PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dinamo prvak, Hajduk drugi, Split ide u Europu...



W1k1n6
23-05-2011, 00:42
Eto još jedna sezona fantastične hrvatske nogometne lige je za nama.

Dinamo je proslavio osvajanje prvenstva okružen masama od 124 vjerna navijača, 67 dužnosnika, dvije mačke i jednog psa.
Niko sretniji od njih.

Hajduk je i iza ovakvog Dinama zaostao (po bodovima) kao dijete s downovim sindromom. Baš ih briga, dolazi im Barcelona uljepšati 100 godišnjicu. Malo sunca, puno slanog pršuta i Ribara, Barca pada bez greške.

Što reći o Splitu? Senzacija lige. Odnosno bila bi senzacija da postoji nekakva relevantna liga.
Za iduću sezonu će se ojačati pojačanjima koja ne trebaju Dinamu i Hajduku, pa možda neće ispast iz lige.

Ostatak klubova? Vegetacija, biosfera, flora i fauna, zalažu se za kraću sezonu kako bi mogli pola godine iskoristiti travnjak za sadnju kukuruza. Čist da prežive.

Tko ispada u drugu ligu? Možda nitko, jer u drugoj nemaju love za ući u prvu.

Glavno pitanje nakon ove sezone je koga prodat za puno love i koga kupit za čičke. Dinamo bi prodao Sammira, no pitanje je ko će ga sad kupit, kad najbolji igrač hrvatske lige prvo mora na odvikavanje od alkohola i... Mamića.

Hajdukov predsjednik će imat problem s odlaskom na europske utakmice. Mora svugdje pokazivat osobnu kako bi mu povjerovali da je bio premlad za NDH vojsku, da ne završi u reviziji Nurnberškog procesa.

U biti naša nogometna liga je preslika čitave nacije. Kako je nacija banana, HNL je njezina kora, na koju se igrači poskliznu i padnu na dupe.

Što napravit s našim nogometom? Zamrznut ga na 20 godina, uvesti baseball kao zamjenski sport, uvući se Amerima, otpiliti EU i živjet od izvoza burgera. Barem će igrači imat palice kojima mogu razbijat guzice onima koji dođu nepozvani u svlačionice.

HNL 2011/2012? Na žalost, propast svijeta je tek u sezoni 2012/2013, znači da ćemo još doživjeti 7 novih trenera Hajduka i 4 Dinama. A kad dođe do smaka? Preživjet će 2-3 žohara, 1 kolonija mrava i Mamić.

sickpetey
23-05-2011, 00:46
Kako mi je drago sto nisam otiso spavati samo da ovo prvi vidim :D

Babitz
23-05-2011, 06:17
Zaš ovo nije u pljuvačnici?

Gg Guzda. Ne pratim hrvatski nogomet, al od svega što pročitam u novinama, dođe mi da zaplačem.

Hexfire
23-05-2011, 07:36
Fora osvrt, kolko god bilo napisano na šaljiv način, nažalost je sve istina.

HNL propada iz godine u godinu i taj trend će se nastaviti. Trenutno se još ni ne zna tko je predsjednik HNS-a, pa kako onda očekivati da i sve ostalo funkcionira kak spada. To što se ne zna čak ni koliki broj klubova ispada nakon što je sezona već gotova, baš traži onu frazu: da nije smiješno bilo bi žalosno. Možda je vrijeme za nekakav oblik regionalne lige.

Ali sve to ipak nije važno. Dinamo je napokon nositelj u zadnjem pretkolu i ove sezone sigurno ulazi u Ligu Prvaka. Bez problema će se obračunat sa Austrijancima, Bugarima, Slovencima, Mađarima, jer nismo mi bilo tko. Ipak smo bili treći na svijetu. Ući će u skupinu lige prvaka, Manchester će gostovati na Maksimiru i jedva izvući nulu. Dinamo će biti treći u skupini, osigurati proljeće u Europi i napokon uložiti novce u renoviranje stadiona.

Ipak nije sve tako crno...

.
23-05-2011, 08:30
lol toplo se nadam da ti je 3. paragraf zajebancija.

@guzda, nepratim hnl, al kužim, kul napisano, da je toga bilo više u pcpu, bilo bi bolje :(

Kenyi
23-05-2011, 08:36
Kod nas je gore jer je liga namještena tako da jedne godine osvoji klub druge nacionalnosti.
Ove godine je to bio Borac, prošle Željezničar, sljedece ce vjerovatno Široki Brijeg.
Jebeš ti tu ligu koja se bazira na tome da se ne bi neka druga nacija pobunila što njihov klub ne moze da osvoji ligu.

flander
23-05-2011, 09:38
@ KingMortal očito pratiš HNL kad čitaš po portalima :P

@Wiking pa I klc je bio senzacija prošle godine i eto sad su 6., liga je tolko "jaka" da drugoligaši beru bodove bez problema...da ce Split ponovit ovo opet nagodinu nece sigurno...jel ce im pola igrača otić kao što je i i kod Karlovca, to tako ide, bar ja mislim, dođe neki ovak out sider i onda se kak ti pokažu i jaci klubovi sve poberu, pod jači mislim Dinamo....

što se Karlovca tiče, da nam nisu Paminja potjerali mi bi bili ti koji bi išli u UEFA...al štaš kad nikad nikome dosta novaca

Babitz
23-05-2011, 21:49
A sjebo si me. :D
Ma ono, pogledam tablicu jednom godišnje i ne moš ne čut za Mamićeve dogodovštine.

Magnus
24-05-2011, 09:27
Još je najveća katastrofa to što će Hajduku doć sad Barca, pa njih Hrvatski Dragovoljac osramoti, Barca će ih dobit šezdeset nula sa kadetima... A da ne spomenemo da se s tim novcem moglo barem dovest par pristojnih igrača... Ma.

Svaka čast Splitu, imo jedna ako ne i jedina svijetla točka sezone, klub koji je prije 4 sezone igrao u 4. ligi, sad će ić u Europu.

Najbolje rješenje bi vjerojatno bila regionalna liga, ali to ne vidim u skoroj budućnosti, jer bi na nekim utakmicama tipa Dinamo-Zvezda bilo mrtvih ko u ratu.

Da_killah
24-05-2011, 10:41
a ne, nije bilo ono s dragovoljcem namješteno, i ko zna koliko tekmi...

split je došao tu di je zbog braće žužul koji su sad mislim u zatvoru ;)

Magnus
24-05-2011, 19:16
Nemoraš više namještat utakmice da bi Hajduk gubio, momčad je očajna, izgubit će oni i bez poticaja.

A što se tiče Splita, pusti sad vlasnike i njihove pravne obveze :D...

Ako ćemo o infrastrukturi unutar kluba, Split je sređeniji i od Hajduka i od Dinama. Imaju odličnog trenera i igrači igraju sa srcem, to je npr. u Hajduku totalna nepoznanica.

Wizard
24-05-2011, 20:03
Ma sve je to zalosno, kad sam gleda oni zadnji derbi nisan moga vjerovat kako se los nogomet igra tu, obe ekipe, a kakve su tek ostale koje su jos daleko iza njih, ma bolje gledat Neretvanca u trecoj ligi, bar cujes zanimljivih komentara.

Da_killah
24-05-2011, 20:41
ja sam ove sezone po prvi put gledao više tekmi od treće lige naniže nego hnl-a na kantridi :( 2. županijska ftw

Domar Slavko
25-05-2011, 22:17
HNL je prop'o k'o stari kauč. Jbte da Hajduk ne može prekinuti dominaciju Dinama punih 6 sezona. facepalm

W1k1n6
27-05-2011, 17:21
Dinamo kupio Jerka Leku iz turskog Bucanspora koji je sezonu završio 3 mjesta od dna s gol razlikom -28, dobio 6 utakmica, 12 odigrao neriješeno, a 20 izgubio. Leko je u cijeloj sezoni dao 2 gola, oba u jednoj utakmici. Samo pola utakmica je odigrao čitavih 90 minuta.
To je pravo pojačanje, Dinamo će s njim zacijelo pomesti Europu, nakon što popasu sve travnjake.

McPingvin_v2.0
27-05-2011, 17:31
OHMUfz2N_Ng

MasaKrisT
27-05-2011, 17:53
Dinamo kupio Jerka Leku iz turskog Bucanspora koji je sezonu završio 3 mjesta od dna s gol razlikom -28, dobio 6 utakmica, 12 odigrao neriješeno, a 20 izgubio. Leko je u cijeloj sezoni dao 2 gola, oba u jednoj utakmici. Samo pola utakmica je odigrao čitavih 90 minuta.
To je pravo pojačanje, Dinamo će s njim zacijelo pomesti Europu, nakon što popasu sve travnjake.

A morao je nekog uzeti ako Badelj ode, a ocito ce otici. Gore je sto je Jurcica doveo.Bitno da je Cufre ostao,jos ako dovede Bilica imat ce drugog napadaca uz Bequiraja. Klubovi protiv kojih igraju su smjesni osim Brage ako se ne varam, ostalo najjace sto im moze doci je ocajni Partizan ili Rosenborg koji dugo nista nije napravio. Tako da Jurcicu- nema opravdanja. Sammira nakrkat necime, obrana je bolesno jaka, napad bi trebao radit i to je to.

hrčak
27-05-2011, 23:31
Dam se kladit da će Bragu pobjedit, a s ostalima igrat remije il će spušit. I da, navijam da na Dinamo - Partizan, ako bude, dođu bojsi pa da bude šore pa da ima neš zanimljivo na vjestima.

W1k1n6
28-05-2011, 00:28
Masa, pa ti si još uvijek vjernik. Čak i da se sve odvija kao što želiš, gdje je smisao toga? Uđu u ligu prvaka i onda ih nakantavaju tko god stigne.
Jurčić je teški mazohist. Stvarno trebaš biti specijalac da se dva-tri puta vratiš nekom tko će te opet javno vrijeđati i pljuvati prije ili kasnije. Dobro, za lijepe pare se i to može progutat. Ako ih nemaš.

Wizard
28-05-2011, 02:10
gdje je smisao toga? Uđu u ligu prvaka i onda ih nakantavaju tko god stigne.
Smisao je u onih desetak milijuna eura

MILF hunter
28-05-2011, 06:31
Baš to, lova. Malo je onih koji se zavaravaju i razmišljaju o bodovima. Ambicije za prolaz skupine su ionako rezervirane za elitne klubove iz liga petice i poneki portugalski, ostali su tu da popune skupine i glume topovsko meso. Kad bi upao, jasno je da bi Dinamo preuzeo ulogu Debrecena i Partizana iz prošle 2 sezone.

Hexfire
28-05-2011, 10:22
Pa naravno da se sve vrti oko love, nije kao da Barca, Real, Manchester i ostali igraju LP zbog prestiža. Samo ulaskom si velik dio tih malih klubova osigura godišnji budžet, a kamoli tek ako uspiju odigrati koji remi ili upisati pobjedu.

Ovo da ti mali klubovi glume samo topovsko meso, po meni baš i ne drži vodu. Istina je da se dogodi da netko nastrada kao npr. Partizan, ali zadnjih 3-4 sezona i ti "mali" klubovi igraju značajnu ulogu. Ove sezone Kopenhagen, pa primjer ciparskog Anorthosisa, a mislim da je i neki klub s Malte ušao prije koju godinu i nisu se osramotili. Činjenica je da su to u pravilu bljeskovi u jednoj sezoni, ali daleko od toga da su ti klubovi kante za napucavanje.

Samo se treba dosta stvari poklopiti i to je to, evo i našeg predstavnika u LP. Istina je da ulazak Dinama zvuči kao znanstvena fantastika (pogotovo s Jurčićem na klupi), ali živi bili pa vidjeli.

.
28-05-2011, 11:05
kao 1. nečemo uč u LP, kao 2. da uđemo bili bi topovsko meso.

nemaš tu nekog protuargumenta.

MILF hunter
28-05-2011, 11:07
Ovo da ti mali klubovi glume samo topovsko meso, po meni baš i ne drži vodu. Istina je da se dogodi da netko nastrada kao npr. Partizan, ali zadnjih 3-4 sezona i ti "mali" klubovi igraju značajnu ulogu.

Ma koji mali klubovi su igrali značajnu ulogu? Unatrag 5 godina, ne sjećam se nijednog da je prošao skupinu. Jaki klubovi redovito skupljaju bodove na njima. Jedino ako misliš na klubove tipa CSKA ili Shakhtar, al' Dinamo se s njima ne može mjeriti, ni u organizacijskom ni u finacijskom pogledu. Čak i taj Kopenhagen je daleko bolje uređen klub od Dinama. S obzirom na okolnosti, Dinamo bih svrstao u skupinu s klubovima kao što su Debrecen, Partizan, Anderlecht, AEK itd.

.
28-05-2011, 11:11
ni s njima.

MILF hunter
28-05-2011, 11:11
Pa i to je diskutabilno, da.

Hexfire
28-05-2011, 14:11
Ovo da ti mali klubovi glume samo topovsko meso, po meni baš i ne drži vodu. Istina je da se dogodi da netko nastrada kao npr. Partizan, ali zadnjih 3-4 sezona i ti "mali" klubovi igraju značajnu ulogu.

Ma koji mali klubovi su igrali značajnu ulogu?

Pa napisao sam koji...

Poanta je da su prošla vremena kad su se ovi velikani mogli prošetati preko manjih klubova samo tako. Kolko god bila otrcana ona fraza da danas svi igraju nogomet, istinita je.

MILF hunter
28-05-2011, 18:38
Istina, al' i dan danas se svejedno nađu klubovi koji završavaju skupine s nulom. Ove sezone Partizan i Žilina, prošle Debrecen... Nekako sam dojma da bi se sadašnji Jurčićev Dinamo prije pridružio ekipi na začelju (ne nužno s nulom) nego napravio nešto poput Kopenhagena, al' otom potom. Dosta toga bi ovisilo i o ždrijebu. Recimo, sad ispada da je Kopenhagen napravio nekakvo čudo prošavši svoju skupinu, al' treba reći da je ta skupina bila sačinjena od Barcelone i 3 slabija kluba koji su (na papiru) približne snage; Kopenhagen, Rubin i Panathinaikos. Za Barcelonu se znalo da prolazi, a koji god da je prošao od preostale trojice bio bi smatran underdogom u knockout fazi čak i prije izvlačenja. Stavi Barcelonu, Basel, AEK i Dinamo u istu skupinu i opet se jedan 'slabašan' klub mora provući u osminu finala! :) Doduše, sumnjam da bi Dinamo imao toliko sreće s izvlačenjem.

Kako god, bilo bi idealno da je ostao Vaha i da dođe Šimunić, uvjeren sam da bi se kvalificirali u skupine. Trebalo bi i Sammira rehabilitirati.

Hexfire
28-05-2011, 19:25
Više manje sam to isto pokušao reći, al nisam uspio biti jasan :).

Ako se dosta stvari poklopi, Dinamo ima šanse ući u Ligu Prvaka. Evo Kopenhagen možda više nikad neće ući u LP, ali ove sezone im je sve išlo na ruku. Dinamo svake godine igra povijesne utakmice i svaki put ništa. Velika je šansa da će isti scenarij biti i ove godine ali vidjet ćemo. Znate kak se kaže, i ćorava kokoš katkad pronađe zrno. Jedne godine se valjda mora i Dinamu posrećiti :D.

Da_killah
28-05-2011, 20:35
nisu rubin i kopenhagen toliko slabi, posebno na domaćem terenu zimi ;)