PDA

Pogledaj cijelu verziju : EBAY savjeti



Tegla Ajvara
30-05-2011, 18:59
planiram ovo kupit:
http://cgi.ebay.com/Iwata-Micron-CM-C-P ... 563cc125c5 (http://cgi.ebay.com/Iwata-Micron-CM-C-Plus-Airbrush-spray-gun-10yr-Warranty-/370386478533?pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item563cc125c5)

nikad inace nisam kupovao nis preko ebaya
ocu morat platit carinu i neku extra postarinu?

moj frend je iz ameriku kupio od fred perija neku jaknu, i nakraju ga skoro pa duplo ispalo neg sto je pisalo tamo :/



[xxxxxxxxx]
8:02pm
jaketa je bila 400 kn
a izasla me 900
pa ti pjevaj
[You]
isssssssssssssssssssssssssssssssss
ceek
[xxxxxxxx]
zajebaše me
trebao sam nekako naznačit da se radi o poklonu,da mi taj neki salje poklon
i onda nebi nista platio
nikakvu carinu ni nista
[You]
kak si placao?
karticom prek paypala il po primitku?
[xxxxxx]
paypal
sve preko toga
i shipping i sve
nema drugačije
sta ti kupujes?
[You]
i ti si to platio tih 400 kn prek paypala i jos 500 kad je stiglo?
[xxxxxx]
400 kn , i onda mi je taj čovjek reko da mu je sa računa skinilo ostatak
pokazo mi račun
pise carina , karine,dumine
skladištenje
sve mu se sa računa tog skinilo

kaka su vasa iskustva?

SkunK
30-05-2011, 19:23
Imam jedno 3 i pol godine iskustva s ebayom. To ti je tako. Natezao sam se ja s carinom nadugo i naširoko ali zapamti - nikad neces biti u pravu. Poznajem zakone o prometu carinjenih predmeta ko' svoj džep, ali ako nešto nađeš - naci ce oni dva puta.

Bolje budi lukav. Prvi trik je taj da staviš kao poklon. To je prije lakse funkcioniralo dok nisu skuzili da tako "švercamo" robu. Nakon toga su napravili da se carini svaka roba iznad 120kn, a ne iznad 300. S time su me gadno zajebali i "digli" me ko' mladog majmuna jer sam narucio tenisice za 350kn koje sam platio na kraju više nego u RH (dobro, nije ih ni bilo ali bi bile veće cijene, a to je i glavni razlog zasto kupujem na ebay-u cijena + roba koja je na ebayu nije dostupna u RH). Ugl. digli su mi to na nekih 700kn. Nasao sam zakon u kojem to nebi smijeli raditi (trebali bi me upozoriti da nakon sto je cijena premašila 30% od očekivane) ALI oni su našli zakon koji to "krpa" dakle oni to mogu bez upozorenja ako ja imam račun i upoznat sam s radom carine.

Ali, nisam niti ja od jučer. Lijepo sam skuzio da ljudi na ebayu kao i svi ostali osim par mazohista - žele zaraditi. Pa sam lijepo naručio stvar od 700kn i to sam baš preko paypala ručno uplatio tipu 700 kn, a rekao sam mu - napiši da je 100 kn došlo. Nisu trazili racun ali su mogli traziti racun. Onda ti je frka jer bi pokazao da je 700. Ali i tome se da doskociti - uplati mu prvo 100 pa onda 600. Ako traze - pokazi 100 i rješen problem =P. Samo pazi, sve ovisi kakav je tip na carini, ima nekih prefriganih likova koji rade slicno pa znaju kako meni slični operiraju i onda te tjeraju da im das vise informacija ali to nije toliko često.

Uglavnom, pripazi na carinu, pripazi na poštarinu i pripazi o cemu se radi. Ne carini se sve isto, elektronika se carini više nego par čarapa, u biti čarape se ne carine jedino ako nisu od zlata i koštaju 1200kn i slične visoke svote (za nas visoke, nekima je ovo ništa no dobro to je drugi par opanaka). Pamet u glavu i pripazi i uvijek imaj plan b. Jer samo treba misliti unaprijed i mozes srediti sve kako spada samo se nekad eto moraš namučiti. Cijene carine će samo rasti baš kao i cijene naši proizvoda uvezenih ili neuvezenih. Dakle tjeraju te da kupis u inozemstvu = baaam evo ti carina. Ili kupi kod nas po ultravisokoj cijeni. Tvoj izbor...komprende frende?


Kako sam oduvijek na PCPlay forumu samo pomagao, eto evo i tebi pomazem, barem pišem nešto detaljno. Znam, kad tad će se dežurna ergela kvazi-idiota obrušiti na mene ali nema veze dok sam jednom čovjeku pomogao bio mi drag ili ne - ja sam zadovoljan.

Sretno i ako imaš kakva pitanja pošalji mi na inbox. Ne vjerujem da ti po ovom pitanju moze pomoci više nego ja, a ako netko ovdje radi na carini upravo ti zato nece pomoci nego odmoci iz očitih razloga.

blood4me
30-05-2011, 19:52
ReiKo je nazad <3
Inace, pripazi na postarinu koliko kosta i tak..
Ja sam dosta puta narucivao sa ebaya u madjarsku tu, ali to je sve EU pa nema zajebavanja sa carinom..
Ugl. narucio sam jednom probno slusalice koje su kostale 1 funtu, na kraju sam moro platit 5 funti postarine, nije puno, al nisam ja znao da ce to tak ispast..
I da, moglo bi dosta dugo putovati, ja sam slusalice cekao cca. 4 tjedna iz hong konga..
Fun fact: 2 para sam narucio, jedne nisu radile i odma su mi vratili 1 funtu + postarina (znaci 5 funti) tak da sam dobio jedne slusalice za besplatno prakticki.. Na kraju sam ih otvorio i zalemio jednu zicicu i sve najnormalnije radilo.. GG Ebay!

Tegla Ajvara
30-05-2011, 20:24
pa ja evo nemogu vjerovat da je to tak
mislim nijemi nes extra do love, neg do toga sto nema take marke airbrusha u cjeloj hrvatskoj

al eto, sad ovo citam i nevjerujem da je to bas tak brutalno
ajd mogu zamislit da bi me nes sitno love ispala carina, al sad da mi poduplaju iznos, to nedolazi u obzir ni u ludilu
tak da cu morat neku varijantu isprobat da narucim rodbini u njemacku pa da mi oni ponesu.
u biti ni sam nist vise neznam
mislio sam da je to malo jednostavnije i da nekenjaju sa carinom, al eto :(

marijanovic
30-05-2011, 20:30
Ja dobijem od Logutecha G9x i nakraju ispalo trebao sam platiti oko 700 Kn za dostavu (iako je DDT odnosno Delivery Duty Paid), ležarinu (na carini), PDV, još nekakav porez, ... jer je vrijednost miša 50€. I to sve jer naši na carini "ne koriste međunarodne carinske oznake". Naravno da nisam platio.

Tegla Ajvara
30-05-2011, 20:57
moj jedan 2. frend kupuje gluposti po ebayu, tipa otvarac za cepove, laser, rezac neki itd.. i kaze da nije imo problema sa carinom itd..
sam mi je jasno i zast -.-

Constantine
30-05-2011, 21:14
imam jedno godinu dana iskustva sa ebayom,skoro nikad nisam imao problema,obicno sve glatko ide,samo jednom je paket kasnio pa mi je seller dao refund ali je ipak dosao par dana kasnije.
Svasta sam kupovao preko ebaya,uglavnom foto opremu i neke sitnice,nikad nisam imao problema sa carinom,ali mi itemi nisu prelazili 300-injak kuna(makar se carini sve iznad 160) osim jednog koji je kostao preko 1k ali to nisam slao u hrv.
Na ovo sto planiras narucit si racunaj jos 23% PDV-a,a mozda i carinu(neznam jel se to carini)
EDIT:nije mi jasno kakve vi probleme imate sa postarinom,pa sve lijepo pise koliko ce kostat,a postarina se placa zajedno sa itemom preko paypala.

Tegla Ajvara
30-05-2011, 21:21
ma kom da ja placam porez? :o kome da ja placam kad covjek prodaje van zemlje, nije nikakav obrt unutar zemlje koji bi izdao hrvatski valjan racun sa uracunatim porezom, znaci placam za njihovu zemlju porez i vamo jos + carina (karina) :twisted:
tuzan sam, neam ideja vise, smislit cu nes alternativno, al mislim da ovo nema nigdje neg samo unas. :(

Constantine
30-05-2011, 21:29
pa mozes ustedjet ako to narucis u EU pa ti neko prenese preko granice.

SkunK
30-05-2011, 21:32
Tvoj frend nije imao problema jer su to male, "nevazne" stvari...to znaju ljudi na carini jer sve otvore. Otvorili bi i da ti cura salje svoje gole slike. Moraš igrati prljavo jbg jer ni oni ne igraju prepošteno pošto dizu mnogo puta na trikove, da ne kazem koliko mi je puta toga na carini znalo "zaglibiti" pa puknem zalbu i odmah se nađe negdje ispod stola ono sto sam naručio. Pamet u glavu, oboruzaj se znanjem i ne boj se...ebay je odlicna stvar ali moraš se znati snaći u momentu ako i kada carina stisne.


@Constantine piše poštarina ali samo za tkz. "world-side". Kada artikal stupi na tlo RH onda se provode zakoni RH koji nalazu da se i to carini tj. da se aplicira porez na to da bi se naša država omastila malo. Tako da u biti nema veze sto ti platis tipu poštarinu, trebaš platiti ceh jaci & co.

Placas Hrvatskoj. Takav je zakon. Da si pune proračun. To ne mozes mjenjati. Razmisljaj izvan kutije, ne mozes mjenjati ali mozes utjecati na tjek događanja... iam toga ali samo u banana zemljama... koristi moje trikove i fajn si ali samo pomalo.

pimp
30-05-2011, 21:52
iznajmiš "poštanski sanducic" u sloveniji, negdje blizu granica i nek ti tu salje iteme, ak si blizu granice (npr iz zga) odes autom do tamo i prešvercaš te sitnice, ja imam rodbinu u austriji pa njima sve šaljem, i oni kad dolaze u cro sve prešveraju i mirna bosna, inace za ovu špricu za airbrush, oni kad to dobiju, otici ce na internet naci najskuplju cijenu tog i nabiti ti carinu na tu cijenu pa ti mogu dobrano zapapriti

Constantine
30-05-2011, 22:15
@Reiko,mislio sam na blood-ov post,ako kupujes nesto do 160kn vrijednosti nemas sta placat dodatnu postarinu,sve je placeno.

SkunK
31-05-2011, 09:19
@Reiko,mislio sam na blood-ov post,ako kupujes nesto do 160kn vrijednosti nemas sta placat dodatnu postarinu,sve je placeno.

hmm ovisi. Ako naručuješ sve iznad 120 kn mogu te cariniti ali ako je 160 kn onda je jako mala sansa jer im se neda zajebavati. Prije je to bilo 300 kn pa si bio i zakonski safe. Ovako probably nece platiti ali u globalu moze, teoretski jel...

blood4me
31-05-2011, 15:17
Tegla, ak nikog nemas, mogu ja to dovest iz madjarske u Cro, pa ti postom posaljem..

Gu$ht3r
31-05-2011, 19:47
oni kad to dobiju, otici ce na internet naci najskuplju cijenu tog i nabiti ti carinu na tu cijenu pa ti mogu dobrano zapapriti

gluposti

SkunK
31-05-2011, 21:09
oni kad to dobiju, otici ce na internet naci najskuplju cijenu tog i nabiti ti carinu na tu cijenu pa ti mogu dobrano zapapriti

gluposti

+1

josip_kraš
01-06-2011, 17:29
Sinace za ovu špricu za airbrush, oni kad to dobiju, otici ce na internet naci najskuplju cijenu tog i nabiti ti carinu na tu cijenu pa ti mogu dobrano zapapriti

To će učiniti jedino ako im ne predaš račun, dakle nemaju na osnovu čega zaračunati carinu.A i tada imaju neki svoj registar po kojemu te ocarine, tako da traženje po internetovima im je valjda zadnje rješenje.

Također, za sve iznad 3000kn moraš platiti špeditera i imati nekakvu jedinstvenu carinsku deklaraciju.(koliko je ovaj podatak točan, ne znam)

pimp
01-06-2011, 22:40
Sinace za ovu špricu za airbrush, oni kad to dobiju, otici ce na internet naci najskuplju cijenu tog i nabiti ti carinu na tu cijenu pa ti mogu dobrano zapapriti

To će učiniti jedino ako im ne predaš račun, dakle nemaju na osnovu čega zaračunati carinu.A i tada imaju neki svoj registar po kojemu te ocarine, tako da traženje po internetovima im je valjda zadnje rješenje.

Također, za sve iznad 3000kn moraš platiti špeditera i imati nekakvu jedinstvenu carinsku deklaraciju.(koliko je ovaj podatak točan, ne znam)


ili ako im je racun prenizak ili ocijene da je neka muljaža u igri, sto je vrlo cest slucaj, a ovo za registar, to ti imaju knjigu za vozila,

a za ovako sitnice tipa ova šprica za airbrush nemaju, vjeruj, uvezao sam 89376697 komada auto dijelova i priblizno 50 automobila, a prek ebaya imam 112 kupljenih itema, doslovce od majice pa do broda (jedrilice točnije) pa mogu reci da sam poprilicno upucen u rad carinika na bregani i macelju

Mordeth.
02-06-2011, 11:57
Aj da ne otvaram novu temu zanima me koliko bi platio carinu na HTC Desire display? Cijena je 50$.

josip_kraš
02-06-2011, 19:31
Aj da ne otvaram novu temu zanima me koliko bi platio carinu na HTC Desire display? Cijena je 50$.

23% PDV, 10% carine i još nešto sitnih davanja.
Dakle nekih 100Kn.
Tako su barem meni zaračunali kada sam naručivao AMD 6000+.

Razzarach
02-06-2011, 19:34
Bitno da kamion pun bijelog prodje bez beda ali zato plejstejšne redovito zapljenjuju. GRIJEH JE KUPITI JEFTINO!
Nasa drzava je najbolja covjece... Cim je nesto jeftino ili je muljaza il nevalja haha

Constantine
02-06-2011, 21:18
[quote="Mordeth.":3kkunvbk]Aj da ne otvaram novu temu zanima me koliko bi platio carinu na HTC Desire display? Cijena je 50$.

23% PDV, 10% carine i još nešto sitnih davanja.
Dakle nekih 100Kn.
Tako su barem meni zaračunali kada sam naručivao AMD 6000+.[/quote:3kkunvbk]
carine na hardware nema,barem koliko je meni poznato.