PDA

Pogledaj cijelu verziju : crkaje komp!



dominik43
29-03-2011, 08:10
zadnjih par dana imam ogromne probleme sa kompom iz potpisa. prvo mi se s prednje strane kućišta pokvario usb port, uključio sam usb uređaj u port do njega i nakon što sam ga isključio računalo je ostalo bez struje. probao sam više put i svaki put se komp isključio. to mi je poremetilo postavke u biosu i komp mi se više neće clockat, iako je OC-an u biosu, u windowsima je sve na default. dajte ljudi nemogu se igrat na 2ghz -.- ugl. svejedno mislim ovih dana kupit novi proc i matičnu al u zg nemogu prije uskrsnih praznika, a moram gejmat ovih dana pa pomagajte.

marijanovic
29-03-2011, 11:13
Koja je matična? Imaš li zadnji bios za nju? Ako nemaš, flashaj. I uradi clear cmos /reset biosa/. Djeluje mi kao da ti je kvar na matičnoj. Radi li ti usb uređaj koji je bio u usbu kada je usb otkazao?

dominik43
29-03-2011, 22:41
Koja je matična? Imaš li zadnji bios za nju? Ako nemaš, flashaj. I uradi clear cmos /reset biosa/. Djeluje mi kao da ti je kvar na matičnoj. Radi li ti usb uređaj koji je bio u usbu kada je usb otkazao?

stara asusova P5PL2-E, bios je zadnji 1002. usb radi, samo port ne, na portu je fizičko oštečenje ali uspije mi ugasit komp kad isključim uređaj bilo koje vrste. neznam kak očistit cmos :oops: probat ću malo proguglat

imam li šta od reinstalacije windowsa? svejedno sam mislio prijeć na x64 pošto imam 4gb rama. hoće li mi performanse porasti zbog dodatnih 0.7gb ili je x64 zahtjevniji?

dominik43
30-03-2011, 07:55
resetiro sam postavke na matičnoj, i problema više nema. hvala na pomoći, ipak je bilo do matične, a skoro sam reinstaliro windowse :D