PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafulja mi bruji



Electromaster
03-04-2011, 20:00
Onak, svaki drugi-treći put kad upalim komp ili ga pak probudim iz sleep moda, ventilator grafičke kartice počne mi nenormalno brujati, onak DDDDDDDRRRRRRRRR, kao da propeler mlati o prsten ventilatora ili nekaj. Tada uglavnom otvorim kučište, prstom lagano dotaknem sredinu propelera i brujanje prestane, propeler se zavrti kako spada.
Zna li itko do čega bi to moglo biti? Motor zajebeva? Možda komp stoji za 1 stupanj nakoso ili nekaj? >_>

Grafa je GeForce GT 430.

cham3leon
03-04-2011, 20:40
To se često događa s ventilatorima. Valjda se ležaj raštima ili nešto. To se meni trenutno događa sa ventićem na chillstreamu.

Electromaster
03-04-2011, 20:41
Da al ono, ova moja nije stara ni mjesec dana. :/

cham3leon
03-04-2011, 20:45
Često se događa sa ventilatorima općenito, ne moraju biti stari. Frendu je tako brujao skoro pa novi ventilator za kućište.

josip_kraš
03-04-2011, 21:31
Odvrni ga i kapni kap strojnog/motornog ulja na ležaj koji se nalazi ispod naljepnice sa zadnje strane ventilatora.Meni se ista stvar dogodila na ventilatoru od napajanja.
Naravno, moguće je i da ti neka žica ili što drugo zapinje za krilce.

Niko Bellic
03-04-2011, 22:26
Ako to uradi zeznut ce si garanciju. Nosi na servis i reci im da te Bellic s PC Play foruma poslao.

josip_kraš
04-04-2011, 09:26
Ass far ass I know, na grafičkoj nema naljepnice koja se pokida u slučaju skidanja hladnjaka.Bar na mojoj prastaroj 3870 nema.Ja sam čak poslao grafičku na reklamaciju bez vijka za zatezanje hladnjaka. :rotfl:
Priznali mi reklamaciju, valjda nisu vidjeli.

marijanovic
04-04-2011, 14:19
Ako bruji vent (a siguran si da ne zapinje o nešto ili da se nije nakupilo nekakvog smeća) imaš dovoljan razlog za reklamaciju.
Tako ti i treba kad nisi htio ATI/AMD karticu. Šalim se, to što je nVidia nema nikkave veze s tim.

Electromaster
25-04-2011, 13:50
*bump*

SVAKI JEBENI PUT u zadnjih par dana mi se ovo događa. Pokrenem komp, a ono počne brujat ko ludo i neće da prestane dok ga ne ispipam/ opalim po kučištu/ whatever.
U zadnje vrijeme je bilo prestalo, pa nisam razmišljao o reklamaciji, ali sad se pitam...
Problem mi je kaj nemam drugu grafu, pa bi dok ova pođe i dođe sa servisa, bio bez kompa jedno 2 tjedna... :/

Kid A
25-04-2011, 13:53
vau. zamisli da moras biti bez kompa cijela DVA JEBENA TJEDNA

Electromaster
25-04-2011, 14:42
Praznici su jebote.

Kid A
25-04-2011, 14:57
:'(

pa ljeto je pobogu. izadji van malo, prosetaj ili neki kurac. ne znam kako ti se da sjediti za kompom po ovakvom vremenu

bas zato sto su praznici trebao bi se malo odmaknuti od sveg tog

Electromaster
25-04-2011, 14:58
Si ti... Bio ikad na Korčuli?

flander
25-04-2011, 15:09
kupaj se, malo curice i tako to, sad bu sezona ^^

btw što se venta tiče isti klinac bio i na mojoj staroj nvidia, dva puta bilo na reklamaciji i svaki put isti problem, kupio Zalmana i problem riješen zauvijek, dan danas grafa dela bez problema, a to je bilo cca pre 3-4 godine

doduše grafa nije više u mom vlasništvu, prodo susedu, al da krepa sigurno bi javio...

Electromaster
25-04-2011, 15:16
Ane bar se ne vidi da ste kontinentalci. :)
Nitko normalan se još ne kupa, prehladno je bokte. More se sporo grije.
Sad je vrijeme za šetanje po šumi & shit, ali toga sam se već nagledao pa mi nije đir.
Curice ovdje ne bi tako ni štapom.

On topic, kk, dakle vent saka... Kad smo to riješili, grafa je kao što rekoh GT 430... Koji vent bi mogao da kupim?

fear
25-04-2011, 15:17
Tako ti i treba kad nisi htio ATI/AMD karticu. Šalim se, to što je nVidia nema nikkave veze s tim.
Meni je prije 3 tjedna 4890 proizvodila iste zvukove, iako je bila pod garancijom zujanje mi je bilo dodatan razlog da si kupim novi hladanjak.
Predator odnesi grafu u servis i uživaj vani sljedeća 2 tjedna.
Ili kupi novi hladnjak za grafu.