PDA

Pogledaj cijelu verziju : Piratizacija - Teh Gaem



Delirium
29-06-2011, 09:23
[center:2y4qd4p2]http://i.imgur.com/s3x4v.jpg[/center:2y4qd4p2]

Chupa:

Mortimer otpije još jedan gutljaj piva, i nastavi gledati predstavu pred sobom. Ako se to može nazvati predstavom. Čini se da vlasnik plaća prosjacima da se tuku u njegovoj krčmi, i dobro zarađuje na okladama...

I krčma nije baš neka, oronulo okupljalište starih mornara koji mirišu kao da su predugo bili u vodi... Ali rečeno je da se tu i traži posada, pa mora biti tu kako bi dobio priliku za posao...

U tom trenutku vrata se otvore, i čovjek koji izgleda kao lik iz određenih romana za djecu uđe i pogleda po kčmi i u nastalom muku vikne... "Tko tu od vas, majmuna, traži posao na brodu?!"
Nekoliko ovećih ljudi se ustaje i prilaze, uključujući i Mortimera.

Ispred njega se nalazi još nekoliko mornara.

"Ne... Predebel...Prenizak, Ne... Definitivno Ne. Fascinantna Kožna bolest, ali ne."

Mortimer pristupi i pogleda u jedno oko visokog čovjeka.

"Malo mlađahan... Što znaš raditi?"

"Znam čitati i pisati, gospodine, i dobar sam s oštricom..."

"Jesi li? Dobro Došao... Javi se mom prvom časniku na Pride Of Endinburgh, moje ime je William McIntyre."

Mortimer se brzim korakom udalji i krene prema izlazu...


Hrčak:

John je upravo izašao iz bordela, i krenuo na brod, mora ubrzo isploviti ako ne želi da ga ljudi kojima duguje novac pronađu...

Sada kada ima brod, može otploviti na Karibe i zaboraviti na ovu kišnu i tmurnu Englesku...

Dolazi do broda, ispred kojega njegov prvi časnik obavlja zadnje provjere.

"Nadam se da je sve spremno, gospodine Frey?"

"Jest, sve zalihe su tu, i posada je na okupu, možda biste im željeli reći nekoliko riječi prije polaska? Ipak je to dugo putovanje."

"Da, naravno..."

I uspne se na krmu i progovori.

"Ljudi! Za nekoliko mjeseci, uz povoljne vjetrove ćemo pijuckati rum u Port Royaleu sa najlijepšom crnkinjom u krilu bez ikakvih briga! To, vam mogu obećati! A sad, Gosp. Frey, podjelite ljudima malo ruma, i unesite kurs za karipsko more!" ...

Chupacabra
29-06-2011, 12:20
I go out of the inn and stroll down to the docks, searching for a ship named... Pride of Edinburgh, I think. I find it strange that I'm already hired.. I mean, I just said I can read and write, and that I'm good with a blade! He hasn't even asked me about my sailing skills.
There's a woman sitting on a stool in the street. "Spare coin, lad?"Sshe asks me. I say:
"Piss off, wench."
I go to the ship, looking someone to talk to about the job.


Inače, u naraciji pišem književnim engleskim, no u govoru ću škotski, jer... Pa, takvi su škoti. Tako mi je jedan u RL rekao. :D

hrčak
29-06-2011, 13:01
Po odlasku iz engleske pronađeni su prvi sljepi putnici, pet mladih prostitutki koje očajno žele doći u Ameriku jer su čule da tamo sada ima posla.

"Ostavite ih...hic. Ako ništa drugo...hic, barem će poslužiti za ovo putovanje...hic" i uto se kapetan sruši i padne u nesvjest sa ostatkom časnika.

Sutradan su se svi probudili uz mamurluk i bolovima u trbuhu. Nakon inspekcije o potrošenom alkoholu i onoliko kolko je ostalo, ljudi su oslučili da treba bolje organizirat ispijanje alkohola. od 20 bačvi ruma, ostalo ih je samo 15 i zbog toga se morao promjeniti zakon o pijenju na brodu.

"Dragi moji mornari! Kao što znate jučer je bio veoma zanimljiv dan. Svi se lijepo napili, opustili, a jesmo li i iskoristili žene, tog se ne sjećam. Uglavnom, zbog količine alkohola kojeg smo popili morlai smo preurediti zakon o pijenju alkohola tijekom plovidbe, Svatko od mornara može popiti samo jednu čašu ruma svaki dan, dok će časnici i kapetan moći popiti i do 5 čaši ako će moći."

John i kompanija ubrzo otiđu nazad u z apovjednikove odaje sa slijepim putnicima kako bi razmatral plan putovanja.

Delirium
30-06-2011, 13:28
Chups:

"Aaah, mladi gospodine Mortimer! Kapetan je javio da dolazite, molim vas popnite se na brod pa ću vam objsaniti vaše dužnosti!"

Čovjek koji je to dovikivao, bio je debeli sijedi starčić koji se naginjao preko ograde broda. Osoba kakvu biste vjerojatnije vidjeli kako negdje odmara nego kako plovi morima.

Mortimer se uspne na brod, i priđe čovjeku...

"Da, dakle, koliko sam razumio znate čitati i pisati?"

"Da gospodine, išao sam u školu do 14 godine."

"Vrlo dobro, a čitati karte?"

"Znam."

"Odlično, vi ćete biti zaduženi za naš teret, uglavnom se bavimo trgovinom, i treba na netko tko će prebrojiti teret, voditi račune u zalihama uspore đivati cijene od otoka do otoka... mislite da možete to napraviti?"
...


Hrčak:

Prošlo je već nekoliko tjedana na moru, i brod napreduje nevjerovatnom brzinom, ako vjetar bude ovako povoljan ostatak putovanja, ubrzo ćete stići na karibe.

"Kapetane?"

"Da?"

"S desne strane nam prilazi brod, pod Engleskom zastavom, čini se da je to brod Lorda Carwella, "Legacy"... žele da stanemo..."

...

hrčak
30-06-2011, 14:17
"Nabijem ga, više čovjek ne može ni u Port Royal ić bez problema, smrad."

"Što nam je činiti kapetane?"

"Dobro, samo smireno. Kao prvo, skrijte rum i djevojke inače smo gotovi. Kao drugo, neka momci pripreme oružje i topove za svaki slučaj. Kao treće, usporimo, da vidimo što želi. Ako kojim slučajem bude potrebno odmah ćemo krenuti pa makar poveli tog prokletog Carwella sa sobom. A sada se samo pripremite za svaki slučaj."

"Aye, aye captain!"

Chupacabra
30-06-2011, 14:26
I think about the job for a couple of seconds.
Aye, sir, I could do it. When do we raise sails, whoos me payment, an' how many shipmeets do we have?

Azer
30-06-2011, 14:49
Raven je završio svoj plan i bio je spreman da krene.
Kada mu je debeli strazar donio nekakvu bijednu porciju nečega da jede, Raven je to pojeo, a zatim se i pravio da se onesvijestio. Pripazio je da napravi lijepu buku, kako bi strazar primjetio da se nešto događa.
Uspjelo je. Strazar je otključao vrata i potrčao prema Ravenu. Kretao se nespretno, gotovo se potepao u jednom trenutku. Raven je brzim manevrom srušio strazara na pod, skočio na njega, izvukao bodez kojeg je strazar drzao u cizmi (Raven je taj detalj primjetio jer se strazar nije trudio ni sakriti taj bodez), te usmrtio strazara.
Uzeo je strazarovu kuburu, i primjetio da se radi o masivnom oruzju. Bio je siguran da tezi minimalno 5 kg i da ima kalibar od svojih 20ak mm, što je prilično jako. Zaključio je da se pametnije suzdrzati od potezanja te ljepotice, radi buke, te koristiti bodez koji je upravo dobio.
Uspio je izaci iz zgrade u kojoj su ga drzali, te je dosao do obale. Bio je na malom otoku, koji se nalazio pokraj ogromnog otoka. Pretpostavio je da je ovaj mali otok sluzio kao zatvor. Igrao se mišlju da provali u veći otok, ali morao je djelovati brzo, nije bilo vremena za zadrzavanje. Primjetio je mali čamac, usidren između dva otoka. Zasigurno strazarev. Uzeo ga je te se otisnuo dalje.

Napokon, sloboda.

Plovio je tako neko vrijeme, igrajuci se sa bodezom i kuburom. U daljini primjeti svijetla. Činilo se da ide prema dva broda (Legacy i Betty). Razmislio je, i odlučio nastaviti, no tiše. Mozda poznaje nekog od mornara, mozda ga prihvate.

Delirium
30-06-2011, 15:13
Moi i Hrčak: (Lord Carwell i John Smith)

Silazim na Obdarenu Betty, i uzvikujem

"Marinci! Pretražite potpalublje, dok ja razgovaram sa gospodinom Smithom..."

Vojnici silaze s broda i pripremaju se za pretragu dok ja povlačim gospodina Smitha sa strane.

"Kakav je ovo način, mi smo običan trgovački brod..."

"Gospodine Smith, trgovački brodovi nemaju dvostruki red topova... I još nešto što se tiče topova, LegacySih sigurno ima više. A sada, otpratit ću vas u St. Kitts & Nevis, guverner i ja skupljamo ljude za jedan posao tamo... i želim da i vi budete tamo... što kažete?"

Chups:

Pride of Edinburgh je jurio preko valova... destinacija su bile nove kolonije, mnogo egzotičnih stvari, koje na nekim otocima vrijede više nego na drugim, dobra prilika za one koji znaju što i kako...

U tvoje odaje ulazi kapetan...

"Mort, momče, jesi li proučio te karte koje sam ti dao, moraš znati sve što se uzgaja, prodaje
i kupuje na svakom od otoka."

"Da, jesam, gospodine... kada stižemo?"

"Uskoro momče... usk..."

U kabinu upada prvi časnik...

Kapetane, Brod na vidiku... ja... ja... to je The Flying Dutchman...


Azer:

Polako se približavaš jednom od brodova i pokušavaš prisluškivati razgovor na palubi... Ne čuješ ništa... Uspinješ se uz daske uz pomoć bodeža i slušaš razgovor koji se odvija na palubi...

"Marinci! Pretražite potpalublje, dok ja razgovaram sa gospodinom Smithom...
sada, otpratit ću vas u St. Kitts & Nevis, guverner i ja skupljamo ljude za jedan posao tamo... i želim da i vi budete tamo..."

Posao? Zvuči obećavajuće... no onda opet... Britanska Kraljevska Mornarica?

Chupacabra
30-06-2011, 15:19
Wha'? The flyin' doucheman? The fuckSyou talkin' about, chap?

hrčak
30-06-2011, 15:20
"Što se tiče topova to zapravo nisu pravi topovi, to su replike koje ćemo prodati crvenma onako radi zarade. Mi se još uvije borimo s njima jel tako? A što se tiče ovog posla, uključuje li to odlazak na Karibe k egzotičnim domorodačkim djevojkama ili nekakvo potapljanje broda, protiv čega smo jer mi mrzimo nasilje. Jel tako momci?"

Onaj dio časnika koji je još bio u mogućnosti stajati, nakon još jedne poveće runde ruma, je odgovorio potvrdno kao i posada koja se nadala da će barem sada dobiti ruma.

"I taj poslić o kojem pričamo, dali bi on bio plaće, rumom, ženama ili novcima?"

Azer
30-06-2011, 15:26
Hmm. Posao. Čini se privlačno. Izgleda da se radi o nečemu povjerljivom, pričaju nasamo. Mozda me ne prepoznaju, pa pobogu, prepolovio sam se praktički, a i zarastao sam dobrano. Pitanje je, kako će reagirati kada me vide? Mozda zapucaju bez razmisljanja.

A dobro, rizik mi je oduvijek dobar drug. Uspinjem se na palubu broda, dignutih ruku. Bodez i kubura su na vidljivom mjestu, nemam šta skrivati.
Lord Carwell me je prvi primjetio, čini se..

Delirium
30-06-2011, 16:07
Moi/Hrc/Azer

Marinci izvode nekoliko žena i nekoliko bačvi na palubu...

"Ali gospodine Smith... zar ne znate da žene na brodu znače nevolju? A što se tiče posla... plaća će vam sigurno biti... i više no interesantna..."

U tom trenutku čovjek doskoči na palubu sa rukama u zraku... Ima kuburu i nož... Potpuno je zarastao i neuhranjen, nekoliko marinaca ga je već naciljalo...

"Hmm Gospodine... činite mi se poznatim... Što li vam se dogodilo?"

"Nasukao sam se na jedan od obližnjih otoka... Uspio sam doći do vašeg broda, možete li me povesti sa sobom?"


"Legacy je pun... no čini se da na ovom brodu ima... i više na dovoljno mjesta." *pokazujući na slijepe putnike i rum*


"Gospodine Smith... molim vas, nahranite čovjeka... i krenite prema St. Kittsu i Nevisu..."


"No, Dobro... kako vi kažete..."

Chupacabra:

"The Flying Dutchman! Sablasni Brod, Približava se s lijeva... SPAŠAVAJ SE TKO MOŽE!"

Reče on i izleti...

Kapetan i Mortimer se popnu na palubu i pogledaju ga...

Okružen zelenom maglom, poderanih jedara, sa hrđavim topovima... on se kreće...

Pucanj... i cijela slava kugli je pala na brod...

Mortimer se našao uzmičući pred vatrom...

Eksplozija... i sve je bilo gotovo...

Mortimer se budi na plaži...

hrčak
30-06-2011, 16:15
"Prokletnik, tko je on da meni naređuje što ću s rumom i ženama grrrr. Nego, časniče za osnovne potrebe, jel mi uopće imamo nešto hrane?"

"Drago mi je što vam mogu odgovorit gosp. Kapetane. Prema zadnjim informacijama, sve što nam je ostalo su 2.5 bačve ruma, 2 suhih riba, 2 kile jabuka. 4 komada kruha i kila pilića upitne kvalitete."

"Biti će dobro. Osvijestite časnika za navigaciju mora nas odvesti do onih otoka gdje god da jesu. Čovjeku dajte ruma, 2 ribe i 2 jabuke i šnitu kruha. Pilići će biti glavno jelo za večeru. I dajte mu jednu... ma zapravo, dajte mu dvije žene nakon ručka, sigurno ih nije vidio dugo vremena."

Nakon pola sata je nađen časnik za navigaciju i još uvijek vidno pijan.

"Charles, stani na noge, usrtedotoči se i vodi nas do nekakvih otoka. Kapetan je rekao ako to ne budu otoci o kojima je pričao onaj drugi kapetan da nećeš dobiti više ruma dok si na Kapetanovom brodu. Jel jasno?"

"Whatever dude."

Chupacabra
30-06-2011, 16:55
Ech, never again am I drinkin' at Nancy the tavern wench. Me head is splittin'.

I get up on my feet and look around. I'm on an unknown beach, and suddenly I remember everything... The eerie ship named Floating Jerusalem or something... My head hurts.

It's a sunny day, and I'm bleeding from my temple.

INV:
Cutlass
Shards of glass
Boot dagger

Azer
30-06-2011, 17:06
Stvari su ispale puno bolje od očekivanog. Dobio sam hrane, imam šta za piti..hik... a i ove dame su mi dobrodošle hhoho.
Sad se samo trebam raspitati nekako o onom poslu koje je onaj Lord spominjao. Mislim da je vrijeme da se prošetam do kapetana ove...ljepotice.
U širokom luku obilazim pijanu hrpu, za ime Bozje kako smrde.

"Aye, cpt...Smith, is it?"

Delirium
30-06-2011, 18:09
Ja:

Vraćam se na brod i dajem naredbu za pripravnost, moram paziti da ovaj na pobjegne...

"Unesite smjer za St. Nevis i Kitts!"

"Da, Lorde Carwell."

Gledam u daljinu i razmišljam o sljedećem potezu...

Hrčak i Azer:

Sjediš u kabini i razmišljaš o svojem sljedećem potezu...

*knock-knock*

Već instinktivno stavljaš ruku na ručku pištolja...

Ulazi onaj tip kojeg ti je Lord Carwell nametno...

"Dobro večer Kapetane..."

"Dobro Večer... jeste li se zabavili?"

"Oh da... vrlo ste gostoljubivi... nego, htio sam vas pitati, kamo idemo?"

"Da... čini se da nas Lord Carwell prati u St. Nevis..."

"Poslom?"

"Pa... iskreno... neznam ni sam..."


Chup:

Mortimer se ustaje i ogleda po otoku... čini se da ima neko mjesto tamo u daljini...
Možda je to samo iluzija...

Ali onaj izvor tamo definitivno izgleda realno...

Sada kada je utažio žeđ mogao bi krenuti prema gradu...
Ako krene sada, doći će tamo do večeri...

Chupacabra
30-06-2011, 18:16
I'm tired from everything, and I'm feeling dizzy. I sit down and start fapping.

After about half an hour, I climb a coconut tree, grab a nut and set off towards the 'town', hoping it's not an illusion. The nut should last for the trip.

hrčak
30-06-2011, 18:20
John i pridošlica su već popili pola bačve ruma, a ostatak posade je dovršio ostatak. Svi su bili pijani kao letve ali je došlo vrijeme za večeru. Predjelo je bila riba, glavno jelo stari pilići, a deset jabuke i još no name pića u međuvremenu. Časnik za navigaciju je na jedvite jade uspio dovesti posadu na odredište koja je u međuvremenu spavala.

Azer
30-06-2011, 18:31
Izlazim iz broda posrćući. Ah taj rum. Čini se da je obala pusta, nema nikoga. Sjedam u plićak i gledam veličanstveni Legacy kako nam se priblizava. Bilo bi zgodno imati takav brodic. No to je nemoguce preuzeti sam, nikako, fale mu Silver, Nathan, Shark, de Soto i ostatak ekipe. Gdje li su oni sada? Morat će ih naći, nakon što sredi ovu situaciju.

Legacy se priblizio.

"O kakvom se poslu radi, kapetane?"

Delirium
30-06-2011, 20:08
Jedna Zajednička:

Lord Carwell i Kapetan Smith piju čaj u guvernerom uredu i čekaju ostale goste da im se pridruže.
Nakon nekoliko minuta, cijeli ured je pun Kapetana, Izaslanika drugih nacija i ostalih, tu je čak i onaj čovjek kojeg su spasili...

Nakon nekog vremena Guverner ulazi u sobu i počinje

"Okupio sam vas... jer ste najbolji, najbrži, najlukaviji ili najpametniji...
Pola vas čeka zatvor u cijeloj europi, ali... ovo je prilika da se iskupite...
Imam jedan posao... Kralj će platiti 300.000 zlatnika onome tko ga obavi,
novi brod, i naravno, oprost svih zločina u Europi...
Prije nego li pređem na stvar ima li pitanja?"

*glas odostraga*

"Da, koga moram ubiti za to?"

"Upravo sam dolazio do toga... The Flying Dutchman terorizira ova mora već predugo, Kralj je postavio cijenu na taj sablasni brod... tko god se vrati sa glavom Davya Jonesa... dobiva sve..."

"Mio Dio!"

"Sacrebleu!"

*opći žamor*

Vrata se otvaraju, a stražari ulaze sa čovjekom koji izgleda kao da je prošao kroz pakao...

"Gospodine Guverneru... ovo je preživjeli s Pride of Edinburgha..."

Chupacabra
30-06-2011, 21:27
Good tides, gentlemen. Can I help you with anything, guvnor?

hrčak
30-06-2011, 21:28
Kapetan John je došao sa svoja 2 časnika. Jedva stoji na nogama i počinje pričati.

"Oprostite, jeli moguće dobiti kakav preduja prije potrage s obzirom da treba nabaviti još posade, oružja, hrane i pića. Mislim, nije pošteno jer neki od nas imaju bolju posadu, brodove itd. Pa i sami vidite da su mi časnici zadnje smeće sa ceste koji ni ne znaju tko su i što su."

John se pokušava sjesti na stolicu ali neuspješno te pada na pod. Priziva svog časnika i kaže mu da će se odmorit, a neka on priča u ime njega. I damu kasnije kaže što je bilo.

Azer
30-06-2011, 21:41
Raven je sjedio u mračnom kutku ureda i vrtio bodez u rukama. Nije posebno obraćao pozornost na tog patnika sa Edinburgha, no ipak ga je brzo pogledao. Stvarno je izgledao grozno. No, ipak je prezivio tu strahotu.

Već prije je čuo za tog Davyja, no nije smatrao da je on ništa jači nego posada Bloody Ravena. Doduše uspio je uništiti Pride of Edinburgh, a zasada jedinog prezivjelog teško raniti. No nije se bojao. Ukoliko okupi staru ekipu sa Ravena, ne bi trebalo biti problema.

Ili da se pokuša udruziti sa Smithom i njegovim, ukoliko ne nadje svoju posadu.
Ili da se njegova posada udruzi sa Smithovom?
Hm.
Pričekat će iskaz ovog sa Edinburgha, i mišljenja ostalih.

Chupacabra
01-07-2011, 19:24
Let me tell ye what happened on that boat.
We sailed out of Edinburgh at dawn. The sea was calm, the wind was good. Cap'n McIntyre was in a bad mood, dunno why. I just went to me room an' looked at the navigation maps, an' conulted the possible dangers and perils wi' the captain. He said he was pleased, then he left the room. I sat down 'cause I wasnae feelin' too well, musta been something I ate. So, I somehow stumble to me bed and fall asleep. I woke up at dusk, had a stroll down the starboard.
The next few days o' sailin' went quite well, 'cept for the rain and clouds. It was cold.

So anyway, yesterday, which was to be the last day of the journey (an' the day we sail into the calm carribean), I'm at me desk, redain' reports about the cultures grown at the Carribean land, and their prices. I was just daydreaming about making a fortune here, when all of a sudden, the cap'n comes in and saysS"Mort, did you finish reading those charts and maps? You must know all about the prices and cultures here at the Carribean."SAnd I say: "Aye, sir. When we arriving?" He was about to reply "Soon", when a sailor banned through the door and screamedSCap'n! A ship in sight! I... I... It's The Flying Dutchman!" SThe lad looked scared out of his wits. I couldnae understand wha' all the fuss was about, so I asks him to explain. He saidSNo time to explain! The flying dutchman, the eerie, cursed ship! HE'S APPROACHING THE PORTSIDE! Save yarrselves!S

So, me an' the cap'n rush out to the deck, and then we saw it. I'll never forget it. A strange fog was all around us, but the sky was clear earlier that day, so... It couldnae be natural. We saw a ship to our left, near the portside. It had strange figures on it, broken sails an' rusty mast supporters... SO rusty that it just CAN'T restrain itself from bein' torn apart! But it did. Green smoke an' fog were surroundin' it with a hellish glow, and suddenly- I see its cannons. They prepare to fire, and they do. They fire the damn things on us! I hear a great big BOOM, and I wake up on a beach feelin' like my head was blown to hell and back.
So, there you go, gentlemen. That was the story about the Pride of Edinburgh.


Now, can someone please tell me WHAT THE FUCKSwas all of THAT about?! I mean, it just CAN'T be possible! Such a ship would just sink! I mean... The mast, the broken starboard... The deck had a HOLE innit, for fuck's sake! And get me some food, I'm hungry

hrčak
02-07-2011, 16:29
John je opet pozvao svog časnika i počeo mu je šaputati što da kaže.

"Reci da se posada broda moga javlja da ga nahrani i stavi na svoj brod. Ali reci im i da zahtijevamo još ruma jer neznam koliko možemo izdržate bez da opljačkamo nešto pogotovo zato što će posada i časnici divljati ako ne dobimo ruma uskoro."

Zatim počinje časnik pričati ostatku ljudi u sobi što mu je rekao njegov Kapetan.

"Dragi naši koji su se okupili ovdje danas. Poslušajte riječi našeg ležećeg Kapetana. Naš Kapetan se ponizno javio da će ovomu hrabrom Škotu dati hranu i vodu te mjesto na brodu ako to poželi. No kao i što znate posada naše Betty nije u zadnje vrijeme oskrbljena svime što nam treba. Pa smo mislili, ako ste u mogućnosti, da će te nam dati hrane i vode po promotivnim cijenama."

Časnik prekine govor prekinut bolovima u nozi jer ga je John udario u živac te ga je povukao na pod.

"Ti majmune obrazovani, priglupi debilu. Od sad te više ne želim vidjeti na brodu, jel jasno? Još ćeš me ti vidjet, a sada mrš."

Časnik izjuri van, John se uspije napokon dignut iako mu se još uvijek vrti te sjedne na stolac.

"Gdje smo stali? I donesite mi ruma!"

Chupacabra
02-07-2011, 16:38
Ah, if I may have a word here... That wont' be necessary. It just so happens tha' I know of a rum cache on an isle just north of Barbados, see, here...

I show them the isle on the map on the wall.

Howevah, don't take me word for granted. I got that information two moons ago, someone might have plundered it already. But- you could buy some rum here now, a small amount, and tell the sailors that they'll be gettin' a lot more once we get to the isle?

hrčak
02-07-2011, 16:47
"Dogovor, po rum!"

Delirium
02-07-2011, 19:28
Moi:

Lord Carwell se ustane i odgurne stolicu, stavi šešir na glavu i i bez riječi izađe iz prostorije.
U hodniku se sretne sa svojim prvim časnikom...

"Gospodine Hollybuck, otrčite i javite Legacyu da bude spremna za isplovljavanje, imate dva sata, ja moram srediti još neke poslove u gradu..."

"Da gospodine..."


Hrčak i Chup:

Ljudi utovaruju rum u brod, a ti stojiš s onim jadničkom koji je preživio brodolom...

"Lijepo od guvernera što nam je dao ovoliko ruma... Stvarno je duša od čovjeka..."

"Da... Vjerujem..."

"Dakle momče, što znaš raditi?"

"Pa, na Pride of Edinburghu sam bio časnik za logistiku, uspoređivao cijene, računao koliko na namirnica i potrepština treba..."

"Vrlo dobro, onda..."

U tom trenu dotrči jedan od kapetanovih uhoda u gradu...

"Kapetane Smith... Legacy je isplovio prije pola sata, kreću se prema jugu, u bermudski trokut..."

...


Azer:

Sjediš ispred krčme i gledaš u Obdarenu Betty kojoj krcaju namirnice...
To je možda tvoja jedina karta s ovog otoka...
Glasine koje čuješ su, u najmanju ruku uznemirujuće...
Tvoja stara posada, izbjegli su porobljavanju, i sad, negdje u Maracaibu troše tvoj, teško ukradeni novac?
Neće to tako ići... samo da se makneš sa ovog otoka...

Chupacabra
02-07-2011, 19:41
So... to get to the cache, we'll have to go north of Barbados about... Wait, what's this town named again?

OOC: Na kojem smo uopće otoku? :?

hrčak
02-07-2011, 19:52
"Znači otplovio je ha? Bar ga ne moram više gledati."

"A ti Škote, s obzirom da sam morao maknuti prošlog časnika jer nije bio jedan od najbistrijih, ti ćeš sada biti naš novi časnik. Sve što trebaš raditi je gledati kada nam počne faliti ruma i hrane. I još ćeš našem časniku za navigaciju pokazivati gdje ide jer ni sam nezna što bi i gdje bi pijan."

"A sada, spremimo se za putovanje, hvala bogu pa imam još novih i boljih slijepih putnika."

Azer
02-07-2011, 19:59
Raven se priblizava kapetanu..."aye, ya mind some company?"

hrčak
02-07-2011, 20:03
"Svaki novi čovjek znači veća pomoć pri pljačkanju, dolasku do blaga i naravno društvu pri opijanju. Upadaj."

Chupacabra
02-07-2011, 20:31
Ah, hello there, mate. So anyway, cap'n, as I was sayin'...

Since we're currently at St. Kitts an' headin' southeast, the journey'll take about ten to fifteen days, mind ye. The wind is blowin' west, so we'll go slowly. Gotta count the possible storms, especially since that ship The Lustfull Beardy sank in the thunderstorm a couple of days ago, near Guadeloupe.

We're headin' towards a spot east of Dominica (two days travel from Dominica) and north from Barbados (three days travel). If all goes well, of course. Also, mind the increase of pirates in that area. Are ye sure ye just don't wanna buy the juice here?

hrčak
02-07-2011, 20:33
"Erm, da, kako ti hoćeš. Charles, dolazi ovdje odmah, evo ti 50 zlatnika i kupi najviše što možeš ruma."

Azer
02-07-2011, 20:45
"Kapetane Smith...imate li mozda kakav mač za prodati, ostao sam bez svoje opreme, a ovaj bodez mi nije dovoljan."

hrčak
02-07-2011, 20:47
"Hmmm, provjeri dolje u pot paljublju, mislim da imamo mač ili dva. Doduše nisam siguran dali su iz ovog stoljeća ali će vjerojatno poslužit."

Azer
02-07-2011, 20:49
Iz potpalublja se širi neugodan miris... ruka mi je automatski potegnula za oruzjem. Ne čuje se ništa odozdo.
Polako ulazim. Isuse Boze kako smrdi. I onda...

"HOLYFUCK capt'n, there's a dead body here!"

hrčak
02-07-2011, 21:04
"U gle, to je taj lik za kojeg nismo bili sigurni jel smo ga pustili. Chaaaaarles! Tu je onaj zarobljenik samo što je malo mrtav. Što mi možeš reći o tome?"

"Kapetane, kao što znate većinu vremena smo bili pijani na moru tako da se iskreno ni ne sjećam da smo imali zarobljenika."

"A dobro, oprošteno je. A sada dovedi još par mornara i bacite ga u morre. Zatim očistite ovo i namirišite, ne želim da mi smrdi mjesto gdje ćemo spremat rum."

Delirium
03-07-2011, 20:14
Ekipa na Obdarenoj Betty:

Upravo ste isplovili prema jugozapadu, nakon duge i zamorne plovidbe dolazite na mjesto gdje bi rum trebao biti...

"Dobro dečki, kopajte, želim taj rum na brodu do zalaska! A ti, mladiću, priđi bliže da se dogovorimo oko planova za dalje..."

"Da, Kapetane?"

"Gdje možemo pronaći taj brod... "The Flying Dutchman"?"

"Neznam, gospodine, ali prije nesreće je plovio prema sjeveru..."

"Dovraga, tamo Legacy ide..."

"Gospodine... ako smijem... nagrada je velika, ali nisam siguran da bi trebali..."

"No, no, poslje, čini se da su dečki nešto našli..."

"Kapetane, ovdje ima dovoljno ruma za sljedeće dvije godine!"

...

Moi:

Lord Carwell je stajao na palubi... vrtio sve one slike u svojoj glavi... svoje majke, oca... svi na dnu mora, zahvaljujući Davyu Jonesu...

Pljunuo je u more...

"Tu si negdje... osjećam to..."

No, glas ga odjednom prekine...

"Gospodine?"

"Da?"

"Dobili smo kartu..."

"Vrlo dobro, krenite prema mjestu označenom na njoj..."

"Odmah..."

Lord Carwell još jednom pogleda u suton, i okrene se, polako koračajući prema potpalublju Legacya...

GDra:

Lightning je mirno uplovljavao u karibe... na obzoru je bilo nekoliko otoka, palmi, i skupina ljudi, koja je čini se, vadila bačve ruma iz pijeska, mnogo, mnogo bačvi ruma...

"Kapetane, pogledajte... oni tamo imaju dovoljno ruma za cijelu vječnost... možda u ovoj zemlji bačve ruma rastu poput gomolja? Da ih pitamo da nam daju malo?"

"Gospodine Farth, bačve ne rastu kao gomolji, ne ispoljavajte idiotizam na mom brodu... a što se tiče toga da ih pitamo... možda bi i trebali?" reče Luke stavljajući bodež u zube

...

Chupacabra
03-07-2011, 21:02
Bollocks, I can't believe it! I though that someone would sooner or later loot alla this shite! We got lucky. Now let's get outta here before a pirate ship spots us.

Oh, an' cap'n, if you're plannin' to go searchin' fer the flyin' doucheman, count me out. I'd prefer to die at age 80 in my bed, with a girl's mouth around me cock, and a bottle of whiskey in me hand.

Azer
03-07-2011, 23:56
Raven accidentally overheard a conversation between Captain Smith and the guy from Edinburgh.

"Ye coward, don't fear a guy named Davy... I mean, DAVY. Harr. I heard about lad already, but is he... really so dang'res, cap'n?"


OFFTOPIC: Eng rula :D

Chupacabra
04-07-2011, 01:14
That bad? THAT BAD? Ye know, I took some time in the library before we set off for this island, and read about that... man.

Word is tha' Davy Jones was the cap'n of a ship named The Flyin Dutchman. One day, during a thunderstorm, there was an apparition on the ship. A deva. An... angel.
The angel claimed tha' the lord almighty sent him, and ordered Davy an' his crew to bow before him (kneel). The sailors, shittin' their pants from fear, all bowed, but Davy refused and fired his pissle at the angel. Then, they were cursed to roam the Carribean forever, plunderin' and stealin', but never to enjoy the spoils of pirate life. No enjoyments. They can't spend their money anywhere, they can't drink rum 'cause it burns them, they can't even fuck because they don't have dicks anymore. All of that happened coupla hundred years ago.

Of course, ye can imagine how pissed Davy is because of that, that's why he's been especially violent for the last... ten years? Aye, ten.

So, if ye wanna ta die, I cannae forbid ye. Go. Challenge Jones. But I'm running the fuck awae' if we're gonna be lookin' fer him.

Azer
04-07-2011, 02:10
So, yer sayin' to me that... an angel, a goddam' angel fell from the sky, during a thunderstorm and ordered badass pirates to bow to him...her, whatever. Shite, if those were real pirates they'd shot da goddam' thing. If you were a rreal pirate, you'd never believe in such a story. Gimme some more of tha' rum! ...Ahh..aye.. that story is full of crap. First of all, such a thing as God, doesn't exist. Only pussies and little brats believe in that. No, there's nothing after you die. They'll bury you, if yer lucky that is , maggots are gonna eat yer flesh, you'll rot and at's it.

That Davy...harr, dam' what a name... is nothing more then a human being, who will bleed an' die if ye stab him or shoot him. Those legends... I dunno who made those up... but they're lies. Lies! But Davy... Jones, I'll call him Jones, doesn't have anythin' against them... they make him all scary and dang'res . I guess. That m'boy, is why you shouldn't fear God, or anything releated to him.

Hell...me, an' ma old crew, we did all these things..you'd never believe. And look at me, I'm alive. Jones isn't more dangerous then you or I am. So take that sword, take the gun and let's go make few holes in that lad. Hell.. even if ye die, you didn't die as a coward, you died fightin' the scary oul' goose known as Davy Jones.

Chupacabra
04-07-2011, 02:26
I'd prefer notSdyin', see. If I learned anything from all the people I stabbed or cut to death, it's th' fact tha' the last few moments of life ain't pretty. Also, I'm still young, I donnae want ta die yet! But... I'll take yer word fer it, 'caue I respect ye fer bein' experienced. Let's chop the bastard up to slices.
Ye know, they donnae call me the Edinburgh Reaper fer nothing. Killed seven men one evenin', tried ta rob me, they did. Knocked out cold one of them with me boot, took his blade and sliced the others. Kept the blade. Nice, balanced piece of work.S*Snigger*

GDra
04-07-2011, 11:42
Luke je, spremajući bodež, mirno prilazio skupini.
-Dobar dan! Vidim da imate mnogo ruma. Mi smo ostali bez zaliha,
biste li nam dali dio? Možete biti sigurni da ćemo vam jednom uzvratiti uslugu.
Polagano, neprimjetno, vadio je bodež spremajući se na negativan odgovor.

Delirium
05-07-2011, 21:15
Ajd kad ste zabrijali na engleski...

Moi:
"Lord Carwell, we are now 20 miles from Port Royale..."

"Very well, come and notify me when we anchor."

"Yes sir... but..."

"Yes?"

"The men, they are restless... its whispered you want to take Davy Jones one-on-one..."

"Mr. Hollybuck! I DO INTEND TO TO TAKE JONES ONE ON ONE, INFACT, I INTEND TO BLOW HIM TO SMITHEREENS! ... I dont have to remind you, that the Legacy, is one of the most expensive ships ever, and possibly the only one that out-guns The Flying Dutchman."

"Yes, sir... but you see, what if..."

"No! That is out of the question! Now leave, before i punish you for mutiny!"

...
Svi na onom mini otočiću koji vade rum iz zemlje:

Awkward silence went over the small island...

The type of awkward silence which indicates, that there are too much of "Those people" in a very small area...

Hrčak: "Soooo... this is awkward..."

Gdra: "It is isnt it? Now, all we are asking, is a bit of rum, and we can all leave here with all the parts we had when we came."


Hrčak:"Wait... you havent been to St. Kitts?"

Gdra: "No... why?"

Hrčak: "The english crown offers 300.000 dubloons and absoultion of all crimes in europe, for the head of Davy Jones..."

Gdra: "Interesting... would you care to tell me more, over a cup of rum?"

...