PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bučna grafička kartica



Insert
31-05-2011, 18:44
U zadnje vrijeme mi grafička kartica proizvodi previše buke čim je malo opteretim. Prije mi se to događalo samo ako bi duže vrijeme igrao neku uber zahtjevnu igru, a sad ventilator dere čim uđem u google earth. U zadnja dva mjeseca sam igrao malo ili nimalo pa nisam primjećivao nikakve probleme. U zadnjih par dana malo više igram, a ventilator buči kao mlazni avion. Ne znam je li to zato što je ovih dana zatoplilo ili je grafička u kurcu. Također, ne znam je li povezano, neke igre mi se često crashaju (prije se nisu crashale).

marijanovic
31-05-2011, 19:03
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke kartice:
http://www.bug.hr/forum/topic/graficke- ... 01572.aspx (http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/testiranje-stabilnosti-ispravnosti-graficke/101572.aspx)

Ukoliko pokaže da se grafička pregrijava nužno je očistiti cijelo računalo izbutra (to uključuje i grafičku karticu).
Temeljito očistiti i po potrebi (ako je na grafičkoj isteklo jamstvo) zamijeniti termalnu pastu.

Shaka
31-05-2011, 20:06
moj savjet,nemoj vrtit furmark na ionako ocito prasinom zacepljenoj kartici...

furmark je po meni smrt za graficke i prije ce ti riknut grafa od furmarka nego od bilo ceg drugog

bezimeni
31-05-2011, 20:24
Normalno .

Izvadi grafu i ispuši ju pošteno .Ako je neki neprohodni hladnjak kupi si bočicu komprimiranog zraka .Također upotrijebi neki novi kist za farbanje.Sa njim ti je najbolje čistiti elektroniku .

golfw12
31-05-2011, 20:27
moj savjet,nemoj vrtit furmark na ionako ocito prasinom zacepljenoj kartici...

furmark je po meni smrt za graficke i prije ce ti riknut grafa od furmarka nego od bilo ceg drugog
slažem se sa ovim
prvo očisti sve, ispuši kompresorom ili komprimiranim zrakom šta god imaš pri ruci pa onda testiraj

Insert
31-05-2011, 20:30
U međuvremenu sam očistio i sve i radi normalno. Svejedno, hvala na savjetima.

RIDER32
31-05-2011, 21:35
Razlog: Pa zadnji dani su jako topli, a preko zime se nakupilo prašine ali nije smetalo jer se nije grijalo jako. Sada kad treba ohladiti a puno je prašine.. e pa neide pa mora bučati.

IGoR_2803
01-06-2011, 10:46
marijanoviću, ne mogu vjerovati... grafu koja se očigledno pretjerano grije bi ti testirao furmarkom?! :shock: pa valjda ćeš mu prvo savjetovati da je izvadi van, očisti od prašine... i to detaljno, znači od venta do samog hladnjaka... nanijeti novu pastu, cijelo kućište očistiti od prašine... pa onda vidjeti da li se još uvijek toliko zagrijava..

edit: tek sad vidim da je problem riješen... eto vidiš marijanoviću... :D