PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kašnjenje početka akademske godine zbog štrajka sveučilišta



W1k1n6
12-07-2011, 21:49
Budući ovdje ima dosta studenata, možda bi vas zanimalo da se uključite u raspravu na forumu Vidija gdje su se ljudi dosta zakrvili, pa im kažete i svoje mišljenje o tome imaju li profesori pravo štrajkati u vrijeme dok niti jedno Hrvatsko sveučilište nije među top 1000 u svijetu.

http://forum.vidi.hr/showthread.php?197 ... -u-svijetu (http://forum.vidi.hr/showthread.php?197401-Za%9Ato-se-ne-%9Atrajka-jer-niti-jedno-na%9Ae-sveu%E8ili%9Ate-nije-medju-top-1000-u-svijetu)

Carp
12-07-2011, 22:32
Naravno da mogu. I ja da imam 2k+ € platu bi trazio vise.

Neven <R>
12-07-2011, 22:33
Štrajkat će nikada

Maloki
12-07-2011, 22:54
Wikinže, da ja tebe pitam - zašto si krenuo sa "uključite se u raspravu vidi foruma", umjesto da potičeš raspravu ovdje, na PCPlay forumu? :(

Inače, najbolje mi je što se svi ti štrajkovi prodaju pod spiku da je to sve "za naše dobro". I onda ljudi ne mogu na ispite, gube godinu i moraju platit ponovne upise. Hura!

Hexfire
13-07-2011, 11:36
Ne vidim kako je činjenica da nemamo sveučilište u top 1000, relevantna u ovom kontekstu. Seljaci isto štrajkaju, a naša poljoprivreda je nekonkurentna. Glup primjer, ali dođe na isto.

Dok god se štrajk direktno ne dotiče studenata (Maloki je nabrojio) ne vidim problem. Svatko se ima pravo izboriti za bolje radne uvjete. U svakom slučaju bi bilo bolje da dođe do dogovora između Vlade i akademske zajednice, ali kod nas je prirodnije organizirati štrajk nego pristati na nekakve kompromise.

flander
13-07-2011, 11:47
Wikinže, da ja tebe pitam - zašto si krenuo sa "uključite se u raspravu vidi foruma", umjesto da potičeš raspravu ovdje, na PCPlay forumu? :(

W1k1n6
14-07-2011, 01:07
Zato jer mi se čini zgodnim da se rasprava koncentrira na jedno mjesto da se čim manje razvodni. Osim toga, obzirom da sam i tamo admin, te da je i to dio naše medijske kuće, ne vidim zašto ne bih.

Pored toga, tamo u raspravi fale mišljenja sadašnjih studenata, koliko vidim svi uključeni su (barem mislim) starija ekipa, roditelji studenata, profesori, bivši studenti i sl., pa bi bilo dobro imati mišljenja onih koje se to najviše tiče, a ne znam ih drugdje potražiti osim ovdje.

Naravno, ako ne želite tamo, možete slobodno komentirati to i ovdje, pa ću onda njima dati link na nas :)

sickpetey
14-07-2011, 11:31
Vidi forum mi se nimalo ne svidja :( radje salji ove sa vidia ovdje.