PDA

Pogledaj cijelu verziju : hp 6735s problem



IGoR_2803
11-06-2011, 00:37
pozdrav, mislim da sam o ovome već pisao ali neda mi se tražiti temu, a i došao sam do novih spoznaja...

ukratko:

cura ima hp6735s, bez garancije, koji je odbio poslušnost i odmah nakon pokušaja uključivanja se javljaju problemi; problemi u vidu da opće nema nikakve slike na ekranu, caps lock blinka, dvd pokušava očitati medij kojeg nema i tako unedogled...

nakon proučavanja po netu, naišao sam na dečka s pceksperta koji je imao isti problem, a otkrio je da je stvar u GPU-u... naime, navodno je na toj seriji laptopa loše izvedeno hlađenje gpu-a te se nakon nekog vremena od vrućine rastope lemovi (ili što već) zbog čega nestane slika... problem je u nekim slučajevima reverzibilan...

i tako sam ja naišao na određeni tutorial i poduzeo sljedeće korake: rastavio komplet laptop, uzeo van ploču, skinu hladnjak s proca i gpu-a, očistio staru pastu (žvaku), obložio sve osim GPUa s aluminijskom folijom, nabavio malu plinsku lemilicu i naposljetku zagrijao gpu na 200 i kusur C na kojih 30ak sekundi... nakon toga sam stavio novu pastu, sve sastavio, probao uključiti laptop i - VOILA! prokleti gad radi... startaju se windowsi 7, sve super, sve 5...

e, sad dolazi zanimljiv dio... nakon što sam se uvjerio da radi, isključio sam ga da dokraja zašarafim sve šarafe, stavim poklopce itd... nakon toga palim ponovo laptop, a on i dalje radi... sve ok... gad je radio kojih 2 sata, cura je pogledala film na njemu, provjeravao sam temperature, ni cpu ni gpu nisu prešli 60C... u jednom trenutku sam ga morao restartati - i nakon toga -> KURAC!! opet ista stvar s početka priče...

jebeni gad se ne boota nakon restarta i to je to...

evo, sad sam izbacio bijes iz sebe, a vi ako imate ideje što je pederčini, slobodno iznesete svoje mišljenje...

Niko Bellic
11-06-2011, 00:44
HINT: Suvremena elektronika se ne radi da bude popravljiva, nego upravo suprotno.