PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lokalni izbori štaćusad?! D:



Electromaster
03-04-2011, 11:26
Čuo sam zadnjih dana svašta po radiju, vidio plakate svugdje, ali kako me generalno čisto zaboli za lokalnu vlast, nisam o tome razmišljao 1%... No eto, danas je došao izborni dan, a mene stara tjera da ispunim svoju građansku dužnost.
Za kog da glasam bokte? D:

Kid A
03-04-2011, 11:28
Stara te tjera?
Uhvati se za muda onak jako ali bas toliko jako da te zaboli kurac
Jel mozes to?

BigBongman
03-04-2011, 11:29
Nema za šta uhvatiti.

majstoro
03-04-2011, 11:30
Brate HDZ,samo desno ovo ono

i da,napisi na kraju govna :D

Death By Sexy
03-04-2011, 11:30
Da, fakat.. Nemoj na prazno glasat, naročito ako ne želiš.

(Za Lesara inače. Jer je iz Čakovca.)

Forengner
03-04-2011, 11:31
samo desno ovo ono
Steta sto nema robovlasnicka partija zar ne?

beba nema zvečku
03-04-2011, 11:33
glasaj za sve tak da ti listić bude nevažeći.

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 11:35
Stavi još jedan broj i napiši "McPingvin".

Pics or it didn't happen.

Kid A
03-04-2011, 11:36
Zakaj nema Rajkove partije?

Xero
03-04-2011, 11:36
Razbi staroj pičku i onda glasaj za Korčulanskau ligu.

Devil Dog
03-04-2011, 11:46
samo desno ovo ono
Steta sto nema robovlasnicka partija zar ne?

Zapravo, ne.

croat1gamer
03-04-2011, 11:47
HSP kao svaki Pravi Hrvat.

Electromaster
03-04-2011, 11:47
Stara te tjera?
Uhvati se za muda onak jako ali bas toliko jako da te zaboli prozor
Jel mozes to?
Hehe kak smo smiješni.
Tjera u smislu da mi je održala predavanje kak je to nešto što moram napravit, i kak se ona rodila u državi gdje nije bilo prava izbora, kako bi se ja osjećo da je meni tako, blablabla...
Uglavnom, trenutno kalkuliram jel mi veća tlaka nju slušati ili otići glasati.

Da, fakat.. Nemoj na prazno glasat, naročito ako ne želiš.
My thoughts exactly.

Arbiter of Change
03-04-2011, 11:54
Ako ne možeš navesti konkretne razlike u njihovim političkim stavovima i planovima onda nema smisla glasati za nijedne.

croat1gamer
03-04-2011, 12:01
Also, ako ne ides glasati, to je kao glas za trenutne u vlasti.

Neven <R>
03-04-2011, 12:17
U kojoj ti državi živiš? Zašto su ti lokalni izbori tako važan događaj u životu? I zašto pitaš za savjet ljude koji nemaju pojma o lokalnoj politici tvog mjesta?

Kid A
03-04-2011, 12:21
E al skuzi mama ga tera da ide glasat. o jebem ti zivot

Devil Dog
03-04-2011, 12:36
Najbolja sprdačina na glasovanje

http://www.southparkstudios.com/clips/1 ... n-his-head (http://www.southparkstudios.com/clips/154580/on-a-horse-with-a-bucket-on-his-head)

cham3leon
03-04-2011, 12:38
Ma kakvi sad lokalni izbori? Pa nisu ove godine lokalni izbori?

Razzarach
03-04-2011, 12:38
Stara te tjera?
Uhvati se za muda onak jako ali bas toliko jako da te zaboli kurac
Jel mozes to?
Svaka cast! ahaha

str1k3r
03-04-2011, 12:45
Odi van, odi na pivu, vrati se za pola sata i reci: "Glasao sam za... (nekog).".

Ako ti se "baš" toliko neda.

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 12:46
Ma kakvi sad lokalni izbori? Pa nisu ove godine lokalni izbori?
Ako dođe do pada lokalne vlasti ne održavaju se kao i u ostatku države.

Electromaster
03-04-2011, 12:48
Ma kakvi sad lokalni izbori? Pa nisu ove godine lokalni izbori?
A eto ovdje jesu. Trenutna vlast je nekaj sjebala s proračunom, nije prošao... U biti, nisu uopće glasovali hoće li proći, pa je nastala vel'ka halabuka oko toga... I eto nas tu gdje jesmo.


U kojoj ti državi živiš? Zašto su ti lokalni izbori tako važan događaj u životu? I zašto pitaš za savjet ljude koji nemaju pojma o lokalnoj politici tvog mjesta?
Nemam kaj pametnije~

cham3leon
03-04-2011, 12:54
A tako. Pa onda ne idi na izbore.

Xero
03-04-2011, 12:55
Gledaj hentai.

Devil Dog
03-04-2011, 13:10
Gledaj hentai.
+1

majstoro
03-04-2011, 13:35
ili jos bolje:azijke

hansi
03-04-2011, 13:57
za zelene

sickpetey
03-04-2011, 14:32
Nisam ni znao da ce biti izbori. Valjda cu glasat ak mi se bude dalo i ne prespavam to.

Electromaster
03-04-2011, 14:34
A ti živiš u Korčuli? :)

sickpetey
03-04-2011, 14:35
Tako mi i treba kad ne citam uopce.

Forengner
03-04-2011, 14:36
Blago tebi PR3DO,zivis na moru... :(

Electromaster
03-04-2011, 14:37
Gdje si ti, i hoćeš se mijenjat?

Forengner
03-04-2011, 14:40
Ja sam rodjen u plan'ni,brdjanin pravi.
Al' zivim u velikom gradu od kad znam za sebe.
Nisam bas za zamenu..

sickpetey
03-04-2011, 14:40
Beli Grad il Korcula hmmmm :D

Electromaster
03-04-2011, 14:41
Onda marš.

Inače, samo da napomenem svim mladim drugarima koji su glasali za SDP, upravo je njihova vlast sjebala stvar i uzrokovala ove izbore. ;P

majstoro
03-04-2011, 14:45
za SDP je glasovao Foregner sigurno :D

al cuj za crvene glasat :nonono:

ja predlazem da glasas za neku desnicu,HDZ naprimjer :D

Electromaster
03-04-2011, 14:50
Da, jer njima u zadnje vrijeme ful dobro ide. :)

majstoro
03-04-2011, 14:53
A cuj nece ti ni Korculanska liga nesto pomoc :D

Forengner
03-04-2011, 14:55
Majstoro ti bi osecam,za NSDAP glasao..nesrecno jedna. :(

Devil Dog
03-04-2011, 14:57
za SDP je glasovao Foregner sigurno :D
al cuj za crvene glasat :nonono:
+1

ja predlazem da glasas za neku desnicu,HDZ naprimjer
Ako je već za desnicu onda HSP, kud ćeš veće... :P

cham3leon
03-04-2011, 15:06
za SDP je glasovao Foregner sigurno :D

al cuj za crvene glasat :nonono:

ja predlazem da glasas za neku desnicu,HDZ naprimjer :D

Po stoti put, u Hrvatskoj ne postoji desnica. Ako ćemo gledati po nekim stvarima, moglo bi se čak zaključiti da je HDZ lijeviji od SDP-a.

blood4me
03-04-2011, 15:09
Aj vi meni objasnite koji kurac je razlika izmedju desnice i ljevice..
Kthx.

Wolfwrath
03-04-2011, 15:10
Jel se men to čini,il vi zbilja smatrate SDP ljevičarskom strankom? Pa jedino što oni imaju sa socijalizmom je ime, nadalje im je sve živo sranje.
Kad sam već kod toga, malo mi je sramotno što u zemlji koja je tolko dugo bila socijalističa, da imamo samo jednu parlamentarnu socijalističku stranku (SDP,a i ovo što sam gore napomenio), i jednu il dve ne-parlamentarne, al to su isto socijal demokrati i sve jedan prozor veci od drugog.

@Blood- desnica demokrati, ljevica komunjare. Ukratko.

Devil Dog
03-04-2011, 15:11
http://en.wikipedia.org/wiki/Right-wing_politics
http://en.wikipedia.org/wiki/Left-wing_politics

Sve razlike, u detalje.

EDIT: inb4 Wolf

majstoro
03-04-2011, 15:14
Sto bi reko Thompson:
Nemoj ici lijevo na krizanju staze
Tu ne ide niko svi se zvijeri paze

Forengner
03-04-2011, 15:15
Jel se men to čini,il vi zbilja smatrate SDP ljevičarskom strankom? Pa jedino što oni imaju sa socijalizmom je ime, nadalje im je sve živo sranje.
Kad sam već kod toga, malo mi je sramotno što u zemlji koja je tolko dugo bila socijalističa, da imamo samo jednu parlamentarnu socijalističku stranku (SDP,a i ovo što sam gore napomenio), i jednu il dve ne-parlamentarne, al to su isto socijal demokrati i sve jedan prozor veci od drugog.

@Blood- desnica demokrati, ljevica komunjare. Ukratko.

Prave levice nema gotovo igde u svetu.Pa ni u Kini.

@blood4me: Levi su ti : socijalisti,komunisti,socijaldemokrate, (sad tu postoji vise razlicitih opredeljenja,Lenjinisti,Mraksisti,Luksemburgisti,T rockisti,itd itd) a desnica su ti: 'demokrate',liberali, ultra-desnicari (fasisti,neo nacisti i ostatak ZO vrta)

blood4me
03-04-2011, 15:16
E thx, skuzih sve ^^
Aj da i ja nes naucim na ovom forumu...

cham3leon
03-04-2011, 15:17
Jel se men to čini,il vi zbilja smatrate SDP ljevičarskom strankom? Pa jedino što oni imaju sa socijalizmom je ime, nadalje im je sve živo sranje.
Kad sam već kod toga, malo mi je sramotno što u zemlji koja je tolko dugo bila socijalističa, da imamo samo jednu parlamentarnu socijalističku stranku (SDP,a i ovo što sam gore napomenio), i jednu il dve ne-parlamentarne, al to su isto socijal demokrati i sve jedan prozor veci od drugog.

@Blood- desnica demokrati, ljevica komunjare. Ukratko.

Nešto si ovdje fulao. Pa baš zato jer smo bili pod socijalizmom danas živimo u žešćoj socijaldemokraciji. Odnosno imamo nekakav socijalizam s elementima kapitalizma. Praktički sve stranke kod nas se vrte oko lijevog centra.

Death By Sexy
03-04-2011, 15:17
Deca, nemate pojma o politici zato šutite.

Ja isto nemam pojma, al mogu brkove uzgojiti.. i pod pazusima.

Forengner
03-04-2011, 15:18
Socijaldemokratija?

Siri kavez duzi lanci.

majstoro
03-04-2011, 15:18
Deca, nemate pojma o politici zato šutite.

Ja isto nemam pojma, al mogu brkove uzgojiti.. i pod pazusima.
sta pricas ti :rotfl:

sickpetey
03-04-2011, 15:21
Pusti se majstoro politike i odi igraj hommV :D

Xero
03-04-2011, 15:25
Demokrati sakaju.

Gledaj hentai.

Neven <R>
03-04-2011, 15:28
Sto bi reko Thompson:
Nemoj ici lijevo na krizanju staze
Tu ne ide niko svi se zvijeri paze
Je'l to prije ili poslije nego što je primio 500 000€?

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 15:41
Onda marš.

Inače, samo da napomenem svim mladim drugarima koji su glasali za SDP, upravo je njihova vlast sjebala stvar i uzrokovala ove izbore. ;P
Onda im daš još jednu šansu, možda se poprave. Ako može HDZ na državnoj razini, valjda može i SDP na lokalnoj :eyebrows:

Electromaster
03-04-2011, 17:34
:)
Ma tbh, HDZ, SDP i HSP sam izbacio praktički u startu, u biti se dvoumim između HSLS-a, jer su jel, liberali ovo ono, i Korčulanske Lige, jer su lokalna stranka pa kontam da nemaju neki master plan već im je čisto stalo do lokalne zajednice.
No opet, sve je to isti drek...

Wolfwrath
03-04-2011, 17:41
Nešto si ovdje fulao. Pa baš zato jer smo bili pod socijalizmom danas živimo u žešćoj socijaldemokraciji. Odnosno imamo nekakav socijalizam s elementima kapitalizma. Praktički sve stranke kod nas se vrte oko lijevog centra.

Hah, moš mislit socijaldemokracije. Kod nas vlada liberalni kapitalizam. Samo pogledaj naš vanjskotrgovinski deficit,i šta sve uvozimo. A drugo,socijaldemokracija se totalno bazira na što više reformi kojima bi se izjednačile radnička i buržoazijska klasa. Kod nas je čista suprotnost,nadam se da to ne moram pojašnjavat. Možd na nekom papiru i možemo tvrditi da smo u socijaldemokraciji,al u praksi ni približno.
A to što HDZ i SDP teže "apsolutističkom" načinu vladanja,odnosno da vladajući apsolutno sam donosi sve odluke bez da im druge stranke smetaju, ne znači da su ljevičari. Prije fašisti.

cham3leon
03-04-2011, 18:04
:rotfl:

Ok, počnimo od početka. Vanjskotrgovinski deficit je vjerojatno rezultat organizirane mafije koja upravlja trgovinama i trgovačkim centrima i pomoću državnog vrha stvara sebi profit uvozom loših namirnica i tako dalje. U svakom slučaju nema veze sa kapitalizmom.
Izjednačenje klasa je potpuno nemoguće, može se jedino ublažiti razlika između njih. I da, to je nekakav cilj socijalizma i socijaldemokracije, točno. Kod nas se o tome sasvim solidno vodi računa, tako da primjerice imamo mogućnost besplatnog školovanja, naknade za nezaposlene, invalidnine, itd.
Ovo o apsolutizmu nikako ne razumijem, jer imamo demokraciju, ne apsolutizam. I vladajući ne može donositi zakone bez pristanka Sabora, odnosno drugih stranaka. Fašizam je crko pred 60 godina. A ovo što ti opisuješ i zastupaš je prije Pernarizam.

Wolfwrath
03-04-2011, 18:43
Stavio sam pod navodnike apsolutističke. Mislio sam pod to da se stranke uopće ne pokušavaju dogovoriti i brinuti i većem dobru naroda,nego pljuju jedni po drugima i svatko pokušava progurat svoje ideje,pa bile one dobre il ne. Manje stvari prolaze zato što nikog ne boli prozor za tu,al neke opširnije stvari skoro nikad. Tu i tamo nešto uspije. Jedino oko čega su jednoglasni je odluka o dizanju plaća saborskih zastupnika.
Ovo što si naveo,invalidnine i ostalo, pa to nisu odličja socijalističke zemlje, to su socijalne beneficije koje svaka ne-totalitaristička zemlja u svijetu ima, pa bila ona socijalistička ili demokratska.
A vezano za trgovinu, ništa od toga ne bi bilo moguće da Hrvatska ne vodi izrazitu liberalno-kapitalističku politiku time što sve dozvoljavaju. Zatim krupni kapitalisti to iskoriste, uvoze kojekakva sranja, zarade masne pare, pa jednim dijelom toga potplate vladu koja onda još više ulaže u uvoz umjesto da razvijemo vlastitu ekonomiju i gospodarstvo. Naša država utjelovljuje najgore karakteristike kapitalizma,koji je prisutan na svim razinama. A socijalističke ideje su samo daleki snovi. Najjači su mi hdz-ovci koji stalno ponavljaju "crvenu prijetnju",a sami su svi bili teške komunjare prije 30 godina. Barem je stara juga imala postojan,i sasvim dobar gospodarski rast (izuzev kriza 60-ih i razdoblja prije rata).

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 19:04
:rotfl:
Smij se ti, nema kod nas ni socijal, ni demokracije.

The Boz
03-04-2011, 19:05
Činjenica 1. SDP je najbogatija stranka. Privatizacija sa zvjezdicom FTW!
Činjenica 2. Ovi prosvjedi su plaćeni. Onaj u petak se plaćao 250 kuna.
Činjenica 3. Za SDP nebi glasao niti da mi nožem prijetiš.

Xero
03-04-2011, 19:06
Dobro je znati da su političke rasprave zabranjene na forumu.

Forengner
03-04-2011, 19:10
Gotovo nigde u svetu ne postoji pravi socijalizam,a bogami,nije ga ni bilo u 99% slucajeva.
Tako da,glasajte nasumicno,u svakom slucaju cete najebati drugari.

cham3leon
03-04-2011, 19:13
cut.

Ono, to je poanta demokracije, da se razvije čim više različitih ideja i da se pokušavaju progurati. Onda narod na izborima ima neku ponudu. Kod nas normalno da nije tako, nego svaka stranka izgleda isto. A kako bi ti molim te realizirao da političari rade isključivo za državu a ne za svoj džep? Ako čekaš takve ljude da dođu na vlast, načekat ćeš se. Ko bi normalan išao raditi tako odgovoran posao a da ništa ne zaradi. Svima je glavni interes u životu zaraditi, i to je normalno. Plaća za ministra će sigurno biti ogromna jer je to posao s velikom odgovornošću i traži mnogo znanja. I uostalom, ne sjećam se kad su se zadnji put dizale plaće saborskih zastupnika i drugih visokih funkcija. Kažem, da su plaće za takva radna mjesta kao u lošijoj tvornici, ko bi bio tako lud da ide radit kao saborski zastupnik?

Socijalnih beneficija valjda ima u svakoj zemlji, da, ali nisu tolike kao kod nas. Koliko se ja razumijem, posljedica jake socijale je visok porez koji moraš nametnuti da bi to država mogla isplatiti, čime otežavaš rad poduzećima, a to je otprilike ono što imamo danas ako još dodaš tešku birokraciju. To nisam ja izmislio nego je obično praksa u "pametnijim" državama da se uštedi na socijali i odreže na mjestima gdje ne treba, a u našoj socijalnoj politici imaš mali milijun takvih crnih rupa u koju se slijeva mnogo para iz državnog budžeta. U Engleskoj primjerice ne samo da školovanje nije besplatno, nego je g. Cameron odlučio da se utrostruče školarine. Ameri uopće ni nemaju javno zdravstvo kao što većina Europe ima (osim ako je ona Obamina reforma prošla, ne pratim već jako dugo). U pravilu, socijale mora biti, ali ne previše.

Pod liberalno-kapitalistička politika vjerujem da misliš na prekomjerni uvoz. Koliko ja znam, problem je u tome što je teško izvoziti. Nije problem što postoji uvoz, nego što je izvoz mnogo premalen u odnosu na uvoz. Pa nema ni jedne zemlje na svijetu danas koja nešto ne uvozi. Ne možeš se zatvoriti u svoje granice i ne dopustiti da se ništa ne uvozi ni ne izvozi. To je možda još i gore za gospodarstvo. Tko stoji iza trenutne uvozno-izvozne bilance ne znam i ne da mi se nagađati, ali narušena ravnoteža uvoza i izvoza poput ove naše nije posljedica nikakvog kapitalizma. Ne može ni biti jer kod nas kapitalizma skoro da niti nema.

Jugu ne možeš uspoređivati jer je imala plansko gospodarstvo. Mogli su ako treba otvoriti pedeset tvornica i zaposliti 5000 ljudi da proizvedu sto milijuna televizora, žarulja i lokomotiva samo tako, jer je sve to vodila država koja se nije toliko zamarala s time hoće li to biti izvezeno, prodano ili bačeno u smeće kao višak koji nitko ne želi jer nisu privatna firma koja ovisi o potražnji za proizvodom jer mora stvarati profit. To su sad već komplicirane stvari, ali po nekoj logici, takva divlja proizvodnja se isto morala na nečemu odraziti, tako da nisam baš siguran koliko je Juga bila gospodarski stabilna zemlja.

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 19:13
Činjenica 2. Ovi prosvjedi su plaćeni. Onaj u petak se plaćao 250 kuna.
Ne znam tko je plaćao, ali znam tko nije :)

croat1gamer
03-04-2011, 19:23
Demokracija i parlamentarizam.
LEARN THE DIFFERENCE. IT CAN SAVE LIVES.

Kenyi
03-04-2011, 19:24
Zašto nema hcsp ?

Devil Dog
03-04-2011, 19:25
Jer ReiKo nije osvojio sc2 turnir u Koreji

Wolfwrath
03-04-2011, 20:07
cut.

cut

Sve to stoji,samo si malo moje vlastite tvrdnje izvukao u krajnosti. Nisam ja ništa mislio tolko ekstremno ko sto si rekao. Dabome da imamo jaču socijalnu stranu nego mnogi drugi, nakon 40 godina u socijalističkoj zemlju bilo bi sramota da nemamo, samo nemoj koristiti argument što imamo jače socijalno da smo socijalistička zemlja. Jer nismo,daleko od toga. Htio sam reci da uvozimo mnogo više nego što zbilja trebao,a izvozimo malo. A zato što uvozimo cak i ono sto ne trebamo, nemamo novaca da razvijemo vlastitio pa da sami izvozimo, i time smanjimo uvoz. To je zatvoreni krug. A pod saborske zastupnike mislio sam na to da trpaju svoje ideje, bez obzira jel to zbilja potrebno ili nije. Al ne moš mi reći da su naši zastupnici svi marljivi i odgovorni, samo pogledaj pokoji prijenos sjednice pa ćeš vidjet da je skoro uvijek većinom prazno, iako bi trebali svi biti nazočni. Živa sprdačina. Al glavno da imaju najnovije bemvee.
A Juga nije imala striktno plansko gospodarstvo kao što je u Rusiji,nego je imala ponešto napredniji oblik gdje su radnici upravljali tvornicama.

I da,pravi socijalizam nigdje na svijetu ne postoji,komunizam pogotovo, no to ne znači da nije loš oblik države. Što se mene tiče, u teoriji je i najbolji što postoji. A u praksi, još trebamo vidjet...

cham3leon
03-04-2011, 20:37
Inače, Jugoslavija je bila prepuna korupcije, vjerojatno još i gora nego današnja Hrvatska. Ne mislim samo na tko-zna-kakve sve malverzacije koje su se događale iza kulisa političke pozornice, nego i u svakodnevnom životu običnih građana. Socijalna pravda je postojala samo na papiru. U praksi je sve to bila masna korupcija.

Ne možemo uvoziti više nego što trebamo. Ako postoji potražnja za nečime, onda će netko početi s uvozom te robe. Ako ne postoji, neće. Osim naravno uvoza preskupe struje koji se zapravo ne isplati, ali to je stvar države, odnosno HEP-a. Kao što rekoh, problem je u izvozu i domaćoj proizvodnji, a tu nije problem što, citiram, "nemamo novaca". Ako u RH i nema dovoljno kapitala za pokretanje novih poduzeća, uvijek se može dovesti strani kapital jer ipak živimo u globalnom selu. Ali đabe ti je i to sve jer se kod nas ne isplati ništa proizvoditi. To nema veze s time tko šta uvozi, nego s time da je radna snaga preskupa i/ili loše obrazovana, da su porezi preveliki i da je teško izvoziti. Preveliki porezi su pak uglavnom posljedica prerastrošne i nesređene socijalne politike.

Hrvatski sabor je sprdačina i sramota ne samo zbog zastupnika koji spavaju ili ne dolaze (što bi se definitivno trebalo regulirati nekim propisima), nego i po sadržaju rasprava koje se vode. U zadnje vrijeme sve o čemu se raspravlja je koja je stranka vrh kriminalne organizacije.

Delirium
03-04-2011, 20:40
O Socijalizmu se moze danas govoriti samo u Teoriji, jer u u povijesti nema pravilnih primjera, sve je uglavnom zavrsilo na tome da se ideje Socijalizma izvrću i to zbog osobnog probitka, kao što je Kameleon spomenuo korupciju u Jugi. Ne mislim da je to loše državno uređenje, ali, ako nije upalilo prvi, drugi, a ni treći puta, postaje preskupo pokušavati. Sve što jednom sustavu treba da radi u teoriji su pošteni ljudi, a takvih u praksi nema.

croat1gamer
03-04-2011, 20:44
Kraci periodi vladanja. 6 mjeseci do godina dana.

Delirium
03-04-2011, 20:46
Anuitet?
Rimljani su isto mislili, a onda su dobili dva dozivotna diktatora

cham3leon
03-04-2011, 20:46
Ne, nikako. Prečesto održavanje izbora koji koštaju i premalo vremena da se konkretno napravi nešto značajnije. 4 ili 5 godina traju mandati i u drugim državama.

Wolfwrath
03-04-2011, 20:48
E,pa to i tvrdim za zastupnike. Kosorka je najjača sa svojim flomasterima.

Ne tvrdim da nema tržišta za naš uvoz, samo što uvozimo tuđe a imamo vlastito. Problem je što je domaćim tvrtkama skuplje proizvodit,pa je i zato skuplje nama za kupovat. Ulete velki lanci, prodaju nam tuđe za jeftino,i dok se okreneš, domaće gospodarstvo više ne postoji i mi ovisimo kompletno o stranom kapitalu. Zatim taj strani kapital upravlja i politikom, odnosno nađemo se u prikrivenom robovlasničkom društvu stranih kapitalista. Bolje je i pravo robovlasničko društvo,tamo barem znam na čemu sam. Naberi pamuka ili kazna,i to je to.
Bolje da odma stegnemo kajiš, otrpimo neko vrijeme lagane apstinencije od stranog viška, uložimo par milijuna u intenzivan razvoj domaćeg gospodarstva, al ne za izvoz,nego za domaće potrebe. Koji vrag mi uvozimo mlijeko iz njemačke ako imam domaće proizvođače. Tako barem dođemo do neke razine samostalnosti, a ne da se svakog trena moramo bojati da nećemo morat zvati MMF, koji ce nas kratkoročno spasit,al dugoročno u još veća govna uvalit.

Electromaster
03-04-2011, 20:48
premalo vremena da se konkretno napravi nešto značajnije
Nešto poput afere *umetni naziv ovdje*? ;D

Delirium
03-04-2011, 20:54
Smatram, da bi jedan komad softvera sposoban da analizira stanje na tržištu, napravio bolji posao i izbavio nas iz krize efektivnije nego skupina ljudi...


ntenzivan razvoj domaćeg gospodarstva, al ne za izvoz,nego za domaće potrebe. Koji vrag mi uvozimo mlijeko iz njemačke ako imam domaće proizvođače.STako barem dođemo do neke razine samostalnosti, a ne da se svakog trena moramo bojati da nećemo morat zvati MMF, koji ce nas kratkoročno spasit,al dugoročno u još veća govna uvalit

Neznam zasto je domaće toliko cijenjeno, "Jedimo domaće" jebiga, u onom švapskom mlijeku mozda ime 200 aditiva kojima neznam ni ime, ali mi smo toliko jalni i tvrdimo da je naše seljačko mleko koje "ima prirodan uzgoj i prošlo je najviše europske standarde kvalitete" bolje od njihovog. Meni i jedno i drugo imaju okus po mljeku, a jedno od njih kosta manje, a novca mi uvijek treba

Serem ti se na domaća sranja

Kvothe
03-04-2011, 20:55
Da, fakat.. Nemoj na prazno glasat, naročito ako ne želiš.

(Za Lesara inače. Jer je iz Čakovca.)
Ovo. Uvezite si Lesara.

croat1gamer
03-04-2011, 20:58
Anuitet?
Rimljani su isto mislili, a onda su dobili dva dozivotna diktatora
Zanemarimo da je tada koristena popularna taktika "Dajte mi vlast ili ce vas moja vojska unistiti."


Ne, nikako. Prečesto održavanje izbora koji koštaju i premalo vremena da se konkretno napravi nešto značajnije. 4 ili 5 godina traju mandati i u drugim državama.
Zanemarimo trenutnu gospodarsku politiku + pravo pravcato zajebavanje sa vremenom odrzavanja izbora.
Ako se mi zaista zelimo zvati demokratsko drustvo, to bi trebalo znaciti nesto vise od obicnog izlaska na izbore svakih 4-5 godina, i da onda neki idioti donose sve odluke o svemu sto se dogada. Bez ikakvog daljnjeg utjecaja onih koji su ih izabrali.

Delirium
03-04-2011, 21:03
Anuitet?
Rimljani su isto mislili, a onda su dobili dva dozivotna diktatora
Zanemarimo da je tada koristena popularna taktika "Dajte mi vlast ili ce vas moja vojska unistiti."


Zanemarimo da i danas imaš u Hrvatskoj ekstremnih desničara na bacanje, koji bi se bombom raznjeli za Jacu i njene

cham3leon
03-04-2011, 21:05
Bolje da odma stegnemo kajiš, otrpimo neko vrijeme lagane apstinencije od stranog viška, uložimo par milijuna u intenzivan razvoj domaćeg gospodarstva, al ne za izvoz,nego za domaće potrebe. Koji vrag mi uvozimo mlijeko iz njemačke ako imam domaće proizvođače. Tako barem dođemo do neke razine samostalnosti, a ne da se svakog trena moramo bojati da nećemo morat zvati MMF, koji ce nas kratkoročno spasit,al dugoročno u još veća govna uvalit.

Nije to toliko jednostavno. Moguće je da se više isplati izvozit ovo što proizvedemo pa uvesti drugo. Tko zna? Ne diktira proizvodnju i trgovinu državna granica nego novac i isplativost. Bitno je da je uvozno izvozna bilanca pozitivna, što nije. Hoće li se balansiranjem dogoditi da ćemo odjednom početi više trošiti svoje proizvode ili će zbog isplativosti naš proizvod ići van a strani unutra, potpuno je nebitno dok god je isplativo.

@croati:

Ta nezainteresiranost je čista posljedica jednoličnosti, nekompetitivnosti i nesposobnosti na političkoj sceni i neće ju popraviti češće održavanje izbora, samo će značiti još veći trošak.

majstoro
03-04-2011, 21:15
jel mu neko predlozio da glasa za desnicu(HDZ naprimjer) XD

Wolfwrath
03-04-2011, 22:26
Eh,pa to i kažem. Previše se gleda na to jel isplativo,a premalo na to gdje ćemo biti za 10 godina. Znam da nije lagano,al navedi jednu jedinu državu koja je uspjela preživjet samostalno bez vlastitog gospodarstva. Fokus se treba premjestetiti sa trenutačne isplativosti na dugoročnu, kako bismo osnažili vlastito gospodarstvo. Iako bi to koštalo, i život bi bio neko vrijeme skuplji,ali malo po malo situacija bi se popravljala, dok ovako idemo lagano ali sigurno u provaliju bankrota...

cham3leon
03-04-2011, 22:44
Eh,pa to i kažem. Previše se gleda na to jel isplativo,a premalo na to gdje ćemo biti za 10 godina. Znam da nije lagano,al navedi jednu jedinu državu koja je uspjela preživjet samostalno bez vlastitog gospodarstva. Fokus se treba premjestetiti sa trenutačne isplativosti na dugoročnu, kako bismo osnažili vlastito gospodarstvo. Iako bi to koštalo, i život bi bio neko vrijeme skuplji,ali malo po malo situacija bi se popravljala, dok ovako idemo lagano ali sigurno u provaliju bankrota...

Lol? Pa normalno da se gleda da bude isplativo. To je uopće smisao ekonomije, ali poanta je da nije nužno da se tvoj proizvod ne izvozi nego prodaje u RH. Može, ako je tako isplativo, ali većinu proizvoda kod nas je isplativije izvoziti pa uvoziti nešto drugo. Hrvatska ne može zadovoljiti svoje potrebe za svime, niti bi trebala. Tako cijeli svijet danas funkcionira. Samo isplativost i je bitna i o njoj ovisi održivost i napredak gospodarstva neke zemlje. Ja niti nisam rekao da Hrvatska može preživjeti bez gospodarstva, odnosno nekakve proizvodnje, ali nije nužno da se taj proizvod onda pod svom silom zadrži unutar granica. Bitan je profit.

Što se tiče dugoročnih mjera za osnaženje gospodarstva, već su trebale davno biti donešene. Ljudi nisu ni sami svjesni koliko je situacija loša. Rezovi će doći kad tad, morat će, a onda će to već biti ozbiljan udar na standard. Već sad bi bili.
Dobrim dijelom sami smo si krivi. Činjenica je da si jedna respektabilnija stranka bilo koje deklarirane orijentacije na hrvatskoj političkoj sceni može dopustiti da se predizborni program koji reklamiraju (ako i imaju šta za reklamirat, SDP još na tom polju nije pokazao ništa) sastoji većinom od obećanja koja će se socijalna davanja povisiti, odnosno u današnje vrijeme, koja se neće sniziti. Tu i tamo uleti spika da će se poduprijeti gospodarstvo i otvarati tvornice, uspješno privatizirati brodogradilišta i slično, što nitko ionako više ne uzima više zaozbiljno.
Kad bi se u narodu formiralo neko mišljenje koje bi moglo procijeniti što nam treba i kako to postići i koje ne bi primalo te već prežvakane bulšite, valjda bi se pojavila i politička opcija koja bi to realizirala. Nažalost, situacija je takva da ljudi samo gledaju kako će potjerati vodu na svoj mlin i provući kroz neku rupu čim više para od države ne obraćajući pažnju na dugoročne posljedice za zemlju.

Delirium
04-04-2011, 08:02
Eh,pa to i kažem. Previše se gleda na to jel isplativo,a premalo na to gdje ćemo biti za 10 godina. Znam da nije lagano,al navedi jednu jedinu državu koja je uspjela preživjet samostalno bez vlastitog gospodarstva.SFokus se treba premjestetiti sa trenutačne isplativosti na dugoročnu, kako bismo osnažili vlastito gospodarstvo. Iako bi to koštalo, i život bi bio neko vrijeme skuplji,ali malo po malo situacija bi se popravljala, dok ovako idemo lagano ali sigurno u provaliju bankrota...

Vatikan

Wolfwrath
04-04-2011, 08:55
Kak da ne, oni su jedan od najvećih izvoznika sranja na svijetu.

Ma to sam i mislio pod ekonomijom, samo što sam želio reći da treba osnažiti vlastito gospodarstvo. Kad se država nađe pred bankrotom,ne gleda se više jel šta isplativo, nego kako preživjeti,a i mi ćemo se tamo naći ako nešto ne poduzmemo. Htio sam reći da Hrvatska ne gleda kako štedjeti, što bismo trebali, nego kako zaraditi. Razlika je u pristupu,iako se oboje vrti oko novaca. Al za štednju ih boli prozor. Glavno da se multimilijardni Pelješki most gradi kojim će na godinu proći 5 auta...

I da,već sad jesmo u govnima,a političari mlate praznu slamu. Ne znam koji k svi furaju privatizaciju, pa zbog loše provedbe iste smo izgubili većinu internacionalnih tvrtki koje smo prije imali...

Kenyi
04-04-2011, 09:04
Džaba vam rasprava ako ne glasate za HCSP.

Wolfwrath
04-04-2011, 10:17
http://www.vesti.rs/Novi-Sad/Joska-Broz-predsednik-komunista.html

:D

majstoro
04-04-2011, 10:19
Nadam se da si glasovo za desnicu(HDZ po mogucnosti)

i da,kako je taj predsjednik komunisticke partije,znaci takve se stranke dopustaju a NSDAP ne :D

Sonic_Moronic
04-04-2011, 10:21
Dobro šta je tebi i tim HDZ-om, spomenuo si ga u 5 postova valjda.

Ne znam koji to kreteni iznova glasaju za HDZ-a kad već godinama valjda svatko ikad pljuje po njima.

cham3leon
04-04-2011, 10:32
Kak da ne, oni su jedan od najvećih izvoznika sranja na svijetu.

Ma to sam i mislio pod ekonomijom, samo što sam želio reći da treba osnažiti vlastito gospodarstvo. Kad se država nađe pred bankrotom,ne gleda se više jel šta isplativo, nego kako preživjeti,a i mi ćemo se tamo naći ako nešto ne poduzmemo. Htio sam reći da Hrvatska ne gleda kako štedjeti, što bismo trebali, nego kako zaraditi. Razlika je u pristupu,iako se oboje vrti oko novaca. Al za štednju ih boli prozor. Glavno da se multimilijardni Pelješki most gradi kojim će na godinu proći 5 auta...

I da,već sad jesmo u govnima,a političari mlate praznu slamu. Ne znam koji k svi furaju privatizaciju, pa zbog loše provedbe iste smo izgubili većinu internacionalnih tvrtki koje smo prije imali...

Aj molim te koja je razlika između tog preživljavanja i isplativosti odnosno zarade? Pa prvi i osnovni cilj gospodarstva je da ostvari zaradu. U tome je problem kod našeg gospodarstva. Ako ti nije cilj zaraditi, onda niti ne moraš jačati gospodarstvo, samo nemam pojma kako ćeš preživjeti štednjom.
Jačanje proizvodnje i otvaranje novih radnih mjesta se sigurno nikad ne postiže štednjom nego investicijama. To što su investicije promašene i neisplative je drugi par rukava. Masovna štednja na državnoj razini nas sigurno neće gurati naprijed, eventualno će usporiti propadanje. I nije problem što Hrvatska ima ogroman vanjski dug, problem je što to zaduženje nije rezultiralo ničim profitabilnim što bi to zaduženje učinilo isplativim.

Majstoro, ne trolaj sa HDZ-om. Sam HDZ trola dovoljno već duge godine.

majstoro
04-04-2011, 10:34
A sad bi kao SDP bio bolji od HDZ-a...

Forengner
04-04-2011, 10:49
i da,kako je taj predsjednik komunisticke partije,znaci takve se stranke dopustaju a NSDAP ne
Hehe cuo si od mene za NSDAP pa ga sad pominjes. :) Inace ne bi znao ni sta je to......

majstoro
04-04-2011, 10:54
Nene,nisam cuo za tu skracenicu a naravno da sam cuo za stranku XD

McPingvin_v2.0
04-04-2011, 11:26
Bitno da je HDZ desna stranka :rotfl:

Lord Ragnarok
04-04-2011, 11:27
posto nemas HČSP, glasaj za najblize, HSP

Chupacabra
04-04-2011, 12:43
Političke rasprave na forumu... Nisam mislio da ću ugledati ovaj dan. :pray:

cham3leon
04-04-2011, 12:46
Bar se to ne događa svakih mjesec dana.

Wolfwrath
04-04-2011, 18:24
To.

Eh,u tom i je stvar,što je to isto,samo naši glupani to ne kuže nego i dalje forsaju neke svoje kvazi ideje.
btw, šta je NSDAP?

majstoro
04-04-2011, 21:26
btw, šta je NSDAP?

ovo (http://hr.wikipedia.org/wiki/Nacionalsocijalisti%C4%8Dka_njema%C4%8Dka_radni%C4 %8Dka_stranka)

Forengner
04-04-2011, 21:33
"btw, šta je NSDAP?"

To su oni smrdljivi nacisti.

Lord Ragnarok
04-04-2011, 21:44
smrdljivi? bi ti oni bili smrdljivi znas di da su osvojili svijet

Wolfwrath
05-04-2011, 08:11
Prolly ne,al vjerojatno bi se zvao Hans :P