PDA

Pogledaj cijelu verziju : Usred turističke sezone nemamo protuotrova za Crne udovice



W1k1n6
11-07-2011, 20:08
Šokirao sam se kad sam nedavno pročitao ovu vijest.
http://www.vidi.hr/Zdravlje/Nema-protuo ... ne-udovice (http://www.vidi.hr/Zdravlje/Nema-protuotrova-za-ubod-crne-udovice)

Tim više što mi je prije godinu dana prijatelj iz Rijeke pokazao crnu udovicu koja mu se zavukla između drva koja je izvlačio dok je radio roštilj, znači ima ih posvuda. Fakat sramota za čitavu Hrvatsku. Da ovo dođe do stranih tabloida, baš me zanima kakva bi nam bila turistička sezona :-x

sickpetey
11-07-2011, 20:12
Mi žrtve crnih udovica od starih dana palimo na lomači DOH. Takvi ljudi donose losu sreću i nemogu kasnije platit sobu.

Wolfwrath
11-07-2011, 20:17
Zanimljivo mi je da je reklama za Pc play odmah pokraj tog članka :D

Ali da, ukratko, čista sramota.

Babitz
12-07-2011, 04:07
Da, zanimljivo da je reklama za pcplay na portalu vidi.hr.

Maloki
12-07-2011, 06:38
Ja ovde niš ne razmem.

SkunK
12-07-2011, 09:17
Na Kamenjaku, brdovitom području otoka Raba gdje dnevno prođe stotine turista i prčkaju po kamenju je zabilježeno oko 30tak slučajeva ugriza ili viđanja Crne udovice.

Da ne kažem u šumi Dundovo gdje su i nasađeni Splitski pitoni, a skupa s njima i vražije udovice koje su očito tamo našle lijepo stanište... i da, u toj šumi sve vrvi od ljudi.

Baš me znima što će biti od svega toga.

W1k1n6
12-07-2011, 09:48
Pa nema što drugo, nego čim prije moraju nabavit protuotrov. Uopće nisu svjesni posljedica ako samo jedan jedini strani turist bude ugrižen.

majstoro
12-07-2011, 10:10
A sta rade ljudima koji su ugrizeni bez protuotrova?

croat1gamer
12-07-2011, 10:20
Ovo:

Mi žrtve crnih udovica od starih dana palimo na lomači DOH. Takvi ljudi donose losu sreću i nemogu kasnije platit sobu.

Kid A
12-07-2011, 11:05
Podsjeca me na ono kad se random klinci regaju na forum pa reklamiraju svoje GTA Balkan servere

W1k1n6
12-07-2011, 21:25
A sta rade ljudima koji su ugrizeni bez protuotrova?

Pročitaj izjavu čovjeka kojeg je ugrizla crna udovica (na dnu vijesti).

Inače, od tog otrova se ne umire (uglavnom), ali svi ugriženi kažu da su to najgori bolovi koje možete zamisliti. Grčite se i urlate u bolovima dok ne dobijete protuotrov ili dok se ne razgradi u organizmu, što može potrajati satima, ali i danima. Nakon dobivanja protuotrova bol gotovo trenutno prestaje i možete odmah ići doma kao da se ništa nije dogodilo. Mislim da je osnovna zadaća medicine otklanjati bol, pa je ovo ujedno i pitanje medicinske etike.

Chupacabra
12-07-2011, 21:32
Mene je strah sad ići na more. :(

Chappi
13-07-2011, 01:49
Na Kamenjaku, brdovitom području otoka Raba gdje dnevno prođe stotine turista i prčkaju po kamenju je zabilježeno oko 30tak slučajeva ugriza ili viđanjaSCrne udovice.

Da ne kažem u šumi Dundovo gdje su i nasađeni Splitski pitoni, a skupa s njima i vražije udovice koje su očito tamo našle lijepo stanište... i da, u toj šumi sve vrvi od ljudi.

Baš me znima što će biti od svega toga.

Vidjanja mozda da,ugriza sigurno ne.Ugrizi su vrlo rijetki i ja barem nisam nikad cuo da je nekoga ugrizla.Jednom sam je vidio kad mi ju je od frenda stari ulovio u bocicu dok su premjestali neki stari tepih,odvratna kurva.Isto tako otrov crne udovice je smrtonosan ali u 5% slucajeva,naravno tu statistiku nece napraviti nista boljom saznanje da nema protuotrova.Netko je spomenuo da ako ugrize nekog stranog turista a mi nemamo protuotrov lijepo cemo najebat - istina.Nakon toga zamisljam lijepu promociju nase HrvaCke.

W1k1n6
13-07-2011, 15:50
Upravo to. Statistika govori da je mala mogućnost da baš vas ugrize, godinama zna biti da nema niti jednog ugriza u cijeloj Hrvatskoj, (pa se ne morate bojati ići na more), ali kad se jednom desi da mazne nekog Talijana koji će pijan zaspat na livadi, onda će se pokrenuti takva medijska halabuka vani, da će ispast kako je opasnije biti u Hrvatskoj nego usred ratne zone u Afganistanu.

cham3leon
13-07-2011, 16:38
Ja ne vjerujem da će uspjeti proći koja turistička sezona a da nekoga ne pikne crna udovica. Mislim, čak i ako naletiš na nju, ona ti neće ništa dok ju ne diraš, moraš baš imat nesreću da zavučeš ruku nekamo gdje se ona skriva pa da ju ne vidiš, ali mnogo turista kod nas leti okolo po prirodi ko muhe bez glave i često tako nastradaju.

W1k1n6
14-07-2011, 00:57
Inače, kad sam prvi puta (na spomenutom roštiljanju) vidio uživo crnu udovicu, šokirao sam se kako je to malo đubre. Bila je tek nešto veća od glavice šibice. Frend mi je rekao da je to mužjak, dok ženke znaju narasti recimo do jednog, pa čak i do 2 centimetra (tijelo bez nogu). U svakom slučaju, prema tome koliko je beštija sitna, doista je nevjerojatno da ima takav otrov koji vas može totalka razvaliti.

Maja
14-07-2011, 02:36
Fuj, pauci, fuj fuj.

Sonic_Moronic
14-07-2011, 09:35
Pauci rulaju.
Ali ove treba istrijebiti.

Mirko L
14-07-2011, 11:51
S U svakom slučaju, prema tome koliko je beštija sitna, doista je nevjerojatno da ima takav otrov koji vas može totalka razvaliti.
Recite to kockastoj meduzi 8)