PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ljubav



Niko Bellic
08-06-2011, 15:38
Vjerujete li u bezuvjetnu ljubav ili pak mislite da ona gotovo uvijek nastaje na osnovu raznih uzajamnih interesa? Mislite li da ljubav predstavlja jedan oblik ucjene na koju pristajemo da ne bi naišli na osudu društva i zbog straha od samoće? Gdje je granica koja dijeli ljubav od tolerancije i pristajanja na kompromise zbog realizacije vlastitih želja?

P.S. Mala napomena za neupućene. Zaljubljenost i ljubav nisu isto.

Viper33
08-06-2011, 15:46
Mislim da postoji, iako se taj pojam najcesce veze uz ljubav majke i sina(ili izmedu bilo koja dva clana obitelji), mozda takva ljubav postoji izmedu dvoje ljudi krvno nevezani(nisu u rodu). Iako se mozda cini nemoguce, ljudi su razliciti ko zna..

Paran0a
08-06-2011, 15:55
Ljubav je kompromis. Sve ostalo je zaljubljenost.

Niko Bellic
08-06-2011, 16:13
@ Viper33

Misliš li da je moguće da se neka ženska zacopa u tebe (ili ti u nju), bez da ju (ili te) privuče nekakav interes i da to polako s vremenom preraste u ljubav? Pod interes mislim na bilo što čime bi se izdvajli iz gomile tj. odskakali od prosjeka...

@ Paran0a

To smo svi čuli bezbroj puta, no brijem da nikad nije 50/50 i da uvijek netko nosi veći teret. Misliš li da će se takva osoba lakše "prešaltati" na nekoga tko joj bolje paše na onoj interesnoj sferi kojoj pridaje važnost (izgled/osobnost/situiranost), a spremniji je na kompromise, tj. manje traži i nudi više?

Paran0a
08-06-2011, 16:27
@ Viper33

Misliš li da je moguće da se neka ženska zacopa u tebe (ili ti u nju), bez da ju (ili te) privuče nekakav interes i da to polako s vremenom preraste u ljubav? Pod interes mislim na bilo što čime bi se izdvajli iz gomile tj. odskakali od prosjeka...

@ Paran0a

To smo svi čuli bezbroj puta, no brijem da nikad nije 50/50 i da uvijek netko nosi veći teret. Misliš li da će se takva osoba lakše "prešaltati" na nekoga tko joj bolje paše na onoj interesnoj sferi kojoj pridaje važnost (izgled/osobnost/situiranost), a spremniji je na kompromise, tj. manje traži i nudi više?

Ako nosis veci teret nosit ces ga s razlogom. Uvijek se trazi nesto sto ce opravdat nosenje tog tereta. A to si vec opisao (boldano). Tako da se po meni tu snage nekako izjednacuju. Naravno nemoraju biti cisto fifti fifti.
I nevjerujem da postoje ovakvi ljudi u tvojoj zadnjoj recenici (barem su izuzetna rijetkost). Cisto iz razloga jer ne ulazim u vezu sa ciljem da nekog drugog usrecim (ja sam bitniji) ,a vjerujem da je i tako sa vecinom .

bezimeni
08-06-2011, 17:03
Vjerujem zato jer sam ju doživio i još uvijek ju živim...a živjet ću je dok jedno od nas dvoje ne umre.

Wizard
08-06-2011, 17:23
Mislim da bezuvjetna ljubav postoji kod majki prema svojoj djeci, ne nuzno uvijek i do nekih neodredjenih granica ali se moze uzeti kao opcenit pojam.

Jasno je da ljubav postoji, mislim to je tesko negirati, ali bezuvjetna ljubav ne. Ali uvjetna ljubav nije iskvareni oblik ljubavi, nije to nesto sto je negira, to je posve normalno, sve je to stvar slucajnih dogadjaja koji su doveli do te ljubavi izmedju dvoje ljudi, bili oni svjesni ili nesvjesni, ali moguce je da oni osjecaju "bezuvjetnu" ljubav jedno prema drugome, ali to je samo zato sto ta ljubav nije bila dovoljno testirana.

Sonic_Moronic
08-06-2011, 17:27
Ljubav je kompromis. Sve ostalo je zaljubljenost.

Mislio sam nešto napisati ali ovo je u suštini to. Ljubav zahtjeva godine truda, tolerancije i kompromisa, zato je tako kul.

Niko Bellic
08-06-2011, 17:54
Paran0a nisi me bas potpuno skuzio. Evo naprimjer, ti si sad u vezi iz xy razloga, a i tvoja cura takodjer. Gdje je (po tebi) granica kod koje bi radi svojih interesa (uz manju angaziranost) napustio trenutnu, te da li mislis da je to dobro i fer, posto je lako moguce da ta iduca i "bolja" napravi isto to sto si i ti napravio cim joj se ukaze prava prilika? Gdje povuci granicu i treba li je uopce povlaciti? Da li je po tebi bolje igrati na sigurno ili riskirati pa (mozda) profitirati? Postoji li uopce ispravan odabir ili je sve uglavnom tek puka sreca? Da li se kockati ili ici na zicer? Sta mislite o tome? Karma?

Paran0a
08-06-2011, 18:44
Oh moj bed. Glasam za kockanje. I sto se tice granice. Kod mene je ta granica kad bih ja trebao mijenjat neke od svojih "temeljnih" osobina zbog druge osobe. No to je cisto iz razloga jel se previse volim.

Lord Ragnarok
08-06-2011, 21:16
glasah "not sure if troll" opciju.

Insert
09-06-2011, 22:38
Ljubav je zajebana stvar.

BzsoevuDLQs

Carp
09-06-2011, 23:17
glasah "not sure if troll" opciju.

:rotfl: :rotfl:

Sickmanno1
10-06-2011, 00:16
Ja vjerujem da uvijek postoji interes. I u to toliko vjerujem da bi mogao knjigu napisati o tome...

Carp
10-06-2011, 00:22
Zasto se ustrucavas? I Niveska je iz zajebancija napisala knjigu, pa gle vraga...

Kid A
10-06-2011, 00:29
Pa sta fali, nek napise?
Kakva god da bude, opet ne moze biti gora od onih njegovih video recenzija
































































http://www.compstack.com/peaking-troll-face.jpg

Niko Bellic
10-06-2011, 00:44
Ja vjerujem da uvijek postoji interes. I u to toliko vjerujem da bi mogao knjigu napisati o tome...
A šta misliš zbog čega, ako je tako, ljudsko društvo ljubav uzdiže na pedijestal i od nje pravi svetu kravu i big deal, kad ionako većina ljudi zbog nekih xy razloga samo njima znanih prije ili kasnije pristane na kompromis i pomiri se sa sudbinom. Je li za to kriva ljudska lijenost ili možda dobra lovina prebrzo trči krivim stazama u krivo vrijeme? Umre li čovjek nakon što se oženi ili se pak ponovo rodi kao donekle limitirana i (s vremenom) osjetno modificirana individua? What do you think about that?

Sickmanno1
12-06-2011, 17:54
Isto kao sto ljudsko drustvo dize u nebesa religiju, boga i ostale gluposti. Samo eto desi se da se neku ljudi probude....prije ili kasnije, a za neke ljude jednostavno nema spasa. Vjerovati da je zemlja stara 4k godina je fakat nesto zbog cega sam katolike kreno gledati ispod oka. No pustimo to sad...tj...Sick pusti to sad ^^

Uzmimo pretpostavku da je ljubav stvarna. Kako je prepoznati? Leptirici u zeludcu? Cmon... Zato sto mislis vise o nekom i vrijednujes nekoga vise? Pa ak je tako onda sam ja zaljubljen u svog Galaxy-a i sutra cu se ozeniti za njega.

Uvijek je interes. Samo sto ponekad nije samo stvar u interesu. Tu je velika razlika.

@Kid A

Odi bre drkat na Lisu :P

Dreadlock
12-06-2011, 18:16
vjerujem da postoji prava i bezuvjetna ljubav. nije stvar u tome osjecas li ti leptirice u trbuhu ili ne,stvar je u tome kako ti gledas tu osobu i kako je vidis kao nesto predivno,nesto sto te iz dana u dan uveseljava. i mislim da tek volis nekoga kad ga podnosis sa njegovim/njenim manama i vrlinama i ne mjenja ti se misljenje o toj osobi sto god cujes vezano uz nju

MasaKrisT
13-06-2011, 10:48
+1

Carp
13-06-2011, 10:51
vjerujem da postoji prava i bezuvjetna ljubav. nije stvar u tome osjecas li ti leptirice u trbuhu ili ne,stvar je u tome kako ti gledas tu osobu i kako je vidis kao nesto predivno,nesto sto te iz dana u dan uveseljava. i mislim da tek volis nekoga kad ga podnosis sa njegovim/njenim manama i vrlinama i ne mjenja ti se misljenje o toj osobi sto god cujes vezano uz nju

Opisao si moju trenutnu vezu. :D

Kvothe
13-06-2011, 11:50
Uzmimo pretpostavku da je ljubav stvarna. Kako je prepoznati? Leptirici u zeludcu? Cmon... Zato sto mislis vise o nekom i vrijednujes nekoga vise? Pa ak je tako onda sam ja zaljubljen u svog Galaxy-a i sutra cu se ozeniti za njega.

Uvijek je interes. Samo sto ponekad nije samo stvar u interesu. Tu je velika razlika.
Naravno da je donekle stvar u interesu, sve je uvijek interes. Svi "altruisti" rade s nekim ciljem, bilo da sebe usreće, bilo jer misle da time svijet čine boljim mjestom. Jedino neki sociopat kojeg nije briga ni za što bi mogao biti potpuno altruističan.
Ali to je već gotovo stvar semantike.

Stoga je besmisleno govoriti o ljubavi kao o interesu u tom smislu. Naravno da je temeljno "sebična", kao i sve drugo što radimo, ali nije otvorenoSstvar interesa, nije interes u materijalnom smislu - kad tako kažeš zvuči kao da je riječ o poslovnom odnosu.

Wizard
13-06-2011, 12:06
Mislim da to nije definicija altruizma.

Kvothe
13-06-2011, 12:10
Nisam ni dao definiciju altruizma.

Kenyi
13-06-2011, 12:16
Disi Kvothe <3

Kvothe
13-06-2011, 12:22
Ej :3

Sickmanno1
13-06-2011, 15:58
vjerujem da postoji prava i bezuvjetna ljubav. nije stvar u tome osjecas li ti leptirice u trbuhu ili ne,stvar je u tome kako ti gledas tu osobu i kako je vidis kao nesto predivno,nesto sto te iz dana u dan uveseljava. i mislim da tek volis nekoga kad ga podnosis sa njegovim/njenim manama i vrlinama i ne mjenja ti se misljenje o toj osobi sto god cujes vezano uz nju

Vidio bi kako ti ne bi promjenilo misljenje da ti ta ista osoba siluje 2 frenda na tvoj rodendan. :P

@Kvothe

Zapravo ok, slazem se....nije interes vec je motiv. Sto nekima pak dode na isto ^^

Kid A
13-06-2011, 16:05
Vidio bi kako ti ne bi promjenilo misljenje da ti ta ista osoba siluje 2 frenda na tvoj rodendan. :P
moar info frende

McPingvin_v2.0
13-06-2011, 16:12
Ma pics, jebote.

Sickmanno1
13-06-2011, 16:28
lol nije se meni desilo :D

Moja je sam jednog :(

i nije mi bio rodendan :(

Viper33
13-06-2011, 17:32
burn..

Kenyi
14-06-2011, 17:12
Verujem u ljubav naravno.
I teško da možete definirati ljubav, jer ona varira od osobe do osobe tj veze.
Ovako ima previše varijabli da bi postojao šablon po kojoj se mjeri ljubav.

Cid
14-06-2011, 18:23
come off it.. youre just a monster

Sonic_Moronic
14-06-2011, 20:59
99KC5gdknhg