PDA

Pogledaj cijelu verziju : Baldurs gate - mage



Freddy
07-06-2011, 20:57
Imam dvije spellice koje vidim u onoj knjizi i ne kuzim kako ih staviti u bar :( :( :oops:

Forengner
07-06-2011, 21:03
Za ovo si mogao otvoriti temu u "oldies but goodies" podforumu,ali nema veze.Odgovoricu ti ovde.

Mage je jedna od najkomplikovanijih klasa za igru,ali kada ukapiras sistem igre,postaje neunistiv.

Ako si prvi Lvl. verovatno imas magic missiles i shield ili tako nesto,neki low level spell.(pod uslovom da igras BG1)
Odi pod "Mage book" opciju,i klikni (left click) na neki od spellova sa 'known' stranice,on ce se automatski prebaciti u "memorized" deo.Potom klikni "Rest" (moras biti u krcmi ili na nekom sigurnom mestu)
Posle resta klikni "spells" (f7) i castaj sto zelis.

To je to,ako ima kakvih problema,kazi.

Freddy
07-06-2011, 21:42
sorry nisam znao da ima "oldies but goodies" podforum
dodao sam jedan spell ( hvala :p ), a sad me zanima kako da prebacim stvari od gl. lika drugima



edit: jel dobar spell burning hands za pocetak? imam i taj magic missiles, ali mislim da trenutno mogu imati samo jedan spell u tom baru

Forengner
07-06-2011, 21:45
Otvorio 'inventory' i jednostavno klikni na item,pa ga prebaci na drugog lika.(jednostavno je)

I da,ako igras kao mage,memorisi spellove kao sto su shield,ghost shield i drugi,uglavnom protection spellove (dok si low level) kad predjes lvl 8,koncentrisi se na DMG spellove.Mage je tezak u pocetku,a posle je prejak

The Boz
07-06-2011, 21:47
I da,ako igras kao mage,memorisi spellove kao sto su shield,ghost shield i drugi,uglavnom protection spellove (dok si low level) kad predjes lvl 8,koncentrisi se na DMG spellove.Mage je tezak u pocetku,a posle je prejak
BG1.

Freddy
07-06-2011, 21:49
strasno teska igra, naisao sam na vuka koji nas je sve poklo xD ( a ima nas 4 )

e da, kako gledam questove

Forengner
07-06-2011, 21:55
Ups,upravo igram ToB pa sam malo pomesao.
Uglavnom,zaboravi magic missiles i te gluposti,vec uzmi protekciju,(shield itd) i neki ranged weapon,(takodje,obavezno pokupi Minsca i Kivana,oni su odlicni tankovi,jedan mele drugi range/mele.

Questove gledas preko journala,(samo kliknes i vec ti pise po sekcijama,quests i dont quests (zavrseni)

Pokupi iteme od Imoen,Xar-a i Montariona,uzmi protection spellove i idi solo.Bice tesko,ali ce se kasnije isplatiti.Sejvaj igru dosta.

Chupacabra
07-06-2011, 21:56
Za questove klikneš na Journal, piše ti tamo sve.

Forengner
07-06-2011, 21:58
Idi polako,resavaj sve questove,(sve sve sve) dok ne dodjes do rudnika ne uzimaj saveznike,tek kad zavrsis taj quest,uzmi Minsca.To je dovoljno,pokupi Ankhneg armour koji se nalazi skriven u polju.
Nikad nemoj drzati vise od 3 clana u druzini.Nikad ne uzimaj Khalida i Jahy.Zaboravi na Montariona i Xar-a,zaboravi na Imoen.(Jedini korisni NPC likovi za tebe su Minsc,Kivan.Drzi se njih,obezbedi im dobre iteme.)
Nikad ne kupuj iteme od prodavaca.

Freddy
07-06-2011, 22:01
Ne znam ja gdje su te lokacije, 1. put igram ^.^
a u timu imam imoen, montariona i xzara :D

i sad vidim da si rekao da idem sam, kak da ih otjeram

Forengner
07-06-2011, 22:06
Prvo im pokupi sve iteme,ali bas sve.(osim Montarionovog oklopa i maca naravno) Enjoy.Kad imast sve njihove iteme,odi na character screen i klikni "reform party" potom,klikni na Imoen,Xar-a i Montariona i idi na "remove". Ipak,to je opcija za iskusnije igrace,za prave zaludjenike,pa bi ti ipak predlozio da ih zadrzis,ali se nemoj preterano oslanjati na njih,Minsc i Kivan su ti najvazniji.

Freddy
08-06-2011, 18:42
btw jel moguce igrati igru preko interneta ( hamachi, tunngle ili normalno )

Chupacabra
08-06-2011, 18:43
BG2 jest, no za Baldur's Gate 1 ne znam. Forengner, javi se!

Forengner
08-06-2011, 18:48
Moze.Maksimum je sest igraca,od kojih svaki od njih kontrolise jednog lika.Funkcionisu kao druzina,dakle,CO-OP.

Freddy
08-06-2011, 18:49
jao ja bi tak igrao :D

Forengner
08-06-2011, 18:51
Molim da se tema prebaci u Oldies subforum da je mogu spojiti sa glavnom Baldur's Gate temom.Hvala.

@Freddy:Mislim da je BG2 multiplayer bolji od BG1.

Freddy
08-06-2011, 18:56
pa dobro, ali ja bi prvo presao BG1, pa tek onda BG2 ( zbog price )

Forengner
08-06-2011, 18:57
Obavezno.Takodje,kada zavrsis Baldur's Gate 1,prenesi lika iz BG1 u BG2! :)

Freddy
08-06-2011, 19:02
koliko treba da se igra predje

i izgleda mi jako tesko, stalno krepavam i tesko mi je pronaci i zavrsiti questove ili likove s kojima moram pricat

Forengner
08-06-2011, 19:05
Ako ti je previse tesko citaj neki FAQ (frequently asked question iliti vodic) ili postavljaj pitanja ovde.

Hajd prvo reci sta si,ko ti je u druzini,koje iteme imas i dokle si stigao.

Freddy
08-06-2011, 19:21
mage sam, ali mislim uzeti drugog lika zato sto mi je jako tezak, a vec sam rekao prije tko mi je u timu
nalazim se u friendly arm innu i trazim neka 2 lika

ugl, najteze mi je to sto protivnik uvijek napada mene, a ja sam mage i lako umirem, takodjer mi je tesko to kad imam sve likove odabrane ne mogu koristit spellove nego moram prebaciti na sebe pa uzet spellicu, onda prebacit na drugog lika pa kod njega odabrat neki ability


edit: od itema imam neki stap ( dobio sam ga na pocetku ) i dagger

Forengner
08-06-2011, 19:26
Hmh. Ako hoces nastaviti igru kao mage:

Koristi pause button. (space) I shield spellove.Prodaj dagger i koristi staff.Ili pracku.Close combat ti ne treba.
Resi bukvalno svaki quest,da bi dobio sto vise xp-a.

Ako ti je pretesko igrati mage-a,onda uzmi Paladina.On je super.Kao paladin,treba ti Charisma i STR (strength) kao i constitution. (to ti je da imas vise healtha) Tokom pravljenja lika,idi na re-roll dok ne dobijes dobrog paladina. (recimo,STR 18 CHA 18 CON 17-18)
Paladin je lak za igru zato sto ima gomilu healing spellova,pa ti igra s njim valjda nece biti problem.

Freddy
08-06-2011, 19:30
trenutno nas ima 6 u timu, pokusat cu jos malo igrat, ako bude lose uzet cu paladina

Forengner
08-06-2011, 19:32
Previse je 6,najbolje je imati 4 NPC lika u druzini.
Ugl,igraj,pa ako ide,nastavi mage-a,a ako i sam vidis da ne moze,batali mage-a i rollaj Paladina.

Freddy
08-06-2011, 19:37
kad netko umre ne mozes ga ozivit?

Forengner
08-06-2011, 19:43
Mozes,ali je to veoma skupo.(ne verujem da trenutno imas para za to) Mozes ga oziveti samo u hramu (temple) Jedan hram se nalazi u Friendly Arm's krcmi,(vidi se na mapi) ali ponavljam,ne verujem da imas para za tako nesto.
Ko je poginuo?

Freddy
08-06-2011, 19:48
a ona zenska koja ima heal

Forengner
08-06-2011, 19:53
Jaheira?

Imas li save game pre nego sto je poginula? (kako je poginula?)

Freddy
08-06-2011, 19:58
da ona, imam save ali me vraca dost nazad, a ubio ju je orge

Forengner
08-06-2011, 20:06
Hmh,taj ogre je deo questa gde treba da nadjes pojas za onog halflinga/dwarfa stagod,dakle,idi do ogre-a,klikni pauzu,naredi svojim fighterima (prvo idi u krcmu i healaj se (rest)) da napadnu ogre-a pravo napred,ti (mage) baci magic missiles ili vec neki dmg spell koji imas,a xzar (valjda drugi NPC mage kog imas) neka baci svoje dmg spellove,pritisni space,sacekaj da tvoji fighteri udare ogre-a,klikni pause,povuci se nazad,(klikni nazad dok je igra pauzirana) potom baci jos koji spell,pusti igru,fighteri ce se povuci nazad,a ogre ce ih pratiti tvoji casteri su na sigurnom,potom opet pritisni pauzu i ponovi prvi korak (napadni sa fighterima)

Freddy
08-06-2011, 20:13
utuko sam ga ^.^

gdje predam taj quest

Forengner
08-06-2011, 20:14
Kod onog clerica koji je na drugom/trecem spratu Friendly Arm's Inn-a.Dwarf ili Halfling,nisam siguran.

Freddy
08-06-2011, 22:34
igra je zkn ^.^

napravio sam taj quest
imam 2 pitanja

1. kako razlikujem glavni quest od sporednih?
2. koliko vremena treba za prelazak igre?

Feanor
08-06-2011, 22:40
Pa nije nikako posebno markirano. Pratiš priču jelte, sad koliko se sjećam po glavnom questu trebaš otići u nashkel, nakon toga trebaš oići u rudnik i otkrit što kontaminira metal itd. itd. Ako ti netko kaze e cujes neki trol me gnjavi u planini, ak ga ubijes dobijes kul ajtem, to ti sigurno nije main quest... :)

Forengner
09-06-2011, 08:50
2. koliko vremena treba za prelazak igre?

Zavisi,ako igras prvi put,sigurno par dana,dakle,(ne znam tacno u satima,hajmo reci oko 50 ako igras bez icije pomoci,dakle,bez FAQ-a) A ako hoces da odigras bas sve side-questove,navodno moze trajati i do 100 sati.
Good fun.