PDA

Pogledaj cijelu verziju : Popis stanovništva



whiskey
07-04-2011, 14:50
Danas mi je popisivac uletija staroj i normalno ja sam sazna tek posli. Popisala me ka katolika jer svi u obitelji su katolici ali ja sam punokrvni bogohulnik koji prezire religiju i sve vezano za nju. Može li se ispravit ta pogreška? Necu moc mirno spavat :scared:

Herr Schnitzel
07-04-2011, 14:53
Odi u popisni centar za svoje područje i traži da se isprave netočni podaci.

whiskey
07-04-2011, 14:56
Više sam se nada da to možeš sredit online :)

Chappi
07-04-2011, 15:08
Danas mi je popisivac uletija staroj i normalno ja sam sazna tek posli. Popisala me ka katolika jer svi u obitelji su katolici ali ja sam punokrvni bogohulnik koji prezire religiju i sve vezano za nju. Može li se ispravit ta pogreška? Necu moc mirno spavat :scared:

Takodjer ovo isto

Shaka
07-04-2011, 15:36
dobro sta je to sad toliko bitno i vrijedno bruke ici u popisni centar i to promjenit,ionako nije bitno...i dont give a f*ck za mene moze napisat da sam i musliman,to mi nista ne znaci u zivotu...

whiskey
07-04-2011, 15:53
Veceras necu moc mirno spavat, sutra ce bit ok :)

sickpetey
07-04-2011, 16:20
Cuj upisala je da ima sina šta ti to nije dovoljno? Nečije ne bi ni to upisale...mada može biti da te upisala samo zbog dječjeg doplatka...hmm.

The Boz
07-04-2011, 16:41
Inače, ukoliko ste pravi čovjek i junak, popisivaću kažete da pod vjeru upisuje Pastafarijanac. Neka se zna da nas ima!

Forengner
07-04-2011, 16:46
Bobby Henderson?

cham3leon
07-04-2011, 16:46
Danas mi je popisivac uletija staroj i normalno ja sam sazna tek posli. Popisala me ka katolika jer svi u obitelji su katolici ali ja sam punokrvni bogohulnik koji prezire religiju i sve vezano za nju. Može li se ispravit ta pogreška? Necu moc mirno spavat :scared:

Ako ne možeš mirno spavat radi činjenice da si upisan kao katolik, šta onda tek misliš o tome da se deklariranom katoliku skida za Crkvu nešto para sa svake plaće?

Shaka
07-04-2011, 17:09
Inače, ukoliko ste pravi čovjek i junak, popisivaću kažete da pod vjeru upisuje Pastafarijanac. Neka se zna da nas ima!


jesi li mislio na "Rastafarijanac" ?

The Boz
07-04-2011, 17:17
Ne.

Shaka
07-04-2011, 17:28
sry,nisam nikad cuo za to,do sada

sad sam malo proguglao i jako zanimljivo je sto citam...

"Službeni naziv religije jest The Church of the Flying Spaghetti Monster"

Aral
07-04-2011, 17:28
I kod mojih staraca danas bili, presmiješno. Došla je neka trebica, još dva ispita ima na pravu. Uglavno, moji se odma opredijelili kao katolici, ja ću kad dođu do mene napiknut ateist i to je to.

whiskey
07-04-2011, 17:38
Upozorite svoje ukucane, nemojte saznat tek kasnije poput mene. To je bit ove teme i normalno pastafarijanac :P

@sickpetey
Ne kužim tvoj post da ga jebeš

@cham3leon
Zajebancija e

sickpetey
07-04-2011, 17:38
Skuzit ces jednog dana :D.

whiskey
07-04-2011, 17:40
Meh ..teško

Lord Ragnarok
07-04-2011, 17:47
ja sam ovu trebu sta mi je dosla trazio onu identifikacijsku karticu sta imaju ti popisivaci. naravno pa joj nisam vjerovo da je to ona pa sam ju i trazio i osobnu i vozacku
vozacku nije imala pa sam ju na ljepe oci pustil unutra

croat1gamer
07-04-2011, 17:53
Inače, ukoliko ste pravi čovjek i junak, popisivaću kažete da pod vjeru upisuje Pastafarijanac. Neka se zna da nas ima!
Agh. Kako bi bio ispravan nacin:
Pastafarijanstvo, Pastafarijanac, pripadnik Crkve Leteceg Spageti Cudovista ili na neki cetvrti nacin?

Sonic_Moronic
07-04-2011, 18:51
Srećom mi je stara popisivač pa ću fino pazit šta mi popunjava :)

Vjerojatno se budem izjasnio ko panteist, niš mi drugo ne paše.

Devil Dog
07-04-2011, 18:59
Mene nije bilo doma kad su popisivali, pa je stari rekao da sam informatički nepismen :D

Kvothe
07-04-2011, 19:00
Danas mi je popisivac uletija staroj i normalno ja sam sazna tek posli. Popisala me ka katolika jer svi u obitelji su katolici ali ja sam punokrvni bogohulnik koji prezire religiju i sve vezano za nju. Može li se ispravit ta pogreška? Necu moc mirno spavat :scared:

Ako ne možeš mirno spavat radi činjenice da si upisan kao katolik, šta onda tek misliš o tome da se deklariranom katoliku skida za Crkvu nešto para sa svake plaće?
Crkva se financira iz državnog proračuna, a ne plaćaju samo deklarirani katolici porez. Bilo bi super da je tako kako kažeš.

cham3leon
07-04-2011, 19:29
Nešto se financira iz državnog proračuna, ali mislim da se i ovako financira.

Herr Schnitzel
07-04-2011, 19:32
Ne. Ne postoji porez na religiju, makar bi to bilo fantastično.

pimp
07-04-2011, 19:42
postoji ali ne u cro, npr moja rodbina u austriji se izjasnila da su katolici i uredno im ja mislim na kraju godine uzmu određeni postotak od prihoda ili tako neka shema, znam da su komentirali to da crkvi placaju, i to lijepu svoticu eurića

The Boz
07-04-2011, 19:44
Ne. Ne postoji porez na religiju, makar bi to bilo fantastično.
Hrvatska: Prva nacija sa 99% ateističnom populacijom.

cham3leon
07-04-2011, 20:08
Ne. Ne postoji porez na religiju, makar bi to bilo fantastično.

A šta ako bi onda porez na ateizam bio veći nego za kršćanstvo?

Sonic_Moronic
07-04-2011, 20:09
Odlično, porez na mišljenje, pravi korak u demokraciju.

Totoro
07-04-2011, 20:09
može li se biti "ništa"?

Sonic_Moronic
07-04-2011, 20:10
Imaš "ne izjašnjava se" opciju, naravno.

Ali malo mi je nategnuto ovo "nije vjernik/ca", neki filozofi na ovom forumi bi rekli da to nije baš definicija za ateizam.

Herr Schnitzel
07-04-2011, 20:13
Ne ide to tako. Poreznim obveznicima se uzima novac da bi se ispunio ugovor težak 300 milijuna kuna s Vatikanom, koji onda raspoređuje novac za Crkvu u Hrvatskoj. Porezni obveznici su svi, i katolici i ateisti i budisti. Ja ne pripadam nijednoj religijskoj skupini, ergo ja nemam kome davati svoj novac. Katolici očito imaju. E, a znate koliko je koštao projekt besplatnih udžbenika i prijevoza za srednje i osnonve škole? Oko 300 milijuna kuna.

McPingvin_v2.0
08-04-2011, 01:33
Da, vani to dobro funkcionira. Vjernik si? Plati Crkvi. Nisi? Super, ktnxbai.

Vlada se boji dirati ugovor sa Svetom stolicom zbog negativnog publiciteta, pogotovo u izbornoj godini.

Electromaster
08-04-2011, 07:56
Imaš "ne izjašnjava se" opciju, naravno.
Ja sam to odabrao.
Nisak znao kaj bi drugo... U biti, moje opredijeljenje bi bilo da je vjerovati u bilošto mnogo retajno, ali ne znam pod što bi to spadalo. :(

Protip: Ak si ateista, vjeruješ da više biće ili kajveć ne postoji, što je, well, opet vjerovanje, i također je mutavo. Evidence ftw~

Sonic_Moronic
08-04-2011, 08:02
Nije vjerovanje nego nedostatak vjerovanja :eyebrows:

Electromaster
08-04-2011, 08:03
Kako nije?
Nije religija nego nedostatak religije, ali vjerovanje jest. Jer onak, opet tvrdiš/smatraš istinitim nešto za što nemaš nikakvih dokaza.

Delirium
08-04-2011, 08:05
Agnostik, popisali me ko katolika...


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lizdga1Cvu1qamgymo1_500.jpg

Boli me, ja nista tim ne dobivam nit ista gubim

The Boz
08-04-2011, 09:24
Kako nije?
Nije religija nego nedostatak religije, ali vjerovanje jest. Jer onak, opet tvrdiš/smatraš istinitim nešto za što nemaš nikakvih dokaza.
Ne opet ovo...

Electromaster
08-04-2011, 09:27
http://crojimaku.com/forum/Smileys/default/okini.png

Systematic Reverse
08-04-2011, 10:21
opet ce se crkva bahatiti sa podacima 88% ljudi u cro -> katolici.

a to je daleko od istine.

vidite koliko ljudi bude krivo popisano..

Frky
08-04-2011, 13:14
Protip: Ak si ateista, vjeruješ da više biće ili kajveć ne postoji, što je, well, opet vjerovanje, i također je mutavo. Evidence ftw~

Ateist negira postojanje višeg bića! To je sasvim suprotno od vjerovanja!

Death By Sexy
08-04-2011, 13:24
Kako nije?
Nije religija nego nedostatak religije, ali vjerovanje jest. Jer onak, opet tvrdiš/smatraš istinitim nešto za što nemaš nikakvih dokaza.

:/

Pa sve je vjerovanje... Znanje podrazumijeva vjerovanje.. Djelovanje podrazumijeva vjerovanje.

Kak nemam dokaze za svoje vjerovanje? :D

Vjerujem da Bog ne postoji. Svojim pouzdanim (pretpostavimo da jesu) procesom formiranja vjerovanja došao sam do tog vjerovanja - percepcijom, zaključivanjem.. - RAZUMOM.
Ono što opravdava moje vjerovanje jest sam taj proces.


Ovoga, još nisu došli, ali kad dođu pobrinut ću se da zapiše sve kako ja odgovaram. Koji čmarovi su ti popisivači hriščani. :'(

whiskey
08-04-2011, 13:27
u 21. stoljecu vjerovanje u više bice je izvan svake pameti.

MILF hunter
08-04-2011, 13:48
A i nije baš. Uzmi jednog Arala npr. pa reci da je lako pomiriti se s time da je to vrhunac svijesti :(
Naša generacija će vječno ostati vezana za Zemlju, kao i popriličan broj nadolazećih generacija u budućnosti. Suludo je u toj beskonačnosti svemira odbaciti teoriju o postojanju nečeg višeg. 'Bog' je ionako samo termin. Čovjeku su (zasad) nedokučivi odgovori o sličnim temama i na tome bi trebalo ostati. Šutiš o onom o čem ne znaš ništa, jel...

Meni je u čitavoj priči najbesmisleniji taj imaginarni sukob struja (vjernici/ateisti) oko stvari o kojoj ni jedni ni drugi nemaju blage veze. Ali načelno se slažem da sve organizirane religije treba na neki način ugasiti. Ne treba ulagati u nikakve crkve niti davati 300 mil. Vatikanu itd. Meni je žalosno vidjeti da nasred sela stoji crkva, a nemaju recimo vatrogasnu stanicu ili nešto bitnije. Pojedincu za vlastitu vjeru ionako ne trebaju takve stvari. Dakle, nije problem što chameleon vjeruje, problem su ovi 'na vrhu' koji su si dali za pravo da o takvim stvarima govore, poučavaju, pa i naplaćuju, a o svemu tome znaju i imaju veze koliko i hansi sa suprotnim spolom...

cham3leon
08-04-2011, 13:50
Protip: Ak si ateista, vjeruješ da više biće ili kajveć ne postoji, što je, well, opet vjerovanje, i također je mutavo. Evidence ftw~

Ateist negira postojanje višeg bića! To je sasvim suprotno od vjerovanja!

Ne, to je vjerovanje da nešto ne postoji. Za agnosticizam još možda možeš reći da je nekakav nedostatak vjerovanja jer ako dobro razumijem, agnosticizam znači da te boli ona stvar šta postoji a šta ne, dok ateist specifično misli da ne postoji nijedno više biće.

u 21. stoljecu vjerovanje u više bice je izvan svake pameti.

Ma zašto?

Death By Sexy
08-04-2011, 13:52
SSuludo je u toj beskonačnosti svemira odbaciti teoriju o postojanju nečeg višeg. 'Bog' je ionako samo termin.

Misliš... priroda i njeni zakoni? ;(


Meni je u čitavoj priči najbesmisleniji taj imaginarni sukob struja (vjernici/ateisti) oko stvari o kojoj ni jedni ni drugi nemaju blage veze.

Npr. ateisti (nadam se većina) vjeruju da nam najpreciznije odgovore dati znanost i ne pretpostavljaju neka svemoguća bića kako bi se smatrali važnima u svemiru; i ne prate knjigu lažnog morala.

Delirium
08-04-2011, 13:59
Neznam tko mi je smiješniji, okorjeli Ateisti koji pljuju po Crkvi konstantno, ili oni hardkor hrišćani što misle da su sam oni u pravu, i da sve druge vjere treba prebit.

LOL

I onda mi je najjače kad se upuste u ovakve rasprave, apsolutno beskorisno, i jedan i drugi su pretvrdoglavi i nece priznat da su u krivu. Još nisam vidio da se iko obratio iz ovakvih rasprava.

Vjerske institucije, su mi uredu, sve je to lijepo krasno, i zanimljivo, odavde odakle ja to gledam, povijest je zanimljiva i šarolika bas zbog takvih stvari.

Onda mi uleti jedan Predo sa "Ja mislim da treba bacit bombu na Vatikan jer su svi svećenici Pedofili i lopovi koji kradu i obmanjuju ljude.", a ja se slatko nasmijem

Ljudi su licemjeri do bola (Svi, ne kazem da sam i ja ista bolji), ali, po meni, ako ce ti glavni argumenti biti:

A) Ratovi koje nisi doživio
B) Razne zavjere za koje nemas dokaza
C) Klimave povijesne činjenice
D) Stereotipi

onda se ja nemam sta raspravljat sa vama. Uzivam u dobroj raspravi na temu teologije, o mogucnosti postojanja Boga, i imao sam jednu sa jednim svećenikom nedavno.
Došao sam do zaključka da vjerujem da Bog postoji, ali ne u smislu višeg bića, Bog je onaj trena kada se svemir počeo formirati, Bog je ona eksplozija koja je to uzrokovala.

Bog... je jako relativan pojam

Death By Sexy
08-04-2011, 14:04
SBLA BLA BLA

onda se ja nemam sta raspravljat sa vama. Uzivam u dobroj raspravi na temu teologije, o mogucnosti postojanja Boga, i imao sam jednu sa jednim svećenikom nedavno.
Došao sam do zaključka da vjerujem da Bog postoji, ali ne u smislu višeg bića, Bog je onaj trena kada se svemir počeo formirati, Bog je ona eksplozija koja je to uzrokovala.

Bog... je jako relativan pojam

:rotfl:

Dakle ->

Postoji Bog.
Nije "više biće".
_____________
Dakle, Bog je "Veliki pokretač" iliti onaj tko je formirao svemir i ostavio ga.

WTF?!


Ne znam koja to religija naučava? I u tom smislu je nepotrebno govoriti o Bogu -već o određenoj sili prirode.
I ne znam ko to zagovara od vjernika i nemaš kako braniti taj stav.


I najlakše je reći Bog je relativan pojam - ono, DUH!

Delirium
08-04-2011, 14:07
Ne kužiš, Bog nije entitet, događaj, trenutak, kada je nešto bitno kliknulo i kada smo se mi, beznačajno širenje prostora u tri dimenizije koje mi zovemo svemir, slučajno dogodili, nevjerujem u neki veliki plan, stvaratelja... samo u slučajnost ;)

Mirko L
08-04-2011, 14:09
Isuse, ovo o definiciji ateizma.
Negdje kaže da je to nedostatak vjere, a negdje da je vjerovanje da bog ne postoji.

Ne može nitko reći tko je u pravu, tko u krivu, jer je mutno i u rječnicima na koje od toga se odnosi.
Po meni se ateistima mogu izjašnjavati oboje.

McPingvin_v2.0
08-04-2011, 14:09
I, like God, do not play with dice and I don't believe in coincidences.

Death By Sexy
08-04-2011, 14:26
Ne kužiš, Bog nije entitet, događaj, trenutak, kada je nešto bitno kliknulo i kada smo se mi, beznačajno širenje prostora u tri dimenizije koje mi zovemo svemir, slučajno dogodili, nevjerujem u neki veliki plan, stvaratelja... samo u slučajnost ;)


Zašto onda, umjesto Vjerujem U Boga kao..., ne kažeš: Vjerujem u postanak svemira. :'(

Delirium
08-04-2011, 14:30
Vjerujem u postanak svemira, al onak, puno je mističnije i dramatičnije kad raspredaš o ovak nečem. :D

The Boz
08-04-2011, 14:37
http://webcafe.net.hr/2011/04/05/0421007.53.jpg

Schadenfreude
08-04-2011, 15:20
Ateist negira postojanje višeg bića! To je sasvim suprotno od vjerovanja!

Ne, to je vjerovanje da nešto ne postoji. Za agnosticizam još možda možeš reći da je nekakav nedostatak vjerovanja jer ako dobro razumijem, agnosticizam znači da te boli ona stvar šta postoji a šta ne, dok ateist specifično misli da ne postoji nijedno više biće.

Stav da te boli neka stvar što postoji, a što ne nije agnosticizam već apateizam.
Agnosticizam nije nekakav stav između teizma i ateizma kao što obično misli jer se on ne odnosi na samo vjerovanje već na znanje, odnosno on označava nedostak znanja.
Iz tog razloga postoje agnostički ateisti, kao i agnostički teisti.


Isuse, ovo o definiciji ateizma.
Negdje kaže da je to nedostatak vjere, a negdje da je vjerovanje da bog ne postoji.

Ne može nitko reći tko je u pravu, tko u krivu, jer je mutno i u rječnicima na koje od toga se odnosi.
Po meni se ateistima mogu izjašnjavati oboje.

Ateizam je i nedostatak vjere i vjerovanje da Bog ne postoji, samo što se nedostak vjere nazivan negativnim ateizmom dok se vjerovanje da Bog ne postoji naziva pozitivnim ateizmom.

Wizard
08-04-2011, 15:32
Mene je maloprije popisala, ja san popisa cilu familiju tako da san moga napisat sta san hita. Za religiju se nisam izjasnio, iako mi je prošlo glavom da stavim pastafarijanac, ali isto mi je to ruganje a ne želim se rugat :)

Maloki
08-04-2011, 16:46
Isuse, ovo o definiciji ateizma.
Negdje kaže da je to nedostatak vjere, a negdje da je vjerovanje da bog ne postoji.

Ne može nitko reći tko je u pravu, tko u krivu, jer je mutno i u rječnicima na koje od toga se odnosi.
Po meni se ateistima mogu izjašnjavati oboje.
Slušajte Mirka, on najbolje zna što i tko su ateisti.

McPingvin_v2.0
08-04-2011, 16:57
Njegov tata je ateist.

Delirium
08-04-2011, 17:46
Ali... mu to nikad nije rekao

.
08-04-2011, 18:15
najjača stvar kod krščana je što se cijelo vrijeme pozivaju na bibliju, evanđelja i ta sranja, pogotovo na one isusove prispodobe, i onda kao uzvišena bića govore kak je isus bio superkuliurban što je ljudima govorio kroz metafore i ostala stilska sranja, a nepada im napamet da ako on i je bio neko više biće, priča o bogu il ćemu već isto kroz metafore and stuff, jer mi to jednostavno nemožeš shvatit.

Kid A
08-04-2011, 18:27
Ali... mu to nikad nije rekao
Ateisti u njegovoj porodici:
-on
-tata

Duke of Earl
08-04-2011, 18:28
To mora da je težak život, pun osuđivanja i odbacivanja od strane društva.

Delirium
08-04-2011, 18:36
-Jedino što mu tata nikad nije rekao je da je ateist.


i

-Ne smije se previše uzrujavati zbog slabog srca.

cham3leon
08-04-2011, 18:37
Ima li ovaj thread više nekog smisla?

Insert
08-04-2011, 18:37
SBLA BLA BLA

onda se ja nemam sta raspravljat sa vama. Uzivam u dobroj raspravi na temu teologije, o mogucnosti postojanja Boga, i imao sam jednu sa jednim svećenikom nedavno.
Došao sam do zaključka da vjerujem da Bog postoji, ali ne u smislu višeg bića, Bog je onaj trena kada se svemir počeo formirati, Bog je ona eksplozija koja je to uzrokovala.

Bog... je jako relativan pojam

:rotfl:

Dakle ->

Postoji Bog.
Nije "više biće".
_____________
Dakle, Bog je "Veliki pokretač" iliti onaj tko je formirao svemir i ostavio ga.

WTF?!


Ne znam koja to religija naučava? I u tom smislu je nepotrebno govoriti o Bogu -već o određenoj sili prirode.
I ne znam ko to zagovara od vjernika i nemaš kako braniti taj stav.


I najlakše je reći Bog je relativan pojam - ono, DUH!
Bar bi ti, filozof, trebao znati da se takav stav zove deizam :)

Death By Sexy
08-04-2011, 19:48
Ja sam jednostavno ukazao na njegovu grešku u predstavljanju boga kao ne-svevišnjeg bića...

I rekao sam da ne postoji religija (bar ne ona relevantna za našu raspravu ovdje) koja zagovara taj stav.

Nisam ja nikakav filozof, bez brige, niti ću ikada biti. Kao što ni nije onaj pretenciozni Srećko Horvat filozof.

Sonic_Moronic
14-04-2011, 22:45
Zasigurno postoji masa sistema vjerovanja koja zagovaraju upravo taj stav. Mogo bi ti sad naći ali mi se neda.


Popisan sam kao panteist, kako sam alternativan 8)

Maloki
15-04-2011, 02:21
A čemu uopće davati svojim uvjerenjima neki naziv?
To mi je retardirano "oho, vidi ti ovo, ovo se donekle ali ne u potpunosti poklapa sa mojim vjerovanjima pa ajde, tak ću se prozvat".

Death By Sexy
15-04-2011, 07:26
Zasigurno postoji masa sistema vjerovanja koja zagovaraju upravo taj stav. Mogo bi ti sad naći ali mi se neda.

Ajde, nađi. Napisao sam da mora biti neka relevantna. :D


I, može panteizam i da, prljavo si alternativan.. Jel se ti to spremaš na FFZG? :eyebrows:

Hexfire
15-04-2011, 09:38
Ispričavam se za ontopic.

Bio sam na faksu kad je došao popisivač, tako da su starci dali moje podatke. Lijen sam ići provjeriti šta su točno rekli, valjda je ok.

Što se tiče tog procesa općenito, bit će jako zanimljivo vidjeti kako će sve to završiti i koliko će ti podaci biti relevantni. Prema nekim glasinama, barem u mom mjestu nisu pretjerano zadovoljni kako je sve to organizirano. Izgleda da ima podosta ponovnih odlazaka do stanovnika i ispravljanja podataka.
Moguće da taj proces obuke jednostavno ne traje dovoljno dugo, ali više sam dojma da neki odabrani jednostavno nisu sposobni ispuniti formular od 3-4 stranice. Ne znam kako opravdati da popisivač u isto vrijeme zapiše jednu osobu kao zaposlenog, studenta i umirovljenika.
Dojma sam da je klasifikacija loše provedena. Nemam nikakvih problema sa davanjem prednosti nezaposlenima, dapače hvalevrijedan potez u trenutnom stanju (bez obzira što je glavni razlog bio smanjenje nezaposlenih, a ne pomoć istima).
Smatram da pošto je popis nešto što se provodi svakih 10 godina i kad je već odlučeno da se tolika sredstva utroše, trebalo više pažnje posvetiti odabiru onih koji će provoditi popis.

Electromaster
15-04-2011, 11:32
Jel se ti to spremaš na FFZG? :eyebrows:
Sprema se on u višu smetlarsku, sa svojim ocjenama. :)

Lord Ragnarok
15-04-2011, 11:36
jebi ti to, da mi se ponudi posao u cistoci isao bi raditi.
placa uvijek na vrijeme i jos dobivas razne dohotke (barem je prije tako bilo, sada nznm vise) i s time ti placa ispada kao prosjecna placa u hrvatskoj oko 5 inest k kuna

Sonic_Moronic
15-04-2011, 12:32
Oni likovi koji odvoze smeće, to se dobro plaća.

Frky
15-04-2011, 13:22
Ispričavam se za ontopic.

Bio sam na faksu kad je došao popisivač, tako da su starci dali moje podatke. Lijen sam ići provjeriti šta su točno rekli, valjda je ok.

Što se tiče tog procesa općenito, bit će jako zanimljivo vidjeti kako će sve to završiti i koliko će ti podaci biti relevantni. Prema nekim glasinama, barem u mom mjestu nisu pretjerano zadovoljni kako je sve to organizirano. Izgleda da ima podosta ponovnih odlazaka do stanovnika i ispravljanja podataka.
Moguće da taj proces obuke jednostavno ne traje dovoljno dugo, ali više sam dojma da neki odabrani jednostavno nisu sposobni ispuniti formular od 3-4 stranice.SNe znam kako opravdati da popisivač u isto vrijeme zapiše jednu osobu kao zaposlenog, studenta i umirovljenika.
Dojma sam da je klasifikacija loše provedena. Nemam nikakvih problema sa davanjem prednosti nezaposlenima, dapače hvalevrijedan potez u trenutnom stanju (bez obzira što je glavni razlog bio smanjenje nezaposlenih, a ne pomoć istima).
Smatram da pošto je popis nešto što se provodi svakih 10 godina i kad je već odlučeno da se tolika sredstva utroše, trebalo više pažnje posvetiti odabiru onih koji će provoditi popis.

Neznam kako je bilo u tvom mjestu ali kod mene je to išlo ovako:
-krajem 2. mjeseca je bio kao test čikosti tj. morali smo ispisati jedan bezveze formular čisto da ljudi vide jeli imaš čitak rukopis
-onda je moralo proći punih mjesec dana da ti jave jesi li dobio posa ili nisi!!

Ono, koji kok oni moraju provlačiti te papire kroz komp. mjesec dana??? Što, imaju jedan komp.???

I onda doleti mi frend i kaže kako je on upao a ja nisam, mislim si ok, neka, ali i nadoda da je njega ubacio neki njegov frend bla bla bla.... NAMJEŠTALJKA!!!! Ono, kad sam vidio koji sve idio ti rade tu u mom gradiću, smučilo mi se!

Jebena bosanka (sry bosanci ali stvarno mrzim ove ovdje oko mene) je toliko glupa da ide pisati pod narodnost SrBkinja, i to konstantno kroz cijelo jedno mjesto iako su joj rekli da nije u redu!! To je samo jedan od primjera!!

Maloki
15-04-2011, 13:40
Sprema se on u višu smetlarsku, sa svojim ocjenama. :)
On je pao dva razreda jer nije shvaćen.

Hexfire
15-04-2011, 13:51
@ Frky

Da, takva procedura je bila i kod nas. Smiješno mi je šta je čitljivost rukopisa, najveći uvjet da dobiš posao. Također mi je glupo jer nema mogućnosti da uzmem laptop, ispunim na njemu formular i šaljem u popisni centar. Da, znam da nema svatko laptop, ali nismo baš ni tolko zaostali. Vjerojatno bi i troškovi bili manji.

Što se tiče namještaljki, vjerojatno je bilo svega. U mom mjestu su samo nezaposleni dobili mjesto, tak da pretpostavljam da nije bilo nekih većih povlastica. Iako je bilo bisera koji su uzeli godišnji/bolovanje na poslu kako bi se mogli prijaviti za popisivača. :(

Arbiter of Change
15-04-2011, 13:53
@ Frky
Da, takva procedura je bila i kod nas. Smiješno mi je šta je čitljivost rukopisa, najveći uvjet da dobiš posao.
Pa... šta ti točno treba više? Pitaš ih što piše na formularu, upišeš i odlaprdaš kroz vrata. Nije baš neki posebno kompliciran posao gdje ti treba visoka stručna sprema. Jedino moraš biti komunikativan i imati solidan prag tolerancije kad treba babama objašnjavati stvari.

Hexfire
15-04-2011, 14:17
I bez obzira što nije posebno kompliciran posao, neki izabrani nisu dovoljno kompetentni za to. Po meni je ipak trebalo dati više truda da se ljude osposobi ili odabrati ljude koji su pogodniji za taj posao. Baš zbog kriterija da samo trebaš imati lijep rukopis i ništa drugo, cijeli ovaj proces baš i ne ide najbolje.

Sonic_Moronic
15-04-2011, 14:20
Ovaj, popisivači su morali pisati test i proći na njemu, neznam otkud ti to da se samo rukopis gleda.

Hexfire
15-04-2011, 14:35
Nešto si pobrkao. Prvo ideš na ispunjavanje formulara, koji zatim ide kroz čitač da se ustanovi postotak čitljivosti tvog rukopisa. Nakon toga se prema čitljivosti rukopisa bira broj ljudi koji je potreban za popis. Prednost imaju nezaposleni, pa studenti i onda ostali.
Ti ljudi onda idu na obuku i na kraju polažu test da se vidi mogu li kvalitetno provesti postupak. Taj test je više manje formalnost. Po meni taj dio očito nije dovoljan da se ustanovi da li će osoba kvalitetno obaviti što sve se od nje traži. Da li je tu problem što ta obuka kratko traje, ili ti odabrani jednostavno misu dovoljno kompetentni, neznam.

marijanovic
15-04-2011, 20:33
Kod mene je u nedjelju bio popisivač. Sam upitnik/formular je bugovit užasno.
Recimo ne predviđa mogućnost da osoba ima više od jednog zanimanja ili više od jedne škole. Mojih oboje roditelja imaju najmanje 2. I to ne neke tečajeve već baš srednje škole.
Isto tako, ne predviđa mogućnost da si prije doseljenja u trenutno mjesto stanovanja (prije nego što si se na tu lokaciju prijavio) živio na drugoj lokaciji nego na kojoj si prethodno tome bio prijavljen. Žalosno je reći da se popisivač zbunio jer smo bili u izbjeglištvu u Njemačkoj pa smo mama i ja prijavljeni 93e a tata 94e kad smo se vratili tj doselili tu gdje sada živimo.
Ima još primjera. Recimo ono ako se karakteriziraš kao nezaposlen imaš pitanje tipa "bi li u iduća 2 tjedna prihvatio posao" i onda odgovoriš da ne bi jer za 3 tjedna imaš sezonski posao u Njemačkoj. No to se defaultno smatra "Nemaš posao a nećeš radit"...

I da se izjasnim na neke rasprave tu u temi vezano uz ateizam. Ateizam kaže nešto tipa "Vjerujem da Bog (ili više biće) postoji, no nevjerujem u Njega" do antiteizam tvrdi "Bog ne postoji".

Mirko L
15-04-2011, 22:07
SAteizam kaže nešto tipa "Vjerujem da Bog (ili više biće) postoji, no nevjerujem u Njega"

Ne želim bit nepristojan, ali wut?!

majstoro
15-04-2011, 22:20
najjača stvar kod krščana je što se cijelo vrijeme pozivaju na bibliju, evanđelja i ta sranja, pogotovo na one isusove prispodobe, i onda kao uzvišena bića govore kak je isus bio superkuliurban što je ljudima govorio kroz metafore i ostala stilska sranja, a nepada im napamet da ako on i je bio neko više biće, priča o bogu il ćemu već isto kroz metafore and stuff, jer mi to jednostavno nemožeš shvatit.
Ti si idiot,kako mozes reci da je to sranje,ti koliko vidim ateist si i posto ja tebe nevrijeđam zbog ateizma molim te da ti ne vrijeđaš moju vjeru.

Inace nisam ni sanjao da ima ovoliko ateista u Hrvatskoj,kako je krenulo više ce ih biti nego u Češkoj...

cham3leon
15-04-2011, 22:22
najjača stvar kod krščana je što se cijelo vrijeme pozivaju na bibliju, evanđelja i ta sranja, pogotovo na one isusove prispodobe, i onda kao uzvišena bića govore kak je isus bio superkuliurban što je ljudima govorio kroz metafore i ostala stilska sranja, a nepada im napamet da ako on i je bio neko više biće, priča o bogu il ćemu već isto kroz metafore and stuff, jer mi to jednostavno nemožeš shvatit.
Ti si idiot,kako mozes reci da je to sranje,ti koliko vidim ateist si i posto ja tebe nevrijeđam zbog ateizma molim te da ti ne vrijeđaš moju vjeru.


Ti nisi dugo na ovom forumu, jel?

hrčak
15-04-2011, 22:23
Još da nemorau ateisti plačat porez za Crkvu...

majstoro
16-04-2011, 08:07
najjača stvar kod krščana je što se cijelo vrijeme pozivaju na bibliju, evanđelja i ta sranja, pogotovo na one isusove prispodobe, i onda kao uzvišena bića govore kak je isus bio superkuliurban što je ljudima govorio kroz metafore i ostala stilska sranja, a nepada im napamet da ako on i je bio neko više biće, priča o bogu il ćemu već isto kroz metafore and stuff, jer mi to jednostavno nemožeš shvatit.
Ti si idiot,kako mozes reci da je to sranje,ti koliko vidim ateist si i posto ja tebe nevrijeđam zbog ateizma molim te da ti ne vrijeđaš moju vjeru.


Ti nisi dugo na ovom forumu, jel?
sto to?

cham3leon
16-04-2011, 11:23
Ako ćeš tako reagirat na svaku ateističku provokaciju na koju naiđeš na forumu onda ćeš si morati uzeti dosta vremena. Ja se volim često uhvatit u raspravu, ne zato jer mi netko vrijeđa vjeru, za to me više manje boli ona stvar, nego kad počnu cirkulirati neke netočne činjenice i predrasude. Odgovorim na možda 30% takvih spika.

Sonic_Moronic
16-04-2011, 12:13
Sprema se on u višu smetlarsku, sa svojim ocjenama. :)
On je pao dva razreda jer nije shvaćen.

Nisam 2 pao :(

Electromaster
16-04-2011, 12:22
Još. :eyebrows:

Sonic_Moronic
16-04-2011, 12:23
True.

Hej, iću na 2 maturalca ak ovaj padnem 8)

FaTaL_mRkvA
16-04-2011, 18:23
Nisam bio doma i stari me upisao da idem u XV. umjesto u V. gimnaziju i par takvih stvari, al sve u svemu ok je prošlo... I treba je pitala jel imamo kupaonu, wtf -.-

Aral
16-04-2011, 18:29
Meni još nisu ni došli lol

Gu$ht3r
16-04-2011, 18:34
I treba je pitala jel imamo kupaonu, wtf -.-

mozda se htjela istusirat, jebiga popisivanje ljudi izmori

Albert Wesker
16-04-2011, 18:42
kod mene je bila jedna dobra zenska od 22 godine :) kao fol sam gledao telku dok je ispitivala moju staru

Mirko L
24-04-2011, 23:12
I mene je mater popisala kao kršćanina. Zakon. Pitam se koliko će netočno ovo biti?

Maloki
24-04-2011, 23:16
Odi u popisivački centar da ti promjene u ateist.

Wishmaster
25-04-2011, 00:39
Ali ozbiljno, hrpa ljudi će imati krivo popisano samo zato jer najčešće jedan ukućanin daje podatke za sve.
Srce me boli kad vidim da nam je Mirka stigla takva nepravda.

Delirium
25-04-2011, 08:29
Ali ozbiljno, hrpa ljudi će imati krivo popisano samo zato jer najčešće jedan ukućanin daje podatke za sve.
Srce me boli kad vidim da nam je Mirka stigla takva nepravda.

Zamisli, njega srce boli svaki dan.

Deadwalker
25-04-2011, 11:00
Odi u popisivački centar da ti promjene u ateist.

Lol.
Master JediSje u modi

The Boz
25-04-2011, 11:06
Pastafarijanac.

croat1gamer
25-04-2011, 13:07
Pastafarijanac.
hugs:

Feanor
25-04-2011, 13:22
Rekoh agnostik cisto da baki ne priskrbim preuranjeni srčani, ali da ateist sam, al' ok mi je i ovako...

EDIT: Uz objašnjenje da agnostik znači da vjerujem, al da ne zelim biti povezan s crkvom, sva sreća pa baka nezna guglat :D

Cid
27-04-2011, 10:53
Dok ovo pišem istodobno pričam sa popisivačicom.

Kid A
27-04-2011, 10:55
Kad ce nas popisivati?
Ja bih inace da se prikljucimo Hrvatskoj pa da vas izvucemo iz duga

Cid
27-04-2011, 10:56
štojaznam, mene i familiju sad popisiva.
al sporo im ide, neznam dokle će ona stići danas

sickpetey
27-04-2011, 11:07
Oće ovi degeni popisivati po Dubrovniku više?

Cid
27-04-2011, 11:15
Pita čime mi stari ide na posao. Da popisivanje stanovništva, lol.

hrčak
27-04-2011, 13:22
Šta nebi sad negdje trebalo završit popisivanje. I kak to da 90% njih koje poznajem nisu popisali, šta to netko sam popunjava jer mu se neda nikamo?

Aerial
27-04-2011, 14:20
Manje popisanih ljudi = više kazni zbog nedavanja informacija, dakle više love za državnu kasu :D

Al, ozbiljno, vjerojatno su ih popisali roditelji ili slično, dok njih nije bilo kod kuće... Neće popisivači 10 puta dolaziti natrag kod tebe zato što si ovaj put otišao u kafić/školu/knjižnicu/kod susjeda.

Hexfire
27-04-2011, 14:27
Sutra završava popis. Kolko znam, ako popisivač ne zatekne nikog kod kuće mora ostaviti broj mobitela da se dogovore za novi termin.
Pitanje je sad šta sa onima koji "nisu vidjeli poruku", a pretpostavljam da i takvih ima.

hrčak
27-04-2011, 14:35
Biti će manje ljudi. :D

Cid
27-04-2011, 14:37
lol kad nakraju izađe da Hrvatska ima 2 milijuna ljudi :DDDDD

Lord Ragnarok
27-04-2011, 14:47
Sutra završava popis. Kolko znam, ako popisivač ne zatekne nikog kod kuće mora ostaviti broj mobitela da se dogovore za novi termin.
Pitanje je sad šta sa onima koji "nisu vidjeli poruku", a pretpostavljam da i takvih ima.

nemora, to je njegov izbor.
kada nikog ne zatekne kuci, ostaviti mora poruku u kojoj pise kada ce doci opet.
ako opet nikog ne zatekne salje vas u skolu/negdje di se popisete opet.
ak to ne napravite dolazi policija s popisivacem

Kid A
27-04-2011, 14:49
pretuku ih pa popisu lol

Wizard
27-04-2011, 15:12
Da ono neces da mu kazes religiju iduci put dojde s policijom i ubi boga u tebi :)

Sonic_Moronic
27-04-2011, 16:00
Ima hrpa takvih idiota koji se neće popisati, stara mi svako malo priča. Ono, neka žena dvaput zaredom kaže da joj muž spava pa ne smije sad :rotfl:
Par puta su je doslovno otjerali, gg.

Da je po meni, takve odmah treba obavijestiti da moraju sami otići u centar i popisati se, ako ti se jednom uđe u susret i budeš kreten, nema se šta više raspravljat.

pat
27-04-2011, 17:31
Meni je frend stavio pod vjeru da je Jedi. :rotfl:

Aerial
27-04-2011, 18:10
Čuo sam da je dosta ljudi stavljalo takve nebuloze pod religiju. Jedan lik je stavio da je delfin :D

blood4me
27-04-2011, 19:02
Meni je frend stavio pod vjeru da je Jedi. :rotfl:
Ovo je meni na fejsbuku :pray:

Feanor
27-04-2011, 19:22
Sutra završava popis. Kolko znam, ako popisivač ne zatekne nikog kod kuće mora ostaviti broj mobitela da se dogovore za novi termin.
Pitanje je sad šta sa onima koji "nisu vidjeli poruku", a pretpostavljam da i takvih ima.

Pito ovog svog potpisivaca, kaze da ako zatekne praznu kucu da stavi porukicu kada dolazi sutra u koju uru, ako je opet prazna kuca onda stavi porukicu da ga nazovu i dogovore termin, ako ovi ne nazovu i ne dogovore termin, onda samo u papir namjenjen za tu kuću stavi 'prazna kuća' i onda to dalje procesuira država. Čist' ok sistem, ako se mene pita. :)

sickpetey
28-04-2011, 08:43
Bili popisivaci u Dubrovniku a mene nije bilo.Roditelji me nisu upisali jer su mislili da cu biti u Dubrovniku kad me budu zapisivali :D.

Aral
28-04-2011, 09:10
Ja sam rekao da idem s autom i motorom na fax a da me starci uzdržavaju. Udri brigu na veselje, lik me samo gledao.

whiskey
28-04-2011, 10:27
To faco :)