PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tenchu: Fatal Shadows



Kid A
26-03-2011, 17:51
http://lh5.ggpht.com/_0u-e5qXVCek/Sm-O_05i9CI/AAAAAAAACWQ/hIs-Sb0acvU/Tenchu%20Fatal%20Shadows.jpg
Iduci naslov nakon Wrath of Heaven iako nije kronoloski povezan s pricom. Storyline igre je smjesten izmedju prvog dijela igre(PsOne) i Wrath of Heavena.
FYI, igra bi dosad kronoloski trebala ovako ici:
Tenchu: Birth of the Stealth Assassins (PsOne)
Tenchu (PsOne)
Tenchu: Fatal Shadows (PS2)
Tenchu: Wrath of Heaven (PS2)
i Tenchu: Shadow Assassins(to je izaslo samo za Wii i PSP tak da cemo ga tesko odigrat)
...dok je po vremenu izlaska bilo nesto ovakvo:
Tenchu (1998)
Tenchu: Birth of the Stealth Assassins (2000)
Tenchu: Wrath of Heaven (2003)
Tenchu: Fatal Shadows (2004)
Tenchu: Shadows Assassins (2008)
ostali naslovi su nekakvi spinoffsi koje tak nema smisla spominjat
Iako je svaki dio u serijalu dosad bio odlicno uradjen, ovaj mi je cak i bolji od Wrath of Hevena (jer sam iz nekog razloga mislio da je izasao prije istog).
Novine u ovom nastavku igre su da nemamo direktnu kontrolu nad izborom lika prije prelaska storylinea nego pratimo glavnu pricu igrajuci cas s Ayame, cas s Rin (sto su ujedno i jedini likovi u igri). Jos par novosti ukljucuju double stealth killove
Rsjkhk_sUfc
(video za to nisam mogao naci, ima jedan ali je uzasne kvalitete)
i stealth killove na vama sada mogu uraditi protivnici sto onako cini igru uzbudljivijom i vas vise paranoikom :D
Svakim stealth killom dobijate scrollove od ubijenih s tim da odredjen broj scrollova otkljucava nove abilitye poput blokiranja strijela, wall run, dalji pogled i hrpu novih poteza. Zavisno kako zavrsite prethodni nivo (ubijete sve ili ostavite nekog u zivotu, pokupite neki item ili ne) tako otkljucavate razlicit naredni level shodno vasim akcijama.
U ovom dijelu komande su bolje, igra je fluidnija i brza i IMO najbolji nastavak Tenchua koji sam dosad imao prilike igrati
http://pspmedia.ign.com/psp/image/article/103/1038899/tenchu-fatal-shadows-screens-20091026085527956_640w.jpg
http://ps2media.gamespy.com/ps2/image/article/557/557582/tenchu-fatal-shadows-20041015004651153.jpg
Replay value je takodje solidan u vidu novih kostima i modova itd. U svakom slucaju nezaobilazan naslov za sve Tenchu lovere

Kid A
11-04-2011, 21:49
Kako igra ima preawesome replay value, pa to je strasno.
Prvim prelaskom je gotovo nemoguce otkljucati sve abilitye pa se skupljaju scrollovi vracanjem na prethodne levele nakon zavrsetka igre. Neki su bas unikatni za Rin ili Ayame pa mijenjaju cijeli pristup nivoima.
Eto samo sam htio malo da podijelim taj trenutak srece s vama :)

cham3leon
11-04-2011, 22:03
Igrao sam dvojku na PSone, jako mi je bila fora igra, odlična borba kad se malo pohvata, samo šta mi se kontrole nisu svidjele (treba ti 5 minuta da se okreneš za 180).

Kid A
11-04-2011, 22:47
A sjecam se, iako jedino zasmeta u toku borbe......osim kad planiras pristup pa fino sve stealth killas tad i ne obracas paznju.
Dobro je sto ovde toga nema, fluidnost kontrola je poboljsana jos od Wrath of Heavena

cham3leon
12-04-2011, 12:02
Sjećam se da je unutar igre postojao neki level editor ili tako nešto slično... Fak, toliko toga ima za odigrati na PS2, moram definitivno opet staviti emulator u funkciju.