnija. Simulacije opterećenja mišića, skeleton tracking koji prepoznaje prste (mada se očito neće moći mjeriti sa Leapom), prepoznavanje face i pozicije glave. Vrhunski computer vision.

Kid A
22-05-2013, 09:46
KbWgUO-Rqcw

MasaKrisT
22-05-2013, 10:14
Subliminal messages ftw.
Inače konzola izgleda kao mješavina hladnjaka iz fapa i vhs playera iz '94. Ništa impresivno, i dalje nema konzole koja bi mi bila vau i maknula me s komp.a

Deadwalker
22-05-2013, 11:53
...

Sve rečeno.

mravojed20
22-05-2013, 23:44
Ajme kako odurno sve :D

Pa PS4 je zbilja mila majka prema ovome, pa koji je njima gnjurac?

Dajte igre, igre igre, ne tv jebo vas konj, ajme. dabogda propali evo.

Sonic_Moronic
23-05-2013, 09:04
Još samo da službeno objave da je Kinect obavezan i to je to. Mislim, 360 je već bio najgora konzola na tržištu ali s ovim odlukama probijaju granice, presmiješno.

cham3leon
23-05-2013, 09:23
Pa Kinect i je obavezan jer će s njime raditi razne CV čarolije tipa prepoznavanja igrača zahvaljujući čemu odabireš tko će igrati s kojim likom ili nešto (da se zaobiđe mijenjanje kontrolera, malo suvišno, ali eto), i da detektira tko igra, a tko gleda okolo da može automatski pauzirat možda. Još ako ubace onu šemu da nećeš smjeti gledati film sa više osoba u sobi, Xbox će biti najgluplja konzola u povijesti.

Sonic_Moronic
23-05-2013, 09:29
Nisam čuo da je to prepoznavanje objavljeno još, ali ako jest, DRM intruzivan do te granice treba tužiti.

Windwalker
23-05-2013, 11:33
Jedino me strah da Sony ne vidi kako je Microsoft glup, pa odluči da smije zasrat PS4 do mjere XBOX1-1, pri čemu će još uvijek biti mrvu iznad njih i osigurat prodaju svoje konzole, a ujedno imati slobodu nabiti razna sranja u nju.

cham3leon
23-05-2013, 13:26
Nisam čuo da je to prepoznavanje objavljeno još, ali ako jest, DRM intruzivan do te granice treba tužiti.

Nije službeno bilo ništa, ali imaju već softver koji to može i prezentiran je u sklopu reveala neki dan. Nemaš ih zašto ni kome tužiti, nego jednostavno ne kupiš mindless drone box.

Nešto čujem da će Live usluga biti natrpana reklamama, ali će se i dalje plaćati. Kako je moguće da netko uopće kupuje ovo?

Ipak, kao što rekoh, pozdravljam dolazak XBO i PS4 iako ni u snu ne bih odlučio da kupim ijednu od njih, zbog toga što će obje biti klasični x86 PC-ovi što znači da će portovi biti bolji, moći će se lakše emulirati, a možda će ih se moći prehaxati u klasična računala. Kad sam već kod toga, MS je objavio kako se na XBO zapravo vrti Windows NT kernel i na njemu Xbox OS i još nešto. Kad su već toliko inovativni pa žele dovesti Windows na tablete i napraviti jedinstveni sustav za sve platforme, što nisu i na XBO stavili Windows? Ja mislim da bi im to bio vrlo dobar potez i pretvorio XBO u mnogo poželjniju konzolu.

Maloki
23-05-2013, 14:49
Ne znam, ja brijem da ću s vremenom uzet PS4

Windwalker
23-05-2013, 15:34
I ja ću, ako ne ubace nekakva naplaćivanja onlinea ili posudbe igara i slično.

crnisokol
23-05-2013, 17:15
definitivno ću uzeti PS4, ali najranije 2016 i uz uvjet da će imat PS Plus...

što se tiče XBOX-a One mislim da je Microsoft potpuno razočarao s gaming strane, a ni kao nekakav multimedijalni centar nije prikazao ništa posebno interesantno...nakon konferencije su u Sonyju vjerojatno otvorili šampanjac :D

W3DR4N
24-05-2013, 08:13
Ipak, kao što rekoh, pozdravljam dolazak XBO i PS4 iako ni u snu ne bih odlučio da kupim ijednu od njih, zbog toga što će obje biti klasični x86 PC-ovi što znači da će portovi biti bolji, moći će se lakše emulirati, a možda će ih se moći prehaxati u klasična računala. Kad sam već kod toga, MS je objavio kako se na XBO zapravo vrti Windows NT kernel i na njemu Xbox OS i još nešto. Kad su već toliko inovativni pa žele dovesti Windows na tablete i napraviti jedinstveni sustav za sve platforme, što nisu i na XBO stavili Windows? Ja mislim da bi im to bio vrlo dobar potez i pretvorio XBO u mnogo poželjniju konzolu.

Rofl.

Deadwalker
24-05-2013, 11:24
Ne znam, ja brijem da ću s vremenom uzet PS4

+1
I to kada mu se cijena prepolovi.
Sada mi je mnogo zanimljivija investicija ubaciti u komp još 4 GB RAM-a, SSD i malo bolja grafičku (iako ova trenutno gura većinu toga na high postavkama bez beda) + LCD TV za sobu. Sva konzola koju trebam.

W3DR4N
24-05-2013, 12:32
Vidiš, ja to gledam ovako.

PS4 će na launchu koštati 3999 kuna. 3699 ako ga uzmeš s prednarudžbom.
Ti za 4 soma dobiješ vrhunski stroj za igranje koji ne treba nadogradnju i koji će gurati duže od PC-a za 4 soma, a PC ili laptop za ostale poslove, office, surfanje, snimanje, štogod već sigurno imaš.

Ako netko danas nema komp adekvatan za igranje, pogotovo ne za najavljene naslove Witcher 3, Battlefield 4 i slične, onda je puno bolja investicija uzeti kompletan stroj spreman za igranje, odnosno konzolu nove generacije.

Što se tiče priče o emuliranju, puno će još vode proteći ispod mosta prije takvog nečeg. Emulirati 8 iskoristivih procesorskih jezgri i 8 GB RAMA na frekvenciji 5500 MHz će biti zajeban biznis.

Arbiter of Change
24-05-2013, 12:42
Uračunaj u to i cijene igara na duže staze. Makar ih uvozio iz vani te cijene ne mogu ni prismrditi cijenama PC igara kad uzmeš u obzir sada već normalna sniženja na svakom koraku, osim ako Sony i Microsoft ne planiraju parirati redovitim popustima od 75% što sigurno neće raditi. Za naše krajeve je PC daleko bolja investicija ako ćeš uzimati samo jednu stvar.

cham3leon
24-05-2013, 12:48
Za 4k napraviš upgrade koji će ti trajat koliko i ta konzola, još prođeš bolje jer će ti igre bit jeftinije i imat ćeš na raspolaganju neviđeno čudo koje se u narodu često naziva backwards compatibility. I imat ćeš stroj sposoban za raditi nešto korisno, tako da nećeš morati kupovati novo smeće od laptopa za 2700 kn zato jer su na smeću od laptopa kojeg si kupio prije 6 godina počele ispadati tipke.

W3DR4N
24-05-2013, 12:51
Ali, ja se ne mogu igrati na kompu i ne mogu ga nadograđivati. :cry:

cham3leon
24-05-2013, 13:01
Onda jednostavno nisi Master race.

The Boz
24-05-2013, 13:05
Ali, ja se ne mogu igrati na kompu i ne mogu ga nadograđivati. :cry:
Peasant.

Maloki
24-05-2013, 15:03
Kaj brijete da će PS4 bit tak skup?

Neven <R>
24-05-2013, 15:51
Ti za 4 soma dobiješ vrhunski stroj za igranje koji ne treba nadogradnju i koji će gurati duže od PC-a za 4 soma, a PC ili laptop za ostale poslove, office, surfanje, snimanje, štogod već sigurno imaš.

.
Je i na tom stroju ćeš imati 3 i pol igre prvih godinu dana, znači da ćeš skupo platit nešto što nećeš biti u prilici koristiti kak spada. Ako i ponude neke starije naslove, morat ćeš ih ponovno platiti što je opet ekstra trošak.

W3DR4N
24-05-2013, 15:56
Kaj brijete da će PS4 bit tak skup?

Potvrđena je cijena. U EU bi trebao biti 450 Eura, pa ako ti je Slovenija pri ruci, odi tamo.

Deadwalker
24-05-2013, 16:20
3500 soma kn za konzolu mi je previše + nove igre za cca 400kn. Na PC-u to je višestruko jeftiniji hobi, ne računajući daleko veće bogatstvo igara po znatno jeftinijim cijenama. Taman dok dođe prvo reizdanje nove plejke, izaći će dovoljno zanimljivih ekskluziva da imam dodatan motiv za trošenje 2 soma kn.

Maloki
24-05-2013, 16:56
Potvrđena je cijena. U EU bi trebao biti 450 Eura, pa ako ti je Slovenija pri ruci, odi tamo.
60ak km.
Mislim da ću s kupovinom pričekat do kraja 2014. ili početka 2015.

A što se cijena igara tiče - Sony je rekao da će sve igre koje su dostupne u retailu biti dostupne i preko digitalne distribucije. Vjerujem da će digitalnim kopijama brže padat cijena i da će imat bolje i povoljnije akcije, ako ništa drugo da se na taj način "bore" protiv second-hand tržišta.

Arbiter of Change
24-05-2013, 18:21
Očigledo nam sva ova ludost sa XBox One nije bila dovoljna, Microsoft želi više.
http://www.gamesindustry.biz/articles/2 ... hievements (http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-05-24-microsoft-applies-for-patent-on-tv-achievements)

Xbox One is intended to combine users' gaming and TV watching in a single device, but Microsoft's plan to merge the two goes beyond sticking them in the same plastic casing. Last November, the company applied for a patent on an Xbox 360-like achievements system for watching TV.

cham3leon
24-05-2013, 18:41
Ima smisla. Treba napravit achievement najvišeg reda za osobe koje uspiju izdržati cijelu sezonu Larinog izbora.

Deadwalker
24-05-2013, 19:54
Taj bi imao otključanost na 90%

Kid A
24-05-2013, 20:09
Additionally, by tying the awards and achievements to particular items of video or advertising content, viewers may be encouraged to increase their viewership of the content, thus increasing advertising opportunities
http://servv89pn0aj.sn.sourcedns.com/~gbpprorg/2600/shlomo.gif

mravojed20
24-05-2013, 20:27
Pa to je pred par godina neki lik govorio - treba napravit aćivment od svega i ljudi će neke stvari koje inače ne bi radili - raditi.

Ideš ujutro pišat - ovisno o tome koliko dugo ti ide mlaz = mogući aćivment, high score ili nešto slično, a to bi trebali pratiti senzori po stanu koji su spojeni na tvoje 'digitalne naočale' tako neš.

Uglavnom bolesno, vidim da se kreće prema tome pomalo.

OCD je opasna stvar : )

Deadwalker
24-05-2013, 20:31
Ljudska glupost je beskonačna.

Srle
24-05-2013, 20:35
A Microsoft će profitirat na njoj

Xero
24-05-2013, 21:03
Krećemo u marš na Mikrosoft HQ.

Arbiter of Change
24-05-2013, 22:19
Da mi je znati na kojim je to drogama Microsoft.
http://www.digitalspy.co.uk/gaming/news ... sales.html (http://www.digitalspy.co.uk/gaming/news/a484596/microsoft-predicts-1-billion-xbox-one-sales.html)

"We think you can go broader than a game console, that's our aim, and you can go from 400 million to potentially upwards of a billion units. That's how we're thinking of the Xbox [One]Sopportunity as we go forward."

Arbiter of Change
27-05-2013, 08:02
Očekivano, ali svejedno loše. Čisto me zanima koje će to video mogućnosti naša regija imati zbog region locka.
http://www.joystiq.com/2013/05/26/repor ... on-locked/ (http://www.joystiq.com/2013/05/26/report-xbox-one-will-be-region-locked/)

The Xbox One will be region-locked, meaning all software must match the region of the console itself, Microsoft confirmed to Digital Trends. This means a US Xbox One won't be able to play games imported from Europe or Japan, for example.

"Similar to the movie and music industry, games must meet country-specific regulatory guidelines before they are cleared for sale," a Microsoft spokesperson said. "We will continue to work with our partners to follow these guidelines with Xbox One."

Deadwalker
01-06-2013, 13:04
Pojašnjen dizajn konzole

1BlhvX0D6ow

Rocket science.

Hexfire
01-06-2013, 14:00
Najviše me zanima kontroler ako će doći i za Windowse odmah.

mravojed20
01-06-2013, 14:40
Kontroler im je prelijep, stvarno, bude sigurno za windowse došao, uzmem ga da zamjeni chillstream kad crkne. ako crkne.

Hexfire
01-06-2013, 16:17
Logitech nikad ne crkava.

Nikako se nisam uspio skroz priviknuti na dizajn Chillstreama, Xboxov mi puno bolje leži.

cham3leon
02-06-2013, 18:53
Logitech nikad ne crkava.

Bullshit. Meni je chilly riknuo jer je počeo gubiti kontakt na USB-u do točke kad više nisi mogao s njime igrati, iako je bio prilično pažen i mažen. Imam sada X360 for Windows i prilično je ok, bolje leži jer nema onaj usis od ventilatora, ali je već malo škripav, a i fali mi malo ta opcija hlađenja. Pogotovo kad igram Dark Souls.

Arbiter of Change
05-06-2013, 16:18
Koje PR preseravanje. Ali Microsofte, ovo je all-in-one konzola. Zašto bi trebao više od jedne?
http://www.edge-online.com/news/microso ... ed-to-you/ (http://www.edge-online.com/news/microsoft-on-why-xbox-one-games-will-be-locked-to-you/)

Xbox One games will be locked to each owners’ profile – a system which has “a lot of advantages,” says Microsoft Studios’ corporate vice president Phil Spencer.

“We think, actually, that having the content that’s yours go with you is an important thing,” he told us. “You could have multiple Xbox Ones, your content is yours on every one of them, and it doesn’t require that you carry discs back and forth. The disc becomes a means of distributing the bits back and forth but the content is locked to you.”

Deadwalker
05-06-2013, 16:26
Ne znam je li si svjestan činjenice da žele u konačnici prodati milijardu primjeraka, a to je ostvarivo prema nekakvoj njihovoj teoriji godišnjeg rasta. Apetiti su im svemirski.

StormCr0w
05-06-2013, 16:27
lol xbone

cham3leon
05-06-2013, 16:48
Xbone je daleko najsmješnija skraćenica za bilo koju konzolu.

Deadwalker
06-06-2013, 11:33
Microsoft je ovako zamislio next-gen gejming - Xbone kutija, W8 tablet / WP8 smartphone, X360 za stare naslove, a za desktop PC podrška preko usluge koja je bila smiješna kada je i izašla. Btw, ovo je njihova trenutna ponuda Xbox igara na PC-u:

http://i.imgur.com/RX1ffWql.jpg (http://imgur.com/RX1ffWq)http://i.imgur.com/u4q8OOLl.jpg (http://imgur.com/u4q8OOL)

Arbiter of Change
07-06-2013, 09:18
This gonna be good. Sažetak ispod iz je AJ videa jer sam lijen.
http://www.comingsoon.net/news/gamenews.php?id=105189
ryB-hdtpQRw

CONFIRMED:

-24 hour DRM.
-1 hour DRM if you bring your game to a friends house.
-Mandatory Kinect.
-No renting, no loaning. No private sales (unless selling to someone who has been on your friends list for 30 days)
-Broadband Internet connection required.
-Trade-ins are up to the publisher and only at “participating” retailers.

+You can give a game to a friend only if they have been on your friends list for 30 days, and then only ONCE.
+Up to 10 family members can play your games from any console at any time? You & one other at a time.

StormCr0w
07-06-2013, 09:29
Koja psihologija, toliko očajno loše da zapravo poželim kupit iz zajebancije :pray:
xbone najbolja kozola u povijesti

flander
07-06-2013, 09:32
9z2O32YxeNY

eo video o objašnjenju za stalnu konekciju

zebiteme al kurca ne kužim

nit nemoš posuđivat svoje igre prijateljima, nit nemožeš svoje igre igrat kod drugih =/

StormCr0w
07-06-2013, 09:41
Jel ovo s plavom kosom u videu muško ili žensko :|

also, call of duty dog :pray:

Hexfire
07-06-2013, 10:04
Kak oni planiraju provjeravati dal je netko family? Piše da ja mogu igrati Forzu i moj brat može otići kod frenda i tamo također igrati Forzu putem shared library. Kak će Microsoft znati da je moj brat stvarno kod frenda?

Anywayz, gluposti na kvadrat. Ovo plavo je žensko.

W3DR4N
07-06-2013, 10:37
Btw, ovo je njihova trenutna ponuda Xbox igara na PC-u:

Malo si se zajebao. Dopusti da ti objasnim.

Uzmimo kao protuprimjere GOG i Steam.
GOG svoju trgovinu, odnosno kupce tretira kao globalno selo. Cijene su u dolarima za Milicu iz Babine grede i Johna iz Dallasa. Sve je svima dostupno i isto košta.
Steam ima svoje regije. Npr. EU, US, Rusija, Indija, Japan, Južna Amerika... cijene su u njihovim valutama i ponuda se djelomično razlikuje. Tu dođe i hrvatska koju na silu uguraju u regiju višeg standarda samo da bi objavili igre.
Što se tiče Windows Storea, Microsoft je bio toliko pametan da je napravio zaseban store za svaku državu, koju tretira kao drugu regiju. Cijene su izražene u stvarnoj valuti države. E al tu dolazi do pravog problema. Izdavačima je bolesno skupo izdavati igru u 200+ država svijeta i zato manja i manje interesantna tržišta jednostavno zaobilaze. Tako da ako recimo Papa želi gejmati, mora si umjesto u Vatikanu kupiti stan u Italiji i tamo napraviti account za Windows Store.

U SAD-u Windows Store ima par tisuća dostupnih igara na Storeu. Al da, sve je to još uvijek drek.

Maloki
07-06-2013, 10:41
Dakle
- jednom u 24h se moraš spojit na net da xbox provjeri jel sve legalno
- ako si ulogiran kod nekog drugog onda to moraš radit svaki sat
- microsoft neće tražit nikakav fee za preprodaju igara, third-party publisheri sami određuju za sebe
- jedan account možeš aktivirat na 10 različitih konzola i na svih 10 se može igrat bez problema. Nije jasno jedino jel onda za ovih 9 vrijedi ono pravilo od 1h?
- igre možeš posuđivat samo ljudima koji su više od 30 dana na tvojoj friends listi
- kinect je uvijek uključen ali ne snima i uploada tvoje razgovore

Iskreno i nije tako loše kako sam mislio da će bit. Jedino ovaj DRM sa konekcijom. I always-on kinect mi je sumnjiv, ma koliko oni pričali da ne snima i uploada.

Hexfire
07-06-2013, 10:44
Samo jednom možeš posuditi igru koliko sam skužio. Ili taj dio nije još skroz pojašnjen.

Deadwalker
07-06-2013, 10:46
Btw, ovo je njihova trenutna ponuda Xbox igara na PC-u:

Malo si se zajebao. Dopusti da ti objasnim.

Uzmimo kao protuprimjere GOG i Steam.
GOG svoju trgovinu, odnosno kupce tretira kao globalno selo. Cijene su u dolarima za Milicu iz Babine grede i Johna iz Dallasa. Sve je svima dostupno i isto košta.
Steam ima svoje regije. Npr. EU, US, Rusija, Indija, Japan, Južna Amerika... cijene su u njihovim valutama i ponuda se djelomično razlikuje. Tu dođe i hrvatska koju na silu uguraju u regiju višeg standarda samo da bi objavili igre.
Što se tiče Windows Storea, Microsoft je bio toliko pametan da je napravio zaseban store za svaku državu, koju tretira kao drugu regiju. Cijene su izražene u stvarnoj valuti države. E al tu dolazi do pravog problema. Izdavačima je bolesno skupo izdavati igru u 200+ država svijeta i zato manja i manje interesantna tržišta jednostavno zaobilaze. Tako da ako recimo Papa želi gejmati, mora si umjesto u Vatikanu kupiti stan u Italiji i tamo napraviti account za Windows Store.

U SAD-u Windows Store ima par tisuća dostupnih igara na Storeu. Al da, sve je to još uvijek drek.

Stavljao sam igre, ne neke žnj aplikacije koje nekim čudom ulaze u tu kategoriju. Imaš i na našem storeu preko par tisuća "igara".

http://i.imgur.com/6xQNFOd.png

Arbiter of Change
07-06-2013, 10:47
Dakle

- jedan account možeš aktivirat na 10 različitih konzola i na svih 10 se može igrat bez problema. Nije jasno jedino jel onda za ovih 9 vrijedi ono pravilo od 1h?
- igre možeš posuđivat samo ljudima koji su više od 30 dana na tvojoj friends listi


Nope, 10 accountova maksimalno na istoj konzoli, tj. jedan glavni HOME account i 9 pod-accountova tzv. obiteljskih. Pitanje je kako će Microsoft razlikovati obiteljski account od drugog accounta na istoj konzoli. Neće uopće? Igru možeš posuditi samo jedanput ukupno tako da je u biti možeš samo dati nekome i to je to. Iznajmljivanje kao takvo je trenutno mrtvo.

Maloki
07-06-2013, 10:48
Je, upravu si, samo jednom.
ali ovako zashareaš account sa par prijatelja i svi mogu igrat te igre.

Arbiter of Change
07-06-2013, 10:50
Ali onda neće svi moći dobijati svoje vlastite cheevose jer su na tvom accountu. Sloppy seconds. :(

Deadwalker
07-06-2013, 10:51
A ono, nije da je Valve sa Steamom onemogućio još prije 10 godina bilo kakvo iznajmljivanje ili prodaju igara. Malo mi je smiješno upirati prst na Microsoft zbog toga što sada radi onako cijeli internet. Microsoft još omogućuje kakav-takav share.

Maloki
07-06-2013, 10:54
Ma ono, čekam više detalja o PS4 pošto ću vjerojqtno njega kupovat. Xbone mi je dost retardiran.

Steam svoje probleme kompenzira svojim 75% akcijama.

Deadwalker
07-06-2013, 10:58
True, kako izgleda za sada, PS4 je mnogo bolji deal. Čekam sada E3 da vidim kakve će sve ekskluzive doći u prvoj godini života nove konzole.

W3DR4N
07-06-2013, 11:08
Dakle
1. jednom u 24h se moraš spojit na net da xbox provjeri jel sve legalno
2. ako si ulogiran kod nekog drugog onda to moraš radit svaki sat
3. microsoft neće tražit nikakav fee za preprodaju igara, third-party publisheri sami određuju za sebe
4. jedan account možeš aktivirat na 10 različitih konzola i na svih 10 se može igrat bez problema. Nije jasno jedino jel onda za ovih 9 vrijedi ono pravilo od 1h?
5. igre možeš posuđivat samo ljudima koji su više od 30 dana na tvojoj friends listi
6. kinect je uvijek uključen ali ne snima i uploada tvoje razgovore

1. Kad kupiš igru i prvi put ju pokreneš, igra se autentificira i pridružuje tvojem accountu. Kod svakog pokretanja, igra provjerava je li još uvijek vezana za tvoj account.
S obzirom da će se igre moći instalirati, za igru neće biti potreban disk kao sustav autentifikacije, pa nakon 24 sata igru više nećeš moći pokrenuti dok se opet ne autentificira.
Igru ćeš moći preprodati, ali samo preko ovlaštenih distributera. Microsoft trgovini koja otkupljuje igre mora dati ovlaštenje da mogu otkupiti i deaktivirati igre s tvog računa. Kad je deaktivirana, ako prođe 24 sata a ti je pokušaš pokrenuti s diska, više nećeš moći. Tu se javlja problem ako konzolu npr. odneseš na more, a tamo nemaš net. Iako je igra još uvijek vezana za tvoj account, nakon 24 sata više neće biti igriva.

2. Ne. Igra je još uvijek vezana za tvoj account. Kad je pokreneš kod nekog drugog, igra se autentificira i na serveru pronalazi podatak da je već drugdje prijavljena. Onda se pokreće pod trial periodom. Tako da ćeš kod nekog drugog, na drugoj konzoli, igru moći igrati sat vremena kao probni period da mu pokažeš igru. On nakon tih sat vremena više neće moći pokrenuti tvoju igru dok ne kupi svoju. Nikad više, ni za sat vremena, ni sljedeći dan, ni sljedeći mjesec. Njemu je istekao trial za tu igru.

3. To se još nagađa. Negdje je pisalo da je naknada za preprodaju 35 dolara, negdje je pisalo da to izdavači određuju sami i da će biti u visini dosadašnjih online passova, znači 15 dolara ili 10 eura.

4. To oni zovu nekakav Xbox Family program gdje se igra može aktivirati na deset konzola. Uz takav blagonaklon pristup, ove druge restrikcije se čine kao da ih je pisao Sotona osobno. Čitao sam negdje da Xboxi moraju biti vezani za isti DNS. Znači da su Xboxi na istoj internetskoj vezi i skupa s tim u neposrednoj blizini. Ti i brat možete imati dva Xboxa i jednu igru, ali ja ne mogu biti u tvom Xbox Familiu.

5. Da, ali tu vrijedi pravilo jednog sata. Lol.

6. Nakon pritiska nekih organizacija za čuvanje privatnosti pozivanjem na američki ustav, Microsoft je potvrdio da se Kinect može isključiti dok se ne koristi.

Deadwalker
07-06-2013, 11:24
1. Konzolu koristiš 99% vremena doma i internet imaš 99%. Barem u nekom normalnom urbanom okruženju tak da ne vidim tu neki problem. Diskovi će ionako postati nebitni za par godina.

2. Ovo je nepotrebno kompliciranje, ali ideja je jasna - smanjiti dilanje igara među poznanicima da si ljudi kupuju svoje kopije.

3. Za ovo sam čuo da isključivo odlučuju izdavači. Što i nije loše budući da je Microsoft dao slobodu proizvođačima igara da sami određuju hoće li im se igre moći preprodavati ili neće. Što je opet nova razina konkurentnosti.

4. Ovo je kul, al tko će kupovati dva Xboxa za istu kuću?

6. Nisam od početka kužio hejt oko ovoga. Ako već imaš panične primisli da te promatra CIA, jednostavno isključiš uređaj iz napajanja?

W3DR4N
07-06-2013, 13:15
Nisam od početka kužio hejt oko ovoga. Ako već imaš panične primisli da te promatra CIA, jednostavno isključiš uređaj iz napajanja?

Poanta je u tome da je Microsoft zamislio da Kinect mora biti uštekan u konzolu da bi uopće radila. A kad je bio ukopčan, nisi ga mogao okrenuti prema zidu ili pokriti krpom, jer bi onda javio poruku da Kinect ima grešku i da sustav ne radi. To je ljude odbilo i morali su smanjiti Kinect uvjete.

Neven <R>
07-06-2013, 13:58
Nego bute pljeskali da promjenite da promjenite kanal?

Deadwalker
07-06-2013, 16:04
Nisam od početka kužio hejt oko ovoga. Ako već imaš panične primisli da te promatra CIA, jednostavno isključiš uređaj iz napajanja?

Poanta je u tome da je Microsoft zamislio da Kinect mora biti uštekan u konzolu da bi uopće radila. A kad je bio ukopčan, nisi ga mogao okrenuti prema zidu ili pokriti krpom, jer bi onda javio poruku da Kinect ima grešku i da sustav ne radi. To je ljude odbilo i morali su smanjiti Kinect uvjete.

Prema zadnjim informacijama, može biti "isključen" dok konzola radi. Da citiram kolegu:


Također su objasnili i kako je moguće "pauzirati" Kinect ako ga ne želite uključenog tijekom igranja igara te kako taj senzor, kada je konzola ugašena, ne radi ništa drugo no čeka jednu jedinu glasovnu naredbu koju u tom stanju uopće može registrirati - 'Xbox On'.

U biti, sve je fino objašnjeno ovdje (http://www.hcl.hr/vijesti-microsoft-odgovorio-na-kljucna-xbox-one-pitanja-8614-15.html)

W3DR4N
07-06-2013, 16:16
Pa da. Ali nije oduvijek tako zamišljen.

Windwalker
07-06-2013, 16:18
Pa kaj tolko pričate o tome, jer ako ste normalni, nećete ga kupit.

Deadwalker
07-06-2013, 16:25
Ma ok, nego je dosta hejta na internetu neutemeljeno - u konačnici dosta će ovisiti o izdavačima hoće li se igre moći preprodavati, dok s druge strane konzola zapravo nudi neke mogućnosti sharea s čime se jedan Steam baš ne može pohvaliti. Oni to naravno kompenziraju s povoljnim cijenama igara i pristojnom razinom usluge, ali kada bi išli cjepidlačiti, nisu baš stvari tako crno-bijele kako ih većina vidi.

Windwalker
07-06-2013, 16:29
Ako PS4 napravi slične gluposti, e onda ćemo moći razlagat i tražit nešto pozitivno u ovoj bezobraštini (da, bezobraštini) prema mušterijama.
No, ako PS4 bude samo next-gen PS3, bez bezobraštine prema mušterijama, onda nema te sile koja će naći nešto pozitivno za Xbone (osim što je kratica imena cool).

cham3leon
07-06-2013, 16:34
Težak je život kad nisi PC gaming master race.

The Boz
07-06-2013, 16:36
GLORIOUS PC GAMING MASTER RACE REPRESENT!

Xero
07-06-2013, 17:05
GLORY TO THE PC NATION!
THE SUPERIOR RACE!
ALL HAIL COMRADE MOUSE AND COMRADE KEYBOARD!

Windwalker
07-06-2013, 17:11
Ko kokoši oko zrnja.

Arbiter of Change
07-06-2013, 19:15
Prema zadnjim informacijama, može biti "isključen" dok konzola radi.
Kako je isključen ako je sposoban registrirati glasovnu naredbu? Rocket science, dude.

Deadwalker
07-06-2013, 19:25
Dude, nisam bez razloga stavio navodnike kod pojma isključen :)

Maloki
07-06-2013, 19:26
Hehe, dude.

Deadwalker
08-06-2013, 10:10
Opinion: Xbox One policy is a lovely marriage proposal to big corporations (http://www.polygon.com/2013/6/7/4406170/xbox-one-internet-trade-policy)

Zaključak:

Next week, I will visit the Electronic Entertainment Expo, the annual celebration of video games' biggest corporations. Microsoft will be hosting a lavish press conference to further acquaint the world with its new system. But the company's executives won't be meeting with much of the press. They canceled their post-press conference interviews, all of them as best I can tell, and have even canceled some interviews at the show itself. I understand. They probably couldn't fit everyone in between all the CEOs they have to meet with.

Microsoft is married to business now. They don't have time for consumers anymore.

Xero
08-06-2013, 10:29
Inače je mikrosoft poznat po brizi o kupcima.

Arbiter of Change
10-06-2013, 19:05
$499. Ouch.

StormCr0w
10-06-2013, 19:06
Bilo bi okej da ima ekskluziva koje bi ga prodavale.

Srle
10-06-2013, 19:14
Mislim da im nije protekla prezentacija kao što su željeli...nekoliko trailera bez zvuka, i Battlefield zbrka...
Takođe sve kriike koje su im upućene (always on pa nadalje) su jednostavno izbjegli da spomenu...

Tri su mi se igre dopale (Witcher, Titanfall, MGS)...od kojih bi sve tri trebale i na PC doći...ostale igre su jednostavno očaj...Ryse predvodi listu

Arbiter of Change
10-06-2013, 19:32
Bilo bi okej da ima ekskluziva koje bi ga prodavale.
Project Spark. :eyebrows:

Deadwalker
10-06-2013, 20:00
$499. Ouch.

Znači u Europi 499€. Previše. Jebeno previše.

StormCr0w
10-06-2013, 20:03
WAT

crnisokol
10-06-2013, 20:35
pa cijena je po meni potpuno očekivana...jest da ja nikad ne bi toliko dao za nijednu konzolu, no očekivana početna cijena...

cham3leon
10-06-2013, 20:41
I neki kraljevi će platiti toliko. Čudo jedno.

Maloki
10-06-2013, 23:34
Pa brijem da je i očekivana cijena PS4 tak negdje, oko 4 soma kuna.

Windwalker
11-06-2013, 00:48
Ak se zaposlim kak treba, od prve plaće ide PS4.

Carp
12-06-2013, 08:02
BiUzaqOU06M

Arbiter of Change
12-06-2013, 08:08
Baš sad vidio. Ojebote. Koliko se Microsoft još može propucati?

Carp
12-06-2013, 08:13
Kao da ih vise nije briga za konzole. :D

Outmind
12-06-2013, 10:16
Dobra reakcija nekog lika na redditu:

http://i.imgur.com/wrj5GPI.jpg

flander
12-06-2013, 15:13
DxkEe_l7S3g

crnisokol
12-06-2013, 17:52
htio je reći da kupite PS4 ako želite offline konzolu :D

mravojed20
13-06-2013, 00:34
''How does that vagina feel Xbox? Still sore after Sony fucked you so hard?''
:pray: :pray: :pray:

Hexfire
13-06-2013, 09:22
originalno, nema šta

Arbiter of Change
13-06-2013, 09:23
Ako dobijete napadaj gluposti i odlučite kupiti XBox One, nemojte. Ako ne živite u podržanoj regiji ne možete vezivati igre za account, tj. konzola vam je beskorisna za igranje, tako da čak ni uvoz konzole neće pomoći. Microsoft, ready to rock.

http://i.imgur.com/4JBpHaj.png

flander
13-06-2013, 09:25
Xbox One will support Live in these countries at launch. #DEAD

Australia
Austria
Belgium
Brazil
Canada
Denmark
Finland
France
Germany
Ireland
Italy
Mexico
Netherlands
New Zealand
Norway
Russia
Spain
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States


nema Rvatske

cham3leon
13-06-2013, 09:32
Kladim se da će i sa svim ovim harakirijima imati bazu žestokih fanova.

Hexfire
13-06-2013, 09:33
Ak niš drugo bar je odluka o tome koju konzolu uzeti jednostavna.

cham3leon
13-06-2013, 09:41
Da, PC.

Aral
13-06-2013, 09:47
Pa s obzirom kakva se komponente nalazu u nex gen konzolama, PC i je postao konzola.

Outmind
13-06-2013, 10:21
http://i.imgur.com/fV9vcFY.jpg

Arbiter of Change
13-06-2013, 10:28
Dobar članak u kojem Microsoft pravda svoje odluke.
http://arstechnica.com/gaming/2013/06/m ... -policies/ (http://arstechnica.com/gaming/2013/06/microsoft-defends-the-xbox-ones-licensing-used-game-policies/)

The reaction wasn't a surprise to Mehdi, though. In fact, he said a lot of the way people have responded to Microsoft's moves was "kind of as we expected." But the implication of his statements in an in-depth interview with Ars Technica was that this temporary confusion and discomfort among the audience would be worth it as gamers and consumers adjust to a console world without game discs.

"We're trying to do something pretty big in terms of moving the industry forward for console gaming into the digital world. We believe the digital world is the future, and we believe digital is better."

He-he, ho-ho, ha-ha.

http://i.imgur.com/fmFJr5F.png

Hexfire
13-06-2013, 11:26
Pa s obzirom kakva se komponente nalazu u nex gen konzolama, PC i je postao konzola.

wat

Carp
13-06-2013, 16:17
Ako je ovo istina... (http://www.goodgame.hr/vijesti/xbox-one-igre-nece-biti-moguce-igrati-u-hrvatskoj/)

W3DR4N
13-06-2013, 16:24
Istina je. Xbox uopće neće raditi u hrvatskoj. Nećeš ga moći ni uključiti jer i za to treba autorizacija servera.

Windwalker
13-06-2013, 16:40
:rotfl:

Pa kaj si budale rade.

Sonic_Moronic
13-06-2013, 17:32
To ti je modernizacija, mi seljaci to ne razumijemo.
Lol, najbolje mi da nema Japana.

StormCr0w
13-06-2013, 17:35
Možda bi razumio da ponekad odigraš igru koja nije starija od 20 godina.

W3DR4N
13-06-2013, 17:35
Xbox me podsjeća na tipkovnicu koju marijanovic kupuje. Skupo košta, nikako ne radi.

Sonic_Moronic
13-06-2013, 17:36
Možda bi razumio da ponekad odigraš igru koja nije starija od 20 godina.
Bolesna peča.

StormCr0w
13-06-2013, 17:37
:|

Sonic_Moronic
13-06-2013, 17:58
Ali ovi odgovori od supporta, koji seronja :pray:

Maloki
13-06-2013, 19:27
Ako je ovo istina... (http://www.goodgame.hr/vijesti/xbox-one-igre-nece-biti-moguce-igrati-u-hrvatskoj/)
Rofl autor teksta je iz moje osnovne.

cham3leon
14-06-2013, 20:18
U međuvremenu, na Xbox One demo štandovima (http://imgur.com/a/NbGau)

Deadwalker
14-06-2013, 21:08
Budući da sam imao kaotičan tjedan, nisam ništa vidio od E3-a i sada dok sam vidio što se sve tijekom tjedna pisalo za Xbox One...Nezz, naviknuo sam na Microsoftov retardluk, al ovo je toliko tragikomično da mi je žao dobrih developera poput Turna 10 ili Remedya koji za te govnare razvijaju ekskluzive.

Electromaster
14-06-2013, 23:37
Ne znam stvarno, Microsoft se fakat toliko propucava da samo čekam kad će krenut teorije zavjere.

MasaKrisT
15-06-2013, 00:02
Može neki cliffs tj. popis svega što je loše sa novom konzolom? Uspio vidjeti samo prvo predstavljanje i nisam bio sretan. Ako ima i usporedba sa PS4 - super

Duke of Earl
15-06-2013, 00:09
Može neki cliffs tj. popis svega što je loše sa novom konzolom? Uspio vidjeti samo prvo predstavljanje i nisam bio sretan. Ako ima i usporedba sa PS4 - super
https://www.youtube.com/watch?v=KbWgUO-Rqcw

Hexfire
15-06-2013, 06:57
http://pcgmedia.com/xbox-one-games-at-e3-were-running-on-windows-7/

"Whilst it’s fairly commonplace to demo games on dev kits, it seems unusual to present the Xbox One and its games to the world on hardware that isn’t at all similar to the innards of the Xbox One; that is, if the Nvidia GTX780 is what Microsoft were using for the hardware demos. It’s up to you whether or not you find it misleading, but a GTX 780 certainly isn’t comparable to the GPU of an Xbox One. It might lead to inaccurate representations of frame rates at higher resolutions, with a greater level of edge smoothing."

Deadwalker
15-06-2013, 10:46
Da, vidio sam to. To polako ulazi u domenu lažnog oglašavanja, što je s pravne perspektive veoma problematično za Microsoft.

mravojed20
15-06-2013, 10:47
Može neki cliffs tj. popis svega što je loše sa novom konzolom? Uspio vidjeti samo prvo predstavljanje i nisam bio sretan. Ako ima i usporedba sa PS4 - super

Osim ovog videa iznad, imaj na umu da:

- nije dostupan u većem dijelu svijeta u vrijeme izlaska, uključujući HR
- dolazi s obaveznim Kinectom pa je 100$ ili eura skuplja od PS4
- moraš bit online jednom dnevno da ti verificiraju da imaš original igru
- ne možeš normalno trejdat igre

StormCr0w
15-06-2013, 10:56
Kaj ako se ne priključiš na internet jedan dan? Uzmu ti igre?

Hexfire
15-06-2013, 11:21
I konzolu.

mravojed20
15-06-2013, 11:29
Ne možeš igrati, konzola ne radi. Ne znam jesu rekli kako se to može riješiti da se 'odblokira' lol.

Uglavnom smijeh od konzole.

StormCr0w
15-06-2013, 11:30
:pray:

Maloki
15-06-2013, 12:31
Ali hej, možeš nastavit gledat televiziju i uživat u sportu!

Carp
15-06-2013, 12:46
Bas me zanima koliko ce im trebat da Xbone bude dostupan u hr.

Hexfire
15-06-2013, 13:01
Kad izađemo iz recesije.

Arbiter of Change
15-06-2013, 13:15
Ljudi ne moraju izmišljati gluposti kad je sam Microsoft zadužen za to.

http://i.imgur.com/cIFsTxz.jpg

Deadwalker
15-06-2013, 13:28
Barem ćemo dobiti unaprijeđen kontroler za PC.

Windwalker
15-06-2013, 13:30
Ja mislim da je sve ovo jedna velika zajebancija, tj. trollanje s Microsoftove strane i da će na kraju izdati vrhunski stroj samo za ugodno gameanje te jedan od boljih i ljubaznijih customer supporta.
Jer nitko nije ovako glup.
Right?

StormCr0w
15-06-2013, 14:04
https://www.youtube.com/watch?v=p8-HDUBbtgQ

W3DR4N
15-06-2013, 17:09
Savršeno

Sonic_Moronic
15-06-2013, 20:32
Ja mislim da je sve ovo jedna velika zajebancija, tj. trollanje s Microsoftove strane i da će na kraju izdati vrhunski stroj samo za ugodno gameanje te jedan od boljih i ljubaznijih customer supporta.
Jer nitko nije ovako glup.
Right?
Ali stvarno nema nimalo smisla, konzolu će kupiti samo zadrti Halo fanovi u sjevernoj Americi i kompanija će si zakopati ono malo respekta što još ima. Zbog čega sisu ubrijali da mogu biti ovoliko arogantni?

StormCr0w
15-06-2013, 20:32
sisu heh

cham3leon
15-06-2013, 20:40
Vjerojatno jer su kolospleti studija kojima su proučavali tržište pokazali da se može ići u tom smjeru i da tu ima profita, ali kako je moguće da baš nitko nije imao neki common sense da nasluti da možda ljudi neće kupovati konzolu radi televizije, da će always-online odbiti dio igrača i da ljudi neće htjeti opet plaćati dvaput internet, pa još biti terorizirani reklamama usput. Ne znam, taj Microsoft u zadnje vrijeme djeluje užasno tromo.

Sonic_Moronic
15-06-2013, 20:45
Bar će WiiU imati tržište, s obzirom na dosad izdane igre ne bi podnijeli makar i ovakvu konkurenciju.

Windwalker
15-06-2013, 20:48
Radije bi kupio 10 Wii-U-a, nego 1 X-Box One.

Sonic_Moronic
15-06-2013, 20:52
Pa konzole ionako vrijedi kupiti samo kad počne nova generacija, odlične igre redovito izađu tek pred kraj.

cham3leon
15-06-2013, 21:06
Konzole ne vrijedi kupiti.

Sonic_Moronic
15-06-2013, 21:06
Ne može se sve emulirati. Još.

Windwalker
15-06-2013, 22:49
Konzole ne vrijedi kupiti.
http://s22.postimg.org/5o9af3dm9/joff.jpg

Maloki
16-06-2013, 10:06
Konzole ne vrijedi kupiti.
Zbilja ne shvaćam ovakav stav, baš čista retardacija.

Xero
16-06-2013, 10:16
Pa, ako ga ne zanimaju ekskluzive zašto bi kupovao?

Maloki
16-06-2013, 10:18
Vedran je ranije objasnio zašto postoje konzole i zašto ih ljudi kupuju, ima jako puno ljudi koji gejmaju samo na konzolama i samim time ne kupuju isključivo ekskluzive.

Xero
16-06-2013, 10:20
Ja se tih ljudi bojim.

Kid A
16-06-2013, 10:22
Ali osim par ekskluziva koje nece nikad izaci na PCu (nikad as in godinu-dve max. Pogledaj samo FEZa, Dark Soulse, MK, Halo i jos hrpu koje su bile u pocetku ekskluzive) koji ti je realan razlog za kupnju? Da dajem po 100 kuna za igre dok mi igre za PC kostaju ko jedan sendvic. Da ne spominjem jos summer/winter saleove di se opskrbis sve do iduce godine.

I jos svaka iduca generacija forsa taj neki social aspekt shareaj/steamaj/facebook tagaj koji me uopce ne zanima

cham3leon
16-06-2013, 10:30
Na PC-u uvijek prođeš jeftinije, imaš više igara, čak i više ekskluziva (bez ubrajanja indie jeftinjaka) + backward compatibility, modding, itd. Ekskluzive postoje upravo zato da bi proizvođači konzola nekako prisilili ljude da kupe njihovu konzolu.

Maloki
16-06-2013, 10:31
Reaan razlog je što za relativno male novce možeš idućih 6-7 godina igrat apsolutno sve nove naslove koji te zanimaju, bez prevelike zajebancije i straha hoće li ti naslov na kraju radit ili neće.
Uz to još možeš posuđivat i preprodavat igre, tako da ako nisi socijalno retardiran možeš odigrat puno igara za malo para.
Za nove naslove uvijek moraš pričekat malo dulje da dođu na cijenu jednog sendviča, a i to je uglavnom u digitalnoj distribuciji. Digitalna distribucija još uvijek nije prvi izbor pri kupovini.
A i na konzolama možeš za pristojne novce nabavit godinu-dvije star naslov.
Također, nema nikakvog forsanja socijalnog aspekta koje već nemaš na PC-u. Smiješno mi je kako ti to sve smeta na konzolama, ali nemaš ništa protiv tog aspekta na Steamu.

cham3leon
16-06-2013, 10:50
Da, te polovne igre su dosta velika prednost, ali brijem da će Steam to vrlo skoro uvesti. Koliko sam skužio već sada se preko marketplacea mogu prodavati igre iz inventoryja, vjerojatno će uvesti mogućnost prodaje ko na XBoneu uz proviziju za Valve i izdavača.

Kid A
16-06-2013, 10:52
Realan razlog je što za relativno male novce možeš idućih 6-7 godina igrat apsolutno sve nove naslove koji te zanimaju, bez prevelike zajebancije i straha hoće li ti naslov na kraju radit ili neće
Dosad je hrpa konzolaskih naslova imala gamebreaking bugove na release day. Evo aktuelan primjer ti je The Last of Us kojem su tek juce popravili autosave bug koji ti zbloka igru na nekih 40% (autosave loop)
A i "relativno mali novci" argument me isto ne vuce za konzolu, evo od jedne plate sam si odvojio za masinu s kojom sam miran par godina di ne moram razmisljat hocu li iduci AAA naslov spustat sa very high na high
EDIT
@chameleon
Jedan Steamov summer/winter sale owna sve Xbox/PS marketplace dealove kroz cijelu godinu

Electromaster
16-06-2013, 10:58
http://i.imgur.com/rEvo9LZ.jpg

Maloki
16-06-2013, 11:01
Pred 5 godina sam spušio 10 soma na mašinu koja sad novi Tomb Raider vrti na medium, pa moram razmišljat o nadogradnji koja bi me koštala minimalno 4 soma.
Taj "game-breaking" bug sam doživio i zbog njega sam izgubio nekih pola sata gameplayja. Riješenje je bilo da nanovo pokrenem igru i nastavio sam igrat tamo gdje sam prvi put loadao.


Na PC-u uvijek prođeš jeftinije, imaš više igara, čak i više ekskluziva (bez ubrajanja indie jeftinjaka) + backward compatibility, modding, itd. Ekskluzive postoje upravo zato da bi proizvođači konzola nekako prisilili ljude da kupe njihovu konzolu.
Na PC-u su ekskluzive strategije, MMO-i i indie jeftinjaci. Backwards compatability je fina stvar, ali iskreno ne sjećam se kad sam zadnji put igrao neki naslov stariji od 5-6 godina.
I normalno da su ekskluzive tu da ti daju veći poticaj da kupiš konzolu, ali nikako ne bih iskoristio riječ "prisila" jer ono rofl, nitko te ne sili na kupovinu.

Deadwalker
16-06-2013, 11:11
Ili jednostavno imati obje platforme i izvući najbolje iz svake?
Općenito su mi mutave te rasprave koja platforma je bolja od koje jer realno svaka nudi određene prednosti i nedostatke - pitanje je samo iz koje perspektive gledaš na proizvod i koliko su ti važne određene stvari. Netko voli svake dvije godine mijenjati grafičku i modati igre, dok drugi u tome vidi samo zamor. Meni je PC kul zbog strategija, pucačina, povoljnijih cijena igara i boljeg vizualnog dojma ako uložiš određene novce, dok mi konzola opet rula zbog odličnih ekskluziva, dobre pretplatničke opcije (PS Plus) te dakako manjka brige hoće li ti igra normalno raditi ili neće.
Što se tiče famoznog "next-gena", za mene je to PC + PS4.

Worthaur
16-06-2013, 11:16
Vedran je ranije objasnio zašto postoje konzole i zašto ih ljudi kupuju, ima jako puno ljudi koji gejmaju samo na konzolama i samim time ne kupuju isključivo ekskluzive.
Ja si brijem uzet Wii U jednog dana kad mu spuste cijenu (a morat ce se to desit s izlaskom PS4 i XBOne) samo radi jednog serijala - Legend of Zelda, makar ne bilo nista drugo vrijedno igranja na toj konzoli.

Maloki
16-06-2013, 11:19
Ma nejasan mi je taj Nintendo, još uvijek forsiraju te svoje 3-4 franžize i ne nude apsolutno ništa novog.
Ali prije bi uzeo Wii U nego Xbone.

Deadwalker
16-06-2013, 11:23
Nintendo misli da će dosadašnjom Wii politikom uspjeti ostvariti identičan poslovni uspjeh. Mislim, znaju oni što rade, samo je meni žao da se onaj tablet kontroler neće iskoristiti kod nekih 3-party naslova. Uzeo bih Wii U samo zbog Director's Cut izdanja zadnjeg Deus Exa.

ANxdHQ0BVFE

Windwalker
16-06-2013, 11:34
Ma nejasan mi je taj Nintendo, još uvijek forsiraju te svoje 3-4 franžize i ne nude apsolutno ništa novog.
Ali prije bi uzeo Wii U nego Xbone.
Pa, 'spasili' su Bayonettu, ako išta.

cham3leon
16-06-2013, 11:49
Nije istina da su indie jeftinjaci, strategije i MMO-ovi jedine PC ekskluzive. U velikom broju su to upravo ti žanrovi, ali ima svega.


http://i.imgur.com/EWo1N9t.jpg

Simulacije vožnje nisu ni nabrojene na popisu recimo.

Ja svakako računam starije igre i backwards compatibility jer još nisam odigrao ni kompletni prvi MGS, Deus Ex, Planescape Torment i Falloutove 1 i 2 nisam ni tako još, Beyond Good and Evil isto, itd., a kamoli neke novije igre, a želio bih ih odigrat.

Jedine igre radi kojih bih uzeo neku od current gen konzola su Gran Turismo 5 i eventualno RDR i to je to, a nema šanse da ću plaćati tolike pare za 2 igre. Na novim konzolama mi se ne sviđa baš ništa, predstavljene su uglavnom samo neke generičke gluposti. MGS bi mogo bit dobar, ali njega neću ni računat jer je evidentno da će izaći za PC. S druge strane na PC-u će izaći toliko raznih igara koje obećavaju da ne znam da li ću uopće imat para za pola njih.

Windwalker
16-06-2013, 12:01
Među ovim PC ekskluzivama su dva tri jeftina kickstarter oldschool RPG-a vrijedna spomena i dve tri strategije.
Ostalo su indie hipsterštine za koje nisam čuo, niti neću.

StormCr0w
16-06-2013, 12:03
Samo te boli guza jer PS ima najmanje rofl

Windwalker
16-06-2013, 12:13
http://www.zaslike.com/files/vdoeq940js16wb9fbhct.gif

Hexfire
16-06-2013, 12:25
Gledao sam Angry Joe intervju sa nekim likom Nelsonom iz Msofta o Xboneu. Bilo je urnebesno kako je lik branio ovaj always online. Kao nije toliko ograničenje imao ti vezu s Internetom ili ne, jer ti cloud dopušta fantastične stvari kao što su npr da kupim igru za svoj Xbone u Zagorju i onda moj sin na faksu u Splitu može to igrati. Bar 10 puta je spomenuo taj family plan kao da je ne znam šta.

2 detalja su mi bila posebno cool:

Joe ga je pitao nije li malo čudno što Xbone prezentira Witcher 3 u svim svojim materijalima, a konzola neće biti dostupna u Poljskoj. :D Ovaj se izvukao da nema informacija pa ne može komentirati

I drugo, možda nekome važno. Joe ga je pitao što ako npr CD Project Red koji je poznat po DRM free poslovanju, kaže Microsoftu, mi hoćemo da naši kupci mogu posuđivati Witcher 3 bez ikakvih restrikcija kad i kome hoću. Čovjek je rekao da ako do toga dođe, da će Microsoft uvažiti stav developera i napraviti što mogu da tak i bude. Koliko je u tome istine, pitanje je.

Arbiter of Change
16-06-2013, 12:35
I drugo, možda nekome važno. Joe ga je pitao što ako npr CD Project Red koji je poznat po DRM free poslovanju, kaže Microsoftu, mi hoćemo da naši kupci mogu posuđivati Witcher 3 bez ikakvih restrikcija kad i kome hoću. Čovjek je rekao da ako do toga dođe, da će Microsoft uvažiti stav developera i napraviti što mogu da tak i bude. Koliko je u tome istine, pitanje je.
Developer ne može diktirati zahtjeve izdavaču, kamoli vlasnicima konzole na kojoj izdaje igru tako da je to jedno veliko ništa. Jedina iznimka za koju sam čuo je da je Mojang aka developer Minecrafta napravio nekakav poseban dogovor sa Microsoftom da im se ne naplaćuju patchevi i slično. Bar koliko ja znam.

crnisokol
16-06-2013, 13:06
naplaćivanje patcheva??

Kid A
16-06-2013, 13:13
Yup, Microsoft je oduvijek naplacivao patcheve

Deadwalker
16-06-2013, 13:18
I drugo, možda nekome važno. Joe ga je pitao što ako npr CD Project Red koji je poznat po DRM free poslovanju, kaže Microsoftu, mi hoćemo da naši kupci mogu posuđivati Witcher 3 bez ikakvih restrikcija kad i kome hoću. Čovjek je rekao da ako do toga dođe, da će Microsoft uvažiti stav developera i napraviti što mogu da tak i bude. Koliko je u tome istine, pitanje je.
Developer ne može diktirati zahtjeve izdavaču, kamoli vlasnicima konzole na kojoj izdaje igru tako da je to jedno veliko ništa. Jedina iznimka za koju sam čuo je da je Mojang aka developer Minecrafta napravio nekakav poseban dogovor sa Microsoftom da im se ne naplaćuju patchevi i slično. Bar koliko ja znam.

Sve zavisi o tome tko će imati izdavačka prava za Witcher 3. On će odlučivati hoće li biti moguće preprodati ili posuditi igru, a ne Microsoft.
Ista stvar vrijedi i za Sony - svi su se raspisali kako će se igre za PS4 moći preprodavati, a to za sada jedino vrijede za naslove koje financira sam Sony. Što se tiče ostalih izdavača, to će biti njihova odluka, ne Sonyjeva.

Neven <R>
16-06-2013, 13:21
Yup, Microsoft je oduvijek naplacivao patcheve
To se na svim konzolama dešava, kao i gro drugih restrikcija i raznih drugih naplata vezanih uz izdavanje igre.

cham3leon
16-06-2013, 13:29
Među ovim PC ekskluzivama su dva tri jeftina kickstarter oldschool RPG-a vrijedna spomena i dve tri strategije.
Ostalo su indie hipsterštine za koje nisam čuo, niti neću.

Dakle, Arma3, Amnesia, Rising Storm, Mount & Blade i KSP su indie hipsterštine? Koji si ti jebeni kralj.

Windwalker
16-06-2013, 13:54
Pa da.

Amnesia je cool, ali je indie.
Torment, Eternity i Wasteland su prastari gameplay s novom grafikom. Ok za stare fanove, ali ne i za današnju generaciju.
Strategije su ok, no ne zanimaju me ni najmanje.
ARMA zvuči tako glupo da bi radije COD igrao.

Neven <R>
16-06-2013, 13:59
Torment, Eternity i Wasteland su prastari gameplay s novom grafikom. Ok za stare fanove, ali ne i za današnju generaciju.
.
Za razliku od 20584390854390 akcijske konzolaške igre tipa knack?

cham3leon
16-06-2013, 14:04
Pa da.

Amnesia je cool, ali je indie.
Torment, Eternity i Wasteland su prastari gameplay s novom grafikom. Ok za stare fanove, ali ne i za današnju generaciju.
Strategije su ok, no ne zanimaju me ni najmanje.
ARMA zvuči tako glupo da bi radije COD igrao.

Drugim riječima, radi se o tome da nemaš ukusa.

Windwalker
16-06-2013, 14:21
Prije bi rekao da je obrnuto.

Hexfire
16-06-2013, 14:22
Da ukusa nemaš?

Hexfire
16-06-2013, 14:57
Što se tiče ostalih izdavača, to će biti njihova odluka, ne Sonyjeva.

Ovo. Svugdje se poteže kako će na PS4 posuđivanje i prodavanje biti bez ograničenja, a još se ustvari ništa ne zna sigurno. Često vidim argument: neće si izdavači dozvoliti tak nešto. Ne znam na temelju čega ljudi to misle ako pare pokušavaju izmusti gdje god se stigne i na bilo koji način.

Deadwalker
16-06-2013, 15:12
Sony je samo mudro iskoristio Microsoftovu PR šlampavost. Na E3 konferenciji nisu ništa rekli krivo - njihove igre će se moći preprodavati i posuđivati bez ikakvih ograničenja. Ključna riječ - njihove.

Aral
16-06-2013, 15:22
U biti da, dobro si rekao, samo njihove.

Windwalker
16-06-2013, 15:23
Ma moći će se sve osim možda EA-a.
A njihove ionako ne vrijedi igrati.

W3DR4N
16-06-2013, 16:32
http://i.imgur.com/EWo1N9t.jpg

70% je greenlight/indie smeće.
Od ostalih 30%, 10% nabrojanog je izašlo, 10% je multiplatform, 5% je vaporware koji nikad neće i 5% su dobre PC ekskluzive koje na kraju imaju dužinu popisa kao i ostale platforme.

W3DR4N
16-06-2013, 16:40
Mislim, ti si usporedio ovo

http://images.pushsquare.com/screenshots/49137/large.jpg

s ovim

http://small-games.info/s/f/p/Project_Zomboid_2.jpg

Uozbilji se.

Sonic_Moronic
16-06-2013, 16:42
Previše forsano, 4/10.

cham3leon
16-06-2013, 16:49
Ne, usporedio sam sa potencijalno najboljom igrom ikada

http://media.pcgamer.com/files/2011/05/Arma3_screenshot_01.jpg

Edi Sm187
16-06-2013, 16:59
A i Star Citizen izgleda brutalno dobro.

EDIT: gledam njihovu stranicu. Skupili su 10M $ upm.

W3DR4N
16-06-2013, 17:12
Ako su ArmA 1 i ArmA 2 bile kapitalna smeća od igara, hoće li ovaj posvetiti papa, pa će nekim čudom odjednom biti igriva igra? Ne kužim.

cham3leon
16-06-2013, 17:15
Već je igrivija od nekih jednostavnijih pucačina, a tek je u alpha fazi.

W3DR4N
16-06-2013, 17:16
Ta igra je čak lošija od Battlefielda. Rofl.

Aral
16-06-2013, 17:19
http://i.imgur.com/EWo1N9t.jpg

70% je greenlight/indie smeće.
Od ostalih 30%, 10% nabrojanog je izašlo, 10% je multiplatform, 5% je vaporware koji nikad neće i 5% su dobre PC ekskluzive koje na kraju imaju dužinu popisa kao i ostale platforme.
Uz to, 80% ovih igara nitko nikad neće zaigrat, preloš popis i usporedba.

cham3leon
16-06-2013, 17:22
Ta igra je čak lošija od Battlefielda. Rofl.

Zbog?


Uz to, 80% ovih igara nitko nikad neće zaigrat, preloš popis i usporedba.

Procjena kvalitetno izvučena iz šupka i bez ikakvih uporišta.

W3DR4N
16-06-2013, 17:32
Ta igra je čak lošija od Battlefielda. Rofl.

Zbog?


Sorry, ne mogu ti sad odgovoriti. Moram isplanirati napad na mapi od 20000 četvornih kilometara ničega jer je AI beskoristan, a pada od jednog metka.

Carp
16-06-2013, 17:33
:pray: :pray:

cham3leon
16-06-2013, 17:40
Ta igra je čak lošija od Battlefielda. Rofl.

Zbog?


Sorry, ne mogu ti sad odgovoriti. Moram isplanirati napad na mapi od 20000 četvornih kilometara ničega jer je AI beskoristan, a pada od jednog metka.

Očito nisi nikad igrao jer je AI jedan od boljih u igrama uopće, pogotovo sad u trojci, misije nikad ne zauzimaju prevelika područja, a pogibija od jednog metka može biti samo plus. Smiješna govanca poput CoD-a gdje vojnici primaju po 10 metaka u sebe bez beda i skaču 3 metra u zrak su ionako za djecu do 13 godina i retarde koji ne znaju igrati malo pametnije igre. Normalnom igraču je to daleko previše iritantno. Osim toga, pada od iste količine metaka od koje bi pao pravi čovjek - headshot je smrt, pancirka te može spasit, pogodak u nogu možeš preživjet (ali nećeš moć hodat) itd.

W3DR4N
16-06-2013, 17:44
Očito si pobro Hatchet kill i sad bitchaš po COD-u. Hehe, nemreš pljuvati igru ako nemaš 1000+ sati. To se zna.

StormCr0w
16-06-2013, 18:00
To se zna.

Carp
16-06-2013, 18:01
@Cham

Zasto ti toliko forsas tu jebenu relanost u shooterima? Ako vec toliko zelis realnost, skini si Insurgency.

Sonic_Moronic
16-06-2013, 18:05
SSmiješna govanca poput CoD-a gdje vojnici primaju po 10 metaka u sebe bez beda i skaču 3 metra u zrak su ionako za djecu do 13 godina i retarde koji ne znaju igrati malo pametnije igre. Normalnom igraču je to daleko previše iritantno.

Ovo su sad stvarno već gluposti, COD sigurno nije smeće zato što je nerealan.

cham3leon
16-06-2013, 18:12
Ne forsam toliko realnost, forsam Armu zato jer ima gotovo sve elemente koje itko ikad traži iz jedne igre. Open world, ratovanje koje je bolesno razrađeno u svim smjerovima, tako da u igri praktički možeš sudjelovati na razinama od običnog vojnika, squad leadera, pa sve do vrhovnog commandera, boriti se s tenkovima, avionima, helikopterima. Misije svih zamislivih tipova, od singleplayer i coop scenarija za nekih 5 igrača do battlefield i warfare multiplayer scenarija za masu igrača, mission editor da lako napraviš svoje misije, dodaj još odličan mod support i eto ti bisera ko što je DayZ. U biti je ratna igra, a može se igrat na gotovo sve zamislive načine i sa svim zamislivim pravilima. I još su u trojci nanovo napisali kretanje lika, tako da je po defaultu jednako fluidna za igrat ko i svaka pucačina iz prvog lica.

StormCr0w
16-06-2013, 18:16
Koji elitizam jebote.

W3DR4N
16-06-2013, 18:38
Zaboravio si napisati da je naporna već u glavnom izborniku.

Aral
16-06-2013, 18:43
Uz to, 80% ovih igara nitko nikad neće zaigrat, preloš popis i usporedba.

Procjena kvalitetno izvučena iz šupka i bez ikakvih uporišta.
Za tako loše igre niti nemoraš imat uporište.

@Vedran: Umirem :rotfl:

I čemu takav show oko arme, igra ko svaka druga, samo kaj je stalno u alpha fazi.

cham3leon
16-06-2013, 18:47
Hvala ti majko što nisam toliki pleb.

Carp
16-06-2013, 18:50
A ne, svaki post oko FPS-a ti ima "realnost" u sebi. Ponovit cu, da mi se igra realni shooter, igrao bi Insurgency. Dotle cu se drzat BF-a.

Haha, pleb. :pray:

W3DR4N
16-06-2013, 18:52
Igra bi se trebala zvati Alpha Assault. Kad ArmA 3 izađe iz alphe, najavit će ArmA 4 Alpha. Nikad nisam čuo da je netko ikad kupio i igrao zapravo završenu ArmU

cham3leon
16-06-2013, 19:03
Zato je Arma2:CO tjednima bila u top sellers kategoriji na steamu.

Aral
16-06-2013, 19:09
Alpha Assault :pray: :pray: bog isus

Hexfire
16-06-2013, 19:11
Koja je fora s ovim Aralovim ulizivanjem Wedranu? Ima kakve veze s nabavkom PS4?

Carp
16-06-2013, 19:13
Zato je Arma2:CO tjednima bila u top sellers kategoriji na steamu.

Bio je i svaki CoD, pa ne znaci da igra valja. :D

Hexfire
16-06-2013, 19:16
Istina, rezultati prodaje i hype nemaju veze sa kvalitetom. Pogledaj samo BF3.

Aral
16-06-2013, 19:21
Koja je fora s ovim Aralovim ulizivanjem Wedranu? Ima kakve veze s nabavkom PS4?
Al ne čekaj, fakat je smiješno, kaj je da je. Pogotovo kad je istinito, onda je još smiješnije :D

cham3leon
16-06-2013, 19:25
Zato je Arma2:CO tjednima bila u top sellers kategoriji na steamu.

Bio je i svaki CoD, pa ne znaci da igra valja. :D

Točno, samo uzaludno odgovaram Plebdranu koji misli da nitko ne kupuje i ne igra Armu.

StormCr0w
16-06-2013, 19:27
Plebdran, Plebran :pray:

Azer
16-06-2013, 19:36
Ajde poljubite se više ti i cham3leon, a mogu i Aral i W3DR4N komotno. :D

StormCr0w
16-06-2013, 19:38
Al ne čekaj, fakat je smiješno, kaj je da je. Pogotovo kad je istinito, onda je još smiješnije :D