PDA

Pogledaj cijelu verziju : Debata. - Glasanje.



Forengner
01-04-2011, 22:31
Gospodo,uvazeni forumasi,zavrsila se prva faza,pocinjeSglasanje:

Mozete izabrati samo jednu opciju,ukoliko glasate,morate u 1 kratkom postu napisati vas izbor. (BEZ SPAMA - DAKLE,samo tema za koju ste glasali)

Tema koja sakupi najvise glasova do sutra,pobedjuje i mi prelazimo u sledeci krug.

Ja sam glasao za : Moscow VS Washington.

Anketa ce sutra prestati da vazi,pa molim da se tema sutra obrise,po proglasenju teme sa najvise glasova.

*Ja cu sutradan proveriti temu i proglasiti pobednika.Do tada,imate vremena da glasate.

Posle toga,otvara se nova tema u kojoj bi forumasi mogli da se prijave za raspravu. *detaljnije o tome sutra*

Kid A
01-04-2011, 22:32
GMO hrana - zanima me malo kakva su stajalista forumasa po tom pitanju

Death By Sexy
01-04-2011, 22:38
Abortus.

Kvothe
01-04-2011, 22:39
Ulazak Hrvatske u EU.

hansi
01-04-2011, 22:49
abortus

EUvpMhw5ALw


video nemojte gledat ako ne zelite povratit :D

Kid A
01-04-2011, 22:54
jesmo rekli da nema vise linkanja japanskog Tokio Hotela na ovom forumu

hansi
01-04-2011, 22:56
koji je to

McPingvin_v2.0
01-04-2011, 23:15
NE.

BTW, složit ću do ponedjeljka postupak za debatu, sumnjam da ljudi znaju kako to treba izgledati :)

Kid A
01-04-2011, 23:17
ja sam gledao cesto Parlaonicu, am i eligible?

McPingvin_v2.0
01-04-2011, 23:22
Ne.

Postoji točno redosljed dijelova u debati, postoji točna struktura argumentacije itd. Kažem, složim do ponedjeljka :)

Looky
01-04-2011, 23:28
abortus.

@Pingu:

To ono 3 govornika afirmacije, 3 negacije ... ?

blood4me
01-04-2011, 23:29
GMO hrana - zanima me malo kakva su stajalista forumasa po tom pitanju

McPingvin_v2.0
01-04-2011, 23:33
abortus.

@Pingu:

To ono 3 govornika afirmacije, 3 negacije ... ?
Ne nužno.

Moram si pogledati skriptu iz vještina komuniciranja pošto sam zaboravio, ali struktura mora biti jasno definirana, kao i teme. Washington vs Moscau nije dobro definirana tema, recimo :)

Forengner
01-04-2011, 23:36
Ok Pingu. (pojednostavi to sto vise mozes,ja bih sam to uradio,ali sam kratak sa vremenom)

Onda ovako - Rusija VS Amerika.

McPingvin_v2.0
01-04-2011, 23:38
Ali što Rusija vs Amerika? :)

Koja je država ekonomski jača? Koja država ima razvijeniju naftnu industriju? Koja država bi izvukla deblji kraj u sukobu na a) domaćem terenu, b) gostujućem terenu ili c) neutralnom terenu? Koja država ima zgodnije žene?

Forengner
01-04-2011, 23:40
Koja zemlja bi izvukla deblji kraj u sukobu na gostujucem terenu.
Edituj pliz.

McPingvin_v2.0
01-04-2011, 23:42
Neću editiati jer bi se glasovi poništili, nek bude sad. Isto vrijedi i za rat u Libiji - što točno s njim? Sam ustanak protiv Gadafija, je li opravdan, ili stranjska intervencija? :)

Death By Sexy
01-04-2011, 23:59
Postoji točno redosljed dijelova u debati, postoji točna struktura argumentacije itd. Kažem, složim do ponedjeljka :)

Teško da će ovdje funkcionirat ta pravilnaSstruktura debate.. Tada bi i trebalo oformiti teamove - teško će se uvijek naći ljudi koji će željeti biti u negacijskoj ili afirmacijskoj grupi, osim ako ovo radimo samo radi debatiranja.
I kako bi to onda izgledalo? Grupe se preko ppa dogovore argumente, pa glavni da uvod - obrazloži temu, pa bla bla i slijede argumenti članova,itd itd itd...

Nekako mi se čini prezahtjevno po tim pravilima debatirati u ovom forumskom okruženju - moderator diskusije trebao bi redovito pratiti temu i brisati sve postove koje ostave oni useri koji ne sudjeluju u debati... Bit će teško.
Doduše nemam ideju kako bismo mogli...... Hmm :/

McPingvin_v2.0
02-04-2011, 00:22
Naravno da će trebati malo mjenjati to...

Ovo mi je cca u glavi: odaberemo temu, ljudi se izjasne na kojoj su strani. Ljudi dobiju 48 sati da oforme tim. Odaberu šefa i kažu tko je, ostalo nek ostave za sebe.

Moderator otvara topic s debatom. Dogovorom, ako ne onda cointossom, se odlučuje koji tim kreće prvi. Topic je lockan, a moderator ga otključavaju na zahtjev timova koji su na redu za postanjem odgovora.

Tim A započinje s predstavljanjem i uvodnom riječju. Nakon njihovog posta tim B ima 24 sata za odgovor. Broj replika je proporcionalan broju članova (timovi moraju imati jednak broj članova). Nakon replika dolaze završne riječi i to je kraj debate.

Zatim se otvara topic s pitanjima u kojima korisnici koji ne sudjeluju u debati postavljaju pitanja bilo timu A, timu B ili oba tima. U posebnom topicu za odgovore timovi odgovaraju uz obvezu odgovora u roku od 24 sata. Thread s pitanjima se zatvara nakon 24 sata i otvara se novi u kojem svi korisnici glasaju o pobjedniku.

Organizacija unutar tima se vrši van foruma ili na nevidljivom dijelu (Facebook, PP, MSN, Skype, IRC...) tako da imaju svoju privatsnot od drugog tima :)

W1k1n6
02-04-2011, 02:31
Moram naglasiti jednu stvar. Ovo je podforum Science, stoga ovdje debate mogu biti isključivo vezane uz neke znanstvene teme. Ne želim pretvoriti ovaj podforum u GMK. Među ovim temema jedino GMO i Nuklearne elektrane mogu proći. Obzirom da o nuklearkama ima već puno rasprava, pa bi se sve ponavljalo ispočetka, jedino GMO dolazi u obzir, no predlažem da se opet krene ispočetka s predlaganjem tema koje će biti vezane uz science. Ne želim da se jedini koliko toliko ozbiljni podforum zagadi OT spamom. Ako baš želite širi spektar tema, onda cijeli thread preselite u Alt F4 ili GMK. Čudi me da nitko od modova i admina nije na ovo reagirao prije mene.

Wolfwrath
02-04-2011, 07:48
Glasao sam za Moscow vs. Washington, pod uvjetom da su tu radi o raspravi vezanoj za znanost. Recimo, vatrena nadmoć, superiornost svemirskog programa, itd...

McPingvin_v2.0
02-04-2011, 10:04
Ne želim pretvoriti ovaj podforum u GMK.
Kako strukturirana, konstruktivna rasprava imalo sliči GMK-u? :roll:

Forengner
02-04-2011, 11:14
Auf,dosta pitanja je ovde niklo,u redu,hajmo ovako -

Ovo za anketu ostaje tako,medjutim,kao sto je Wik rekao,iz nje izlecu pojedine teme,(rat u Libiji,Moskva VS Washington Ulazak Hr,Abortus)
Dakle,ostaje na:

GMO hrana
Nuklearne elektrane.

Tacno do 13:00 ima vremena za dodatno glasanje,za sada GMO hrana vodi,te ce ona najverovatnije biti izabrana kao tema.

Posle glasanja,ovaj thread se zakljucava.

Potom,u onom drugom thread-u se prijavljuju ucesnici debate,(2 v 2) I onda se otvara zvanicna tema za samu DEBATU - Ona se zakljucava da slucajno ne bi doslo do spama,dok se ucesnicki timovi ne dogovore. (argumenti,postavka,kontra argumenti itd itd)
(to se obavlja preko pp-a naravno)

Posle toga,tema se otvara,pocinje debata, (Pingvin je napisao kako bi to trebalo da tece)

Posle debate,u prvom threadu (koji je za opustenu raspravu vezanu za citavu ovu stvar) se postavlja anketa - Ko je pobednik?

Proglasenje pobednika se arhivira u specijalnoj temi.

*ja cu otvarati teme,nemojte vi,da ne bi doslo do zabune i nesporazuma.)
Ok?

croat1gamer
02-04-2011, 11:28
Da stavim te topicse u stickye? Inace bi bilo malo nezgrapno snalaziti se u ta 3-4 topica.

Forengner
02-04-2011, 11:33
Moze,ako se i drugi slazu.

Dreadlock
02-04-2011, 14:59
svida mi se ideja,prijavljujem se gdje treba :D

al isto tako predlazem da se smisli neki nacin da se debate prosire,a ne da budu ogranicene samo na science,nego i na drustvene teme i stanja u svijetu itd itd :D

Aerial
03-04-2011, 00:15
Jedva čekam da svima do*izdi nakon prvog tjedna.

K4ciga
03-04-2011, 18:45
Previse je komplicirano, zasto se jednostavno ne otvori tema, primjerice, Abortus [DEBATA], i svako u njoj izrazi svoje misljenje kao u normalnoj forumskoj temi?

Death By Sexy
03-04-2011, 18:55
i svako u njoj izrazi svoje misljenje kao u normalnoj forumskoj temi?

Haha, nisi ozbiljan, jelda?

Tsaя
03-04-2011, 19:19
Ja sam glasao za : Moscow VS Washington.

Forengner
03-04-2011, 19:21
Dakle,buduci da je anketa poprilicno jasna,te da vremena nemamo mnogo,predlazem da prva tema za debatu bude: Abortus.

Da li se slazete?

Tsaя
03-04-2011, 19:21
Ne.
Zašto baš to?
Rađe EU.

Devil Dog
03-04-2011, 19:31
Podjednaki su pa nek bude Abortus, nek ide nekim abecednim redom...

W1k1n6
03-04-2011, 19:37
Čudi me da vam fali zanimljivih tema za debatu koje bi bile vezane uz science tematiku.

Evo mala pomoć:
1. Put na Mars u jednom smjeru.
2. GMO hrana
3. Pokusi na životinjama
4. Dehumanizacija čovjeka
5. Umjetna inteligencija
6. Propast svijeta
7. Teorija evolucije
8. Alternativna medicina
9. Parapsihologija
10. Neiskorišteni potencijali mozga
11. Overdoziranje tehnologijom
12. Ekologija
13. Besmrtnost
14. Svijet bez oružja
15. Put na Mjesec za 1.000.000 dolara
16. Gradovi bez automobila
17. Svjetlosno onečišćenje
18. Zakonska obveza postavljanja mini el. sustava na obnovljivu energiju u domaćinstva

ima toga još ako nije dosta :)

Totoro
03-04-2011, 19:43
1. i 3. i 8. i 13. bi bile zanimljive, ali sve su zako :thumbs2:
Samo nerazumijem dehumanizaciju covjeka :/

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 20:14
Dosta tema ti nisu striktno da/ne stoga nisu povoljne na debatu :)

W1k1n6
03-04-2011, 20:40
Svaka može imati da-ne, ovisno kako se postavi.

Kvothe
03-04-2011, 20:45
Najviše me zanima što ljudi misle o ulasku Hrvatske u EU, naročito jer je to aktualna tema; htio bih neki izvor informacija koji je odvojen od ispraznih naklapanja političkih stranaka i profiltriranih "činjenica" koje pružaju mediji.

Referendum se približava.

W1k1n6
03-04-2011, 20:48
Otvori slobodno anketu i temu o tome u Alt F4.

EDIT: Postavio sam novu anketu koja je u duhu s ovim podforumom.

Kvothe
03-04-2011, 20:51
U pravu si. Science it is.


Pingu, daj napravi debatu o tome u Alt-F4. :oops:

cham3leon
03-04-2011, 21:13
Ovo za EU me zbilja interesira jer s jedne strane imaš hajp EU-om iz domaćih medija i javnog života gdje se ista prikazuje kao zajednica u kojoj će se riješiti svi naši problemi, sve preuveličano, a s druge strane imaš razne pesimiste koji izvlače loše stvari o Uniji sa upitno točnim argumentima. Istina je kao i obično negdje između, ali zanima me gdje točno i što točno bismo dobili, što izgubili, i kako bi se to odrazilo na državu.

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 21:45
Svaka može imati da-ne, ovisno kako se postavi.
Ekologija - da/ne? :eyebrows:

W1k1n6
03-04-2011, 22:07
Koliko vam je ekologija važna u životu?
Pridaje li se previše važnosti ekologiji?
Držite li za sebe da ste ekološki svjesni?
Jesu li ekolozi fanatici?
i tako to...
Za svaku temu se mora postaviti neka osnova za stvaranje debate. Ako mislite kreirati teme po sistemu "pojam + DA-NE" onda se bolje nemojte toga laćati :)

McPingvin_v2.0
03-04-2011, 22:14
To je poanta debate :)

Ne možeš debatirati ako nemaš suprotne opcije.

W1k1n6
03-04-2011, 22:33
Jebate pa jesi ti pročitao post iznad ovog svog? Dao sam 4 primjera pitanja za moguće debate vezane uz ekologiju. Svaki od njih je postavljen tako da ima mogućnost nekog opredjeljenja: "afirmativno ili negativno", "važno ili nevažno", "da ili ne". Treba ti grafički prikaz?