PDA

Pogledaj cijelu verziju : EU - da ili ne?



Stranica : [1] 2

Dreadlock
03-04-2011, 22:37
Buduci da se o ovome nemoze raspravljati u podforumu science, pozivam sve zainteresirane da izraze svoje misljenje o ulasku Hrvatske u EU :D Kako cete se izasniti na referendumu i zasto? sto mislite sto nam donosi EU i sto utjece na vase misljenje?

K4ciga
03-04-2011, 22:51
Da. EU će nam znatno smanjiti papirologiju, poticaji za poljoprivredu se neće davati osobama sa jednim jutrom i dvije krave, olakšat će nam trgovačku razmjenu, povećati strana ulaganja, osoba koja proizvodi 100 litara alkohola će sada morati plaćati porez državi, a do novca iz EU fondova još nisam ni došao.

EDIT: Postavi anketu

cham3leon
03-04-2011, 22:55
Hi five za otvaranje teme. Mišljenja prevelikog nemam, jer se ne razumijem previše i pomalo su mi isprali mozak i jedni i drugi (za i protiv EU) tako da više ne znam kome vjerovati. Ono šta ja sad mislim:

- Ništa bitno se neće promijeniti. EU ne znači automatski bolji standard i drukčija vlada.
+ Pare iz fondova EU za razne stvari (pretpostavljam)
- Upitno je da li će biti para iz EU samo tako. Zapravo, upitno je hoće li biti EU jer Nijemci žele marku nazad, ne žele da im na grbači sjedi pun kok nesposobnih i neproduktivnih zemalja
+ Otvara se veliko tržište (Upitno koliko je to značajno jer ionako tko kod nas izvozi obično već i sada izvozi u EU)

Usput, netko je pričao ili pisao negdje kako će nam se dogoditi isto kao i Rumunjskoj, odnosno da je EU upropastila Rumunjsku na neki način, ali ne sjećam se pojedinosti. Mišljenja?

Neven <R>
03-04-2011, 23:04
Ne znam.

S jedne strane vrijede ove stvari koje je naveo kaciga, a s druge strane EU je sama po sebi megabirokracija puna čudnih regulativa. To bi me jako zabrinjavalo da naša država ionako nije takva pa sam onako na pola pola.

also

http://static.nacional.hr/img/366f17e550acdfd81bc43095291fd4f0_700x550.jpg

Niko Bellic
03-04-2011, 23:20
Ja sam ZA!

Mi Hrvati smo dobri sluge, a losi gospodari. Mozda je i bolje da nas preuzmu pod svoje pa da se mladi i sposobni ljudi manje znoje zbog tog sto im podobni prasci buducnost gnoje. Ustvari, ja sam za NWO i laganu redukciju razmnozavanja ljudi.

EU = VGG

Arbiter of Change
03-04-2011, 23:24
Nemam pojma jer još nisam vidio nijednu objektivnu studiju ili bar javnosti izneseno mišljenje koje bi objasnilo pogodnosti i nedostatke članstva u EU. Ako netko zna neka slobodno linka. Jedino što mi je zapelo u glavi je da bi nas čisto članstvo koštalo nekih 1,6 milijardi eura godišnje.

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 23:32
Puno više se može izvući van kroz fondove, poticaje i nepovratna sredstva.

I to ne da može, nego mora. Problem je što su ljudi nesposobni i to ne čine.

Maja
03-04-2011, 23:42
http://static.nacional.hr/img/366f17e550acdfd81bc43095291fd4f0_700x550.jpg
Stavi sliku Majke Božje na plakat pred puk i poslušat će što god kaže. :roll:

K4ciga
04-04-2011, 01:17
Usput, netko je pričao ili pisao negdje kako će nam se dogoditi isto kao i Rumunjskoj, odnosno da je EU upropastila Rumunjsku na neki način, ali ne sjećam se pojedinosti. Mišljenja?
Rumunjska i je ušla "preko reda" jer je dala izgraditi raznorazne NATO* baze po zemlji. Amerika je povukla par vezica i hopa, Rumunjska je ušla u EU, a da prije toga nisu ispunile sve one obveze kojima nama zadaju, počevši od zakonodavstva. Sada je Rumunjska, relativno nerazvijena zemlja ogrezla u korupciji i mafijaškim skandalima u žešćem dreku.

U biti je dobro što nas sada stišću da ispunimo sve uvjete da se ne dogodi "rumunjski scenarij", jer ćemo barem u EU ući sto posto pripremljeni. Veliki je plus što se kod nas stvorio "antikorupcijski mentalitet" nakon pizdarija sa Sanaderom, sumnjam da će se više bilo koja krupna riba usuditi takvo šta napravit.

Sve zemlje koje su, onako, na brzaka ušle u EU - Irska, koja je prije EU bila na rubu siromaštva, da bi nakon toga procvjetala, pa sad u krizi opet potonula, Španjolska, Portugal, Grčka... razlog za to je, pored njihovih inih ekonomskih problema, i to što su u EU ušli 80% pripremljeni. Zato pregovori s nama traju dugo, zato će svaka naredna zemlja tipa Srbija i BiH, prije ulaska morati krv pišati :)

*američke

Blek_Stena
04-04-2011, 07:01
Ja sam protiv.

Aral
04-04-2011, 07:31
Kaj se mene tiče može!

cham3leon
04-04-2011, 07:52
Ja pak ne vjerujem da Hrvatska može skoro srediti pravosuđe i smanjiti korupciju. Ali ima smisla da nas radi toga neće puštati unutra, valjda je i njima to u interesu.

Edit: Opet mislim da nije to sve tako jednostavno. Ko šta kaže Niko, slabi smo gospodari, ali i dalje će domaća politika ličiti na ovo što i liči sada, nitko neće doći iz Unije da upravlja zemljom. Situacija u zemlji će biti otprilike ista.

josip_kraš
04-04-2011, 08:54
Puno više se može izvući van kroz fondove, poticaje i nepovratna sredstva.

I to ne da može, nego mora. Problem je što su ljudi nesposobni i to ne čine.

This.^^

Ja sam načelno za.No opet pitanje je koliko će to donijeti dobroga jer bi nekom logikom strani proizvodi i usluge morale biti više zastupljenije.Naravno da će se i naši proizvodi moći plasirati na šire strano tržište, ali pitanje je koliko će ih dobro uspjeti plasirati.

Devil Dog
04-04-2011, 08:57
Ja sam protiv.

flander
04-04-2011, 09:03
ja se držim one Pervanove, di god su Hrvati ušli u neki pakt to se raspalo ^^

Necto
04-04-2011, 10:34
C/P wall of text s neta
Vozač kamiona iz Slovenije je negdje na TV-u rekao kako radi dnevno po 16-18 sati za golu plaću, bez plaćenih prekovremenih sati, bez plaćenog toplog obroka. Kada bi se pobunio, kaže, to njegov gazda jedva čeka, jer bi ga poslao na burzu i uzeo Rumunja, koji bi mu vozio u pola cijene, ali gazda istovremeno priča kako je u EU super, jer svaki mjesec kupi novi kamion.

Bugarin (poslovni partner) priča kako je Bugarska živjela od izvoza voća i povrća, a sada sve uvoze iz EU, dok se država sve više zadužuje. Mađari pričaju kako su postali najamni radnici u (do jučer svojim) vinogradima, jer su ih Francuzi najprije uništili sa niskim (dampinškim) cijenama, da bi, kada Mađari nisu više mogli vraćati banci kredite, od banaka kupili za sitan novac gotovo sve vinograde. Tako se sada najpoznatiji Mađarski vinogradi (Tokajac) nalaze u vlasništvu Engleza.

U Češkoj je EU prisilila vlasnike šećerana da zatvore tvornice, dok su radnici završili na burzi, a sve zato jer EU ima previše šećera, a previše šećera ima zato, jer ga EU uvozi iz Kube i na njemu je puno veća zarada.

Njemačka je zbog prekoračenja kvote dozvoljenog zagađivanja, prema sporazumu iz Kyota, veliki dio prljave industrije prebacila u Češku. Jedini čovjek koji je zbrojio dva i dva je češki predsjednik Klaus, koji tvrdi da je ulazak Republike Češke u EU čisti promašaj i u znak protesta ne dozvoljava da se zastava EU izvjesi na njegovu rezidenciju. Prošle godine u veljači sam jedne nedjelje u vijestima na radiju u osam sati čuo u špici krajnje uznemirujuću vijest:

U Mađarskoj su građani nezadovoljni sa EU izišli na ulice i krenuli prema parlamentu, policija je napravila barikade, očekuje se ono najgore. Uključio sam radio da čujem vijesti, međutim Mađarska se nije više spominjala. Navečer sam sa nestrpljenjem čekao dnevnik na TV, no o spomenutom događaju ni riječi. Znači da je Saborska komisija za informiranje već reagirala.

Nakon par dana stjecajem okolnosti sreo sam se sa nekim Mađarima, pa sam upitao što je to bilo. Najprije nisu shvaćali na što mislim, a kada sam im objasnio što je bilo na vijestima, odmahnuli su rukom i rekli &#39;Ma kod nas su stalno neke demonstracije protiv EU&#39;. E pa sada se pitam gdje je demokracija, gdje je sloboda štampe, sa kojom se toliko busamo u prsa.

Tvrdim da je to zato, jer bi protiv EU bilo ne 50% građana RH, već 90%, da se ovakve vijesti prikažu na našoj televiziji. Bojim se da na kraju građani neće niti glasovati o ulasku u EU, već će do tog vremena Sabor promijeniti Ustav, pa će Sabor mjesto nas donijeti najbolje rješenje, a to je ulazak u EU, jer znaju da su im izgledi da narod glasa za EU veoma mali .

Tako je bilo u Nizozemskoj i Sloveniji, kada su kroz ispitivanje javnog mijenja shvatili da će narod biti protiv ulaska u EU. Kada se puk pobunio što se nije izišlo na referendum, odgovor je bio:" Vi ste glasali za našu stranku, koja je u svom programu imala ulazak u EU i mi sada samo izvršavamo ono što smo vam u predizbornoj kampanji obećavali".

Nadalje, zašto Ustav EU nije prošao u Francuskoj i Nizozemskoj, zašto su pribjegli Lisabonskom sporazumu, zašto Lisabonski sporazum prihvaćaju parlamenti, zašto ga ne daju na referendum? Zato jer bi prošli kao u Irskoj, a u Irskoj znamo nisu prošli.

Da li su naši političari svjesni toga što čine ovom narodu? Da li su svjesni toga, da će ulaskom u EU u vrlo kratkom roku sva dobra prijeći u vlasništvo bjelosvjetske mafije i da će naš narod biti najamna radna snaga, bolje rečeno robovi. Oni nisu svjesni, da kada vlasnik plati porez na dobit, ostatak dobiti završava van granica RH. Samo ako je vlasnik Hrvat - ta dobit se opet investira u RH.

Znam dobro o čemu pričam, jer sam donedavno radio u stranoj tvrtci i znam koliko novca je svake godine vlasnik odnosio iz RH. Što je to potaklo sve naše stranke da u svojim programima gotovo svi (osim nekih malih stranaka) imaju ulazak u EU.

Kao jedini logični odgovor nameće mi se misao, da su kupljeni, jer bogatoj EU (sa velikim osjećajem za pronalaženje zlatnog rudnika) nije problem podijeliti našim političarima stotinjak milijuna Eura da bi ovi napravili sve što se od njih traži. Njima investirati taj novac je kao meni dati prosjaku 2 kune.

Zar nitko ne vidi da su vodeće članice EU (Engleska, Francuska, Nizozemska , Portugal , Španjolska i Njemačka), sve od reda bile kolonijalne sile, da su kolonije osvojili ratom, da su u tim ratovima poubijali milijune ljudi i opljačkali sve što se opljačkati moglo.

Ali sve što su oružjem dobili, oružjem su i izgubili. Sada imaju muzeje pune umjetnina, zlata, bjelokosti i dragulja, ali imaju i izdajnike (one koji su za njih ratovali u vlastitoj domovini protiv vlastitog naroda), koji su im sada problem (u Francuskoj: Marokanci, Tunižani, Alžirci, Mauri i.t.d.). London ima preko 50% obojenog stanovništva, a da ne pričamo o tome na što liči Nizozemska; i izvor su kriminala. Sada imaju i jedno veliko iskustvo, pa su poučeni Aljaskom, koju su SAD kupile od Ruskoga cara došle do zaključka: što se otme oružjem, oružjem se može vratiti, ali što se kupi, može se samo kupnjom vratiti, pa su sada krenuli osvojiti svijet na novi način: globalizacijom.
Pročitajte malu plavu knjižicu EU-a, koja se zove Ustav EU-a, u kojoj sve piše... I sada su te zemlje lansirale priču o globalizaciji. Što se to krije iza globalizacije? Globalizacija je kolonizacija bez ispaljenog metka. I mi nasjedamo tim hohštaplerima, koji nas uče što je to demokracija, što je dobro, a što je zlo, a do jučer su sijali smrt širom svijeta. Istrijebili su cijele civilizacije.

Najveći demokrati na ovome svijetu, SAD, donedavno su imali robove, a do jučer se nisu vozili u istim autobusima sa crncima. Dok je Dubrovačka republika 1416. godine donijela zakon o ukidanju ropstva, u to vrijeme Sjeverna Amerika nije ni bila čak ni engleska kolonija, a kao država se oformila preko 350 godina nakon spomenutog zakona Dubrovačke republike (kao država su SAD oformljene 1776. godine). I sada im je taktika da žrtvu najprije bace na koljena (najčešće kroz financijska zaduženja), a onda dolaze sa kovčezima novca, odvjetnicima i ugovorima, pa sve vrijedno kroz kratko vrijeme promijeni vlasnika, naravno za sitan novac, jer i kralj u pustinji, kada umire od žeđi, daje kraljevstvo za kap vode.

Ja jesam za EU, ali ne EU s ovakvom politikom, politikom koju vode kapitalisti, a ne političari. Kakva je to politika, kada su kapitalisti zbog svoje gramzljivosti, pohlepe i nepresušne želje za što većim bogatstvom svoj kapital radi veće zarade prebacili u Kinu (gdje radnik radi za 1 $ dnevno), a radnike uz čiju pomoć su stekli taj isti kapital šalju na burzu. Tako robu proizvedenu u njihovim tvornicama u Kini dopremaju u EU, da je prodaju svojim dojučerašnjim radnicima, koji sada žive od socijalne pomoći.
Tako su do sada uništili tekstilnu industriju u EU, obućarsku industriju, načeli drvno-prerađivačku industriju, automobilsku industriju i.t.d. Tvrdim da ovakva politika EU nije dobra, da se bazira samo na kapitalu, a za čovjeka više nitko ne brine.

Sada više nije dovoljno raditi radnim danom što bi rekli Zagorci od ve do ve, već je potrebno raditi i subotom i nedjeljom, ali to samo kod nas, dok ti isti centri u svojim matičnim državama nedjeljom ne rade (Austrija i Njemačka).

No, ta politika je politika rezanje grane na kojoj se sjedi, jer kada 50% radnika u EU završi na burzi, a druga polovica više ne bude mogla plaćati socijalu radnicima na burzi, ponovo će poteći krv u potocima.

Da li će se to krvoproliće zvati Oktobarska ili Francuska revolucija nije bitno, ali to je sa ovakvom politikom EU neminovno. Bogataše u EU kod nas najviše zanima Slavonska ravnica, izvori pitke vode i naša obala zajedno sa otocima. Industrija ih ne zanima - pa oni imaju svoju u Koreji, Kini, Vijetnamu, Turskoj i Indiji. Njih naša industrija koja im konkurira, samo smeta. Nju treba uništiti. Pogledajte samo kakav pritisak rade na našu vladu u vezi brodogradilišta.

Naša brodogradilišta im smetaju, jer konkuriraju Korejskima, koja su u njihovom vlasništvu. To opravdavaju slobodnim tržištem i zaštitom tržišnog natjecanja. Kad smo već kod slobodnog tržišta, da kažem i to, da je njihova teorija da sve što nije profitabilno, dakle što ne može na tržištu opstati, treba propasti. Ali to pravilo važi samo za neke, iako tvrde da smo svi jednaki (sve svinje su jednake, samo su neke jednakije = Orwell), pa pitam se zašto onda sada u ovoj krizi nisu pustili da propadnu sve banke u EU i SAD-u, jer su po toj logici trebale propasti, zašto su automobilskoj industriji dali financijsku injekciju, zašto je samo Amerika, da spasi svoje gospodarstvo, žrtvovala preko tisuću petsto milijardi USD? Zar mi dotacijama ne spašavamo svoje g ospodarstvo? Zar nije bolje da im pomognemo sa dva tri milijuna $, nego da ti radnici završe na burzi, gdje će koštati proračun desetak puta više? Dakle mi sve slijepo vjerujemo tim bjelosvjetskim lažovima. Možda ćete reći da sam pregrub u iznošenju svojih ocjena. Ne nisam pregrub, ja sam očajan, mogu ovo pismo poslati i u novine, ali one ovakav tekst neće objaviti. Goebbels, Hitlerov šef propagande, za ove današnje managere propagande je bio dječji vrtić. Ovi danas su učenici Američkog agresivnog marketinga rođenog u potrošačkom društvu (Marketing, što je to ustvari?) Jedna definicija kaže da je potrošačko društvo izgradilo marketing, koji je sposoban čovjeka uvjeriti da kupi nešto što mu ne treba, za novac koji nema (kreditna kartica). To pak znači, da čovjeka treba nagovoriti da se što više zaduži, jer je onda s njime lakše vladati. Ako č ov jek nikome ništa ne duguje, tada si može puno toga dopustiti, ali ako duguje, za auto, za kuću ili stan, dovoljno mu je priprijetiti otkazom i čovjek šuti, jer ako ostane bez posla, ostat će bez svega, a nitko ne želi ostati bez egzistencije i dobara koja je stjecao mukotrpnim radom, pogotovo kada iza sebe ima obitelj, koja je svakom radniku svetinja. Koliko su lažljivi, sjetit ćete se i sami, kada Vas podsjetim na obećanja stranih banaka. Dok nisu imali pristup u RH, onda su nas uvjeravali da ako im otvorimo vrata, da ćemo imati kamatu istu kao i u njihovim matičnim državama (kod njih je sada kamata 2 do 3%, a kod nas 13%). Kada su ušli obećavali su tvrtkama, koje pređu k njima iz ondašnjeg SDK, da će im platni promet raditi besplatno. No naše tvrtke na to nisu nasjedale, pa su onda dr. Šošić i dr. Đodan javno popljuvali SDK, nazvavši SDK komunističkim mastodontom, koji treba ukinuti (jer takvo &a mp;scaro n;to ne postoji nigdje u svijetu), a poslovne subjekte prebaciti u poslovne banke. Napokon su donijeli zakon koji je tvrtke prisilio da račune i novac prebace u poslovne banke, ali tog časa više nijednoj banci nije palo na pamet održati obećanje o besplatnom platnom prometu, štoviše cijena platnog prometa je poskupjela otprilike pet puta, a tek koliko su povisili kamate?!? U tim istim bankama danas možete dobiti kredit za auto, kamion, ili bilo što drugo proizvedeno na zapadu u roku par sati do par dana, dok za recimo farmu krava kredit će naš seljak ganjati par godina. Naša vlast je po meni učinila najveći propust 1992. godine, kada je u predpristupnim ugovorima s EU potpisala da će otvoriti naše tržište europskim proizvodima i da će prodati banke. Tim potezom smo uništili domaću industriju, poljoprivredu i tržište novca - ili rečeno šahovskom terminologijom, poklonili smo protivniku kraljicu i topove. Da nastavim sa šahovskom terminologijom: naša vlada igra šah s EU, a ima znanje početnika, koji zna samo kako se vuku figure, dok protivnik zna desetak poteza unaprijed i unaprijed zna gdje će nas navući na tanki led i matirati, odnosno postići sve ono što su naumili. Za ulazak u EU najprije su nam uvjetovali suradnju s Haškim sudom. Zatim smo morali izručiti generala Gotovinu, pa smo morali odbaciti ZERP, sada ćemo morati dati Slovencima 90% onoga što traže i tako malo po malo, najednom ćemo se naći na koljenima bez hlača. Ako se samo malo suprotstavimo, izvući će asa iz rukava, a to je da će preko noći zatražiti povrat svih dugova, što je ovoga časa oko 50 milijardi USD. I što mislite što nas onda čeka? Čeka nas jedino moguće, a to je uvođenje maksimalnih poreza na sve moguće i nemoguće, od poreza na rogatu stoku za seljake, porez na višak stambenog prostora, po rez na vikendice, aute (neke od tih poreza već imamo, ali će sada biti nekoliko puta veći), porez na porez - i do čega će to dovesti? Dovest će do drastičnog pada cijena nekretnina i do općeg kolapsa u zdravstvu, školstvu i trgovini… Zar Vam nije jasno zašto EU inzistira na brzom sređivanju gruntovnice i zemljišnih knjiga?!? Prošle godine, naš bivši premijer je rekao da je Hrvatska jedna velika obitelj, sa čime se ja u potpunosti slažem, samo se pitam, da li je u njegovu malu obitelj dolazila policija i centar za socijalni rad raditi reda, ili je taj red radio sam, pa se pitam zašto mu u velikoj obitelji EU treba raditi reda? Nadalje, mnogi besplatni programi EU su izmišljeni za to da pripreme teren za dan D. na pr. program po kojem emisari EU uče naše lumene kako gospodariti društvenom imovinom, a za to im trebamo dati popis društvene imovine sa procjenom vrijednos ti. Da li Vam to nešto govori? (ovaj tekst hrvatskog stručnjaka za gospodarstvo N.N. odbijen u hrvatskim medijima) POTPISUJEM I PROSLJEĐUJEM DOBRONAMJERNIM PRIJATELJIMA LJUDIMA KOJI MISLE.


autor - Joža Prudeus - ja samo prosljedjujem da ljudi malo promisle, proslijedio sam na jako puno mailova jer ovo je tekst vrijedan pažnje.
Inace neovisno o ovim prepucavanjima lijevo desno moje misljenje je NE hvala... doviđorno ....
Nismo izasli iz jedne Jugoslavije da bi usli sada u drugu.

cham3leon
04-04-2011, 10:53
E ovo je interesantno. Ako zanemarimo rantove o staroj slavi Hrvatske i kako smo mi nekad bili napredniji od SAD-a za koje nikoga ne boli kurac, ima i tu nešto istine.

Protiv zakona ponude i potražnje se ne može. Bili ili ne bili u EU ti zakoni vrijede. Ako ne možeš proizvesti šećer tako da se može nositi sa kubanskim i ako ga ne možeš prodati, jebi se, zatvori proizvodnju i gotovo. To je nažalost tako.
Ono šta mi se tu ne sviđa, a zvuči vrlo vjerojatno i istinito, je dolazak jeftine radne snage iz Bugarske i Rumunjske, a toga nam ne treba, jer imamo sasvim dovoljno niže obrazovanih ljudi koji trebaju posao. Ovako bi za domaće stanovništvo samo ostalo još manje posla.
Makar ni za to nisam siguran. Nije Rumunj jeftiniji radnik zato jer ima sporiji metabolizam i jede samo jednom dnevno nego je valjda naviknut na teži standard. A ako može on, onda mogu i Hrvati.

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 11:24
"Saborska komisija za informiranje"

Kako da takav tekst shvatim ozbiljno?

Da_killah
04-04-2011, 12:20
Ja pak ne vjerujem da Hrvatska može skoro srediti pravosuđe i smanjiti korupciju. Ali ima smisla da nas radi toga neće puštati unutra, valjda je i njima to u interesu.

Edit: Opet mislim da nije to sve tako jednostavno. Ko šta kaže Niko, slabi smo gospodari, ali i dalje će domaća politika ličiti na ovo što i liči sada, nitko neće doći iz Unije da upravlja zemljom. Situacija u zemlji će biti otprilike ista.

ali moć će doć :D
btw, druga jugoslavija lol

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 12:29
Ane, bar ima veze jedno s drugim uopće.

Aerial
04-04-2011, 13:05
Da smo Island ili Norveška onda bi dvojbe imale smisla.

Ovako je samo licemjerno govoriti "ne". Mislim, ono, ne bi da smo prosperitetni pa imamo izbora.

cham3leon
04-04-2011, 13:44
A tko garantira da ćemo postati prosperitetni unutar EU? Rumunjska očito nije.

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 13:51
To nam naši političari moraju garantirati i ostvariti.

cham3leon
04-04-2011, 14:19
A oni će ostati isti, bili mi u Europskoj Uniji ili ne.

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 14:22
Iskreno se nadam da neće :)

cham3leon
04-04-2011, 14:24
Ako se neće promijeniti van EU, neće se ni kad uđemo u nju. Nije EU čarobni štapić.

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 14:26
Ciljam na nove političare, ne stare koji su otkrili da se politika vrti oko naroda, a ne oko političara.

cham3leon
04-04-2011, 14:38
Pa kažem, ako i dođe nova i drukčija generacija političara, EU neće imati nikakvog utjecaja u tome. Dao Bog da se to desilo.

Frky
04-04-2011, 14:54
Jeeej! Ući ćemo u EU, dat će na para, napravit ćemo raj na zemlji, živit ćemo kao lordovi....

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 15:16
Pa kažem, ako i dođe nova i drukčija generacija političara, EU neće imati nikakvog utjecaja u tome. Dao Bog da se to desilo.
Istina, ali tada će biti kasno za odluku želimo li u EU :)

Da_killah
04-04-2011, 15:19
sad kad nam se stranci kandidiraju za sabor hehe

cham3leon
04-04-2011, 15:43
Pa kažem, ako i dođe nova i drukčija generacija političara, EU neće imati nikakvog utjecaja u tome. Dao Bog da se to desilo.
Istina, ali tada će biti kasno za odluku želimo li u EU :)

Ja drumom, ti šumom. Hoću reći da ako će doći bolja generacija političara, onda će doći. Neovisno o tome jesmo li ili nismo u EU. Neće se nakon potpisivanja ulaska u EU odjednom u Zagrebu spawnati kvalitetni političari i osnovati novu stranku.

bezimeni
04-04-2011, 16:23
Nemamo izbora , moramo ući ...pasti će kamatne stope što je već prezaduženoj i rasprodanoj zemlji slamka spasa. Politički kriminalci će se morati bolje skrivati i sl .Neke stvarne dobiti neće biti .I dalje će mo živjeti relativno jadno u robovlasničkom društvu ali što se može ...objektivno živimo bolje nego kmetovi prije sto godina.Imamo struju , tekuću vodu , centralno grijanje , klimu i sl...skoro svaki siromah ima vlastitu kočiju i radi samo kada mora.U svari živimo bolje nego Japanci ili Ameri .

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 21:01
Pa kažem, ako i dođe nova i drukčija generacija političara, EU neće imati nikakvog utjecaja u tome. Dao Bog da se to desilo.
Istina, ali tada će biti kasno za odluku želimo li u EU :)

Ja drumom, ti šumom. Hoću reći da ako će doći bolja generacija političara, onda će doći. Neovisno o tome jesmo li ili nismo u EU. Neće se nakon potpisivanja ulaska u EU odjednom u Zagrebu spawnati kvalitetni političari i osnovati novu stranku.
Istu stvar govorimo, ali kažem da ako zbog sadašnjih politačara odlučimo ne ući u EU džabe nam najbolji na svijetu kasnije kada je upitno hoće li nas htjeti primiti :)

cham3leon
04-04-2011, 21:38
Ne kažem da bi zbog naših političara u ikojem slučaju trebalo odbiti EU, nego da jedno s drugim nema veze. A bolji političari će sigurno biti potrebni, prije ili kasnije jer za razliku od onog što neki misle EU nam neće postati nova vlada niti će nam Nijemci doći komandirati (što bi u biti bilo najbolje za nas).

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 22:01
(što bi u biti bilo najbolje za nas).
Ja bi nas stavio kao US protektorat da nekako mogu.

cham3leon
04-04-2011, 22:02
Even better.

Aerial
05-04-2011, 13:02
ZARb4dm4z0Q&feature=related

5Fm7jmkHAxs

haha, zaključak na kraju drugog izlaganja <3
kralj :D

Ogg The Dogg
05-04-2011, 19:06
ja namjeravam jednog dana bit visokoškolovan i kad to napravim moć ću otić u neku razvijeniju zemlju(dobit bolju plaću) isto ko što će rumunj ili bugar doć ovamo kopat ili kao u gornjem tekstu, vozit kamion

Kenyi
07-04-2011, 11:57
E, ako mi bude trebalo nešto više od licne karte da bih ušao u vašu zemlju to ce biti stvarno šupački.

Aerial
07-04-2011, 13:25
Polako, vjerojatno ćemo zajedno i ući :D

Blek_Stena
07-04-2011, 13:42
E, ako mi bude trebalo nešto više od licne karte da bih ušao u vašu zemlju to ce biti stvarno šupački.

Mislim da vrijedi ono da u sve susjedne zemlje mozes uci sa osobnom.. Bez obzira na EU.

Aerial
07-04-2011, 13:45
Jok, probaj ući u Sloveniju :D

ne da će ti tražiti osobnu i putovnicu, nego će ti još i u anusu tražiti cigarete

Blek_Stena
07-04-2011, 14:26
Pa neki dan je cura prosla sa osobnom u Slo.. Dobi neki kartoncic i to je to..

Forengner
07-04-2011, 14:37
???
Sve sto mi je trebalo je pasos.Nikakav pregled ili nesto slicno.Isto tako i u Austriji,sve ok.
Jedino su u Madjarskoj pravili problem.

cham3leon
07-04-2011, 15:03
Jok, probaj ući u Sloveniju :D



Može se bez beda s osobnom. Zadnji put kad sam bio u Italiji moglo se najnormalnije s osobnom proć. Na slovenskoj granici ti neki papirić naprave ako ideš s osobnom koji na povratku vratiš, a talijanska granica je schengen.

Blek_Stena
07-04-2011, 16:44
Hehe al ako te recimo uhvate u austriji bez pasosa 500€ kazna i zabrana ulaza u EU godinu dana cini mi se.

To je ono sta sam rekao. U susjedne zemlje (one sa kojim granicimo) mozete uci na osobnu. Posto unutar EU nema granica mozete uci u recimo Italiju, Austriju itd.. al nedaj boze da vas uhvate.. Nahebali ste :)

hrčak
07-04-2011, 18:49
Za Sloveniju treba samo osobna, onaj koji tvrdi drukčije nek ide u pizdu materinu (tiče se samo Janeza)

Da_killah
07-04-2011, 18:53
mene nekidan na granici pitali i vozačku i prometnu, morao otvarat bunker i dizat dno da pokažem rezervnu gumu. mamicu im, da je to bilo na povratku, ne bih niš ni rekao, al ovako...

Blek_Stena
07-04-2011, 18:59
Hehe to jo su i meni napravili prije tjedan dana :)

Kenyi
07-04-2011, 19:35
Ja samo kažem.
A i ono, mi cemo vjerovatno u EU za 6-10 godina, tako da nema teorije da cemo u paketu ulaziti.

Da_killah
07-04-2011, 22:36
i to slovenci, dakako. vozačko in prometno. a na povratku niš, baš šteta imao sam jednu torbu jako sumnjivog izgleda, dao bih ruku u vatru da bi išli pregledavat što je unutra

W1k1n6
05-06-2011, 23:09
Pregovori se završavaju, EU nam je sve bliža. Kakvo je sad raspoloženje? Ako bude referenduma do kraja godine, kako biste glasali? Tko još nije glasao u ovoj anketi neka se uključi, glasanje je potpuno anonimno.

McPingvin_v2.0
05-06-2011, 23:20
Za, jer bolje propasti kasnije ako već moramo, nego ranije.

Auctor
06-06-2011, 00:05
Veliko NE

McPingvin_v2.0
06-06-2011, 00:16
^Domomrzac.

The Boz
06-06-2011, 00:18
Vrlo uvjerljivo ZA.

Lord Ragnarok
06-06-2011, 07:49
da, gore nemre neg sto je

cham3leon
06-06-2011, 08:07
Još se dvoumim, ali možda ipak malo naginjem prema DA.

I kako misliš da ne može biti gore, itekako može biti gore.

Lord Ragnarok
06-06-2011, 08:08
ne puno. isplati se riskirati

Magnus
06-06-2011, 08:58
Nije ni čudo što ovi pregovori traju sto godina, samo izmišljaju razloge da nas ne puste, a to je i bilo za očekivat, nismo im bitni ni strateški, ni financijski, ni nikako. Jednostavno ne vidim kako bi to mi mogli pomoći EU na bilo koji način. Osim što smo relativno bogati vodom, ako ikad dođe do manjka iste.
Uostalom, već smo im predali naše ratne heroje a s time i dostojanstvo, ali i dalje ih moramo ljubiti u dupe, možda je to jedna od točaka za ulazak? Neznam.

A s tim rečenim, i bolje, jer ne mislim da ne bi ni EU pomogao Hrvatskoj. Eventualno onima koji žele otić radit u inozemstvo, pa će im bit lakše ovako, ali onima koji žele ostat ovde, ista stvar.

cham3leon
06-06-2011, 09:07
Kako ne, već im i jesmo od koristi. Hrvatska je ipak nekakvo tržište, a pošto iz ovog ili onog razloga forsiramo uvoz, na nama se uvijek može zaraditi na ovaj ili onaj način.

Jedino što će se zapravo promijeniti jest da ćemo dobiti neka financijska sredstva tako da će biti poticaja svakojakih. I to da će vjerojatno mnogim firmama biti olakšan izvoz, ali za poljoprivrednike će situacija biti potpuno ista, za niže obrazovane i slabije plaćene radnike možda još i teža i tako dalje.

Hexfire
06-06-2011, 10:41
Iskreno, ne znam, pa nisam ni glasao. Od kad smo počeli sa pregovorima, naša vlada nije dala konkretne argumente za i protiv ulaska u EU. Pošto ne znam što točno će se promijeniti za mene kao pojedinca, teško je imati neki stav.

Uglavnom čujem razna naklapanja tipa dobit ćemo milijune iz fondova, bit će manje birokratizacije, lakše zaposlenje izvan RH i s druge strane da ćemo se ulaskom još više zadužiti, da će naša poljoprivreda još više propasti, da kumice više neće prodavati sir na placu itd.

Bez obzira na to imam dojam da se dosta žurimo i da je cilj što brži ulazak bez obzira na posljedice. Sjećam se natpisa u novinama prije par mjeseci da trebamo donijeti 10-ak zakona i izmjena zakona dnevno ako hoćemo stići ispuniti sve uvjete do lipnja. Pa šta nam nije svima u interesu da se uđe sa što boljim uvjetima, makar i godinu-dvije kasnije. Ne vidim kako bi gospodarstvo i moglo funkcionirati kad se propisi mijenjaju svaki dan.

Tri66a
06-06-2011, 11:10
Ne.

Wizard
07-06-2011, 10:31
A ono mislim da cu glasati ne, u anketi san reka da, al eto kad su nam osudili generale pa tako nako, iskreno mi je svejedno, jedino logicno je da udjemo, ali bilo bi mi isto zanimljivo da ne prodje referendum. :)

Al zar nebi ulazak u europsku uniju trebao biti dobar za poljoprivedu, poticaji njihovi, trzista za izvoz, i tako to?

Da_killah
07-06-2011, 11:16
naravno, europska unija nam je osudila generale, i to sam barroso, predsjednik europske komisije

cham3leon
07-06-2011, 14:16
Al zar nebi ulazak u europsku uniju trebao biti dobar za poljoprivedu, poticaji njihovi, trzista za izvoz, i tako to?
Imali bismo mogućnost boljeg izvoza, ali to opet ovisi o našoj poreznoj i uvozno izvoznoj politici, bar koliko ja znam, a još ne vidim znaka da bi se spomenuta mogla promijeniti u bliskoj budućnosti.

Wizard
07-06-2011, 14:22
Ja san nesto cuo da bi, al nisan previse u tim pitanjima, nesto je caca mi reka da bi mogli poceti forsirati domace poljoprivedne proizvode na nasem trzistu, on se proizvodnjom bavi a stric mi se bavi preprodajom, pa kaze da je cilj natjerati potrosace da kupuju nase a ne uvozno.

Al iopet nisan bas u tome, al obitelj je pa nako cujem svasta, nemora to nuzno biti tocno, ja sam sretan dok dobivam novac pa se ne zamaram previse time.

Vedro
07-06-2011, 15:41
Ja mislim da je isto,bili u EU ili ne,jedina razlika je Euro ili Kuna u ruci.Ako napravim dobio budem lovu,ako ne napravim onda ne budem.A visina place di sad radim,hebes ga ako ne bude razlika 100kn gore dole kada udemo u EU. :D
U biti neka nam samo dodu poticaji da kupimo,napravimo...sto nam treba da mozemo u sto boljim uvjetima raditi.

Chupacabra
07-06-2011, 17:16
S tim da će turizam vjerojatno napredovati ako upadnemo u EU.

cham3leon
07-06-2011, 17:45
Turizam nam je već dovoljno razvijen. Treba nam razvoj u drugim vrstama privrede.

Chupacabra
07-06-2011, 18:40
Primarni sektor? To svakako, kompanijama se mlijeko prodaj po npr 2 kune, a isto to mlijeko (sa dodatkom kemikalija ovih, kemikalija onih, proteina ovih proteina onih itd) se u dućanima prodaje po 7 kn.*

*Ovo je samo primjer, nisu nužno tolike cijene

Glaciax
07-06-2011, 18:47
Da.

cham3leon
07-06-2011, 19:05
Nije to problem, nego je problem šta se guši domaća proizvodnja kako bi se uvozila strana, vjerojatno pod okriljem mita i korupcije. Bilo bi dobro da se negdje na istoku zemlje napravi neka burza pšenice ili mlijeka na kojoj mogu sudjelovati kupci iz države i inozemstva. Tako bi naši proizvođači lakše plasirali proizvod. Ovako imaju samo veliki porez na izvoz ili čak zabranu izvoza uopće.

Chupacabra
07-06-2011, 19:07
Još jedan primjer na području gorske Hrvatske, gdje je Lika iskrčena a G.K. pošumljen- izvozimo prejeftinu sirovinu, da bi uvozili skup namještaj napravljen od iste te sirovine. gg

EDIT: i ovo gore što je cham napisao, burza bi bila nadasve praktična, ali neće se to dogoditi... još.

Forengner
07-06-2011, 19:08
Primarni sektor?To svakako,kompanijama se mlijeko proda po npr kune,isto mlijeko (sa dodatkom kemikalija ovih, kemikalija onih,proteina ovih proteina onih itd) se u dućanima prodaje po kn.*

Vi ocigledno nemate pojma o privredi.A ni o privrednim sektorima.

Primarni: Poljoprivreda,sumarstvo,lov i ribolov.

Mlecna industrija spada u prehrambenu industriju,tojest,laku industriju,a to je sekundarni sektor.


Papani jedni. :)

Chupacabra
07-06-2011, 19:12
Lapsus :)
Mislio sam na sekundarni, a i u primarnom ima problema- broj stanovništva na ruralnom području se u zadnje vrijeme smanjuje, pa ćemo biti prisiljeni uvoziti i proizvode poput kruha (ako već ne uvozimo, ne pratim baš stanje sa uvozom/izvozom)

Forengner
07-06-2011, 19:15
Mislio sam na sekundarni, a i u primarnom ima problema- broj stanovništva na ruralnom području se u zadnje vrijeme smanjuje, pa ćemo biti prisiljeni uvoziti i proizvode poput kruha (ako već ne uvozimo, ne pratim baš stanje sa uvozom/izvozom)

I proizvodnja hljeba spada u prehrambenu industriju,tj laku,tj sekundarni sektor.

Primarni sektor je ocajan gotovo u svim zemljama bivse Jugoslavije.Ali je i sekundarni katastrofa..Propadaju fabrike,topionice,topionice bakra,zeljezare.Sve propada.

Hr ima ok turizam,ali to je nije ni priblizno dovoljno da bi se ekonomska situacija popravila.

Chupacabra
07-06-2011, 19:24
I proizvodnja hljeba spada u prehrambenu industriju,tj laku,tj sekundarni sektor.

papane.

Što ti treba za kruh? Brašno. Što ti treba za brašno? Pšenica. Kako dobiti pšenicu? POLJOPRIVREDOM

Na to sam aludirao

Forengner
07-06-2011, 19:36
papane.

Što ti treba za kruh? Brašno. Što ti treba za brašno? Pšenica. Kako dobiti pšenicu? POLJOPRIVREDOM

Na to sam aludirao

Nisi bas,jasno si napisao da ce HR ako ovako nastavi uvoziti i Hleb.A hleb se bas i ne uvozi.

cham3leon
07-06-2011, 19:43
Još jedan primjer na području gorske Hrvatske, gdje je Lika iskrčena a G.K. pošumljen- izvozimo prejeftinu sirovinu, da bi uvozili skup namještaj napravljen od iste te sirovine. gg


Zato jer mi nemamo nikakav domaći brand koji može prodati namještaj po adekvatnim (čitaj prenapuhanim) cijenama, tako da se kod nas nitko ne usuđuje napraviti firmu koja će se time baviti i krenuti iz nule pogotovo uz nemoguće uvjete poslovanja u državi.

Chupacabra
07-06-2011, 19:48
@Forengner:
Možda se ne shvati lako, no to se odnosilo na smanjenje broja (ajmo sad bukvalno) seljaka, farmera, kako god hoćeš, koji proizvode brašno od kojeg nastaje kruh. A činjenica je da je u zadnje vrijeme porasla emigracija iz ruralnih područja u gradove. Gle, očito je da se baš ne znam izraziti, ali valjda shvaćaš poentu :)

Forengner
07-06-2011, 19:54
@Forengner:
Možda se ne shvati lako, no to se odnosilo na smanjenje broja (ajmo sad bukvalno) seljaka, farmera, kako god hoćeš, koji proizvode brašno od kojeg nastaje kruh. A činjenica je da je u zadnje vrijeme porasla emigracija iz ruralnih područja u gradove. Gle, očito je da se baš ne znam izraziti, ali valjda shvaćaš poentu

Razumem,to je tako skoro u svim zemljama Balkana,a i sveta.(Osim ekonomskih sila i zemalja Azije)
Svi beze sa sela i idu u grad,a kad shvate da u gradu nema posla....

Wizard
07-06-2011, 20:39
Prosla su vremena kad je trebalo puno seljaka da bi se zemlja obradjivala, treba modernizirati poljoprivedu.

Chupacabra
07-06-2011, 20:41
Trebaju novci da se modernizira, i trebaju novci da seljaci kupe tehnologiju.

Forengner
07-06-2011, 20:47
Pa,to je uspelo u CCCP tokom industrijalizacije i kolektivizacije,ali opet,tesko da bi se preporod ekonomije tog tipa mogao ovde dogoditi.

hrčak
07-06-2011, 20:53
Mogao bi se da seljaci prestanu sijat pšenicu i da počnu sijat neš šta stvara lovu.

Chupacabra
07-06-2011, 20:54
Definiraj "neš šta stvara lovu".

hrčak
07-06-2011, 20:56
Stvari koje oni mogu uzgajati, da su tražene na tržištu i da se može zaraditi na njima.

Chupacabra
07-06-2011, 20:59
Droga, droga i droga.

(Crno tržište)

Kid A
07-06-2011, 21:21
Definiraj

hrčak
07-06-2011, 22:07
Šta ja znam, npr. u svijetu ima manjak pajceka i luka i umjesto da sadiš pšenicu, ti ćeš sadit luk i uzgajat pajceke itd. Što se droge tiče, ja sam za legalizaciju lakih droga, odnosno marice, dok bi ostalu omogućio samo za izvos i roknuo i na maricu i na te droge nešto veći porez.

Lord Ragnarok
07-06-2011, 22:18
a ko bi ti uvozio lake droge?

hrčak
07-06-2011, 22:20
Tko kaže da bi ih uvozio?

Lord Ragnarok
07-06-2011, 22:22
Šta ja znam, npr. u svijetu ima manjak pajceka i luka i umjesto da sadiš pšenicu, ti ćeš sadit luk i uzgajat pajceke itd. Što se droge tiče, ja sam za legalizaciju lakih droga, odnosno marice, dok bi ostalu omogućio samo za izvosSi roknuo i na maricu i na te droge nešto veći porez.

da bi nesto izvozio mora postojati trziste. a prodaja po doamcim ducanima nije izvoz.
dakle sad ponovo pitam, kome bi ti izvozio druge lake droge?

hrčak
07-06-2011, 22:27
Prvo bih krenuo sa legalnim izvozom u zemlje gdje je marica legalna ( pri tome mislim na zemlje gdje se koristi u medicinske svrhe i gradove poput Amsterdama), a kasnije, ajmo reć, ilegalno tržište gdje bi strane velike ribe iz inozemstva (dileri i sl) mogli legalnim putem nabavljati drogu.

Constantine
07-06-2011, 22:49
definitivno za.

McPingvin_v2.0
07-06-2011, 23:15
Hrčak, nemaš pojma o čemu pričaš, samo ti se sviđa ideja legalne droge.

Wizard
08-06-2011, 11:23
Ako bi pojeftinila bilo bi dobro, a valjda bi ako bi bila legalna tako da :)

Insert
26-12-2011, 22:10
Što mislite o Farageu?


skvFYvS98-U

T2AjuEN1gS4&feature=related

cham3leon
26-12-2011, 22:37
Gledao sam više njegovih videa na tu temu, definitivno ima istine u onome što čovjek govori, ali ponekad mi se čini da su njegova mišljenja nezasnovana.

TeraBajt
31-12-2011, 18:02
bilo bi baza da udjemo i eurozona se raspadne pa potvrdimo da hrvatska ne moze opstat u nikakvoj uniji lol

Kenyi
31-12-2011, 18:26
Tek sad vidim hrckove ideje.
Jebeno e

beba nema zvečku
31-12-2011, 19:37
NE, barem na prvom referendumu. onako radi zeke buraz.

skitkid
31-12-2011, 21:09
plenume u tvornice!

keko
01-01-2012, 01:26
Ne, jer ne vjerujem da ce opstati i jer mi lici na Cetvrti Reich.

Kid A
01-01-2012, 01:39
Tek sad procitao hrckove postove. Isuse koji plan

The Great Duck
01-01-2012, 12:31
bilo bi baza da udjemo i eurozona se raspadne pa potvrdimo da hrvatska ne moze opstat u nikakvoj uniji lol
Misliš nijedna unija ne može opstati kad je Hrvatska u njoj.

cham3leon
01-01-2012, 13:56
Po tom pitanju najviše plaše ideje koje su se već počele pojavljivati o podjeli EU-a kao monetarne unije na 2 dijela, tako da bi postojao euro za bogate i euro za siromašne zemlje. Farage dobro kaže da je loša ideja imati u istoj monetarnoj uniji jednu Njemačku i jednu Grčku, tako da bi, ako se unija podijeli, postojala unija bogatih zemalja poput Njemačke, Francuske, Nizozemske, itd. i unija siromašnih zemalja u kojoj bi bila Grčka, Rumunjska, Bugarska...
Ideja je da bi sad ti siromašni imali svoju valutu koju bi mogli sjebavat koliko god hoće bez da to utječe na razvijenije zemlje europe.

Pogodite u koju uniju bismo mi upali, i koliko bi lijepo bilo živjeti u njoj.

Insert
01-01-2012, 16:06
Ja stvarno imam dojam da sad pokušavaju hrvatsku ugurati u EU što prije kako bi pokazali da se unija ne "raspada". Plus toga, po zagrebu je pokraj svake hrvatske zastave i zastava europske unije kao da je već rješeno da upadamo, kao da ne postoji referendum. Mislim, izgleda mi smješno, kao neka propaganda ili nešto. Trebalo bi čekati dok eu ne rješi svoje probleme pa onda odlučiti ulazimo li ili ne.

Wishmaster
01-01-2012, 18:20
Daj kakvo raspadanje unije, kaj vam je... A ovaj Farage očito nema pametnijeg posla nego da se redovito pojavljuje na Facebooku sa svojom facom i zastrašuje ljude.

Apsolutno sam ZA i bilo bi žalosno da na referendumu ne damo podršku nečemu kaj bi konačno uvelo reda u ovo krasno njesra od države.
Ako ipak pobijedi ova strana koja je protiv onda budemo konačno dokazali da spadamo pod Balkan. Mentalno.

Carp
01-01-2012, 18:26
Referendum ce se lazirat, tu se nema sta pricat.

keko
01-01-2012, 18:27
EU ne znači automatski da smo dio prosvijećenog i naprednog Zapada.

Smatram da EU ne moe automatski riješiti sve naše probleme, mora postojati volja i u našoj politici i kod naših ljudi da se riješe problemi s korupcijom, da se konačno birokracija reformira i da joj se poveća efikasnost itd. To moramo sami pokrenuti i tu na nikakve unije ne mogu pomoći.

bezimeni
01-01-2012, 19:02
Kad bi u EU bilo lošije nego izvan onda bi zemlje svojevoljno izlazile .Ne vidim da itko želi van ...Grčka se bori nogama i rukama da je ne izbace .

Ljudi moji ogromno je to bez carinsko tržište za nas .Možda se konačno okrenemo nekakvoj proizvodnji nakon 30 godina prodavanja magle .A treba netko i nadzirati ove naše domaće lopove i parazite .

ZA a kome se ne svidi u uniji neka seli istočno :D .Uostalom ljudi su ginuli jer su željeli da Hrvatska postane dio zapadne Europe i da se iščupa sa Balkana .Ova trenutna kriza u EU će proći .Nigdje ne cvatu ruže osim u Kini koja raste preko 10% svake godine .Ali ako se pogleda prosječnog Hrvata i prosječnog Kineza , živimo ko Karington iz Dinastije u odnosu na njih .

Za klince koji nemaju pojma o čemu pričam :D

yFZpOb8MwXw

McPingvin_v2.0
01-01-2012, 19:08
Referendum ce se lazirat, tu se nema sta pricat.
Ti si na malo žešćim drogama, jel? :)))

MILF hunter
01-01-2012, 19:18
Protiv.

beba nema zvečku
01-01-2012, 19:23
Referendum ce se lazirat, tu se nema sta pricat.
Ti si na malo žešćim drogama, jel? :)))

on i hrčak imaju istog dilera

osvetnik_sch3l3
01-01-2012, 20:32
protiv,
kao primjer navesti cu uvjetovanje francuske industrije secera koja zbog svojih interesa uvjetuje zatvaranje jedne secerane u HR (Županja),
a sve zbog jednog zanemarivog trzisnog udjela koji posjeduje RH u toj industriji

cham3leon
01-01-2012, 21:13
Daj kakvo raspadanje unije, kaj vam je... A ovaj Farage očito nema pametnijeg posla nego da se redovito pojavljuje na Facebooku sa svojom facom i zastrašuje ljude.

Apsolutno sam ZA i bilo bi žalosno da na referendumu ne damo podršku nečemu kaj bi konačno uvelo reda u ovo krasno njesra od države.
Ako ipak pobijedi ova strana koja je protiv onda budemo konačno dokazali da spadamo pod Balkan. Mentalno.

Nema nikakvih naznaka da bi joinanje u EU donijelo ikakvog reda u bilo kojem smislu. Imat ćemo iste političare i istu politiku kao i do sada.

@bezimeni: Grčka se bori rukama i nogama da je ne izbace zato jer ju EU izvlači paketima pomoći. Do kada će razvijenije zemlje žrtvovati sebe da dignu Grčku na noge, jako je upitno. Hrvatska bi ulaskom u uniju profitirala jer bi vjerojatno i mi dobili takva sredstva da oživimo ekonomiju. Možda. A možda i ne. Kako sada stvari stoje, do 2013. će možda i EU već biti u raspadu.

To je ogromno bescarinsko tržište, ali i ogromna proizvođačka sila koja će isto tako postati konkurentnija sa svojim proizvodima kod nas. Da smo htjeli napraviti zemlju koja je orijentirana k proizvodnji i izvozu mogli smo to napraviti i bez Unije, samo što to određenima ne paše jer profitiraju od uvoza. Kad se uzmu još u obzir te glasine o potkopavanju domaće proizvodnje zato jer to ne paše nekim proizvođačima iz Njemačke i Francuske, reklo bi se da je netko još davno napravio plan za nas koji će nas integrirati s europskom zajednicom i stvoriti od nas ono što je njima po volji: tržište za njihove proizvode, poslušno i nekonkurentno s vlastitim proizvodima, turističko odredište, a možda i odlagalište za smeće iz razvijenih zemalja.

I da, zemlje svojevoljno ne izlaze iz EU, ali uredno odbijaju neke europske odredbe. Neke od njih više ne žele plaćati potpore banana državama kao što smo mi, neke odbijaju schengen, itd.
A na kraju ne znamo ni šta je Kosorica potpisala, tako da nemamo pojma pod kojim mi to uvjetima ulazimo u Europsku Uniju.

bezimeni
01-01-2012, 21:46
Kao što rekoh...još ni jedna zemlja nije izašla a mnoge bi željele ući .Kad bude obrnuto (a to nebu tak brzo (http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Euro-bi-mogao-u-sljedecem-desetljecu-postati-vodeca-valuta)S) , možemo biti s razlogom skeptični .

Realno , mi smo nula od države i naroda .Ne znamo i ne možemo sami jer smo glupi , pokvareni i zaostali .Svijetla strana gospodarstava je bila 70 kada smo rasli godišnje 15% što je bio svjetski uspjeh ....Hebiga , Joža se samo jednom rađa.Treba nam neki oblik protektorata .Nismo mi nikakvo tržište za razvijenu Europu .Sirotinja smo i jako malobrojni da bi imalo pomaknuli statistiku na velikom tržištu .

Ulaskom ono što vrijedi će barem dobiti nekakvu šansu za opstanak.

Neven <R>
01-01-2012, 21:51
Ljudi moji ogromno je to bez carinsko tržište za nas .Možda se konačno okrenemo nekakvoj proizvodnji nakon 30 godina prodavanja magle .A treba netko i nadzirati ove naše domaće lopove i parazite .

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Economic_Area

Insert
01-01-2012, 22:20
protiv,
kao primjer navesti cu uvjetovanje francuske industrije secera koja zbog svojih interesa uvjetuje zatvaranje jedne secerane u HR (Županja),
a sve zbog jednog zanemarivog trzisnog udjela koji posjeduje RH u toj industriji
može link na vijest ili bilo kakav izvor?

TeraBajt
01-01-2012, 23:01
ili recimo zabrana uvoza voca u luku u splitu, da bi se slucajno zatim to isto voce (ili samo banane ili bilosta nisam siguran) moralo uvoziti preko slovenije i zatim dopremati u hrvatsku. meni je zao sto je glas euroskeptika koji se cuje po medijima vecinom od onih koji zagovaraju novu jugoslaviju i slicne pizdarije, a postoje vrlo dobri razlozi zasto hrvatskoj nije u interesu da udje u EU upravo sada i kakva je sada.

osvetnik_sch3l3
01-01-2012, 23:48
protiv,
kao primjer navesti cu uvjetovanje francuske industrije secera koja zbog svojih interesa uvjetuje zatvaranje jedne secerane u HR (Županja),
a sve zbog jednog zanemarivog trzisnog udjela koji posjeduje RH u toj industriji
može link na vijest ili bilo kakav izvor?

http://www.agroklub.com/upload/dokument ... fo-pdf.pdf (http://www.agroklub.com/upload/dokumenti/euagroinfo-pdf.pdf)

stranica broj 7
i nije samo secer u pitanju

Carp
02-01-2012, 04:50
Referendum ce se lazirat, tu se nema sta pricat.
Ti si na malo žešćim drogama, jel? :)))

Trololol.

:(

crnisokol
02-01-2012, 09:52
Kao što rekoh...još ni jedna zemlja nije izašla a mnoge bi željele ući .Kad bude obrnuto (a to nebu tak brzo (http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Euro-bi-mogao-u-sljedecem-desetljecu-postati-vodeca-valuta)S) , možemo biti s razlogom skeptični .

Realno , mi smo nula od države i naroda .Ne znamo i ne možemo sami jer smo glupi , pokvareni i zaostali .Svijetla strana gospodarstava je bila 70 kada smo rasli godišnje 15% što je bio svjetski uspjeh ....Hebiga , Joža se samo jednom rađa.Treba nam neki oblik protektorata .Nismo mi nikakvo tržište za razvijenu Europu .Sirotinja smo i jako malobrojni da bi imalo pomaknuli statistiku na velikom tržištu .

Ulaskom ono što vrijedi će barem dobiti nekakvu šansu za opstanak.

Hvala Bogu na tome :D

bezimeni
02-01-2012, 10:01
EVO (http://www.vecernji.hr/vijesti/autocesta-pred-slomom-kostur-ormara-tezak-1-5-milijardi-eura-clanak-361730)Svam odličan primjer naše sposobnosti , poslovanja i ogromnog ponosa ....totalna , ali totalna katastrofa.To je samo jedan primjer u moru nebuloza poslovnih odluka.Pod hitno nas treba uzeti strani vlasnik ...manje će nas upropaštavati od domaćih vlasnika...jednostavno nije im u interesu da ovako nemjerljivo loše posluju .UžasS :( .

Uz hrpu penzionera , invalida , nezaposlenih , pljački , kredita ,socijale , parazita ...što sve neće pasti na porezna leđa ovo malo ljudi što još radi .Na kraju ćemo dobivati bonove za hranu :rotfl: .

Auctor
02-01-2012, 11:05
Kao što rekoh...još ni jedna zemlja nije izašla a mnoge bi željele ući .Kad bude obrnuto (a to nebu tak brzo (http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Euro-bi-mogao-u-sljedecem-desetljecu-postati-vodeca-valuta)S) , možemo biti s razlogom skeptični .

Realno , mi smo nula od države i naroda .Ne znamo i ne možemo sami jer smo glupi , pokvareni i zaostali .Svijetla strana gospodarstava je bila 70 kada smo rasli godišnje 15% što je bio svjetski uspjeh ....Hebiga , Joža se samo jednom rađa.Treba nam neki oblik protektorata .Nismo mi nikakvo tržište za razvijenu Europu .Sirotinja smo i jako malobrojni da bi imalo pomaknuli statistiku na velikom tržištu .

Ulaskom ono što vrijedi će barem dobiti nekakvu šansu za opstanak.

Hvala Bogu na tome :D

Veličanje komunističkog diktatora i top 10 zločinca 20. stoljeća a u europu bi ? :roll:

bezimeni
02-01-2012, 11:37
Odavno sam prestao stvari oko sebe promatrati crno/bijelo .Uostalom ko klinac sam živio u toj "diktaturi" a živim i u današnjoj "slobodi" .

Hexfire
02-01-2012, 11:40
Načelno sam za ulazak, ali htio bih vidjeti pristupni ugovor prije referenduma.

cham3leon
02-01-2012, 16:44
EVO (http://www.vecernji.hr/vijesti/autocesta-pred-slomom-kostur-ormara-tezak-1-5-milijardi-eura-clanak-361730)Svam odličan primjer naše sposobnosti , poslovanja i ogromnog ponosa ....totalna , ali totalna katastrofa.To je samo jedan primjer u moru nebuloza poslovnih odluka.Pod hitno nas treba uzeti strani vlasnik ...manje će nas upropaštavati od domaćih vlasnika...jednostavno nije im u interesu da ovako nemjerljivo loše posluju .UžasS :( .

Koji sad strani vlasnici? Pa ništa od toga se neće promijeniti bili mi u EU ili ne. Uostalom stranim bankama sigurno ne smeta ako se naša država kod njih zaduži s 10% kamate. Jedini kojima direktno nije u interesu da novac iz države tako curi smo mi, narod.

EDIT: Pošto sam još neodlučan, zaokružit ću NE. Ako referendum i bude negativan, ionako će se uskoro ponoviti.

Insert
02-01-2012, 20:05
http://www.volim-hrvatsku.hr/analize-na ... je-donesen (http://www.volim-hrvatsku.hr/analize-nasih-istaknutih-clanova-i-podupiratelja/84-sto-je-lisabonski-ugovor-i-kako-je-donesen)

Evo, nisam baš informiran o lisabonskom ugovoru pa me zanima je li ovaj članak gore u potpunosti istinit?

Mislim, s jedne strane imamo turbonacionalističke članke koji pokušavaju naložiti ljude jeftininim sentimentalnim trikovima uspoređujući EU sa jugoslavijom, a sa druge strane nam daju nekakve slikovnice sa bajkama poput ove: http://www.strategija.hr/datastore/file ... ugovor.pdf (http://www.strategija.hr/datastore/filestore/10/Va_vodi_kroz_Lisabonski_ugovor.pdf)

Ja sam potpuno zbunjen i vjerojatno glasam protiv...

Auctor
02-01-2012, 20:41
Gornji članak je u potpunosti istinit

McPingvin_v2.0
02-01-2012, 21:04
Naravno da ne.
"I don’t think there’s anybody in this room who has read it cover to cover. I don’t expect ordinary decent Irish people will be sitting down spending hours reading sections about sub-sections referring to other articles and sub-articles, but there is sufficient analysis done and people have put together a consolidated text which is quite easy to read ...Anyone who thinks that, as the reality and inevitability of EU enlargement has taken hold, that we can continue to tackle urgent problems without streamlining of the decision-making process is failing to face up to reality."

Sauce: http://www.irishtimes.com/newspaper/bre ... ing54.html (http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2008/0523/breaking54.html)

Naravno da se sve prenosi senzacionalistički. Od korice do korice=/= uopće.

Insert
02-01-2012, 22:32
Naravno da ne.
"I don’t think there’s anybody in this room who has read it cover to cover. I don’t expect ordinary decent Irish people will be sitting down spending hours reading sections about sub-sections referring to other articles and sub-articles, but there is sufficient analysis done and people have put together a consolidated text which is quite easy to read ...Anyone who thinks that, as the reality and inevitability of EU enlargement has taken hold, that we can continue to tackle urgent problems without streamlining of the decision-making process is failing to face up to reality."

Sauce: http://www.irishtimes.com/newspaper/bre ... ing54.html (http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2008/0523/breaking54.html)

Naravno da se sve prenosi senzacionalistički. Od korice do korice=/= uopće.

Nastranu to što je članak senzacionalistički (cijela stranica je senzacionalistička), na koji dio članka misliš kad kažeš da je netočan? I, što se tiče McCreevy-ja, i oni ga citiraju kako bi poduprli svoje argumente :?

McPingvin_v2.0
03-01-2012, 00:13
Pa na citat.

"Nakon što je irski narod na prvom referendumu odbacio Lisabonski ugovor, europski povjerenik za unutarnje tržište i bivši irski ministar financija, Charles McCreevy, javno je priznao da ni on nije pročitao čitav ugovor te da ne zna koja bi "zdrava" osoba to učinila u svojem slobodnom vremenu."

Usporedi njihov "prijevod" i original engleskog.

Insert
03-01-2012, 00:46
Pa na citat.

"Nakon što je irski narod na prvom referendumu odbacio Lisabonski ugovor, europski povjerenik za unutarnje tržište i bivši irski ministar financija, Charles McCreevy, javno je priznao da ni on nije pročitao čitav ugovor te da ne zna koja bi "zdrava" osoba to učinila u svojem slobodnom vremenu."

Usporedi njihov "prijevod" i original engleskog.
Aha, vidim sad. Nisam toliko obraćao pažnju pa me zbunilo.

Neven <R>
03-01-2012, 14:50
Tom komedijašu Šikiću i "Volim Hrvatsku" treba pristupati s jednakim skepticizmom kao kad vlada izda neki pamflet da će sve super biti kad uđemo u EU.

Duke of Earl
03-01-2012, 15:30
Istina, to je i najgore u cijeloj situaciji, stvarno je gotovo nemoguće doći do objektivnih i nepristranih informacija, zato ja još uvijek nisam uspio odlučiti za koju ću opciju glasati na referendumu. S jedne strane imaš ove nacionaliste koji EU predstavljaju kao kombinaciju Trećeg Reicha i Jugoslavije, a s druge strane Vladu i one smrdljive reklame koje predstavljaju EU kao utopiju i zemlju neograničenog prosperiteta, sreće i napretka.

MILF hunter
03-01-2012, 17:08
Slažem se, ti TV spotovi su stvarno patetični, praktički te mole da izabereš 'da'.

Pomalo je smiješno što su tek izbori završili, a narod se već treba izjasniti o EU, bez da je bilo kvalitetnog informiranja o svemu tome. Kako da donesem odluku o nečemu o čemu nisam dovoljno informiran? Je, sprdamo se na račun Koreje, a koliko je ovdje bolji model informiranja? One bljuzge od spotova ne smatram informacijom.

Koga god da pitam, neodlučan je, a oni koji su za, osnovni argument je da ne može biti lošije od ovog. Super.

Uglavnom, ja sam protiv ulaska samo zato što mi je to uobičajeni odgovor u većini životnih situacija kada nisam uvjeren u nešto. Zašto srljati?

mortician
03-01-2012, 17:34
^

E da, kad je točno na kraju onda taj referendum, te kako se planira to sve skupa izvesti? Prvenstveno u vezi potonjeg mislim na nedavni izborni model, 'potreba' za deset ljudi po jedinici i to, jer ponovno si uhljebiti nekih tristotinjak kuna za pola dana sjedenja ne bi bilo loše, bar nešt kratkoročno korisno da ispadne...ili je model glasanja za to drugačiji?

bezimeni
03-01-2012, 17:36
Zadnjih deset godina se intezivno o tome priča ...samo o tome se i priča .

Unija nam donosi jedan veliki , realni plus .Međunarodnu kontrolu naših korumpiranih političara i državnog aparata na svim nivoima .To se vidi jako lijepo u zadnjih nekoliko godina .Neće korupcija skroz nestati ali će se debelo smanjiti .Bez stranog nadzora narod ništa ne može konkretno .Baš ništa .Smijeniš jedne na izborima, dođu drugi i rade ista sranja .A sve je prožeto od vrha pa do debelog dna.

Što nam to negativno donosi .Ništa.Mi smo i tako jako mali faktor u bilo čemu.Nismo izolirani otok.Cijene će se formirati , formirale su se i formiraju se u odnosu na mogućnosti i na okruženje .Imati ćemo koliko ćemo i raditi .A raditi ćemo onoliko koliko smo jeftini i time primamljivi stranim kapitalističkim gulikožama .

Koliko je vidim može biti nešto malo bolje .Tak i tak će sve debelo poskupjeti ušli u uniju ili ne .Ulaskom će nam se kreditni rejting čak i malo popraviti pa će biti lakše na novo se zaduživati kako bi se vraćale kamate na stare dugove...zatvoreni krug .

MILF hunter
03-01-2012, 17:39
E da, kad je točno na kraju onda taj referendum, te kako se planira to sve skupa izvesti?

Navodno je trebao biti krajem siječnja, ostalo ne znam...

McPingvin_v2.0
03-01-2012, 17:41
http://www.mvep.hr/custompages/static/h ... vorima.pdf (http://www.mvep.hr/custompages/static/hrv/files/pregovori/Izvjesce_o_vodjenim_pregovorima.pdf)
"Za sve koji žele znati više" :)


Pomalo je smiješno što su tek izbori završili, a narod se već treba izjasniti o EU, bez da je bilo kvalitetnog informiranja o svemu tome. Kako da donesem odluku o nečemu o čemu nisam dovoljno informiran?
Problem je što zemlja mora provesti referendum... Mjesec dana nakon potpisivanja pristupnog ugovora? Tako nešto. Najgore od svega, sadašnji rok za referendum već je izvan tog roka od mjesec dana.

Neven <R>
03-01-2012, 19:42
Unija nam donosi jedan veliki , realni plus .Međunarodnu kontrolu naših korumpiranih političara i državnog aparata na svim nivoima .To se vidi jako lijepo u zadnjih nekoliko godina .Neće korupcija skroz nestati ali će se debelo smanjiti .Bez stranog nadzora narod ništa ne može konkretno .Baš ništa .Smijeniš jedne na izborima, dođu drugi i rade ista sranja .A sve je prožeto od vrha pa do debelog dna.

A ti misliš da u EU nema korupcije? Berlusconi?

Da ne pričam o korupciji među samim euro zastupnicima

bezimeni
03-01-2012, 20:01
Od kuda ti da ja to mislim ? Napisao sam da neće nestati nego se smanjiti .A ti misliš da bi se svi ovi procesi pokrenuli da ne nije bilo pritiska iz unije radi zatvaranja poglavlja o pravosuđu .Ti misliš da nakon pristupanja unija neće imati načina da nas pritišću i dalje ?

Neven <R>
03-01-2012, 20:27
Pa imat će, upravo zato je i manja važnost ulaska u EU nego što joj se pridodaje. A da'l bi se antikorupcijski procesi pokrenuli ili ne, o tome možemo nagađati do beskonačnosti.

Hexfire
03-01-2012, 20:35
http://www.mvep.hr/custompages/static/hrv/files/pregovori/Izvjesce_o_vodjenim_pregovorima.pdf
"Za sve koji žele znati više" :)

[quote="MILF hunter":1omfn8wg]Pomalo je smiješno što su tek izbori završili, a narod se već treba izjasniti o EU, bez da je bilo kvalitetnog informiranja o svemu tome. Kako da donesem odluku o nečemu o čemu nisam dovoljno informiran?
Problem je što zemlja mora provesti referendum... Mjesec dana nakon potpisivanja pristupnog ugovora? Tako nešto. Najgore od svega, sadašnji rok za referendum već je izvan tog roka od mjesec dana.[/quote:1omfn8wg]

Taj rok je odredio naš Sabor, ne definira to EU ili netko drugi. Sad će nova Vlada promijeniti (ili već je) tu odluku kako bi se za tri tjedna mogao održati referendum.

Frky
03-01-2012, 21:14
Zadnjih deset godina se intezivno o tome priča ...samo o tome se i priča .

Unija nam donosi jedan veliki , realni plus .Međunarodnu kontrolu naših korumpiranih političara i državnog aparata na svim nivoima .To se vidi jako lijepo u zadnjih nekoliko godina .Neće korupcija skroz nestati ali će se debelo smanjiti .Bez stranog nadzora narod ništa ne može konkretno .Baš ništa .Smijeniš jedne na izborima, dođu drugi i rade ista sranja .A sve je prožeto od vrha pa do debelog dna.

Što nam to negativno donosi .Ništa.Mi smo i tako jako mali faktor u bilo čemu.Nismo izolirani otok.Cijene će se formirati , formirale su se i formiraju se u odnosu na mogućnosti i na okruženje .Imati ćemo koliko ćemo i raditi .A raditi ćemo onoliko koliko smo jeftini i time primamljivi stranim kapitalističkim gulikožama .

Koliko je vidim može biti nešto malo bolje .Tak i tak će sve debelo poskupjeti ušli u uniju ili ne .Ulaskom će nam se kreditni rejting čak i malo popraviti pa će biti lakše na novo se zaduživati kako bi se vraćale kamate na stare dugove...zatvoreni krug .

Po meni je retadirano da ti "gost čisti kuću"!! I još k tome mu moraš platiti na ovaj ili onaj način!

Istina, mi debili nikako nemožemo sami "očistiti" svoju državu ali mislim da nekom inicijativom bi i to uspjeli!
Ali opet, kad bolje razmislim, neznam niti jednu tako aktivnu osobu, svi su onako pasivni! Mentalitet balkana ftw!!!

McPingvin_v2.0
03-01-2012, 22:23
!!

Aerial
04-01-2012, 13:35
Najčešći negativni stavovi o Europskoj uniji i odgovori na njih (http://www.mvep.hr/custompages/static/hrv/files/pregovori/120103_mitovi.pdf)

edit:


Tržište Europske unije tržište je bez carina i drugih uvoznih ograničenja, a zajednička pravila tržišnog natjecanja omogućuju ravnopravan pristup svim gospodarskim subjektima na tržištu od 500.000 milijuna stanovnika

Sad, ne znam jel mene matematika više ne služi ili je ovo tipfeler, ali... jel to znači da u EU ima 500 milijardi ljudi?

McPingvin_v2.0
04-01-2012, 14:54
Tipfeler. Mislili su 500 milijuna.

McPingvin_v2.0
04-01-2012, 19:41
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/16 ... otove.html (http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/168584/Pogledajte-antieuropske-spotove.html)

Koja lošost od spotova, ne vjerujem :))))))

Duke of Earl
04-01-2012, 19:45
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/168584/Pogledajte-antieuropske-spotove.html

Koja lošost od spotova, ne vjerujem :))))))
Neugodno mi je dok gledam ovo :( Al ono, HSP.

Aerial
04-01-2012, 20:15
Ajd, barem je spotove radio netko tko je igrao Red Alert i gledao Dark Knighta.

Ali, ono... ni "a" od argumenata :(

5hRRgr96fBI

"Inženjer Vladimir ne želi u EU"

aupi*kumaterinu :pray:

McPingvin_v2.0
04-01-2012, 20:28
Ovo djeluje kao Gitak, a nije. VRH!

Neven <R>
04-01-2012, 20:32
5hRRgr96fBI

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

bezimeni
04-01-2012, 20:38
Nama više ni Bog ne može pomoći :D .

Duke of Earl
04-01-2012, 20:41
sExVOehpKOs&feature=related


Ovo je zakon :pray:

croat1gamer
04-01-2012, 20:43
Ovo djeluje kao Gitak, a nije. VRH!
This. :)

Frky
04-01-2012, 22:49
Ovo djeluje kao Gitak, a nije. VRH!

Gitak je zauzet snimanjima spotova za Rozgu!

The Boz
05-01-2012, 00:08
Ajd, barem je spotove radio netko tko je igrao Red Alert i gledao Dark Knighta.

Ali, ono... ni "a" od argumenata :(

5hRRgr96fBI

"Inženjer Vladimir ne želi u EU"

aupi*kumaterinu :pray:
WTF DID I JUST WATCH!?

Kid A
05-01-2012, 00:15
Bar lik nije isti Sickmanno kad se obrije

TeraBajt
05-01-2012, 00:26
sExVOehpKOs&feature=related


Ovo je zakon :pray:

e moj baja ja sam ti projoprivljednik

Wishmaster
05-01-2012, 01:33
Lol, kaj HSP još nije zabranjen?

streetrace777
05-01-2012, 09:55
nesto malo o ulasku hrvatske u EU...uzivajte zanimljivo stivo... :)

1. Hrvatskoj vladi je naređeno da se svih 35 potpisanih poglavlja drže u
tajnosti i da Vam nastave prodavati maglu do konačnog ulaska, pa sad
pročitajte ISTINE koje su se Hrvatskoj dogodile, ili bi se dogodile ulaskom
u Eu, pa će Vam biti jasno zašto ih hrvatska vlada i hrvatski predsjednik
skrivaju od Vas.

2. Ulaskom u EU gubi se suverenitet, neovisnost i pravo na slobodu
odlučivanja. Sve daljnje odluke su ustvari naredbe po volji Bruxellesa koje
moraju biti izvršene, inače slijede kazne i sankcije!

3. Lisabonski ugovor (Ustav Eu) napisan je na nerazumljivih 2800 stranica
koje nitko iz vlade nije niti pročitao, jer su i sami priznali da nemaju
prijevod Lisabonskog ugovora!

4. EU nije zastupnička demokracija. Političari u EU se sami biraju između
sebe. Eu birokrati su sami sebi izglasali Lisabonski ugovor, bez pristanka
svojih građana putem referenduma.

5. Vijeće ministara EU bespogovorno potpisuje sve zakone koje im EU
komisija (EU Vlada) daje na potpis i pečatiranje. (Priznali da su 2008.
potpisali sve zakone, a samo 15% pročitali jer '*vjeruju'* Eu komisiji).

6. Predsjednik EU komisije sam odabire članove EU komisije! EU komisija
sama bira predsjednika EU komisije!

7. Zakone za EU komisiju piše 3000 radnih grupa za koje nitko ne glasa i
nitko ne zna tko su. Ispisano je već 100,000 stranica zakona preko kojih se
građani polako privikavaju na novi robovlasnički sistem!

8. U EU možete glasati samo da bi izabrali zastupnike u EU parlamentu.
Hrvatskoj je dozvoljeno samo 12 mjesta u EU parlamentu koji trenutno broji
čak 784 zastupnika!

9. EU parlament nema prava veta na zakone. EU parlament samo diskutira o
već donesenim zakonima.

10. Odluke poput rasprodaje svih hrvatskih nacionalnih bogatstava,
naseljavanja Hrvatske, broja izbjeglica za prihvat, odlaganje radioaktivnog
otpada, uzgoj GMO kultura će se donositi bez pristanka Hrvatske!

11. BBC već sada savjetuje cijeli svijet da razgrabi hrvatsku obalu i
otoke. Postoje planovi o naseljivanju 250,000 ljudi i to samo u Dalmaciji!
Ulaskom u EU, Španjolska je naseljena sa 5,5 milijuna useljenika, od čega
samo 780,000 Rumunja, dok je Poljsku, nakon ulaska u EU, naselilo 60,000
Vjetnamaca. Tako će i Hrvatska dobiti nove stotine tisuća useljenika, pored
285,000 nezaposlenih Hrvata, gdje tzv. kukuriku koalicija sa hns-ovom kozom
već priprema teren za veliko useljenje Hrvatske ako dođu na vlast, dok
druga hdz-ova koza tjera Hrvate da rade van!

12. Lisabonski ugovor propisuje da se bilo koji državljanin EU može
kandidirati za lokalne jedinice uprave ili mjesto u vladi bilo koje države
članice. S obzirom na planove naseljenja Hrvatske, vaše lokalne jedinice
uprave ili gradonačelnik će biti birani iz redova stranaca koji će vas
brojčano nadjačati nakon poplave useljenika, a koja će uslijediti upravo
zbog hrvatske sačuvane ljepote kakvu je EU sebi već odavno uništila i
hrvatskog Jadrana, najljepšeg mora na svijetu, koje bi takvom politikom
useljenja stranaca postalo europsko, kad nemože biti hrvatsko. Ulazak u EU
odgovara samo velikim članicama, ali ima katastrofalne posljedice na male.
Hrvatska može biti prijatelj EU bez ulaska u EU! Da li EU to može?

13. Hrvatska vlada je potpisala ugovor o rasprodaji hrvatskih oranica i
zemlje Europskoj uniji 7 godina nakon ulaska. Aneksom se hrvatska vlada
obavezala da EU može jednostrano i poništiti taj ugovor već nakon 3 godine!
Ne zaboravite: riječ zemlja se često koristi u zamjenu za riječ država!

14. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, NE otvaraju se nikakve nove
mogućnosti izvoza hrvatskih proizvoda u EU, a koje već nisu ostvarene kroz
"Sporazum o slobodnoj trgovini između Hrvatske i EU".

15. Eventualnim ulaskom u Europsku uniju bit će Vam zabranjeno zaposlenje u
uniji slijedećih 7 godina, dok se danas tamo možete zaposlit odmah, ako
nađete posla pored njihovih 30 milijuna nezaposlenih.

16. Prema Lisabonskom ugovoru, ako bi vaša firma obavljala posao u EU, vaše
plaće moraju biti hrvatske. Ukoliko želite studirati u EU, možete to i
sada, ako vam roditelji to mogu omogućiti.

17. Sad bi se plaćalo Bruxellesu putem izdvajanja: 50% prihoda od pdv-a +
50% prihoda od hrvatskih carina + godišnja članarina od 550 milijuna eura,
što je ujedno i cijena Pelješkog mosta kojeg Eu inače brani graditi, jer se
navodno ne uklapa u njihove vizure

18. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, hrvatski dug će enormno porasti.
Primjer za to su države poput Portugala, Irske, Italije, Grčke, Španjolske
koje Europska unija pogrdno naziva skraćenicom PIIGS (SVINJE), dok će
izlazak iz EU značiti plaćanje do 30% jednogodišnjeg proračuna

19. Ako je hrvatsko zakonodavstvo sada usklađeno sa Eu zakonodavstvom, čemu
onda ulaziti?

20. Omjer ravnopravnosti Hrvatske u Europskoj uniji kao i mogući njen
utjecaj u EU:**** ****
Europska unija (500 milijuna stanovnika)
Hrvatska (4,3 milijuna stanovnika)

Neka mi netko da 1 razlog zašto bi glasao za ulazak u EU...

cham3leon
05-01-2012, 10:19
Malo mi se čini previše da bi tražili čak 50% prihoda od PDV-a i carina, pa onda još 550 milijuna za članstvo. Pingvin?

Hexfire
05-01-2012, 11:34
Može izvor tih informacija?

Duke of Earl
05-01-2012, 12:28
Super je kak si naveo izvore za svaku od tih "činjenica".

McPingvin_v2.0
05-01-2012, 12:39
Može izvor tih informacija?
Nećeš to dobiti :)

Aerial
05-01-2012, 12:56
Wow, toliko mnogo krivo protumačenih stavki :(
Par stvari:

1) Odnos obavezne uplate u fond EU-a i isplate koju RH dobiva od EU-a je 2.6 u korist RH (ili 260%)
To znači da za svaku kunu koju moramo dati EU-u dobivamo natrag 2.60 kn. Naravno, to se odnosi na onaj obavezni fond, pa ne možemo odmah uplatiti 10 milijardi i dobiti natrag 26 mlrd :D

2) Ove fore o rasprodaji otoka su varljive - može se prodati otok, ali to su samo oni otoci koji nisu naseljeni i na kojima je zabranjena izgradnja. Sad, prvo je pitanje da li uopće država želi prodati otok, a drugo da li itko želi kupiti otok na kojem ionako ništa neće moći raditi osim popišati se tamo.

3) Ne znam baš koliko su realne ove ideje o najezdi 500.000 europljana u RH. Zar je kod nas toliko dobro i toliko prosperitetno da će nam doći pola milijuna državljana Španjolske, Francuske ili Italije u potrazi za medom i mlijekom?

4) Ove države koje su "propale u EU" tipa Španjolska i Grčka nisu propale zato što su u EU nego zato što imaju lošu vlastitu vladu i ekonomiju.

5) Istina je da bilo koji državljanin može biti na čelu lokalne vlasti (ali ne i državne). To znači da postoji "opasnost" od toga da Talijani odjednom postanu lokalna nadležna tijela u Istri ili Nijemci po Braču. Doduše, ne znam koliko je to gore od nepotizma i stranačkog lokalpatriotizma koji je na inače na lokalnoj vlasti.

6) Ovo sa rasprodajom zemlje nakon 3/4/7 godina.. Ne obazujemo se ništa. To nije obaveza rasprodaje nakon 3/4/7 godina, nego je 3/4/7 godina minimalno razdoblje koje mora proći prije nego dvije države međusobno mogu početi prodavati zemlju.

keko
05-01-2012, 13:10
Mene je iskreno zabrinula vijest koju sam prije par mjeseci pročitao, naime, Talijani su navelikome kupovali posjede na slovenskoj obali, te su onda Slovenci intervenirali i pokušali im to zabraniti, naravno, odmah su stigle packe iz Bruxellesa. To je po mom mišljenju velika opasnost jer bi se u slučaju raspada EU ili nekakvih kriza u Europi Talijani opet mogli okrenuti iredentizmu, naravno, u ovom slučaju i uz dobre temelje s obzirom na to da su pokupovali pola obale.

Evo link: http://www.business.hr/ulaganja/slovenc ... nekretnine (http://www.business.hr/ulaganja/slovenci-se-pokusavaju-spasiti-od-navale-talijana-na-njihove-nekretnine)

McPingvin_v2.0
05-01-2012, 14:35
Ako netko prodaje nekretninu, tako je svejedno tko će ju kupiti.

Gu$ht3r
05-01-2012, 15:24
Ako netko prodaje nekretninu, tako je svejedno tko će ju kupiti.

upravo tako, svi su oni mogli i mogu kupiti nekretnine i prije naseg ulaska u EU

Bartuc
05-01-2012, 16:43
Ne pratim aktivno temu pa ne znam jel ovo bilo... ali frajer je potpuno u pravu.

T2AjuEN1gS4

Aral
05-01-2012, 16:52
Možda mu je netko platio da nasere gluposti, kaj znaš. Ne postoji da i ne, nego prvo postoji da, a kad ćemo bit unutra, onda će bit ne. To je to.

Neven <R>
05-01-2012, 16:54
Ne pratim aktivno temu pa ne znam jel ovo bilo... ali frajer je potpuno u pravu.

T2AjuEN1gS4
Njemu je samo bed što nije sve pod britanskim imperijem više 8)

Wishmaster
05-01-2012, 17:10
Ne pratim aktivno temu pa ne znam jel ovo bilo... ali frajer je potpuno u pravu.

T2AjuEN1gS4
"... jer stari komunisti još uvijek su u Hrvatskoj i još uvijek kontroliraju sve centre moći ..."
Ne znam dal da se smijem ili da tugujem zbog ovakvih izjava. Ovo ko da je izgovoril don Kaćunko samo kaj kod ovoga nije u pitanju paranoja nego se valjda trudi da zvuči čim više dramatično i da stopira ulazak HrvaCke u EU.
Tog lika ima više po našim portalima i Fejzbuku nego dragih nam Jace i Zokija. Izgleda da je ovo spominjanje Jugoslavije bil puni pogodak jer čim je to izašlo na jutubu/negde odma drugi dan se o tome govorilo.

bezimeni
05-01-2012, 17:31
2. Ulaskom u EU gubi se suverenitet, neovisnost i pravo na slobodu
odlučivanja. Sve daljnje odluke su ustvari naredbe po volji Bruxellesa koje
moraju biti izvršene, inače slijede kazne i sankcije!



Upravo zbog toga i glasam za EU ! Bolje oni nego rođo iz ercegovine koji na osnovu rodoljublja puni vlastite džepove .

Maloki
05-01-2012, 17:58
Za EU.
Treba se samo nadati će nova Vlada biti pametnija i bolje radit i da će se fondovi pametno iskoristit.
Ako ne, onda smo u banani. A to smo si opet sami krivi a ne EU lol.

Ovaj Farage mi je blago debilan, s jedne strane sere po EU koliko može, a s druge strane mu nije problem dobivat novce od njih..

Btw, evo još jedan anti-EU tekst sa fejsa

Idemo vidjeti koje pogodnosti ćemo imati u EU:

1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu
2.) Hrvatska će morati plaćati članarinu u visini od 4 milijarde kuna godišnje
3.) Poskupljenje duhanskih i naftnih derivata vjerovatno i alkoholnih proizvoda
... ... 4.) Ograničavanje proizvodnje na normu koju će odrediti EU parlament (npr. u Slavoniji postoje tri šećerane koje će svoju proizvodnju morati smanjiti za 35% što znači zatvaranje jedne od tri šečerane)
5.) Hrvatska nema pravo na gospodarski pojas u Jadranskom moru (talijani imaju pravo loviti u našem moru i vaditi naftu iz istoga, napomenimo da su svoj dio Jadrana izlovili zato što posjeduju ogromnu i najmoderniju brodicu na mediteranu)
6.) Hrvatska se obvezuje na izgradnju i dodjelu stanova onima koji su 1991. godine napustili Hrvatsku i sudjelovali u agresiji na nju
7.) Pristanak na pretvaranje velikosrpske agresije u građanski rat i s tim u vezi odustajanje od ratne odštete
8.) U procesu tzv. pregovora Hrvatska je izložena ucjenama (prodaja ili predaja nacionalnih bogatstava, teritorijalne ustupke susjedima, otvaranje tržišta nelojalnoj konkurenciji i monopolima, prodaju poljoprivrednog zemljišta i dr.)
9.) EU fondovi financiraju što je u interesu EU, a ne što je u interesu RH
10.) Za Hrvatsku su predviđeni višestruko manji iznosi EU fondova za RH u odnosu na zemlje koje su nedavno postale nove članice

Šalji dalje da se svi skupa malo osvijestimo
Lol.

cham3leon
05-01-2012, 18:02
Ja bi skoro prihvatio EU da nije Schengena i mogućnosti da ogromne količine jeftine radne snage ulete u zemlju kad već i sada imamo problema sa nezaposlenosti. Doduše, to bi značilo da bi naše firme bile konkurentnije na tržištu, ali tko garantira da ćemo doživjeti nekakav porast radnih mjesta i smanjenje broja nezaposlenih za koju godinu?

Aerial
05-01-2012, 18:14
Kolko jeftiniji mogu biti od 3k kuna mjesečno kolko je već standard*? :D




*luksuz u nekim slučajevima

Neven <R>
05-01-2012, 18:14
jeftine radne snage ulete u zemlju
Je'l se ti zajebavaš?

Schadenfreude
05-01-2012, 19:48
Možda mu je netko platio da nasere gluposti, kaj znaš. Ne postoji da i ne, nego prvo postoji da, a kad ćemo bit unutra, onda će bit ne. To je to.

A što to točno čovjek laže?
Je li se naši mediji uopće prave da se trude dati nam nekakav neutralan progled na EU ili nas možda jednostavno svaki dan obasipaju propagadom o kome kako će nam u EU teći med i mlijeko?
Kako čovjek može drugačije protumačiti to što na zgradama hrvatskih instucija već neko vrijeme stoji EU zastava osim da naš ulazak u EU već gotova stvar?



"... jer stari komunisti još uvijek su u Hrvatskoj i još uvijek kontroliraju sve centre moći ..."
Ne znam dal da se smijem ili da tugujem zbog ovakvih izjava. Ovo ko da je izgovoril don Kaćunko samo kaj kod ovoga nije u pitanju paranoja nego se valjda trudi da zvuči čim više dramatično i da stopira ulazak HrvaCke u EU.

Jest čista paranoja, slušajući njega čovjek bi stekao dojam da kada bi malo pogledali sadašnje i bivše članove vodećih stranaka u Hrvatskoj da bi počeli nalaziti bivše članove SKJ i ljude povezane s njima, a svi znamo da je to gnusna laž i da je naše političare '91 stvorila nitko drugi doli sama Gospa pa je stoga nemoguće da su oni bivši komunisti.
Evo samo da je pogledao tko je bio hrvatski predsjednik 2000-2010 i sve bi mu bilo jasno; to je bio nadasve častan čovjek koji s komunistima ni u snu nije imao veze.

Neven <R>
05-01-2012, 19:51
Evo samo da je pogledao tko je bio hrvatski predsjednik 2000-2010 i sve bi mu bilo jasno; to je bio nadasve častan čovjek koji s komunistima ni u snu nije imao veze.
Isto kao predsjednik prije njega.

Bartuc
05-01-2012, 19:56
Pola hrvatskog vrha su bivše komunjare, ne kužim u čemu je problem?

Kostolomac
05-01-2012, 20:01
Ili su bili komunjare, ili su bili Goli na Otoku.

Wishmaster
05-01-2012, 20:36
Jest čista paranoja, slušajući njega čovjek bi stekao dojam da kada bi malo pogledali sadašnje i bivše članove vodećih stranaka u Hrvatskoj da bi počeli nalaziti bivše članove SKJ i ljude povezane s njima, a svi znamo da je to gnusna laž i da je naše političare '91 stvorila nitko drugi doli sama Gospa pa je stoga nemoguće da su oni bivši komunisti.
Evo samo da je pogledao tko je bio hrvatski predsjednik 2000-2010 i sve bi mu bilo jasno; to je bio nadasve častan čovjek koji s komunistima ni u snu nije imao veze.
Sad budu stari komunisti izvršili državni udar i uspostavili diktaturu. Ti sotonski centri moći nikad ne spavaju i samo vrebaju priliku da ugrabe pozicije di je plaća 13k eura.

Meni samo nije jasno kak se masa ljudi povodi za ljudima tipa Farage kod kojeg točno vidiš da je samo željan malo prostora na TV-u pa daje ovakve izjave.


...mogućnosti da ogromne količine jeftine radne snage ulete u zemlju...
hahahahahahahaha.
Mi smo jeftina radna snaga i jedino mi možemo uletjeti u neku drugu zemlju EU. Ne znam kolko očajan trebaš biti da ti je Hrvatska na vrhu liste zemalja u kojima želiš posao.


/nekaj u vezi rata bla bla...
Bilo prije 20 godina. Kad budu ljudi konačno odustali baviti se glupostima povijesti i okrenuli se prema budućnosti. Već ne znam kolko godina se po televiziji i novinama povlače branitelji, agresori, domobrani, ustaše, četnici, tuđmani... Pa dajte već jemput pustite to na miru.

Najbolje da se izoliramo od ove komunističke Europe i okrenemo prosperitetu Srbije, Bosne i ostatka Balkana. Kaj će nama savjeti Njemačke kad možemo slušati Engleze koji nas obožavaju i žele nam mir i dobro.

Aerial
05-01-2012, 20:41
Bilo prije 20 godina.

Da BAREM prije 20, nego prije 60 :(

Schadenfreude
05-01-2012, 22:12
Sad budu stari komunisti izvršili državni udar i uspostavili diktaturu. Ti sotonski centri moći nikad ne spavaju i samo vrebaju priliku da ugrabe pozicije di je plaća 13k eura.

Meni samo nije jasno kak se masa ljudi povodi za ljudima tipa Farage kod kojeg točno vidiš da je samo željan malo prostora na TV-u pa daje ovakve izjave.

Izvršiti će državni udar na same sebe?
Inače ne bi ti bilo zgorega naučiti da postoje dvije glavne vrste starih komunista u našoj politici; prvi su KVP komunisti čija je ideologija profit te su razmjerno česti, drugi su pak stvarni komunisti čija je ideologija komunizam te su pomalo rijetkost i možeš naći nekolicinu po lijevim strankama.
Mislim da je Farage pričao onim prvima.


Meni samo nije jasno kak se masa ljudi povodi za ljudima tipa Farage kod kojeg točno vidiš da je samo željan malo prostora na TV-u pa daje ovakve izjave.

Bio Farage željan malo prostora na TV-u ili ne opet ostaje činjenica da čovjek u onome videu govori istinu.

Maloki
05-01-2012, 22:14
Najbolje da se izoliramo od ove komunističke Europe i okrenemo prosperitetu Srbije, Bosne i ostatka Balkana.
Nevezano, ali Kosovo ima jedan od najvećih rasta BDP-a :P

Btw, Schadenfreude, jesi ti Glass?

Schadenfreude
05-01-2012, 22:25
Da.

Neven <R>
05-01-2012, 22:39
Nevezano, ali Kosovo ima jedan od najvećih rasta BDP-a :P

Nije teško rasti kad počneš od skoro ničeg

Kid A
05-01-2012, 22:41
i preprodaje tudjih bubrega

Maloki
05-01-2012, 22:44
Nisam tvoje prodao, majkemi.

Aerial
08-01-2012, 11:52
Njeno Veličanstvo Teta Rudan o EU (http://www.rudan.info/eu-jebi-se/)S:)

Wishmaster
08-01-2012, 12:20
Vidim da je hit na Facebooku. Ljudi se kače ko muhe na govno.
Samo kaj ta dotična teta nije spomenula da se 10 puta gore stvari događaju kod nas. A kaj se tiče ovih Poljaka v Londonu, pa da, najlakše otić u stranu zemlju ko padobranac i očekivati da pošto su sad svi Europa da budu dobili meda i mlijeka. Kolko sam ja upoznat, život u Londonu je poprilično skup i sad ako si još k tome stranac i engleski ti nije najjača strana nebreš očekivati da te budu postavili za direktora svemira. Jednka stvar sa svima koji tak trbuhom za kruhom odlaze u nepoznato pa se posle pitaju kaj je pošlo po zlu.
A doticanje seksualnog života nekog političara je dno, jer takve stvari rade novine tipa 24 sata. Koga briga ako si tam neki Berluskoni ili Sarkozi dovodi kurvice. Ima para pa nek izvoli. Ovak i onak se takvi političari prije ili kasnije sami pokopaju. Ko da su kod nas svi blažene djevice Marije i Isusi.

Kostolomac
10-01-2012, 16:11
Ne znam jeste li ovo vidjeli:
cA0z2RiWhzU
Žalosno.

P.S. dobra voditeljica =)

McPingvin_v2.0
10-01-2012, 16:40
Kod nas u Saboru nije tako, jel? Lol.

Kostolomac
10-01-2012, 16:58
Čemu takav mutavi komentar kada mi i je bila namjera prikazati da nisu ništa bolji od nas.

McPingvin_v2.0
10-01-2012, 17:49
Ne ide to tebe, nego video, tj. autora istog :)

Schadenfreude
10-01-2012, 18:30
Vidim da je hit na Facebooku. Ljudi se kače ko muhe na govno.
Samo kaj ta dotična teta nije spomenula da se 10 puta gore stvari događaju kod nas.SA kaj se tiče ovih Poljaka v Londonu, pa da, najlakše otić u stranu zemlju ko padobranac i očekivati da pošto su sad svi Europa da budu dobili meda i mlijeka. Kolko sam ja upoznat, život u Londonu je poprilično skup i sad ako si još k tome stranac i engleski ti nije najjača strana nebreš očekivati da te budu postavili za direktora svemira. Jednka stvar sa svima koji tak trbuhom za kruhom odlaze u nepoznato pa se posle pitaju kaj je pošlo po zlu.
A doticanje seksualnog života nekog političara je dno, jer takve stvari rade novine tipa 24 sata. Koga briga ako si tam neki Berluskoni ili Sarkozi dovodi kurvice. Ima para pa nek izvoli. Ovak i onak se takvi političari prije ili kasnije sami pokopaju. Ko da su kod nas svi blažene djevice Marije i Isusi.

Kao?

Kostolomac
10-01-2012, 19:16
@McPingvin_v2.0, a onda ok, nesporazum.

whiskey
10-01-2012, 19:22
Jel loše bit neutralan?

Sgt. Bull
10-01-2012, 19:24
Najbolje je biti neutralan. U svemu.

Kid A
10-01-2012, 19:25
Ja sam takav cijeli zivot (zapravo vise nezainteresiran nego neutralan), nema nista lose u tome

whiskey
10-01-2012, 20:56
E upravo sam to. Nezainteresirano neutralan :)

Bartuc
10-01-2012, 21:00
Ja bi htio da mi bude bolje, ali sam kibla :|

keko
18-01-2012, 18:23
New York Post o predstojećem referendumu. (http://www.nytimes.com/2012/01/18/world/europe/croatia-wavers-over-joining-the-european-union.html?pagewanted=all)

Pusićka u panici oko ishoda referenduma? (http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/01/18/0370006.html)

Meni je ovo što se zadnje vrijeme radi žalosno, tako da se nadam da će referendum propasti, jer kao što sam već rekao, mišljenja sam da previše riskiramo ulaskom u EU. A što se tiče drugog članka, znam su našim političarima fotelje u Europi sveti Gral, ali ovo je već previše.

Insert
18-01-2012, 18:37
http://www.24sata.hr/anketa/anketa-hoce ... -eu-227870 (http://www.24sata.hr/anketa/anketa-hocete-li-zaokruziti-za-ili-protiv-na-referendumu-o-eu-227870)

zašto su postotci glasova ovako nerealni?

croat1gamer
18-01-2012, 18:45
Milijun glasova. Totally legit.

Kid A
18-01-2012, 18:45
99% ne , 1% da


Jesu stvarno ljudi ovoliko glupi?

croat1gamer
18-01-2012, 18:49
> 24 sata
> dvojis ako su tamo ljudi glupi

cham3leon
18-01-2012, 18:50
BSVxAAeh4Mw

Neven <R>
18-01-2012, 19:11
Prestao sam gledati kad je rekao da se ulaskom u EU mora preći na euro.

Insert
18-01-2012, 20:55
Nije 24 sata jedini primjer. Dolje je stranica od hsp-a, jebiga ne mogu naći original izvor, ali vidio sam prije par dana.
http://hcsp.hr/radio-sljeme-od-1379-isp ... atske-u-eu (http://hcsp.hr/radio-sljeme-od-1379-ispitanika-cak-932-protiv-ulaska-hrvatske-u-eu)

keko
18-01-2012, 21:03
Probao utipkati na google, odmah mi izbaci par rezultata, tako da vjerujem da su rezultati ankete istiniti. Ali genijalna mi je situacija da ima stvarno anketa sa svakakvim rezultatima, od nekih kod kojih referedum nema šanse da prođe do anketa u kojima referendum prolazi bez problema. Moram priznati, prilično zbunjujuća situacija, tako da me baš zanimaju rezultati u nedjelju.

Nemam baš iskustva s referendumima, ovo je tek drugi u našoj državi :) pa me zanima da li će to biti kao s izborima, u ponoć prvi privremeni rezultati iz DIP-a?

Kid A
18-01-2012, 21:47
Probao utipkati na google, odmah mi izbaci par rezultata, tako da vjerujem da su rezultati ankete istiniti

..............

Aral
18-01-2012, 21:58
Scenarij: Ne uđemo, propadnemo i bankrotiramo za pola godine. Uđemo, stanje ostane kakvo je, AKO se ne popravi situacija na globalnoj sceni, propadamo za godinu i pol do dvije. Reforme su prošle, bili ili ne bili u EU, bit će nam isto ko da i jesmo.

keko
18-01-2012, 21:58
Pa ne mislim u smislu da točno odražavaju rezultate kakvi će biti na referendumu, nego u smislu da anketa jest provedena i da je uzorak koji je uzet za ovu anketu ima ovakve stavove.

EDIT: A gle, možda nam i slijedi bankrot i raspad sistema, ali EU nas od toga nikako ne može spasiti, može samo privremeno odgoditi tu situaciju. A i smatram da bi nam u slučaju bankrota čak i bilo bolje izvan EU, odnosno da bi nam se lakše ekonomija oporavila jer bi se domaća proizvodnja lakše digla na noge nego u slučaju da smo u EU i da nas zaspamaju stranim firmama.

Aral
18-01-2012, 22:16
Kaj se mene tiče, naši su ovak i onak nesposobni da vode bilo kakvu firmu, fino prodat sve strancima i onda si na miru. Naravno, stvarnost je drugačije al opet...da nema te "krize" u svijetu, pitanje je kak bi narod mislio.

TeraBajt
18-01-2012, 22:48
nacionalizacija any1?

McPingvin_v2.0
18-01-2012, 22:57
SR 25 - Space Alien Stimulus


Ful legit video.

cham3leon
18-01-2012, 23:25
Stvar je u tome da smo mi na neki način već vezani za EU i dio smo unije na nekim razinama. Hrvatska sa zemljama EU ima razne ugovore, tako da se recimo u Ljubljani već sad može studirati kao da dolaziš iz EU, i slično. Monetarna unija izgleda iznimno neprivlačno sad kad je Euro u problemima, ali kuna je ionako vezana za euro i ovisi o njemu, što onaj lik u videu koji sam postao nije spomenuo nego tvrdi da je kuna suverena valuta, štogod to značilo.

@Aral:
A taj stav "doći će nam stranci jer smo mi nesposobni" ne razumijem. Ako su Hrvati nesposobni sada, bit će nesposobni i dalje. Ako misliš da su Hrvati nesposobni, to znači da smo nesposobni i ti i ja i svi ovdje, i svi smo krivi za stanje u kojem nam se država nalazi (što je zapravo točno). Zato smo dopustili da se pretvorimo u zemlju promašene razvojne strategije u kojoj nikoga ništa ne zanima. Ne zanima nas što konstantno krpamo rupe zaduživanjem jer je to poso od nekog tamo gore, a onog gore isto boli kita jer mu je bitno da ostane na vlasti, za to će dati malo kruha i igara narodu, i dobro. Ne zanima nas što smo uvozna jama koja nije namijenjena da proizvodi išta, opet čekamo da se dogodi čudo pa da netko i to popravi. Hrvatska si je otprilike još od Tuđmana zacrtala da želi živjet od trgovine i turizma, i još danas guramo taj pristup iako je vidljivo da ne funkcionira.

Neka i dođu ti stranci da nas vode za naše nevine i dražesne ručice, ali frende, to za tebe ništa ne mijenja ako si i dalje "nesposoban". Ako i dalje jesi, dobit ćeš ku... prozor u usta i bit ćeš ista ovca ko i do sada, samo pod drugim pastirom. Ne pomaže Europa Grčkoj zato jer im je žao naroda, nego zato što je Grčka zadužena uglavnom u Njemačkim bankama koje žele da Grci lijepo isplaćuju svoje dugove i stvaraju nove. Mi, koji smo isto pokazali koliko se znamo zaduživati sigurno smo privlačan plijen europskim bankama koje su ionako već preuzele sve banke u Hrvatskoj, tako da su ti predivni stranci već došli, i već sišu profit iz nas.
Ako bude onoga što zna reći naš prof. Jeričević kad govori o konkurenciji na tržištu poslova, nekim ljudima se može svidjeti Hrvatska ne zbog njezinog standarda, ali zbog klime, mora ili nečeg sličnog, pa se odluči iz hladnih krajeva preseliti u Hrvatsku, pobrat će našim ljudima bilo koji posao ispred nosa jer je sigurno bolje obrazovan i kvalificiran od nas, koji ćemo svoje diplome sa raznih fuš-veleučilišta i drugih poluobrazovnih ustanova moći iskoristiti kao wc papir.
Drugim riječima, nitko te neće pomilovati. Ako si nesposoban danas, bit ćeš nesposoban i nepotreban sutra, samo što ćeš proći možda još i lošije. Mi se možemo postavit na trepavice i pridružit bilo kojoj uniji, ali kao ljudi nećemo napredovati dok sami ne odlučimo razmišljati i raditi drukčije, a do onda ćemo u svakom slučaju ostat nečije kuje.

Herr Schnitzel
18-01-2012, 23:48
Kameleon ownao topik.

McPingvin_v2.0
19-01-2012, 00:09
fuš-veleučilišta
Hej!

Inače, odličan post :)

McPingvin_v2.0
19-01-2012, 00:23
OK, dodatak na video... Lik fakat nema pojma o čemu priča.

1. Naša valuta nije neovisna. Ovisimo o euru kao malo lane o mami.
2. Sve i da imamo neovisnu valutu, njegova teza da stvorimo novac stoji... Ako ignoriramo malu stvar zvanu INFLACIJA.

Ono, ako već imamo koncept novca treba se držati nekih pravila. Naravno da možeš izmisliti gazilijun kuna, ali kuna samim time gubi na vrijednosti. Ono, d fak.

Osim toga, Bechtel je sagradio Hooverovu branu i jebeni kanal ispod La Manchea. Odabrao bi ih ispred IGH svaki put.

cham3leon
19-01-2012, 11:43
Valjda pod stvaranjem novca nije mislio na tiskanje novčanica nego na stvaranje nove vrijednosti. Toliki kreten valjda nije.

Što se tiče IGH to je opet ista priča o nesposobnosti. Pravo rješenje bi bilo da smo se potrudili da napravimo od tih građevinskih kompanija nešto respektabilno pa da oni grade ceste, ali eto.

pimp
19-01-2012, 12:07
DA

Niko Bellic
19-01-2012, 12:28
Tko ovo dolje ne procita otpala mu kita!
http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid ... fault.aspx (http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/161571/Default.aspx)

Aerial
19-01-2012, 14:43
Kao, EU je problem kod brodogradilišta? Pa naša brodogradilišta već godinama "posluju" sa svjesnim minusom. Doslovno se ide na izgradnju broda kojeg će prodati za manje nego što plate proces izrade. Firme rade samo da ostavljaju dojam zapošljavanja radnika.
Ne znam točno kojih je malo brodogradilišta koji se mogu izvući iz problema (Uljanik? Brodosplit?), ali za ove ostale je katastrofa nastupila davno prije nego su počeli pregovori s EU :(

cham3leon
19-01-2012, 14:48
Samo što brodogradilišta ovako još rade, pitanje je do kada bi radila, a s ulaskom u EU će se sigurno zatvoriti.

TeraBajt
19-01-2012, 15:39
brodogradilista su i dosla u tu situaciju zbog koketiranja nasih politicara sa EU. ovakvo stanje nije oduvijek. also, kameleon, odlican post, vec mi na kurac idu likovi koji seru o nekakvoj tudjoj vlasti itd. mi smo hrvati imali taj peh da 20 godina nismo uspijeli dobiti ljude na celu drzave koji stvarno znaju sta rade, a bojim se da ni sad nije nesto bolje, a definitivno nece bit bolje kad ti isti odu u parlament gdje ce dobivati jos vece pare s kojima mogu manipulirati i krasti. al meni je u cijeloj toj prici najzalosnije sto zapravo od osamostaljenja drzave hrvatska nije imala normalnu poljoprivredu i zadovoljne poljoprivrednike vec istima mazu oci vec dugo dugo vremena, a sada ce dobivati jos manje. ne pusim spike o hrvatstvu i to, al nemogu zamislit slucaj u kojem jedem namirnice koje se dovoze iz stotinama kilometara udaljenih oranica, a u susjedstvu mi ogromne parcele ostaju neobradjene. nekako mi je to totalno besmisleno i suludo trosenje resursa.

bezimeni
19-01-2012, 17:19
Upravo zato i glasam za EU .Očekujem zatvaranje gubitaša koje financiraju porezni obveznici , rezanje poljoprivrednih poticaja koja su muljaža samo takva koje ponovno financiraju porezni obveznici , rezanje državnog aparata na svim nivoima koje ponovno fininaciraju (pogađate već tko ) , rezanje lažne socijale , lažnih branitelja i ostalih lažnih penzionera , trpanje lopova u buksu i nema van dok se ne dokaže porijeklo svake kune , kvadrata , poluge zlata , broda , auta itd.

Tek kada se stanje sredi na što nas mogu natjerati jedino strani vlastodršci , možemo očekivati smanjenje poreza .Radnik je svakom poslodavcu bruto užasno skup upravo zbog ogromnih poreza a radnicima su plaće užasno male jer , ili se djelomično isplaćuju na crno kako bi se izbjegli ogromni porezi , ili su i tako jako oporezovane da ti ostane goli racku na kraju.

Heblo ih više kupovanje glasova socijalom pa vrtenja u zatvorenom krugu u kome se gotovo više isplati ne raditi nego raditi ...fuj , fuj, fuj.

McPingvin_v2.0
19-01-2012, 21:42
brodogradilista su i dosla u tu situaciju zbog koketiranja nasih politicara sa EU. ovakvo stanje nije oduvijek.
Wat. Brodogradilišta generalno ne funkcioniraju od kad postoji Hrvatska, kakve veze EU ima s tim?

Nekoliko brodogradilišta funkcionira, ali ostala posluju s ogromnim gubitcima. Ono, way to go za davanje hrpe novaca iz proračuna.

King tiger
19-01-2012, 22:28
Kameleon je ownao topik.
Samo da još dodam kako owna kako 90% euroskeptika u ovim balkanskim područjima spada u nekakvu kategoriju s onom sortom ludih jugonostalgičara, Glenn Beck republikanaca u Americi koji vjeruju da je Obama nacist , etc.
Kostur njihovih teorija je specifično nerealno izvlačenje nekakvih izmišljenih pozitivnih stvari u sadašnjim sistemima , gdje se pravi slika kako su zemlje balkana nekakve nuklearne, ekonomsko, trgovačko, sportske velesile od kojih zli zapad želi ukrasti sav Božjom voljom dan imetak.
Tu se stiče dojam da oni žele ili misle da države treba voditi na način kakvog seoskog gazde koji je glavni u selu i ima još 20 svojih momaka koji tuku sve u kafani, aka. ŠTA ĆE ONI NAMA JEBEMO VAM MRTVE MRS U PICKU MATERINU. Jer toliko je balkan napredan i autarkičan da njemu niko drugi ne treba. Mogu samo da nas mrze oni što nas ne vole. Uglavnom sve me to skupa podsjeća na srpsku RTV iz 90ih, jugoslovenski svemirski program prodan Americi i tako to.

Kid A
19-01-2012, 22:29
Tajgeru, sjecas se Riste Djoge?

cham3leon
19-01-2012, 22:31
Upravo zato i glasam za EU .Očekujem zatvaranje gubitaša koje financiraju porezni obveznici , rezanje poljoprivrednih poticaja koja su muljaža samo takva koje ponovno financiraju porezni obveznici , rezanje državnog aparata na svim nivoima koje ponovno fininaciraju (pogađate već tko ) , rezanje lažne socijale , lažnih branitelja i ostalih lažnih penzionera , trpanje lopova u buksu i nema van dok se ne dokaže porijeklo svake kune , kvadrata , poluge zlata , broda , auta itd.

Tek kada se stanje sredi na što nas mogu natjerati jedino strani vlastodršci , možemo očekivati smanjenje poreza .Radnik je svakom poslodavcu bruto užasno skup upravo zbog ogromnih poreza a radnicima su plaće užasno male jer , ili se djelomično isplaćuju na crno kako bi se izbjegli ogromni porezi , ili su i tako jako oporezovane da ti ostane goli racku na kraju.

Heblo ih više kupovanje glasova socijalom pa vrtenja u zatvorenom krugu u kome se gotovo više isplati ne raditi nego raditi ...fuj , fuj, fuj.

Sve to stoji, ali problem je u tome što je uništavanje brodogradnje znači da službeno dižemo ruke od industrije i proizvodnje, a tako sasvim sigurno nećemo naprijed. Ti vlastodršci koje ti negdje vidiš nemaju više na šta doći.

King tiger
19-01-2012, 22:39
Tajgeru, sjecas se Riste Djoge?
PkEKTfi1M_I

A Risto se naplivao u jezeru :D

King tiger
19-01-2012, 22:41
[quote="Kid A":2bo5pi6z]Tajgeru, sjecas se Riste Djoge?
PkEKTfi1M_I

A Risto se naplivao u jezeru :D[/quote:2bo5pi6z]

edit: nek neko obriše. zajeb

Kid A
19-01-2012, 22:42
[quote="King tiger":253qfcvd][quote="Kid A":253qfcvd]Tajgeru, sjecas se Riste Djoge?
PkEKTfi1M_I

A Risto se naplivao u jezeru :D[/quote:253qfcvd][/quote:253qfcvd]
[s:253qfcvd]"multiekstremisti"[/s:253qfcvd]
:pray:

najjaca rijec ikad

nvm kaze "muslimanski ekstremisti", retardiran sam

Al Risto bog, tadasnji dnevnik RS je valjda bio svojevrsni Fox News x 100000

King tiger
19-01-2012, 22:52
Ja sam naletio na neki umjereni onako urban Republika Srpska forum, i ima tema o Risti Đogi, i onako otvorim, kad tamo ono bogovi koji sebe smatraju ljevičarima i pametnima daju komente tipa " VELIKI RISTO JUNAK; OLAKSAVAO NAM JE RATNE GODINE " :mindfuck:

mortician
20-01-2012, 10:46
Spojim se sad na fbook i prva stvar kaj vidim:

Što ako kažemo NE u EU?
Hoće li izaći Sunce? HOĆE!
Hoće li doći ljeto? HOĆE!
Hoće li se mladi ženiti? HOĆE.
Hoće li politička veleizdajnička gamad dobiti eurske plaće? NEĆE!
Hoće li sinje more biti di je sada, milovati hrvatsku obalu i njene žale? HOĆE.
Hoćemo li dalje piti na morskome plavom žalu? HOĆEMO!
Hoće li slavonsko more biti zasijano i to ne GMO kulturama? HOĆE.
Hoće li teći čiste vode ličke? HOĆE.
Hoćemo u EU???
...a ekipa piše 'neeee'!
:'))

Niko Bellic
20-01-2012, 11:53
Ja planiram postati kriminalac, tak da sam definitivno ZA ulazak Hrvatske u EU. To mi uvelike olaksava odlazak u susjedne zemlje i obavljanje kriminalnih djelatnosti u inozemstvu.

Dreadlock
20-01-2012, 18:42
definitivno podrzavam ulazak hrvatske u eu. dobijam alergije kad mi euroskeptici seru o stvarima o kojima stvarno neznaju nista. tipa,dode mi frajer: "izgubit cemo 100% suvereniteta" jer je to procitao na nekom mutavom letku.
ne mislim da ce nam eu donjeti nista toliko lose,jebiga padamo u govna,ako ne udemo potonut cemo jos dublje i propadamo zasigurno. trebali bi uci da nas ipak gledaju kao nesto. nemaju nas sto uzet; sve firme smo rasprodali a rasprodali bi ih ovako ionako,a novca nemamo da nam ga uzmu. zaista ne vidim alternativu pogotovo kad nam drzavu vode nesposobnjakovici. ne,nebi ja bolje vodio drzavu ali samo kazem ono sto tak i tak svi misle i znaju.
a narod je mutav jer povjeruje svim sranjima koja cuju od euroskeptika,a stvarno u tome sto oni pricaju ima hrpetina bullshita

Herr Schnitzel
20-01-2012, 18:48
Jer ulazak u klub predvođen neoliberalističkom žgadijom (koja je dobrim dijelom odgovorna za ovo što se danas dešava) je toliko puno bolja alternativa.

Aral
20-01-2012, 18:56
Da, bolje ostat plutat još malo nego potonut odmah. To je u ljudskoj prirodi.

Insert
21-01-2012, 19:59
Gotovina se odlučio: U Haagu će glasati za ulazak u Uniju (http://www.24sata.hr/politika/gotovina-se-odlucio-u-haagu-ce-glasati-za-ulazak-u-uniju-250724)

Kid A
21-01-2012, 20:05
SRAMITE se " hrvatski" mediji , SRAMITE se "hrvatski" političari , sve redom eurodupelisci , LAŽETE Hrvatski narod , SRAMOTNO manipulirajući informacijama , pokušavajući se uhvatiti za zadnju slamku spasa - preko osobe koju ste ZATOČILI I IZDALI toj istoj EU ! SRAM vas bilo- ovo je neviđena presija na Hrvatski narod !!! Još uz sve to mislite da vam vijerujemo ? Nikad više , zato veliko NE EU !

beba nema zvečku
21-01-2012, 20:15
NE =U=SEU