PDA

Pogledaj cijelu verziju : Server masina



Razzarach
10-04-2011, 02:01
Sto je potrebno za server masinu, treba za web hosting i game hosting...
Ne kontam se nis u to... Kanimo ja i frend hostat...
Koje komponente, jel to dobavljivo ovdje?

Markecgrad
10-04-2011, 02:10
Wait, wat? Nadam se da ne mislite hostati ono što ja mislim da mislite :|

Razzarach
10-04-2011, 02:41
Da... Nemoj po forumu govorit... Nemoj nigdje govorit...
Samo necu da nesto zajebe pa sam ovdje pitao... :)

Markecgrad
10-04-2011, 10:20
Lolwait, prvo otvorite server i držite ga otvorenim koji mjesec da vidite hoće li uopće biti ljudi. Onda tek počnite razmišljati o ovome.

Razzarach
10-04-2011, 13:30
Ma otvorit ce hosting firmu... Daj ljudi sta fakat nitko nezna nista o ovome?

croat1gamer
10-04-2011, 13:44
Daklem, treba ti sljedece:
1) Visokokvalitetni kompjuteri bazirani na Linuxima koji ce to obavljati- usporedite servere od nekih hosting kompanija.
2) Neki programi koji ce vam omoguciti da imate zasebna odjeljenja po korisniku- nemam pojma gdje cete ovo nabaviti.
3) Najmanje 100/100 mbps vezu- nemam pojma ako ovo mozete nabaviti.
4) Staticnu IP adresu (mozda i vise njih)- kod nas moras biti vlasnik firme da to mozes zatraziti.
5) Najmanje jedna osoba koja je vrlo kvalificirana u radu sa kompjuterima i Linuxima- ne bi trebalo biti tako tesko.
6) Zasebna klimatizirana soba s pomocnim agregatom za server kompjutere- nije nuzno, ali ako hocete stabilnost, ovo je nuznost.
7) Pocetni kapital. 10-20k kn bi bio iznos nakon ispunjavanja svih prijasnjih uvjeta- ovo sam na nekim papirima vidio, ali posto je u pitanju hosting, osobno bih uzeo 30-40k.

Sickmanno1
10-04-2011, 14:36
Dedicated Server?

Zakupiti neki server (cuo sam da su u francuskoj poprilicno jeftini), remotano sve postaviti i pustiti ga u rad. Dobijes stalnu IP adressu i brijem da ti dode oko 100-150 dolara mjesecno servercina sa 4 jezgre, 8gb rama, SSDom itd. Mozes napravit i dvije virtualke (ili vise)...

@croat1gamer

1) Zasto bi morao biti komp baziran na linuxima?
2) Terminal?
3) True
4) True
5) ?
6) ?
7) Bubaš?

croat1gamer
10-04-2011, 14:47
Po onome sto sam ja skuzio, njih dvojica zele napraviti hosting kompaniju, dakle oni bi trebali odrzavati kompjutere, dizati servere i slicno.
U slucaju da nije, trebala bi biti neka fora sa datacentrom koji ce to sadrzavati, ali o tome nemam apsolutno nikakve ideje, pa cu samo ovo prvo reci.

1) Koliko sam skuzio su nesto stabilniji i dosta podesiviji od windowsa. Vjerovatno jer i vecina hosting tvrtki koristi isti.
2) Za to nemam pojma, ali sumnjam da zele dati potpuni access preko cistog terminala. Opet, nisam s time iskustan.
5) Netko ce morati i odrzavati to sve, a sumnjam da su njih dvojica kvalificirani za to.
6) Mjera paznje. Agregat, odnosno IPS u slucaju nestanka struje te nize temperature radi dugovjecnosti (+2 kompjutera zagrijavaju podosta prostoriju u kojoj se nalaze)
7) Poprilicno. Kad sam radio honorarno sam u slobnodno vrijeme citao papire o tvrtci pa sam vidio takve iznose. Ali to je bilo uglavnom za turisticke agencije (dakle, zakup servera za sajt, 3 kompa za rad i dodatni pribor).

Sickmanno1
10-04-2011, 20:56
Pa ok ako zele napraviti hosting kompanju, to mozes napraviti na Dedicated Serveru. Vecina ih tako i radi. Sta ti mislis da ovi nasi prodavaci usluga imaju doma neke serverske masine? Cisto sumljam, u pitanju je obicna preprodaja. Zato i mozes vidjeti one reklame kao, nasi serveri nalaze se u njemackoj bla bla itd.

1) O tome bi se dalo raspravljati. Svaka cast Redhat-u, ali preskup je u odnosu na Windows 2008 koji je po meni i vise nego dovoljno stabilan, a 20 puta jednostavniji i kak bi se reklo user frendlyisticniji :D
2) Preko terminala mozes limitirati access, pa obicne usere, administratore bla bla bla. A moze se pristup srediti i preko recimo super korisnog logmein-a...
5) Upitnik je bio na vrlo kvalificiranu osobu. Kao sto rekao ako ce ici na Linux onda ce to i morati, ali opet nevidim zasto ne ici na Windows 2008. A administriranje Windowsa mozes nauciti u recimo Algebri za kojih 3k kuna, sto i nije tako velik trosak?
6) Dedicated Server :D
7) Ovisno sto planiraju decki. Ja sam siguran da bi sa 5k eura napravio i web hosting, web site i imao registirani obrt. Ali naravno ne bi to mogao sam drzati. Jedina prednost bi bila sto se donekle kuzim u Administriranje mreze, jer doduse to mi je rl job ^^

Razzarach
10-04-2011, 23:25
Mah, zakupit ce server u Njemackoj...
Hrvatska FTW! Nemos ni static IP dobit kako spada ^^

Ivan_87
14-04-2011, 10:43
ako želiš baš server pc jeftinije nećeš proć

# Fujitsu PRIMERGY TX100S1/4xLFF
# Quad-Core Xeon X3220 2400MHz 8MB 1066
# 4GB (2x 2) DDR2 ECC 800
# DVD-RW supermulti 1.6" SATA
# 2x HD SATA 3Gb/s 500GB 7.2k non hot pl 3.5"
# Mid Tower

5800kn netcom

imaš dedicated servere po 100 eur samo neznam kolko je to isplativo danas