PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC Gameri i Gamepad



GODSKILLER
08-07-2011, 12:37
Zasto se pc gameri toliko boje sve Kvalitetnije podrske za gamepad.
Ipak igre vise ne nastaju u garazi nego je to biznis od kojeg boli glava od silnih dolera i sl.

Evo ova vijest o tzv pojednostavljenju u novom the elder scroll,buduci da izlazi za konzole pa mozemo ocekivati odlicnu podrsku za gamepad na nacin da bi se sama mehanika igre mogla poradi toga prilagoditi.

Po cemu so to mis i tipkovnica svete krave igranja fps,rpg....
Zar vam nije gust izvaliti se u fotelju,spojis pc na lcd tv gamepad i uzivancija,pa zdrastveno bolje je fotelja,kauc.
Zadnje vrime sve sta se moze igram na taj nacin,pa ako igra i ne da koristim xpadder

Znaci sad kad izade novi oblivion nije li gust, izvaliti se u udobni polozaj gamepad u ruke(xbox) i uzivancija

malo vas zagnjavio,hebiga nazalost lito zapocelo umisto zaradivanjem love odlaskom u operacijsku salu,tako da ovo lito polu izgubljeno.

Niko Bellic
08-07-2011, 14:50
Ajde sritno prika! Jesi to operira hemeroide oli ti je puka ud?

Na gamepad se igran samo FIFA 11. Ne volin ga ja. Nije mi smišan i vonja ka tovar koji se nije opra dvi nedilje.

ScorpiuS
08-07-2011, 15:14
@Niko Bellic: Prvoklasan upad, hahah :D

Neznam odakle ti da se PC gameri boje podrške za gamepad, jer, iako su neki zasigurno boje toga, većini je drago sto si mogu uštekat svoj gamepad u komp i krenut s igrom bez ikakvih komplikacija. Ja i radije igram na gamepadu kad igram neku trkačicu ili platformer, ali ako je riječ o RPG-u, FPS-u, RTS-u ili nečem sličnom, obavezno idem uz tipkovnicu. Naravno, sve se te igre mogu igrat na gamepadu, ali praktičnost postaje žrtva u tome. U FPS-u ćeš izgubit fluidnost i preciznost ako nemaš miš, i to su potvrdili neki FPS igrači koji su se prebacili na PC. Sa RPG-om imaš više slobode što se tiče kontrole jer imaš tipki koliko ti srce želi. A RTS ne oram ništa ni govoriti, napravljen da se igra sa mišem, na konzolama se nemože.
Sve u svemu, mislim da se PC igrači ne boje podrške za konzole ili gamepad, nego se boje onoga što to inače vuče za sobom. A, to su stvari poput prevelikoga pojednostavljivanja ili zbog toga što onda onaj tko igra na tipkovnici ju ne može ni iskoristiti u potpunosti.

bezimeni
08-07-2011, 16:49
Gamepad na kompu mi je važan kao i miš .Ne kužim o kakvom strahu se priča.Od uvijek sam na kompu imao nekakvu igraću palicu ili gamepad. FPS-ovi i RTS-ovi se obaveznoS igraju mišem i ovime (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.gaming-keyboard.com/wp-content/uploads/2010/01/genius-ergomedia-500.jpg&imgrefurl=http://www.gaming-keyboard.com/genius/ergomedia-500/&h=494&w=657&sz=43&tbnid=--WlmxpjZJ8hgM:&tbnh=94&tbnw=125&prev=/search%3Fq%3DGenius%2BErgomedia%2B500%26tbm%3Disch %26tbo%3Du&zoom=1&q=Genius+Ergomedia+500&hl=hr&usg=__ITKSP7nYN0cT4R6ByHUqcylwRyg=&sa=X&ei=QiYXTo6gJJCr-gblu7Qx&ved=0CC8Q9QEwAw&dur=254)Sa auto utrke , igre tipa Lara i naravno nogomet i sl. sa ovime (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://hcl.hr/images/recenzije/ChillStream/logo.jpg&imgrefurl=http://www.hcl.hr/recenzije-logitech-chillstream-170-22.html&h=535&w=740&sz=213&tbnid=1T7XkobaMGy1GM:&tbnh=75&tbnw=104&prev=/search%3Fq%3Dlogitech%2Bchillstream%26tbm%3Disch%2 6tbo%3Du&zoom=1&q=logitech+chillstream&usg=__vJTdw6gdkO_W-gwEHvDCKAK5NEM=&sa=X&ei=wCYXTur4FsPQsgawm_jcDw&ved=0CBkQ9QEwAA&dur=254)S.

Neven <R>
08-07-2011, 17:18
Zato što je u FPS-ovima i TPS-ovima gamepad inferiorna kontrola mišu, isto kao što nitko neće navijati da se ne znam RTS-ovi prilagode trackpadovima. Normalno da će se utrke i slične stvari igrat s gamepadom. Nije problem sama podrška za gamepad, nego kada zvog te podrške trpi kombo miš+tipkovnica kao što je sve češće u igrama di je interface užasan i nezgrapan samo zato što su ga prilagođavali gamepadima.

Babitz
08-07-2011, 21:44
Sjedenje na kauču dok igraš neš na gamepadu nije uopće udobnije meni jer se ionako nakrivim naprijed s laktovima na koljenima tak da je to još gore nego sjedit za stolicom.
Gamepad imam i koristim ga za igre koje su za to predviđene. Gamepad u pucačini ili RPG-u je smiješna stvar koju treba iskorjeniti čim prije. Zamisli WoW s gamepadom. Ili Diablo 2, Planescape Torment, prvi Witcher, itd. Preužasan bi interface bio, a pola mehanike igre moralo bi se prepraviti u neigrivo. Primjer imaš u Duke Nukem Forever gdje su zbog gamepada stavili da moš nosit najviše dva oružja odjednom što je retardirano kad imaš tipkovnicu i miš s milijun dodatnih potencijalnih bindova. Svaki konzolaški FPS je, bez iznimke, smeće neigrivo. Mislim, oke, neka konzolama njihovi inferiorni šuteri, al kad ja na PC dobijem okljaštrenu ovčju karu, tu počinje rejđ.

I ne, zdravstveno nije bolja fotelja ili kauč jer ako se baš 'udobno' smjestiš, pretpostavljam da sjediš nakrivljeno, po mogućnosti na trtici. Samo sjedenje je uostalom jedan od najgorih i najnezdravijih položaja u kojima možeš biti tako da s te strane pričaš gluposti.

Niko Bellic
08-07-2011, 22:03
Tisi droge jeo, ali si u pravu. Meni je najudobnije dok lezim na ledjima i gledam u plafon. Najbolje je gledat dobre serije i filmove. Igre su vec odavno zakjuratz... Zivio Radic!

Aral
09-07-2011, 06:47
Koristim gamepad ali samo za Dirt, Grid, Shift...i to je to. Uglavnom, za vozačke igre. Ovo ostalo mi nekak ne sjeda. Ne sjedim u nikakvom naslonjaču, nego i dalje pogrbljen na stolcu ispred kompa, iako imam 5m žice. Sjedit bilo gdje drugdje a ne za kompom dok igram mi je totalno neprirodno :)

Deadwalker
10-07-2011, 14:00
Sjedenje na kauču dok igraš neš na gamepadu nije uopće udobnije meni jer se ionako nakrivim naprijed s laktovima na koljenima tak da je to još gore nego sjedit za stolicom.

O jebote :D
Ja dok igram sa gamepadom, ležim i 10 puta mi je ugodnije tako igrati nego li sjedeći pred kompom.


Gamepad u pucačini ili RPG-u je smiješna stvar koju treba iskorjeniti čim prije.

U RPG-u ni meni nimalo ne odgovara, ali u pucačinama mi je ok. Nije precizan ko miš, ali da se sasvim normalno igrati.


SSvaki konzolaški FPS je, bez iznimke, smeće neigrivo. Mislim, oke, neka konzolama njihovi inferiorni šuteri, al kad ja na PC dobijem okljaštrenu ovčju karu, tu počinje rejđ.

Pa ne bi baš rekao, al ok, ti si Babitz. :)

Neven <R>
10-07-2011, 16:19
Vi si fakat trebate neki setup pred PC-om napraviti, nekakvu ergonomsku stolicu ili nešto. Ovo kak pišete ko da na kamenu sjedite

W3DR4N
10-07-2011, 16:32
Svako treba procijeniti koja mu igra bolje leži na kontroleru, a koja na mišu i tipkovnici.
Ne treba siliti niti jedan, niti drugi način upravljanja.

Al ono, neke od hitova koji dolaze, poput Assassins Creed Revalationsa, Batman Arkham Citya, Darksidersa 2 i Tomb Raidera je prava muka igrati na mišu i tipkovnici, dok je na kontroleru pravi gušt.

S druge strane, ne budeš Battlefield 3 ili DOTU 2 igrao na kontroleru.

Babitz
10-07-2011, 16:55
Akcijske igre je u načelu sjebano igrat na tipkovnici, al meni je Batman sasvim dobro ležao tamo, iz nekog razloga.

W3DR4N
10-07-2011, 18:11
Probaj odigrati i završiti koji combat challenge na tipkovnici, pogotovo one vremenski ograničene. Apsolutno nemoguć zadatak.

Babitz
10-07-2011, 20:19
Nije me briga za to. :( Al ono, vjerujem da je igru ugodnije igrat na gamepadu, samo kaj neće niš osim GFW gamepada. =\

hrčak
10-07-2011, 22:54
Probaj odigrati i završiti koji combat challenge na tipkovnici, pogotovo one vremenski ograničene. Apsolutno nemoguć zadatak.

Ne bih se složio. :eyebrows:

W3DR4N
10-07-2011, 23:08
Nema nikakve šanse da to na tipkovnici završiš sa svim šišmišima. Potrebni su brzi refleksi i predobra koordinacija poteza. Gotovo poetski pokreti koje nije moguće izvršiti na tipkovnici.

hrčak
10-07-2011, 23:15
Pravilno korištenje blokiranja napada i konstantno korištenje Space-a uvelike pomaže.

cham3leon
11-07-2011, 07:02
Kad si budem preuređivao sobu obavezno ću namjestit tako da mogu s kreveta igrat sa gamepadom.