PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vagrant Story



System
05-07-2011, 12:53
jRPG sa originalnim sistemom borbe, platformer i puzzle game, sta moze biti lose kod ove igre?
Pa nista. :D

Nastala od strane likova odgovornih za Final Fantasy Tactics, ova igra je sve samo ne konvencionalni jRPG.
Kada sam uzeo da je igram prvi put, ocekivao sam obican jRPG, medjutim prevario sam se. Sistem borbe je hmmm... pa cudan, sve je u pravom vremenu dok je sam napad turn based.


l3YTaLg0mTc


U pocetku mi se to nije svidjelo, pa sam odlucio da ne igram igru. Ali jedan fini gospodin i ucenjak na internetu mi je predlozio da joj dam jos jednu sansu, jer kasnije postaje zanimljivije. I bilo je... Ti chain napadi, batttle abilities, magija, cine borbu svime samo ne dosadnom. I taj jebeni crafting sistem, proveo sam pola sata praveci oruzija, rasklapajuci ih i sklapajuci ih sve dok nisam napravio Undead busta dagger i pogodite sta radi, 1 hit sve undeadove. Steta sto ljudi nisu neki obozavatelji tog daggera. :(

Prica je zanimljiva. Nema spasavanja svijeta (barem do sada :D) nego su tu neke politicke intrige. Setting je takodje zanimljiv, kao jedan od devova je bio nekom malom Francuskom gradu pa je citava igra inspirisana arhitekturom malog srednjevjekovnog gradica. Takodje ima vise tih frakcija od koji svaka ima neki interes. Ti si neki badass agent jedne od tih frakcija, i ganjas nekog (Is it a boy or a girl!!!) lika koji je vodja kulta i koji je napao nekog vojvodu i oteo mu sina, problem je sto nisi jedini koji ga ganja i imaju jos neki pederi pa i njih usput moras da eliminises.

Joj ima jos mnogo toga da se napise, ali ne mogu. Najbolje bi bilo kada bi ste uzeli da igrate ovu igru, necete se pokajati.

Arbiter of Change
05-07-2011, 13:30
Nadam se da imaš dedicated oružja za različite tipove neprijatelja. :)

System
05-07-2011, 13:33
Fak...

Evo sad ubijam neka dva knighta i nekog piresta. Udaram ih 1-5, argh...