PDA

Pogledaj cijelu verziju : pc se sam restarta



Ren85
07-06-2011, 11:14
pozdrav,

koristim windows xp pro.
imam problem, pc mi se ponekad sam restarta (ne cesto, zna radit po cijeli dan i nista). ali kad ga prvi put palim (taj dan) dode mi do poruke i nudi mi 5 opcija - safe mode, safe mode with networking, safe mode with command prompt, last known good configuration (your most recent settings that worked), i start windows normally. evo ovako, kada odaberem normally ili last known conf... krene kao windowse podizat i nakon par sekundi sto se ona traka krece restarta se pc i onda opet sve ispocetka. odem onda u safe mode i restartam i sam mi ude u windowse onda (uspjelo mi par puta tako, neznam da li je to pravilo ili slucajno - zato jer mi je uslo i na start windows normally koji put). Probao sam nesto sto sam naso na netu ali nije pomoglo (desni klik my computer-properties-advanced-startup and recovery-settings- i odznacio automatically restart).
ako moze kakva pomoc bio bi zahvalan.

hvala

Čux
07-06-2011, 19:56
Probaj windowse nanovo dić, osvježi stare, paralelno sa postojećima ili formatirat skroz ako netreba spašavat podatke pa vidi kaj će se dogodit.

Ren85
08-06-2011, 01:31
ne bi htio raditi format jer imam podatke na toj particiji gdje su mi windowsi, i naravno to je najlaksi dio. kako rijesiti problem bez toga to me zanima. zaboravio sam spomenuti da sam napravio system restore u safe modu i skeniro sam hard sa nod32 i nije nista naslo...

Ren85
09-06-2011, 20:56
zar nitko nezna?

Chupacabra
09-06-2011, 21:01
Dok ti je u Safe Mode-u, onda se NE restarta?

Ren85
10-06-2011, 01:22
u safe mode-u se ne restarta. moze cijeli dan tako stajat kolko sam skuzio. i ovako jos nesto sam primjetio. udem u igricu odmah, ako se ne restarta. igro sam barem 5 sati, tj vrtio igricu tolko i nije mi se restartalo. stvarno neznam sta se dogada....

Čux
10-06-2011, 10:49
bekapaj podatke i operi mu mozak samo, ovak češ se gnjavit i živcirat puno duže.

Chupacabra
10-06-2011, 10:50
Backupiraj sve bitno što ti treba i instaliraj nove winse. Isti sam problem i ja imao; ovo sam napravio, alles gut.

Ren85
10-06-2011, 12:28
ah da vjerojatno ste u pravu, problem je sta nemam mjesta momentalno na hardu...neki mali jadni imam :P (hard naravno) :D, kupujem prijenosni pa cu onda to obavit. ako netko ne nade bolje rjesenje do tad.
Hvala na pomoci guys :)

Ako netko jos zna sta, ili se sjeti necega slobodno komentira :)

Chupacabra
10-06-2011, 13:29
Pa gle, šta će ti mjesto? Dok budeš nanovo instalirao winse, pojavit će ti se opcija da formatiraš, pa to i napravi (OBAVEZNO NTFS). Zatim će ti se winsi instalirati na particiju koja će biti kao tek kupljena. :)

Ren85
12-06-2011, 21:02
ma imam 2 particije, jedna windowsi druga dosta napunjena. e sad sa C-a (windows particije :P) moram prebaciti na drugu jer imam nesto i na toj C particiji sto ne zelim izgubiti i izbrisati.