PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSG]Korpiklaani - Ukon Wacka



hansi
02-04-2011, 17:01
http://rockmusicforever.com/wp-content/uploads/2011/02/Ukon-Wacka.jpg

Finski Folk-Metal.

kome sve treba slat link

The Great Duck
02-04-2011, 18:48
Otkad se rade dva albuma tjedno?

hansi
02-04-2011, 18:54
ne rade se, al je nastala jebena drama oko prosloga kojeg sam stavio

Jopax
02-04-2011, 19:22
Jablink

Maja
03-04-2011, 17:32
Seriously? Ova grupa mi je tako antipatična :(

Sonic_Moronic
04-04-2011, 07:53
Moram spomenuti kako mi je preloš kaver :rotfl:

Insert
04-04-2011, 13:17
i ovo se ukida. sljedeći je

http://sleevage.com/wp-content/uploads/2009/11/Metallica-St-Anger.jpg

Aerial
04-04-2011, 13:35
Ajmo se malo skulirati i igrati po pravilima, hm? :(

beba nema zvečku
04-04-2011, 13:42
pravila smo ukinuli. Anarhija

Kid A
06-04-2011, 23:27
Jel slusao itko ovo?

Totoro
07-04-2011, 10:34
ja :(

Aerial
07-04-2011, 10:34
Ček da se malo zapijem :P
Do tad slušam novi album od Britney <3

Frky
08-04-2011, 18:55
E, plz, jel mogu sutra napisati kritiku jerbo sam ovaj tjedan bio bolestan i nisam baš poslušao album!?!?

Feanor
08-04-2011, 19:06
E, plz, jel mogu sutra napisati kritiku jerbo sam ovaj tjedan bio bolestan i nisam baš poslušao album!?!?

Takođe'... Nitko mi nije poslao link, mislio sam da je projekt otkazan. Slušao sam već ovaj album prije, ali daj da ga barem još jednom poslušam prije reviewa.

Aerial
08-04-2011, 19:11
E, plz, jel mogu sutra napisati kritiku jerbo sam ovaj tjedan bio bolestan i nisam baš poslušao album!?!?

NE, NE MOŽEŠ, prema stavci 13 poglavlja 2 o zakonu o poštivanju pravila foruma, ne možeš VIŠE NIŠTA PISATI I KAZNITI ĆE TE SA 300 KUNA KAZNE! ^__^

Feanor
08-04-2011, 19:20
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/kazneni_zakon.asp

Read em' And Weep

:D

Sonic_Moronic
08-04-2011, 22:54
Slušo sam malo, bilo mi je jako dosadno i tako. Folk metal mi je jedan guilty pleasure, od takvih bendova očekujem da budu zabavni i mnogi to ispunjuju, ali Korpiklaani mi jednostavno ne paše.
Ne moram ni napominjati da mnogi folk/symphonic metal bendovi imaju jako loše ili prosječne riffove koje pokušavaju prikriti sa klavijaturama ili, jelte, orkestrom, odnosno tradicionalnim instrumentima.

Ali dovraga, bar te melodijice budu odlične. Uzet ću Eluveitie, meni jako drag band, i iako žešće sakaju kao metal, folk dijelovi su im prokleto zakon i samo zbog toga ih vrijedi slušati. Ima tu aranžmana iz starih tradicionalnih izvedbi, nekih stvarno zanimljivih uleta, i u sve u svemu dovoljno maštovito.

Ali Korpiklaani... Ne uspijeva napraviti ni jedno ni drugo. Metal nikako nije dovoljno zanimljiv da ponese glazbu, no i folk dio je zastupljen daleko manje nego što sam očekivao. Mogli su ubaciti neku catchy vrijednost, ali ovako ništa, glazba ostavlja ravnodušan dojam, niti je kvalitetna niti je zabavna, sve mi zvuči isto.

hansi
08-04-2011, 23:20
jbg, poštujem tuđa mišljenja, nije ti se svidio album/bend i točka, a ne ponašat se ko retaj

Sonic_Moronic
08-04-2011, 23:25
Ko se ponaša ko retaj? Ne kontam te.

hansi
08-04-2011, 23:51
ma ne ti, nego u onoj temi sa proslim albumom, nepotrebna drama

Frky
09-04-2011, 17:09
E, ovo mi je prvi folk metal album koji sam poslušao...

Ono, bio sam bolestan, nikakav, nisam vidio svjetlo dana cijeli tjedan takoreći, nije mi se dalo ništa slušati ovo ono... ali evo poslušao sam album par puta sad kad mi je malo bolje i mogu reći da mi je fino legao album tj. večina pjesama! Neznam, nekako sam se osjećao bolje i vedrije i veselije i spreman za materijalnu štetu i takvo nešto u tom tonu (ono što mladi vole raditi)...

Ofc. nemam pojma finski niti ga želi nauči tako da nemam pojma o čemu likovi pjevaju, mislim, mogu mi dragati sve po spisku a ja ću biti veselog raspoloženja dok ih slušam s neki tupim smješkom...
Ono, na prvu, kad sam upalio album odmah mi je u glavu uletila neka slika nekih ultra veselih pijanih ljudi za nekim starim drvenim stolom kako loču enormne količine nekog alkohola i pleš nekim blesavim ali opet zaraznim plesom! Odmah sam htio biti tamo, mislim ko nebi! I još onako neku čiketin ručerinama žderati ili nešto takvoga, hebeš kruv, daj MESA!!!!

Nego, o albumu, a šta da kažem, nerazumijem se u ovakvu glazbu ovo ono...
Paše mi album i stvarno nemam zamjerke u vezi glazbe jer nisam ništa sličnoga takvoga čuo pa da bih mogao usporediti!
Izdvoji bih prvu, drugu (je kao baš mi se da sad otvarati folder i kopirati imena pjesama, da da) i Tequla pjesmu, nekako me najviše oraspolože! Also, ostale su mi pjesme nekako mračnijeg tona i zato ih manje volim i nekako su mi odbojne, iako su u redu!
Album, opet kao i kod svakog drugog, nisam mogao poslušati u šutu jer dopizdi, pogotovo kad skužiš da su najbolje (kako kome) ojesme pri početku i sredini! Tako da sam zadnjih par pjesama vješto izbjegao tipkom "next" na playeru (hell yeah)!

A šta ja znam, nek bude 8,3/10Sjer mi je baš "uplifting" album i to mi je trebalo u ovih zadnjih 2 dana!!!

BTW: još jednom, sorry što kasnim s kritikom, jebga, nisam mogao iz kreveta....


Nego, ko daj sljedeći album?? Je li se još igramo ovoga?? Da li je punk mrtav??? Ili možda rock?????

hansi
09-04-2011, 17:12
drago mi je što ti se svidilo :D

Feanor
09-04-2011, 19:04
Nisam slušao nešto previše folk metala da bi se mogao nazvat strucnjakom, ali evo i ovako 'nenaslušan' mogu nabrojit 3 folk metal banda koji su mi bolji od ovog, naravno čuo sam i lošijih pa, ajde bar nešto...

Uglavnom što da kažem, neda mi se rastavljat pjesmu po pjesmu ovaj album, jer su mi se nekako sve pjesme stopile u jednu i na kraju mi je pjesma sa najglupljim nazivom bila najdraza. Sa(u)rma. :D Za Korpiklaani sam čuo prije jedno godinu dana i to samo zato što bi mi frend stalno pijan recitirao Vodku i to jako loše, pa sam rekao daj da poslušam i nisam se nešto oduševio.
Kao što je rekao i Sonić nema dovoljno folka da bi mi bio pravi folk, a na trenutke zvuci preisforsano + prepowerasto mi sve zvuči, bljah, definitivno nat maj stajl. Od powera jedino Alestorm mogu slušat, koji ih btw. pere sa svojim pjesmicama folkastijeg karaktera naveliko, tako da...

Pozitivne strane? Pa definitivno ih ima. Ko prvo i najbitnije, dečki definitivno zvuče da se odlično zajebavaju i zabavljaju dok ovo snimaju i to se osjeti dosta. Onako dok slušam imam osjecaj da nakon svakog lyrica puknu u smijeh i onda moraju nanovo snimat, to je definitivno zakon stvar i kao što je rekao Frky kad malo bolje poslušam stvarno i zvuče kao neka banda pijanih manijaka za starim drvenim stolom i kriglama žeste ispred sebe, mašu čašama i pijano pjevaju, ali nažalost to nije dovoljno da bi i sama glazba bila kvalitetna. Tako da Thumbs up za atmosferu, ali thumbs down za glazbu. Ajmo se jednostavno složiti da meni nepaše ta vrsta glazbe i ostaviti to na tome, ali ako se gleda kvaliteta a ne ukusi, nemogu reći da je nešto posebno kvalitetno, posebno i/ili bolje od drugih predstavnika istog žanra tako da... Meni ok za jedno slušanje, ali da ih moram opetovano slušat probušio bih si bubnjice

5/10 - Iako ako vam paše power metal računajte 1,5-2 ocjene više

Eh i Sarma rula :)

Frky
09-04-2011, 19:40
Jelda?? I još onako svak od njih ima batak neke jadne životinje u ruci i mašu s njim te ona mast ih sve prska okolo, no nikoga to nedira nego samo peru dalje!

Feanor
09-04-2011, 20:21
Jelda?? I još onako svak od njih ima batak neke jadne životinje u ruci i mašu s njim te ona mast ih sve prska okolo, no nikoga to nedira nego samo peru dalje!

Issa ti, stvarno si pomno to izvizualizirao. Na kojim si antibioticima? :D

Frky
10-04-2011, 00:21
Jbte, živim u Benkovcu, ej u Benkovcu!

Kid A
10-04-2011, 10:15
Evo poslusao i po treci put jutros da zabetoniram ocjenu.
Za bend sam prvi put cuo prosle godine dok su ga na forumu Grim i jos par hvalili (bas se i Votka spominjala cesto) pa sam si stavio album na to-do listu koja se otegla sve do ove teme. Sad bi to pripisao izvansenzornim mocima percepcije koje su me samo htjele sto dalje drzati od ovog albuma :/
Doduse nisam se puno susretao s folk metalom ali ako bio ovo bio prvi bend da me se upozna s navedenim pravcem, hm.......los potez.
Mozda sam kao sto netko rece ovaj bend trebao slusati pijan pa da se adekvatno primi, ovako mi je jednostavno plitak i nezanimljiv.
Jedino sto prolazi je koliko-toliko ok cover Motorheada na kraju a ostalo meh.....poslusao sam dosta glazbe van engleskom govornog podrucja ali eto, mozda mi finski jednostavno ne lezi.
Mogao bi mi proci kao bend za pustiti uz neki campfire i cuganje s tim da bi uvijek netko drugi morao preloziti da se Korpiklaani slusa, jedino se i tako vidim ubuduce da slusam ovo; na nagovor drugih i presucivanje cisto da ne kvarim dozivljaj drugima :/

Malo mi bezveze sad dati ocjenu, nekako mi je za jedinicu prije iako s druge strane, jedan album/bend se bas treba potrudit da zaradi i to, ovi decki jednostavfno uzivaju u zajebanciji dok rade pjesme, vjerujem da im je i u studiju u procesu stvaranja ludnica, steta samo sto im jedna mala stvar zvana kvalitet izostaje al dobro.

Sve je to super, ali.... (R_f_mMJAezM)