PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa Athlonima



RA7R
08-08-2006, 18:21
ja sam imo u planu za nekih 8 mjeseci kad dobijem lovu uzimat novu konfu no jebu me procesori da li da se uzme pentium ili athlon i na internetu sam nasao da 40% athlona ima problema sa tzv. duhovima to je ono kad se zaplavi ekran i pise windows has prevented dammage.... pa sad ne znam sto bih uzeo..... A jos sam na netu nasao kako su neki freakovi usred igranja dooma 3 u jednom kompjuteru digli hladnjak sa pentiuma a drugom isto samo što je taj athlon i da se athlon rastopio a pentium nastavio radit ali polako dok se nije ohladio a kad se ohladio nastavio vrtjet svom snagom i tako stalno

P.S. ti "duhovi" su vec u par mojih prijatelja i popizdli su od toga jer ih stalno izbacuje. e da i jedan je nosio na garanciju ( u vemilla) i rekli su mu da se oni ne bave time te da ne žele to rješavat WTF
:shock: :shock:

08-08-2006, 18:34
tvoji frendovi vjerojatno nisu neki hardware profići jer inaće nebi imali takve probleme - mislim da su kupili dobre grafičke, dosta rama i slabi proc koji "nije" tako važan za igre i naravno proc je radio kako mogao
npr - ako čovjek koji uopće ne trenira može pretrčati maraton bez hodanja onda bi i taj proc radio super

općenito je poznato da su procesori iako vrlo brzi jednostavno prespori za sve bolje i bolje grafičke te ram

složi konfiguraciju za gaming - athlon 64 ili X2 ovisno o financijama, grafička sa 256 MB DDR 3 rama, barem 1 GB DDR 2 rama i nećeš imati nikakve probleme

moguće da je problem u vašoj trgovini - loša kvaliteta, što se ve-milu nebi nikako smjelo događati, ja sam isto kupac u ve-milu i dosad u 4 god mi uopće nije trebala garancija

ivan
08-08-2006, 19:43
a možda imaju napajanje od čak 100kn :D

Prince-Artas
08-08-2006, 19:48
reci frendovima da nemaju veze

RA7R
08-08-2006, 19:50
na internetu sam nasao da 40% athlona ima problema sa tzv. duhovima to je ono kad se zaplavi ekran i pise windows has prevented dammage.... pa sad ne znam sto bih uzeo
a zasto mi frendovi nemaju veze sto je je odnio je4 u vemilovaca i to su im rekli[/b]

GrannyKiller
08-08-2006, 19:56
to oni imaju problema sa Softverom. još nisam uživo vidio ovakve probleme.

nego, trenutno je neisplativo kupovat novi komp, zato jer idući tjedan u dućane dolaze Core 2 Duo procesori, a DX10 kartice dolaze do kraja godine...tako da...pa, morat ćeš se malo strpit. :wink:

08-08-2006, 20:52
taj plavi ekran dolazi samo kad je procesora previše zagrijan ili previše overklokiran....slušaj ti nas i kupi amd! 8)

RA7R
08-08-2006, 21:32
OK ali ipak ovaj je mijenjo matičnu reistaliro windowse po bog zna koji put no dobro a ja mislim uzimat to za jedno pola godine da skupim još love jer mi se neisplati kupovat neko česme ako nije barem 8k

Puno hvala

g@mer4life
08-08-2006, 23:15
taj plavi ekran dolazi samo kad je procesora previše zagrijan ili previše overklokiran....slušaj ti nas i kupi amd! 8)


AMD rulez :pray:

tomifish2002
08-08-2006, 23:57
ovo mi je prvi glas... :o

nisam baš najjasnije shvatio, jel on to misli na legendarni "blue screen of death" ?

jer ako na to misli "bsod" može biti kao posljedica koliko hardverskih toliko i softverskih grešaka. ja sam u zadnje 2 god promijenio 4 ploče, 2 procesora , 2 grafičke, 2 harda, 3 napajanja, 2 zvučne. i bilo je tu kojekakvih pizdarija ali samo softverskihi bios. bsod se pojavljivao u gta san andreasu sa onboard zvučnom a kad sam kupio sb live igra se stvarno rijetko rušila.

anyway važno je kupiti potpuno kompatibilnu memoriju i odmah updejtati bios i staviti sve najnovije drivere.

meni je enigma zašto mi je gigabyteova ga-k8ne bootala sustav za 10-ak sek
a epoxica i abit sad bootaju za 30-ak. još nisam dokučio gdje je kvak...