PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi s malwareom/virusima/autorunovima



budo0
24-05-2011, 15:03
Pozdrav svima...

Imam problem koji me već pili po mozgu ( :twisted: ) mjesec dana. Radi se o slijedecem:
preko USB-a sam pokupio neki virus jer sam slučajno pokrenuo skrivenu aplikaciju s znakicem od notepada. od tada pa nadalje sve ode k vragu.
konstatno stvaranje autoruna (kojeg sam prije rješavao s programom Autorun eater) i još nekog skrivenog Schortcut-a s ikonom MSDOS.
Osim toga, onemogućen mi je pristup task manageru i još nekim sistemskim stvarima. također mi se u Temporary folderu konstatno stvaraju aplikacije s različitim imenima i uvijek je jedna aktivna u task manageru (task manager sam uspio osobosobiti s programom Exterminate it!), i obično uvijek zauzima malo više od 3000 K memorije...

obično nakon resetiranja sustava opet mi se onemogući Task manager pa opet moram skenirat s Exterminate it!.

sada mi se pojavljuju novi problemi: koristim AVG i skeniram i updateam redovito, al sad mi kaže da mi je većina aplikacija zaražena i ne mogu ih pokrenuti ili se par sekundi nakon pokretanja ugase. riječ o google chromeu,irfan viewu,adobe readeru...

zaboravih napomenut da tek što sam bio pokupio taj virus sam reinstalirao windowse i nije pomoglo!

Virus sam pokupio od frenda koji se isto toga ne može riješiti, on je također reinstalirao windowse i ništa... :shock:

Molim pomoć! :cry:

Hvala, pozdrav!

RIDER32
24-05-2011, 16:14
Prvo sve preskeniraj sa:
- Ad-Aware
- Spybot - search & destroy

I onda obriši šugavi AVG i instaliraj Avast :thumbs2:

Nadam se da ce pomoci.. ja bi to prvo napravio.

Babitz
25-05-2011, 00:07
Kad kažeš da si reinstalirao hoćeš reći da nisi formatirao?

budo0
25-05-2011, 17:54
Reinstalirao sam i formatirao c particiju,ali imam još dvije particije od 100 gb svaka...pa mislim da se možda zavuko negdje osim na c-u.... :cry: