PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska ulazi u EU 1. srpnja 2013.



W1k1n6
08-06-2011, 01:05
Ovaj petak će gospon Brabonjac objaviti da Rvacka najvjerojatnije ulazi u EU 1. srpnja 2013.

Dragi budući Europljani, ovo je prilika da vam kažem kako smo mi zemlja koja je imala najduže pregovore za prijem u članstvo europskog zajedništva, jer su kriteriji za nas bili poput ulaska u program NASA-e za astronaute.

Što nas je to sve koštalo? Dali smo im 3-4 generala, jedan zaljev, jednog bivšeg predsjednika vlade, nekoliko desetaka milijuna kuna za posjetu Pape i bivšeg američkog predsjednika, zatvorili smo brodogradilišta, jer nam ne daju graditi brodove, obzirom da ne smijemo uzimati poslove EU brodarima, obvezali smo se opskrbljivati mirovne NATO snage i učiti afganistansku policiju držanju pendreka i stavljanju lisica, te smo jednom regionalnom predsjedniku narihtali komada na visokom položaju i to je to.

Poglavlja su zatvorena, glazba svira rave i narodnjake, BB telka širi bratstvo i jedinstvo, međunacionalni biznis i seks cvatu, manjine odlučuju kad će biti raspisani izbori, milina neka. Još da idući Papa bude Hrvat i gdje će nam biti kraj.

Koliko EU utječe na mene, malog čovjeka s velikim srcem i još većom škembom?

Rekao bih da me bole razne stvari u čitavom procesu, dok me posebno zaboli jedna, jer ne vidim dalje od sutra, obzirom da mi je 2013. daleka isto kao i 2873.

Nisam protiv EU, nisam ni bezuvjetno za, euroskeptičnost me drži samo dok imam tvrdu svetu stolicu, ali sam zato oduševljen spoznajom da ću uskoro morati mijenjati dokumente koje sam godinama vrijedno prikupljao u kilometarskim kolonama ispred raznih šaltera.

Znate što me jedino privlači EU? Putovnica s plavim zvijezdicama čuda radi. Sletite u Berlin i više ne čekate kontrolu putovnica u redu za "ne-EU" žgadiju, već ko gospon čo'jek uđete u prolaz za EU. Nema više gužve i čekanja u redu, hura! Ma nema ku, sad su se svi preselili u taj red, pas im mamu!

Doista nije u redu da svi građani Hrvatske uđu u EU. Zašto ne bih ušao samo ja, a ostali zatvarajte svoja poglavlja još deset godina. :twisted:

Electromaster
08-06-2011, 01:19
Na forumu su potpuno zabranjene POLITIČKE teme i rasprave. Zabranjeno je svako spominjanje i/ili aludiranje na navedene subjekte - dodirnete li se takvih stvari, bićete uklonjeni s foruma, bez upozorenja.
:P

W1k1n6
08-06-2011, 01:23
Thulsa Doom
To je bilo u vrijeme dok sam još tražio tajnu željeza. Sad sam otkrio da je meso jače od čelika.

Maloki
08-06-2011, 01:25
Daj W1k editiraj pravila i nazovi ga Forumski Ustav. Tek tolko jer možeš.

Viper33
08-06-2011, 07:03
Malo sam noob pi pitanju EU i toga, ali zasto ulazimo tek 2013 ako smo vec sad zatvorili sva poglavlja?

cham3leon
08-06-2011, 07:45
Čekajčekaj, naša brodogradilišta ne smiju konkurirat europskima? Kad su to rekli?

flander
08-06-2011, 08:39
IzJUSZMe7w4

Aral
08-06-2011, 08:52
Malo sam noob pi pitanju EU i toga, ali zasto ulazimo tek 2013 ako smo vec sad zatvorili sva poglavlja?
Zato što cijela ta procedura traje tolko dugo.

Kenyi
08-06-2011, 10:58
Čekajčekaj, naša brodogradilišta ne smiju konkurirat europskima? Kad su to rekli?
Pa ono, dobrodošli u EU.
Vece clanice ce vas izrabljivati, nametati vam svoja pravila i zakone i iskorištavati svaki vaš resurs i placat ce vam minimum minimuma.
Uživajte.

Chupacabra
08-06-2011, 11:07
U Europi postoje samo tri države: EU, kandidati za EU i Bosna.

McPingvin_v2.0
08-06-2011, 11:54
+1

Herr Schnitzel
08-06-2011, 11:55
Čekajčekaj, naša brodogradilišta ne smiju konkurirat europskima? Kad su to rekli?
EU brani da država podupire neprofitabilne poslove, a ne da konkuriraju europskim.

pimp
08-06-2011, 12:26
aj nek ubrzaju koji mjesec pa da udjemo na 1. april

Neven <R>
08-06-2011, 13:16
Pa ono, dobrodošli u EU.
Vece clanice ce vas izrabljivati, nametati vam svoja pravila i zakone i iskorištavati svaki vaš resurs i placat ce vam minimum minimuma.
Uživajte.
Za razliku od danas...?

Tsaя
08-06-2011, 14:45
1. srpnja 2013? Kaj nismo trebali uć već ove godine?
Svake godine pomiču na sljedeću datup ulaska u EU. :(

Kenyi
08-06-2011, 15:24
Lol, nije ulazak u EU jednostavna stvar. To je oooooooooogroman proces.

W1k1n6
08-06-2011, 16:11
Koje će grebanje biti za ulazak u europski parlament među političarima, kad se zna da im je:

- mjesečna plaća - 7.000 Eura
- troškovi boravka i rada (najamnina i ured, te da mogu (ali ne moraju) zaposlit kakvog tajnika, tjelohranitelja i sl. - 15.000 Eura mjesečno
- besplatni prijevoz avionima, helikopterima vlakovima, space shuttleima i slično.
- ne biste vjerovali ali na to sve još imaju i ekstra plaćene dnevnice za odlaske na putovanja.

Prema sadašnjem sazivu Sabora, 7 bi ih bilo iz HDZ-a, a 5 iz SDP-a

Prognoziram krvave unutarstranačke sukobe kad će se odlučivati o tome tko ide u Bruxelles :)

Devil Dog
08-06-2011, 16:55
Malo sam noob pi pitanju EU i toga, ali zasto ulazimo tek 2013 ako smo vec sad zatvorili sva poglavlja?

Jer je 2012 "smak svijeta", tako da...

bezimeni
08-06-2011, 17:00
Kad uđemo u EU trebati će nam samo dva odijela.Radno odijelo i pidžama .Vrijeme dok je Bog hodao po zemlji je daleko iza nas.Sretan sam što sam ipak pola života proveo izvan anglosaksonskog i germanskog poimanja životnih vrijednosti .Rad , rad i samo rad .Fuj. Žao mi budućih generacija. Imati će više novaca ali ih neće imati kada trošiti.

Jesam za EU ali samo zato jer ne znamo bez stranog gospodara .Previše smo zavidan narod .Došao Bog i ponudio Zagorcu da bira jednu želju ali samo pod uvjetom da njegov susjed dobije duplo .Zagaorac izabrao da ga Bog oslijepi na jedno oko .Ovo je u našoj srži .Zajeban smo narod .Europljani imaju sreće što nas je tako malo :D .

Da_killah
08-06-2011, 17:02
Koje će grebanje biti za ulazak u europski parlament među političarima, kad se zna da im je:

- mjesečna plaća - 7.000 Eura
- troškovi boravka i rada (najamnina i ured, te da mogu (ali ne moraju) zaposlit kakvog tajnika, tjelohranitelja i sl. - 15.000 Eura mjesečno
- besplatni prijevoz avionima, helikopterima vlakovima, space shuttleima i slično.
- ne biste vjerovali ali na to sve još imaju i ekstra plaćene dnevnice za odlaske na putovanja.

Prema sadašnjem sazivu Sabora, 7 bi ih bilo iz HDZ-a, a 5 iz SDP-a

Prognoziram krvave unutarstranačke sukobe kad će se odlučivati o tome tko ide u Bruxelles :)

zar nisu izbori i za to? europsko pravo mi malo šteka, al ono

croat1gamer
08-06-2011, 17:41
Odavno sam prestao pratiti ocekivane datume ulazaka u EU.
Koja im je ovo prognoza po redu? 3, 5, 10 ili 15?

W1k1n6
08-06-2011, 23:00
Čekajčekaj, naša brodogradilišta ne smiju konkurirat europskima? Kad su to rekli?
EU brani da država podupire neprofitabilne poslove, a ne da konkuriraju europskim.
Tako to interpretiraju, ali naši brodari bi bili vrlo profitabilni kada bi europski fondovi dali financijsku injekciju za refresh opreme koja je stara više desetljeća i preuzeli podmirivanje dijela dugova (ili barem kamata), kao što su to napravili u nekim drugim zemljama u raznim totalno devastiranim i propalim industrijskim granama, daleko u gorem stanju nego što su naša brodogradilišta.
Umjesto toga, oni će nam svoje fondove otvoriti samo za ono što oni misle da nam je "profitabilno", no ta riječ u sebi svakom tko poznaje malo političke prilike, skriva i skrivene pobude poput raspodjele najisplativijih poslova među starim i jakim članicama EU.
Uglavnom ekipa, ako se želite natjecati za lovu iz EU fondova, odmah sada probajte tražiti poslove koji neće biti konkurentni nikome u EU, a ne one koje najbolje znate raditi :)

W1k1n6
08-06-2011, 23:11
Prognoziram krvave unutarstranačke sukobe kad će se odlučivati o tome tko ide u Bruxelles :)

zar nisu izbori i za to? europsko pravo mi malo šteka, al ono

Nema izbora. Imamo pravo na 12 EU parlamentaraca koji će sjediti u Bruxellesu, a njih biraju stranka na vlasti i oporba, po sustavu reciprociteta u odnosu na saziv Sabora. EU također ne postavlja nikakve uvjete o tome koje sve stranke moraju biti zastupljene, o tome isključivo odlučujemo sami.

Da_killah
09-06-2011, 01:10
može neki link na to? bio sam uvjeren da su izbori za europski parlament "javni",

našao sam neki prijedlog zakona u kojem piše "Članove u Europski parlament biraju, na temelju općeg i jednakoga biračkog prava, svi hrvatski državljani koji imaju biračko pravo."

W1k1n6
09-06-2011, 01:22
Vjeruj meni, bilo je i na Dnevniku, ***ali te linkovi :)

Ali možda čak i ako bi bili izbori, oni ne bi bili po sistemu da se svatko može kandidirati kao na općim izborima, već između prijedloga unutar parlamentarnih stranaka koje čine većinu po sistemu reciprociteta. Dakle ako bi i imao neke izbore, onda ćeš glasati recimo za 7 kandidata HDZ-a od recimo 20 predloženih i za 5 SDP-ovih od recimo 10. Kako god bilo klat će se u strankama između sebe, što god se desilo :)
Kad bi bili opći izbori i ja bih se kandidirao :)

cham3leon
09-06-2011, 07:15
Samo što će brodogradnja i ovako propasti jer nitko ne želi investirati u nju sa silnim restrukturiranjem koje treba provesti, ali ovo šta Guzda priča ima itekako smisla.

Da_killah
09-06-2011, 12:19
a dobro, ionako će doć do promjena u vlasti do idućih izbora, ja i dalje mislim da su relativno javni izbori, al tko zna. možda isto stranke daju svoje zastupnike + nezavisni kandidati, vjerojatno će se i to mijenjat još koji ut kod nas ;)

W1k1n6
09-06-2011, 13:36
O da, bit će tu i trgovine i tko zna čega sve ne, sigurno će nam naši dragi političari prirediti puno iznenađenja.

Da_killah
09-06-2011, 13:57
svaka čast parama i plaći europskog parlamenta, al mislim da naši političari mogu tu više "zaradit" :D