PDA

Pogledaj cijelu verziju : konfa za 4 k, samo kučište



samson
23-03-2011, 21:31
Pozz
Trebao bih pomoć u sastavljanju konfiguracije za cijenu navedenu u naslovu teme.
Konfiguracija mora sadržavati jedino kućište, dakle bez periferije i monitora.
Overclockanjem se ne namjeravam baviti ,jedino ako baš neće imati ogroman OC potencijal , a poželjno je i da komponente izdrže što duže na pristojnoj razini jer u skorije vrijeme ne mislim ništa nadograđivati.
Pri slaganju konfe,ako može neka glavnina budžeta ode u procesor i grafičku karticu i eventualno napajanje, dok mi kućište i njegova kvaliteta i nije pretjerano bitna tako da na tome slobodno možete uštediti koliko god je moguće do neke pristojne razine.
Komp će se najviše koristiti za igranje i obradu u raznim programima tipa Solidworks i sl.. Rezolucija na kojoj se trenutno igram je 1280x1024 ali u skoroj budućnosti planiram promjenu monitora i uzimanje nekog 23'' ili 24'' tako da i to uzmite u obzir.
Budući da svota kojom raspolažem i nije pretjerano velika, otvoren sam za razne prijedloge i kombinacije jer nisam naklonjen posebno jednoj platformi tako da se nadam da ćete izvuć najbolje kaj se može dobit za ovu lovu :)
Dućan iz kojega sastavljate mora biti dakako iz Zagreba ,a odabir ostavljam vama da procjenite gdje bih mogao proći najjeftinije. Hvala !

marijanovic
23-03-2011, 22:21
Mislim da je ovo najbolje što se može dobiti za te novce:
1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
1 x Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C
1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE
1 x HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1Tb 7200rpm 32MB cache Serial ATA II
1 x XFX HD6850 775M 1GB DDR5, DisplayPort x2 v1.2, DVD x2, HDMI 1.4a
1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology
1 x DVD upisivač LG GH24NS, DVD±RW, 24x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
1 x EVC 6024 • ATX Kučište • Prednja Kontrolna ploča u Crno/srebrna
4.028,00Kn @ ADM (www.adm.hr (http://www.adm.hr))
Ako sam u krivu, ispravite me.

IGoR_2803
23-03-2011, 22:59
Overclockanjem se ne namjeravam baviti ,jedino ako baš neće imati ogroman OC potencijal

istinabog da sam si spil tri pive upravo, no nije mi jasno da li sam ja malo priglup ili kaj, ali ovo ne kužim... :?

marijanovic
23-03-2011, 23:21
Overclockanjem se ne namjeravam baviti ,jedino ako baš neće imati ogroman OC potencijal

istinabog da sam si spil tri pive upravo, no nije mi jasno da li sam ja malo priglup ili kaj, ali ovo ne kužim... :?
Ni ja. Zato sam samo zanemario taj dio. Pusti paradokse, oni se sami po sebi rješavaju.