PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rezolucija me kolje



Sonic_Moronic
24-04-2011, 18:22
Okej, imam problem. Dakle, kupio sam laptop koji ima widescreen ekran. E sad, na njemu sam zaigrao tek par igara, ali dvije (Portal i Morrowind) mi ne dopuštaju da stavim rezoluciju veću od 1024x768. A dok sam na njoj, prilično velik dio rubova ekrana (lijevo i desno, jel) mi je crn, pa mi je to kao da igram na 13'' monitoru, što je blago rečeno retardirano.

Halp?

Electromaster
24-04-2011, 18:27
Morrovind bi možda još i mogo gnjavit jer je nešto stariji... Ali Portal? U mad?
Kak si to uspio izvesti bokte. Provjeri jel ti laptop ima sve najnovije drajvere, kako od grafulje tako i od njega samog.
Jer na primjer, Lenovo laptopi imaju punkufer vlastitih programa za sve i svašta, koji znaju dragati druge stvari ak nisu sređeni kak treba.

Sonic_Moronic
24-04-2011, 18:28
Kak si znao da je Lenovo :(

Electromaster
24-04-2011, 18:30
:)))))))))))))))))))))))
Jučer sam imao posla s jednim, nije mi se htio spojit na wireless bez da se dragam s njegovim programom...

marijanovic
24-04-2011, 19:40
U Portalu u postavkama promijeni tip monitora na Widescreen i dobit ćeš wide rezolucije.
Morrowind pak ne podržava wide.
Ček jel ti to imaš nov laptop i na njemu Windows XP?

Sonic_Moronic
24-04-2011, 19:45
Sedmicu imam. To u postavkama Portala mi uopće nije radilo, ništa od toga. Ali ionak sam već prešao igru na takvom ekranu, umanjilo mi je užitak, ali igralo mi se jako :(

Ali ne kontam, imam 22'' wide monitor na drugom kompu, i uopće nije bilo ovakvih problema. Za Morrowind ću valjda naći neki mod da popravi situaciju, ali tko zna koliko će još igara imati isti problem.

Sonic_Moronic
25-04-2011, 21:13
Samo da vam javim, našao sam sajt koji ima widescreen fixeve za ogroman broj starijih igara:

http://www.widescreengamingforum.com/wi ... s_List_-_A (http://www.widescreengamingforum.com/wiki/Master_Games_List_-_A)

Ogg The Dogg
28-04-2011, 17:11
isti kurac se desava i na vecini drugih laptopa. ja sam to rjesio ceprkanjem po nv kontrol panelu. samo razmisli jel stvarno hoces koristit LCD monitor na nekoj drugoj rezi osim njegove nativne

Sonic_Moronic
13-05-2011, 15:03
Mali revive.

Zar ne bi trebala biti negdje omogućena stretch funkcija? Čitao sam malo i spominju se te stvari, ali nemam pojma kako ju aktivirati.

Nema veze ako mi fov izgleda "produženo", glavno da nema tih crnih dijelova.