PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prijedlozi za RP



Stranica : [1] 2

hrčak
21-03-2011, 23:21
Umjesto da stalno otvaramo teme za nove RP-ove jednostavno stavite vašu ideju za RP ovdje te da se odmah vidi tko će i gdje igrat.

P.S. Ovu temu sam otvorio samo zato da nebi bilo nesporazuma da se ne otvaraju teme, a nikome se neda igrat pa tema bezveze zauzima mjesta. Ako moderator smatra da je ova tema bezpotreba neka ju samo obriše.

BigBongman
22-03-2011, 12:19
DC RP
i ti ga vodi. onda će bar upadetovi uvjek dolaziti na vrijeme :D

Totoro
22-03-2011, 12:21
Earthquake in Japan RP

EDIT: Ili nekakav smak svijeta, na tu šemu, da je dinamično

Stips222
22-03-2011, 12:43
DC RP
i ti ga vodi. onda će bar upadetovi uvjek dolaziti na vrijeme :D

Demokratski centar? :P

Zombie apocalypse never gets old.

hrčak
22-03-2011, 16:02
@BBM
Radi se na njemu već jedno vrijeme, doći će jednom.

BigBongman
22-03-2011, 16:06
@BBM
Radi se na njemu već jedno vrijeme, doći će jednom.
<3

hrčak
22-03-2011, 16:15
A pošto izgleda da BBM žeči pomoći, neka se svi potencijalni igrači jave njemu na PP pa neka mi javi onda tko želi igrat. Ako se nađe dosta igrača (min. 4, max. 8) krećemo sa temom o RP-u gdje iznosite što želite vidjeti, a što ne. U slučaju da se ne nađe ljudi, RP je u sleep modu dok vam se neće poželjeti igrati.
P.S. Detaljnije upute će biti u samoj temi RP-a ako će se igrati, pošto je ovo samo tema za ideje.

Sonic_Moronic
22-03-2011, 20:38
Treba raditi neke male, brze RP-ove... Ove epske priče sa velikom ambicijom imaju tendenciju da zamru. Čisto nešto da igramo dok čekamo da krenu punokrvni RP-ovi...

Moram nešto smislit.

cham3leon
22-03-2011, 20:59
Budimo realni, bez epske priče koja te može privući RP-ovi bi trajali još kraće. I koji su to "punokrvni" RP-ovi?

hrčak
22-03-2011, 21:12
Vjerojatno oni poput warhammer rp-a koji rade petey, striker, croati itd.
I da, što se tiče DC, Batman RP-a, on će biti spoj skoro pa svakog RP-a kojeg smo do sada imali prilike igrat.

Sonic_Moronic
05-04-2011, 17:54
Imam navalu inspiracije od igranja MUD-ova u zadnje vrijeme.

Jel' bi tko bio zainteresiran za neki jednostavni dungeon crawl? Stil igranja bi bio nešto kao u prvoj zombifikaciji, samo bi bilo detaljnije i potrudio bih se da pišem iscrpnije opise. Još ću vidjet da li da ubacim nekakav HP sustav. Treba mi 2-3 igrača čist da vidim kako bi to išlo.

hrčak
05-04-2011, 17:59
Ja sam

Sonic_Moronic
05-04-2011, 18:00
*high five*

Priča će biti klasični "budiš se u tamnici i moraš naći put van" klišej. No budem ubacio razne eventove i tako to.

GDra
05-04-2011, 18:48
Možda, ako stignem.

BigBongman
05-04-2011, 18:48
Count me in boss.

Sonic_Moronic
05-04-2011, 18:51
Kk, onda su popunjena mjesta (tojest, ak GDra ne bude, netko ga zamijeni). Hopefully počinjemo do kraja tjedna, moram smisliti lokacije.

Stips222
05-04-2011, 19:58
Računaj na mene ako GDra ne može :D

GDra
05-04-2011, 21:21
Vjerojatno ću moći. :)

hrčak
06-04-2011, 08:45
Stips idi postaj u Tribes.

Delirium
06-04-2011, 14:38
Kk, onda su popunjena mjestaS(tojest, ak GDra ne bude, netko ga zamijeni). Hopefully počinjemo do kraja tjedna, moram smisliti lokacije.


http://insaneideas.blogg.se/images/2010/south_park_god_dammit_104649707.jpg

Zakasnio sam >.> (Igro Stronghold)

Stips222
06-04-2011, 19:32
I ja... (igro Super Meat Boya)

Sonic_Moronic
06-04-2011, 20:35
:) A nemojte previše žalit, znajući moj attention span koji je manji od dvogodišnjaka, moguće da ovoga i ne bude, trebao sam ekšuli razviti ideju prije nego ju najavljujem. :(

Ali potrudim se, bar da bude jednostavniji ako već ne napišem par stranica opisa.

Delirium
08-04-2011, 19:46
AHEM, molim onoga koji jos nije postao u zombifikaciju da posta il nek se izjasni da nebude vise igral pa da ga ubijem

BigBongman
08-04-2011, 19:54
Like sorry.
Mislio sam da sam postao odma prvi.

Delirium
15-04-2011, 22:08
Bezobrazna reklama :
viewtopic.php?f=108&t=44388 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=44388)

BigBongman
15-04-2011, 22:12
Ja postam tek nakon stipsa. Ipak sam ja njegov mali žuti sluga :D

sickpetey
28-04-2011, 00:42
Kao što je hrčak rekao,postaje prijedloge za ostale RPove ovdje tako da se ne radi više tisuća topica sa naslovom "oćemo nabaciti taj i taj rp" sve tu stavljajte i bok. Thx for understanding.

Sonic_Moronic
28-04-2011, 07:01
Ja bolje da prestanem s idejama, imaju jednaku uspješnost kao i ideje da odem učit.

sickpetey
28-04-2011, 11:10
90% RPova je pauzirano atm i čekat će ponovnu navalu igrača. Svi su u zadnje vrijeme zauzeti i nema se vremena za RP pa je pauza realno rješenje tako da ne dodje do spammanja ili nastavljanja istih igara bez pola igrača što je bedasto.
Sam nemojte zaboraviti RPove koje ste igrali i nadam se da cete poceti opet barem pola postojecih kad dodje vrijeme :D.
I probajte ne raditi 5 RPova il razvijati 5 RPova u isto vrijeme,ako netko treba pomoć neka pita tu za volontere itd itd.

Delirium
28-04-2011, 14:48
90% RPova je pauzirano atm i čekat će ponovnu navalu igrača. Svi su u zadnje vrijeme zauzeti i nema se vremena za RP pa je pauza realno rješenje tako da ne dodje do spammanja ili nastavljanja istih igara bez pola igrača što je bedasto.
Sam nemojte zaboraviti RPove koje ste igrali i nadam se da cete poceti opet barem pola postojecih kad dodje vrijeme :D.
I probajte ne raditi 5 RPova il razvijati 5 RPova u isto vrijeme,ako netko treba pomoć neka pita tu za volontere itd itd.

Svi ste mi Gej zato sto ste lene pičke kojima se neda igrat.
Vrvim idejama za RP a nikom se ne igra.
Idem Designat svoj TRPG sad, vi ste krivi.

My Feelings r hurt.

Evo Vam. (http://thatwasnotok.com/)

hrčak
28-04-2011, 16:02
Očemo nas dva samo igrat?

GDra
28-04-2011, 16:08
Ja mogu igrati.

hrčak
21-05-2011, 19:18
Neš je zamro ovaj forum, a? Nego, kako je već kraj školske godine, očemo se dogovorit koje ćemo RP-ove nastavit, a koje ne, tak da malo uredimo podforum?

sickpetey
21-05-2011, 19:28
Lijepo sam vam reko da otljuvacam postojece RPove kad se skupite u broju.

GDra
21-05-2011, 19:53
Hoćemo nastaviti There is a Spy in your Soup?

sickpetey
21-05-2011, 19:59
Falit ce vam Foregner posto se on banao.

hrčak
21-05-2011, 21:35
Može pojašnjenje, nisam imo internet.

sickpetey
21-05-2011, 21:59
Reko je da je previse na forumu pa da ga admini "Izgase" na neodredjeno vrijeme dok ne bude stvarno imao vremena za forum

hrčak
21-05-2011, 22:02
Le fu. :(

sickpetey
21-05-2011, 22:13
Da pogotovo zato sto je igrao u dosta RPova. Brijem da ga mozete iskljuciti iz novih RPova al nemojte ga iz starijih il ce vam covjek dusu pojesti.

Chupacabra
21-05-2011, 22:15
Victoria?

hrčak
21-05-2011, 22:16
Ima li želja da onda stari ostanu još u stanju pripravnosti, a da se krene na izradbe novih dok ne završi škola ili ne dođe ostatak ekipe?

sickpetey
21-05-2011, 22:17
Ja sam tu samo da vam deletam gluposti i te neke tehnikalije do sredine sestoga sam u stisci.

Chupacabra
21-05-2011, 22:18
Ajmo onda neki novi RP. Recimo... TES RP koji je još u pre-alpha fazi, iako imamo likove.

hrčak
21-05-2011, 22:19
Mogli bi, ali trebabamo prvo borbu razradit.

Chupacabra
21-05-2011, 22:22
Mogli bi Deliriumov fast sistem. Slušaj:

Bacim kocku. Ako je 1,2 ili 3, gubimo. Ako je 4, 5 ili 6, pobjeđujemo. Naravno, sve ću napisati na epic način, kao priču, da ima i nekih manjih gubitaka sa naše strane tijekom borbe itd.

Da ne kompliciramo previše :)

sickpetey
21-05-2011, 22:26
Il prilagodite Tribes Warfare system

sickpetey
06-06-2011, 11:47
Ja se srdačno nadam da vi namjeravate maknuti ključ sa 2-3 RPa uskoro :D. Praznici dolaze i vjerujem da će te svi imati slobodnog vremena :P

GDra
06-06-2011, 11:51
Falit ce vam Foregner posto se on banao.
Sad kad se vratio, možemo nastaviti.
Tko sve može igrati?

Chupacabra
06-06-2011, 12:15
Ja želim nastaviti Victoriu.

Allons-y!

sickpetey
06-06-2011, 13:02
Ja se ne bih zalio da se nastavi Viktorija.
Možete nastaviti i Zombifikaciju i Theres a Spy in my Soup.

hrčak
06-06-2011, 20:30
Ja sve hoću igrat.

sickpetey
06-06-2011, 21:36
Ja nakon sljedećeg tjedna il dva poćeti revivati Tribes pa javim kad sam spreman da pokrenem to opet ali će mi trebati svi igrači. Igrači ne trebaju postati svaki dan al ako budu svi onda ću se potruditi da updatovi dodju taj dan il barem dan poslije.

hrčak
06-06-2011, 21:38
Mene računajte za svaki RP koji je napravlen ili je u izradi. Ako ne postam to znači da su mi isključili internet.

Stips222
07-06-2011, 13:31
Ja sam uvijek za.

Ja isto imam nekih planova sto se tice roleplaya, ali otom-potom...

Delirium
10-06-2011, 13:01
Komp crko,ne planiram ni kurcem mrdnit oko toga


Deal with it.

Chupacabra
10-06-2011, 13:32
Mogu ja bit GM Victorie pošto tebe nema? (ako da, na PM mi pošalji što zapravo smjeraš dalje)

sickpetey
10-06-2011, 18:55
Komp crko,ne planiram ni kurcem mrdnit oko toga


Deal with it.

Koristi ruke onda.

SharpDressedChevap
10-06-2011, 22:46
Imam neke lijepe ideje za jednu RPG strategiju, samo moram naučit crtat mapu i sl. Zapravo moram učit crtat općenito :(

hrčak
10-06-2011, 23:07
Probaj pitat nekog da nacta umjesto tebe

SharpDressedChevap
10-06-2011, 23:24
Ma imam u glavi već sliku tog nekog kontinenta (ili samo djelića istog) koji bi bio podijeljen na 4 zone, u svakoj jedan igrač/rasa/carstvo/štoveć, samo bi to teško nekome objasnio. Svatko bi normalno počeo s jednim komadom zemlje i osvajao neutralna područja, znači bilo bi kolonija, prikupljanja resursa i sl.
Svaka rasa bi, naravno, imala svoje prednosti i nedostatke. Jedino nisam razmišljao o borbi, tj. ratovanju.

hrčak
11-06-2011, 10:04
Imaš vremena za razmislit o ratovanju pošto bi to valjda zadnje radili. :D

Sonic_Moronic
11-06-2011, 16:57
Zvuči nešto kao pojednostavljena grand strategija. Moglo bi se to izvesti.

Chupacabra
11-06-2011, 19:24
Zvuči nešto kao Tribes.

SharpDressedChevap
11-06-2011, 19:41
Ma u ponedjeljak ću razmišljat o tome - sutra mi je ročkas pa imam planova.
I nije baš kao Tribes, jest da možda bude ekonomija i toga al neće bit orijentirano na razvitak sela/gradova nego na vojsku i održavanje isto. Isto tako bih htio da bude veći naglasak na strategičnu borbu, dakle nije turn po turn kao u 4 Bedaka nego glavni faktor igraju teren, broj unita i slično. Svaka rasa bi bila bolja u nečemu, recimo rasa Klingonskih crnaca ima bonus na borbu u planinama al zato sakaju na otvorenim poljima. Volio bih da naglasak bude i na jedinicama koji nisu obični vojnici - nego i neke tenkove, oklopna vozila, avione štaveć ne, ali dok bi jedna strana imala strogo realno tehnološku vojsku druga bi bila prožeta magijom, itd.

hrčak
17-06-2011, 17:22
Šta je s ovime Čevap? Očemo li oživit koji RP?

SharpDressedChevap
17-06-2011, 19:10
Ja bi to rado pokrenuo al bi nam trebalo malo art podloge (a ja grozno crtam) i nisam niti blizu dovršavanja unita i priče. Izradio sam nekakvu skicu mape koju sam poslao Jopaxu pa kad čovjek uhvati vremena valjda će je napravit.
Budem večeras i sutra razradio malo podlogu pa možda i napišem ako mi se bude dalo, mada ima još mnogo toga za napravit.

Delirium
21-06-2011, 16:18
Hail friends!
Evo cekam da mi komp dodje s popravka, pa onda lansiram novu ljetnu liniju od cetiri (4!) moguca rpa, nakon cega cete vi odabrati jedan ili dva, sve je vec unaprijed pripremljeno, (a i ja moram mirovat doma) pa nebi trebalo bit zastajkivanja. Ocekujte... Neocekivano?

Jos moram raspravit par stvari s bbmom koji mi je sad partner in crime.

Sve sto imam rec je... Spremite se za spletke, diplomaciju, borbu i, eventualno, vrlo sunčane pejsaze.

Delirium
22-06-2011, 09:07
Novo iz Del Enterprises Corp.
Ljetna linija RPa za vruće dane!

1) Piratizacija: Lov na Davy Jonesa

1690. Godina je, engleski kralj nudi novac, titulu i zemlju onome tko uhvati i uništi sablasni brod "Flying Dutch,an"... Priča za malu djecu, ili nešto više?
Uđite u ulogu kapetana vlastitog broda ili oformite posadu i bacite se u potjeru za opasnim Davy Jonesom. Plačkajte, otimajte, potapajte i plovite, sve dok ne nađete "Flying Dutchmana" ili... Dok on ne nađe vas...

- Piratizacija epskih prporcija
- 5 igrača kao kapetani, ostali se mogu ubacit kao posada.


2) Teško je biti Bog

Vrhovni bogovi gledaju na svijet, svoju igraču ploču, sa nebesa iz svoje palače mramora i zlata. Dok na zemlji, milijuni malih bogova, se bore za prevlast. To su duhovi malih mjesta, vrela u pustinji, povjetarca... Sve što im treba je vjera, kako bi postali snazniji. Postanite jedan od malih bogova i uspnite se kroz vjeru, ili krv svojih vjernika, do panteona Vrhovnih Bogova.

- Faith point system
- Lagan, sporiji gameplay
- 4-5 Igrača

3) Ignique et Ferro

Igra diplomacije, rata i varki. Svaki wannabe političar će poludjeti za ovime. Odaberite eru, i upustite se u igru kao feudalni lord zeljan krune, zapovjednik i diplomat uz likove poput Bismarcka ili Napoleona, vođa stranke koja se zeli probiti u maloj drzavi... Spletke, rat, odluke i izdaja... Telenovela za svakog političara.

- Nekoliko ponuđenih era
- 4-6 igrača

4) Imortalizacija

19. Je stoljeće, i tajna drustva iz sjene vode svijet, uključujući i vaše. Šuška se da je negdje pronađen način za dobivanje besmrtnosti. Popnite se kroz hinerarhiju drustva i upoznajte s okultnim... U potrazi za besmrtnosti.

- Moralne odluke
- Story based gameplay
- 5-6 Igrača


Eto gospodo, to je ponuda, odbaerite jedan ili dva (pa cemo svaki drugi dan updteat) i počinjemo kad mi komp dodje s popravka.

Pitanja na PP

hrčak
22-06-2011, 10:09
Ja ću igrat svaki od ovih, pa bi moli da mi rezerviraš mjesta ako možeš. :D

str1k3r
22-06-2011, 10:11
Teško je biti bog = Small Gods? :D

GDra
22-06-2011, 10:20
Rezerviraj mjesto za mene u 1) i 4). :)

Delirium
22-06-2011, 10:40
Teško je biti bog = Small Gods? :D

Ane, inspirativna knjiga, inače, molim vas dogovorite se koka dva cemo prvo

Stips222
22-06-2011, 11:53
Mene zapiši u 4)

Delirium
22-06-2011, 12:07
Da, što se tiče tog cetvrtog, prvotni plan je bio da bude storybased, al sad razmisljam da bude i malo mehanički, sa sistemom sličnim onome koji je cevap koristio u 4 bedaka

Chupacabra
22-06-2011, 12:25
Del, to aluzija na Discworldske bogove? :pray:

EDIT: sad vidim da jest, nvm :D

sickpetey
22-06-2011, 13:17
Ah well 1 i 4

SharpDressedChevap
22-06-2011, 13:18
Ja bih isto igrao jedan ako može :)

Inače, moj roleplay ne ide baš. Napisao sam kratki opis svih naroda i napravio nekih tridesetak unita (to je samo za jedan narod, sad krećem s drugim) al ima tu još puuuuuuuno posla.

Inače, da se i ja malo reklamiram :D

Dakle, kad Jopax napravi kartu mogu početi s detaljnijim radom na samoj igri.
Postoji 5 naroda, od kojih su četiri igriva - znači svaki igrač preuzima ulogu vođe jednog naroda i pokušava izboriti prevlast nad kontinentom. Peti narod predstavlja zle dušmanine koji su tu da, logično, istrijebe sva stvorenja na kontinentu. Evo mali review svih naroda:

ForestersS- Narod koji je oduvijek bio vezan za prirodu. Područje njihovog carstva je gotovo u potpunosti prekriveno šumom i na prvi pogled izgleda potpuno nenastanjeno. Narod svakih 20 godina odabire novog vladara koji u pravilu mora poboljšati carstvo u barem jednom segmentu. Najznačajnija reforma je zasigurno bila ona od drugog cara Mirkhora koji je uveo gradnju infrastrukture u sklopu šume, a ne odvojeno od nje. Narod nikad nije priznavao tehnologiju (osim nekih jednostavnijih strojeva koji su olakšavali rad) ali su zato dobro baratali magijom, posebice u liječenju.

Foresteri grade zgrade, kuće i ostalo tako da budu što prirodnije i što je moguće bliže drvetu, njihovom glavnom građevinskom materijalu. To ih čini manje primjetnima stoga su Foresteri majstori kamuflaže i zasjede u slučaju da neprijatelj zaluta u njihove šume. Nisu previše ratoborni tako da nemaju mnogo jakih jedinica ali to kompenziraju moćnom magijom liječenja. U borbi se više oslanjaju na brzinu i moćnu magiju. Raspolažu kopnenim i zračnim jedinicama.


Nimbus EmpireS- Narod koji je najviše razvio tehnologiju. Područje njihovog carstva je uglavnom ravnica i ne pruža mnogo prirodnog zaklona ali zato daje mnogo prostora za gradnju infrastrukture. Demokracija je značajno popravila stanje u carstvu koje je bilo na rubu propasti prije stotinu godina. Znanstvenici su došli do zaključka kako svaki dio gospodarstva, vojske i ostalog treba izjednačiti kako ni jedan segment ne bi zaostajao za drugima. Iako imaju tehnološku nadmoć, njihovo znanje o magiji je tragično oskudno, gotovo pa nikakvo. Samo par ljudi u cijelom carstvu zna par trikova iz tog područja.

Nimbusi imaju dobru infrastrukturu uglavnom građenu od različitih metala. Nemaju nikakvih specijalnih karakteristika što ih čini jednostavnim, relativno jeftinim izvorom obrane/resursa. Imaju podjednako dobru obranu i napad (uz iznimke) ali za liječenje je potrebna jedinica specijalizirana za to. Podložni su negativnim utjecajima terena ali su njihove vojne snage hrabre i požrtvovne što im daje imunost na zastrašivanje. Raspolažu kopnenim, navalnim i zračnim jedinicama.


FilthsuckersS- Narod koji se sastoji od prljavih, krvožednih poluljudi koji se hrane prljavštinom, krvlju i sl. Njihovi gradovi su sagrađeni na livadama i šumama koje to više nisu zbog ogromne količine prljavštine, smeća i ostalog. Samo carstvo je okruženo močvarama koje usporavaju napredak svih neprijatelja. Ne zna se pravo ime njihovog carstva jer se ne služe ljudskim jezikom, ali pretpostavlja se da su uspostavili nekakvu primitivnu vladavinu. Zgrade su građene od metala i čudnog biološkog otpada. Uopće ne poznaju magiju ali zbog bioloških promjena i mutacija podarene su im razne beneficije (regeneracija, otrov itd.).

Filthsuckersi imaju na brzinu sagrađenu infrastrukturu koja se ne može pohvaliti velikim ombrambenim sposobnostima ali zato svaki neprijatelj koji ih napada nailazi na prepreke (šiljke, otrov) koje mu nanose štetu. Sličan pristup imaju i u ostatku vojne sile. Njihove kopnene jedinice i vozila su vrlo krhke ali i vrlo moćne. Okosnice vojske uglavnom imaju sposobnost regeneracije i otrova. Njihova moć je u velikom broju jedinica a najbolji način ratovanja protiv njih je onaj s veće udaljenosti, jer imaju malo ranged jedinica.


Stonehill EmpireS- Narod koji je najviše tolerantan prema magiji I tehnologiji. Područje oko njihovog carstva obuhvaća planinski lanac koji im daje savršen prirodni štit od neprijatelja. Naučeni na surove uvjete udružili su se kako bi preživjeli i tako su stvorili vrlo moćno carstvo. Ljudi su snažni ali zbog svoje izoliranosti ne zna se jesu li baš i hrabri jer nisu vidjeli mnogo užasa izvan granice planine.

Stonehillsi imaju zgrade sagrađene od kamena i drveta - ne baš zgodne oku ali vrlo funkcionalne. Orijentiraju se na obrambene moći i magije, a većinu jedinica čine moćna stvorenja s različitim sposobnostima. Iako su izdržljivi, imaju dosta slabe napade i slabi su na napade iz daljine. Snalaze se na kompliciranijim terenima ali su dosta dezorijentirani na ravnicama.


BloodstalkersS- Skupina zlih bića, ili bolje rečeno demona. Proširili su se na gotovo čitavi kontinent. Pogoni ih čisto zlo tako da nemaju nikakvih posebnih slabosti. Teren ne utječe na njih. Njihova područja su opustošene livade i brda prekriveni lavom, crnom zemljom i pepelom. Imaju sposobnost zastrašivanja neprijatelja.

Svaki narod ima svoje prednosti i mane, pa ih igrači biraju po nekom svom oprijedjeljenju, jel. Saveza nema jer je 4 igrača premalo za takve stvari, jer bi se npr, moglo dogoditi da se tri igrača urote protiv jednog i... ovaj treći nahebe :) Da je više igrača onda bi se i moglo.
Ekonomija neće biti nešto strašno komplicirana niti će se igra mnogo oslanjati na taj aspekt, ali će se nekakva briga o kupovini i opremljanju vojske voditi.
Kontinent će biti podijeljen na više regija koje raspolažu različitim resursima ili jednostavno služe kao prirodni štit. Svaka regija bi imala tzv. strateške "točke" gdje svaki igrač postavlja svoje jedinice i infrastrukturu, i tako bi igrači napadali/branili te točke kako bi uspješno osvojili regiju. Bit će kopnenih i navalnih bitaka, iako neki narodi ne raspolažu s navalnim jedinicama (osim ako ih ne osvoje).

Borba je još debelo u izradi jer je to malo teže izvesti. Svaki igrač se bori protiv 4 naroda, što će reći da je upravljam Bloodstalkersima koji su univerzalni neprijatelji svima. Vrste unita su humanoid, creature, structure i vehicle.

I šta još reći... ništa pametno, pokušavam dodat još neke elemente strategije a da ne bude prekomplicirano.

hrčak
22-06-2011, 13:49
I to igram. :D

Delirium
22-06-2011, 13:55
Damn nice, svidja mi se, vjerujem da cemo počet sa 1) i 4)

Imam taman vremena da za 4) izradim klase i slično, a za 1) sam potpuno pripremljen, tako da... Nabavite si Atlase/google earth i razmislite ocete li svi bit jedna posada ili ce svako bit svoj kapetan i gazda :)

Also chevap: zvuci dobro, where do i sign up? XD

SharpDressedChevap
22-06-2011, 13:58
Ja bih igrao i tvoje isto, 1) i 4) :)
Mislim, kad sad razmislim, ja samo pravim RPG-ove a nikad ne sudjelujem u njima.

BigBongman
22-06-2011, 14:12
Šefe. Treba pomoć il nešto?
Il da nastavim s Zombi.?

Delirium
22-06-2011, 14:35
Mali redizajn imortalizacije u "story driven level based progress moral decision dungeon survival party roleplay"


Vjerujte mi, znam sta radim

SharpDressedChevap
22-06-2011, 14:59
Tako nešto sam i ja htio sa 4 bedaka samo što se na kraju ispostavilo da smo svi totalno neozbiljni i dezorijentirani :D
I jer mi je sickpetey otvarao temu pa nisam mogao edit koristit.... ehhhh, good ol' times.

sickpetey
22-06-2011, 16:02
Nisi mogao edit koristit jer je odredjeno vrijeme prolazilo. Samo moderatori,global i admini mogu editati svoje postove kolko god oce :P

hrčak
22-06-2011, 16:30
Najavljujem zombie RP u stilu Tribesa. Početak vjerojatno sredinom ljeta, možda prije.

Delirium
22-06-2011, 16:44
Najavljujem zombie RP u stilu Tribesa. Početak vjerojatno sredinom ljeta, možda prije.
Wait... Whut?

hrčak
22-06-2011, 16:47
Šta?

Delirium
22-06-2011, 17:34
Samo ne kuzim... Plemena zombija koja ratuju... Nevidim kako bi to trebalo ic XD

GDra
22-06-2011, 19:16
Plemena zombija koja ratuju...
To bi bilo awesome! :)

Delirium
22-06-2011, 20:41
Radim talent treese za immortalse, pet klasa, svaka sa deset talenata i dvadeset bodova za njih. To i testiranja... Par dana posla.... Zazelite mi srecu

SharpDressedChevap
22-06-2011, 20:56
Pih, ja sam svoje spellove riješio u nekoliko sati :D

Delirium
22-06-2011, 21:23
Ja si malo previse kompliciram... Al dobro... Priča će bit... Sjetite se deep roadsa u DA:O samo manje naporno... To mi je ciljana atmosfera

hrčak
23-06-2011, 05:05
Update za Zombie Triebs: grad od 100 zona, 4 igrive ljudske frakcije i svaka sa svojim posebnostima zbog kojih imaju neke bonuse, tehnologija (u razvitku), razni oblici oružja (u razvitku), velika važnost lootanja i dovođenja novih ljudi, zombie ivazija tijekom noći.

hrčak
23-06-2011, 06:18
Oružje gotovo, tehnologije na pola, od frakcija treba samo dovršit zombije, treba napravit borbu i to je to.

hrčak
23-06-2011, 06:52
Trostruki post biatch. 8) (Sori Petey ak sam ti napravio posla)
Uglavnom, Zombie Tribes je kolko tolko gotov, jedino što bih trebao je jedan tjedan da odigramo pa da mogu popravit nedostatke pa da ssredinom ljeta imamo neki ultra komplicirani RP. :D

Delirium
23-06-2011, 08:30
Vgg hrc, all nighter huh? Radujem se, zvuči interedasting, ja moram jos dva treea napravit, combat test i gotovo.

hrčak
23-06-2011, 08:36
Nice

Delirium
23-06-2011, 09:32
Previše mi je ovo magic oriented, moram dodat jos koji non magic tree

hrčak
23-06-2011, 09:37
Što više to bolje. :D

SharpDressedChevap
23-06-2011, 12:37
I ja imam pun prozor posla s unitima al se ne žalim, ljeto je, nema nikog vani, u kući ugodnih 25 stupnjeva pa mogu umotvorit koliko hoću :)

Točno 60 unita izrađeno, 30 za Forestere i 30 za Nimbus Empire.

hrčak
25-06-2011, 22:22
Nakon zombie invazije Army je ostala u gradu kao čuvaoc ljudi, no tijekom nemira koji su se dogodili zbog panike ljudi, postala je jedna od ljudskih frakcija koja je uspješno odoljevala napadima zombie vojske. Za razliku od ostalih koji pronalaze žive ljude I primaju ih u svoje redove, army svoje vojnike regrutida od Outlaws I Free people frakcije.
Bonus: zbog pušaka I eksploziva koje posjeduju +2 na borbu, zbog organiziranosti u činove +1 na obranu

Outlaws je frakcija koja obuhvaća najveći teren I samo najhrabrije borce. Iznimno su mobilni zbog vozila koja posjeduju, kao vojska imaju puške ali imaju I nešto slabiju organizaciju. Trenutno okupiraju najveći teren I ljudska su frakcija koja prima najmanje ljudi u svoje redove.
Bonus: velika mobilnost +2 na micanje u drugi teren, puške +1 na borbu, veliki okupirani teren –1 na obranu

Svaki čovjek u ovome zaraženom gradu prvo odlazi u Free people frakciju...ili bandite ali to su iznimke. U njima vlada velika neorganiziranost te im se oružje sastoji od svega par puški i pištolja što ich svrstava u najgore opremljenu frakciju. Zbog malog terena u čijem su posjedu bolje se brane od napada ali im je obrambena infrastruktura, za razliku od drugih, bolje napravljena.
Bonus: velika neorganiziranost –1 na borbu, mala količina terena +1 na obranu, jake obrambene građevina il šta već +2 na obranu, u pola jeftinije obrambene građevine

Bandits su posebna frakcija u ovome gradu, žive od pljačkanja ostalih na svojim brzim motorima, imaju puške i organizirani su slično kao mafija. Zbog količine novaca koji zarađuju pljačkanjem i sl. često dovode ljude iz Free people frakcije kod sebe no to je najčešće mali broj vojnika koji dobiju u usporedbi sa onima koje pronađu. Imaju solidnu organiziranost i raznoliku paletu oružja koja varira od pištolja pa do pušaka.
Bonus: bonus na lootanje terena +1, dobra mobilnost +1, nešto veća količina terena –1 na obranu.



Početno ljudstvo i donošenje novih ljudi:

Army: 20 vojnika, od Free people dobivaju po 2 vojnika svaki turn/dan iz Free people frakcije, rijetka mogućnost da se pronađu dodatni ljudi u lootanju (20%)

Outlaws: 25 ljudi, svaki turn 3 čovjeka iz Free people frakcije,-1 čovjek za Army, prosječna mogućnost za pronalazak ljudstva u lootanju (40%)

Bandits: 30 ljudi, +1 čovjek iz Free People frakcije, vrlo dobra mogućnost za pronalazak ljudi u lootanju (60%)

Free people: 40 ljudi, +10 random ljudi svaki turn koji su našli put do njih, -5 ljudi zbog drugih frakcija, velika mogućnost pronalaska ljudi u lootanju (80%)
Tehnologije: borba, obrana, novačenje, istraživanje.

Borba istražuje nova oružja za boorbu i obranu
Obrana istražuje nove mogućnosti obrane od zombie napada
Novačenje će dovoditi već gotove vojnike umjesto treniranja vojnika kao sada
Istraživanje pospješuje količinu stvari lootanih iz drugih terena



Obrana: lvl 0 - ništa
lvl 1 – drveni zid (+1 na obranu, drži do 2 vojnika, -10 supplies)
lvl 2 – zid od vreća (+1 na obranu, drži do 3 vojnika, -15 supplies)
lvl 3 – mjesto za sniper (+2 na obranu, do 2 vojnika, mogućnost gađanja na više teritorija, - 25 supplies, potreban snajperist)
lvl 4 – mitraljersko gnijezdo (+3 na obranu, drži do 2 vojnika, potreban mitraljez, -50 supplies)
lvl 5 – bunker (+4 na obranu, drži do 10 vojnika, potrebna tri mitraljeza, -200 supplies)


Oružje:

Pištolji: lvl 0 - Obregon pistol (default weapon for everyone, 100% pronalazaka, +1 na obranu)
Lvl 1 - Vis pistol (40% pronalazaka u lootanju, +1 borbu)
Lvl 2 - M1911 pistol (20% pronalazaka u lootanju, +1 na obranu, borbu, mogućnost korištenja za fire teamove)

Rifles: lvl 0 – M1 Carbine (default, 100% pronalazaka, +2 na obranu)
Lvl 1 – M16 (40% pronalazaka, +2 za borbu)
Lvl 3 – AK-47 (20% pronalazaka, +2 za borbu i obranu)

Machine gun: lvl 1 – M240 (30% pronalazaka, +4 na obranu)
Lvl 2 – M249 (10% pronalazaka, +4 na obranu i borbu)

Sniper: lvl 0 – M1903 (60% pronalazaka, +3 na obranu)
Lvl 1 – M40 ( 40% pronalazaka, +3 na obranu i napad, mogućnost potpore)
Lvl 2 – Barrett M28 (10% pronalazaka, +3 na obranu i napad, mogućnost za gađanje do dve zone više)


Svaki dan troši se određen broj suppliesa, a njegovo trošenje ovisi o količini ljudi, napadanju, te lvl-u oružja.
U supplies ubrajamo namirnice, građevni materijal, municija itd.
10 ljudi troši sveukupno 100 suppliesa, što je 10 po osobi, a nakon 70 ljudi ono iznosi 20 po osobi, nakon 110 ljudi, po osobi 30 itd.
lvl 0 pištolja ne troši ništa, lvl 1 troši 2 i lvl 2 troši 4 suppliesa
lvl 0 puške troši 5, lvl 1 troši 7 i lvl 2 troši 10 suppliesa
lvl 1 mitraljeza troži 20, a lvl 2 troši 30 suppliesa
lvl 1 snipera troši 14 suppliesa, lvl 2 troši 18, a lvl 0 troši 11

Supplies se troši po komadu oružja.

Free people: svi default lvl 0 pištolji, ne mogu koristiti snipere više od lvl 0 i uopće ne mogu koristiti mitraljeze osim za obrambene svrhe, na početku ima 1750 suppliesa

Army može koristiti sve vrste oružja, ima default oružje, lvl 0 puške, zapovjednici lvl 0 pištolje, na početku ima 1500 suppliesa

Bandits koristi samo oružje za stvaranje nereda zbog čega ne koriste sniper, koriste default lvl 0 puške, rijetko tko lvl 0 pištolj, na početku ima 1650 suppliesa, 25 ljudi koristi puške

Outlaws zbog brzine i zasjeda ne koristi mitraljeze, polovica koristi lvl 0 pištolje, a polovica lvl 0 puške, 930 suppliesa na početku, 12 ljudi koristi puške.

Supplies od oružja se oduzima za sveukupno 10 ljudi što znači da 10 ljudi na lvl 1 pištolja troši 2 suppliesa itd.

Raspored Army vojske: 1 general, 2 poručnika i vojnici. Na svakog desetog vojnika dolazi i jedan narednik koji koristi pušku umjesto pištolja za razliku od časnika. Potreban je 1 narednik na najviše 10 ljudi za istraživanje okoline.

Raspored Outlaws vojske: 2 poglavara i ljudi, poglavar može voditi do 20 ljudi sam u istraživanje, kod izbora poglavara se organiziraju borbe zbog kojih umire 1 čovjek. Pazite na poglavare u istraživanjima kako ne biste ostali bez njih

Free people: na čelu mayor ispod kojeg se nalaze 7 policijska časnika, a ispod njih ljudi. 1 policijski časnik može nositi najviše 5 ljudi u istraživanje.

Bandits: na čelu je Boss, ispod njega 2 Underbossa, ispod njih Soldiers. 1 Undderboos može voditi najviše 7 vojnika u istraživanje.


Novačenje i istraživanje:

Novačenje se javlja u Army i to je njihova posebnost. Kada Army dobi vojnike od Free people onda su ti vojnici pripravnici, dobivaju lvl 0 pištolje i potrebno ih je istrenirati kako bi bili punopravni članovi Army i kako bi dobili oružje. Novačenje se razvija sukladno sa povećanjem članova vojske. Na početku je to jedan vojnik svaki turn, nakon 40 vojnika ono je 2 po turnu, nakon 80 4 po turnu itd. Army uz to dobiva i određen broj ljudi iz Free people frakcije, a čiji broj neprestano raste. Zbog toga Free people Nakon 80 ljudi Outlaws i Army daje po jednog vojnika više, a kod svakog 5. čovjeka nađenog pri lootanju 1 ide Army, a 1 Outlawsu.

Istraživanje služi za sigurnije i bolje pretraživanje prostora. Tako npr. je potrebno naći dalekozor za bolji pregled udaljenog prostora. Budite maštoviti, a ja ću vam probati dati ono što sam vam obećao u skladu s pravilima (pretražili ste kuću za cucka i dobite mitraljez i sniper, nema toga osim ako nije u skladu s pričom nekih ljudi koje ste sreli).


Borba:
Kao i rezultat svake akcije ona će biti dobivena bacanjem kockica, ali u nju ulaze i drugi elementi poput obrane i borbe.
Dakle, obrana služi tijekom napada zombija na vaš teren ili mjesto koje istraživate ili u kojem ste se zabarikadirali.
Borba služi tijekom istraživanja područja kada slučajno nabasate na zombije.
Po defaultu zombiji će se razlikovati u brzini i jačini.
Zbog toga je borba turn based.
Zbog toga ću borbe od prijašnjeg turna stavljati u novi kako bi si igrači mogli iskombinirati taktiku jer teren neće biti samo ravna ploha nego površina na kojoj se nalaze zakloni, kuće, stanovi itd.
Brojevi za obranu i borbu označuju postotak u broju 10 koji je potreban igraču da pobijedi.
Npr. obrana je +1 i oružje daje +2. Potrebno je dobiti tih 30% broja ili ti ga 1, 2, 3 ili 8, 9, 10 ovisno o tome kako se dogovorimo.
Zbog velike mogućnosti da se zbog toga lako izgubi borba, svaki teren koji će napadati zombiji tijekom noći će imati mane i prednosti.
Npr. vojska je zabarikadirana u kući, +2 na obranu ali zbog toga što ste zabarikadirani ne možete se povući iz borbe.
Za sve upite, nedoumice i nejasnoće se možemo dogovoriti i diskutirati o rješenju koje će poboljšati igru svima nama.

I za kraj, Zombie frakcija koju će igrati jedan igrač ako to želi jer će se njihove akcije samo svoditi na napadanje ljudi. Broj zombija je nepoznat, ima ih u tolikom broju da će ljudi biti sretni samo ako prežive. Prilikom napada ne napadaju u formacijama već u nagomilanim masama kojima često nema kraja. Dijelimo ih na 2 poznate vrste: brze i spore.
Sporiji će se kretati prema vama brzinom puža ili kornjače. Dok dođu do vas popišate se, iserete i još ih čekate. Ali neka vam to ne olakšava posao jer ova gamad može primiti hrpetinu metaka, točno toliku da ste sretni ako ostanete sa barem jednim metkom. No dobro je to što dođe samo jedan debeli i spori na njih 10 brzih.
Brzi su gamad koju nećete voljeti, trčati će na vas veliko brzinom u nadi da će vam proždrijeti mozak. Ono što im je njihova mana je to što su dosta nespretni i lako ranjivi što znači da od metka ili dva je mrtav, a često se mogu i spotaknuti o nešto.




P.S. Još trebam borbu napravit i kartu grada. I po mogućnosti neš balansirati il dodat.

hrčak
26-06-2011, 13:22
S obzirom da neaktivnost ovog podforuma u zadnje vrijeme došo sam na ideju da dok ne napravimo komplicirane RP-ove, da odigramo neke starije i jednostavnije.

Primjeri:
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=32117
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=32256

Dakle, RP smješten u Star Wars, bez GM-a, svatko priča svoju priču koliko želi, nema ograničenja osim onih navedenih u onim gore primjerima (OP likovi, likovi iz samog SW-a itd.)

sickpetey
26-06-2011, 13:34
A mozda se ljudima jednostavno neda atm :D ljeto je pocelo cekaj malo. Mora se malo i kupati lol.

hrčak
26-06-2011, 14:00
Ali neki ne idu na more i ne znaju plivati. :(

sickpetey
26-06-2011, 14:54
E ti plivaju u alkoholu XD

hrčak
26-06-2011, 14:57
Nice. :D

Delirium
27-06-2011, 04:00
Ok ljudi, ispričavam se al sam tijekom vikenda slavio rodjendan pa mi je sve prošlo u alkoholnoj izmaglici.

Enivej, zavrsio sam treese, malo testiranja, a ostale glitcheve cu rijesit putem.
Komp i dalje na popravku, počinjemo čim ga dobijem.

Hrc: kul RP, dibz na army

Chupacabra
28-06-2011, 18:26
Kad počinje piratizacija?

Delirium
28-06-2011, 19:55
Trebamo bar 4 igrača

GDra
28-06-2011, 21:43
Ja igram, napišem sutra lika.

Delirium
29-06-2011, 09:04
Ja ću počet pa se vi uključujte, al pazite, sto duze odgađate, to će ovi koji već igraju imat veću prednost u XPu i stajaznam cem sve ne, počinjem Immortalizaciju i Piratizaciju


Ja ću počet pa se vi uključujte, al pazite, sto duze odgađate, to će ovi koji već igraju imat veću prednost u XPu i stajaznam cem sve ne, počinjem Immortalizaciju i Piratizaciju

Dao priliku, nastavljam s apdejtom

Chupacabra
30-06-2011, 13:19
GG.

Arbiter of Change
30-06-2011, 19:07
Postajte specifične stvari u temama za raspravu, ovo nije "RP generalno" tema već samo za prijedloge i dogovoru oko novih.

sickpetey
30-06-2011, 19:48
viewtopic.php?f=108&t=45019 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=45019)

sve sta nije prijedlog il rasprava oko nekog prijedloga brisem. There we go.

Sonic_Moronic
10-11-2011, 16:34
Mogli bi neku casual zombifikaciju, a? Što mislite?

hrčak
10-11-2011, 16:47
Šta se mene tiče, može.

sickpetey
10-11-2011, 16:53
Ko ce biti GM?

SharpDressedChevap
10-11-2011, 16:59
Zombifikacija. Boring :(

Sonic_Moronic
10-11-2011, 16:59
Zombifikacije je uvijek zabavna. I ne zahtijeva kompleksne priče.

hrčak
10-11-2011, 17:09
Meni se neda biti GM, a i nema baš puno ljudi na forumu koji su aktivni za to.

SharpDressedChevap
10-11-2011, 17:26
Zombifikacije je uvijek zabavna. I ne zahtijeva kompleksne priče.

Ali zombiji, puškaranje i traženje zaklona/zaliha dosade brzo... više mi se sviđa ona Zombifikacija Lite, iako tamo nisam pročitao ništa o zombijima lol. Veća bi fora bila nešto tako u srednjem vijeku, neka jednostavna pravila za combat i to je to. Samo nema GM-a, a bilo bi poželjno da se malo maknemo od klišeja i izmišljamo nešto novo.

hrčak
10-11-2011, 17:27
Srednji vijek u doba crne kuge.

SharpDressedChevap
10-11-2011, 17:29
Ma bilo šta, ali da ima mačeva i sl. a ovo ostalo će doći od sebe. Jer, drukčije vrijeme u zombie settingu -> drukčija radnja (nema supermarketa pa da natovariš hrane i tako...)

Chupacabra
10-11-2011, 23:56
I am Nord from frozen nort. I *will* kill everywine who stands against me. RAGNAAAAAAAAR

(Da, dibsam vikinga, ne mozete vi sad)

Sonic_Moronic
11-11-2011, 00:00
srednji vijek

izmišljamo nešto novo

Chupacabra
11-11-2011, 00:02
Zombiji izlaze iz mora na obalu pitoresknog vikinskog sela, igrom slucaja je u posjeti tom selu Jarl Bjorn.

Sonic_Moronic
11-11-2011, 00:06
Mislio sam da bude lajk, invazija zombija je debelo u tijeku, igrači su iz neke komune i kreću na put (po lijekove da bude još veći klišej) po uništenim selima i gradovima.

Budem ja GM, nikako da gejnam iskustva u tome.

Chupacabra
11-11-2011, 00:09
Skupljanje biljaka i spavanje na drvecu po noci.
Zombiji ce biti u stilu I am Legend? (knjiga, ne film)

hansi
11-11-2011, 00:12
u finskoj

Sonic_Moronic
11-11-2011, 00:15
Zombiji će svjetlit po noći i jesti zečeve.

SharpDressedChevap
11-11-2011, 06:19
Mislio sam da bude lajk, invazija zombija je debelo u tijeku, igrači su iz neke komune i kreću na put (po lijekove da bude još veći klišej) po uništenim selima i gradovima.

Budem ja GM, nikako da gejnam iskustva u tome.

Ma dosadno je to :) Da je prapovijest, bilo bi barem drukčije, therefore zabavnije. Uostalom, lovili bi zombi mamute i sabljozube tigrove ko pravi neandertalci :(

hrčak
12-11-2011, 16:46
Ja svoje zombije ponovno pokušavam napravit, pokušavam napravit borbu i istraživanja, a nakon toga ću i mapu napravit (biti će manje regija nego što sam obećao, treba nam za probu manje).

Borba:
Zbrojili bi napad/obranu ljudi i napad/obranu zombija (napad/obrana ovisi što se radi), našli bi postotak koji je potreban da bude pozitivni rezultat te bi bacanjem kockica odredili kako bi borba završila.

Borba bi se odvijala u par koraka koji bi se odvijale u zasebnoj temi u par dijelova:
1)
1. Napadač napada, obrana se brani
2. Obrana organizira protunapad
3. Obrana napada napadača
4. Napadač organizira ponovni napad
itd.

Istraživanja će isto tako biti podijeljenja na postotke koji bi određivali broj potreban za uspješnost zadatka.
Svaki 5. turn istraživanja nekog dijela kojeg istražujete (borba, obrana, lootanje...) završava i dolazi +1 u to što se razvijali. Isto tako u svakom turnu se bacaju kockice da se vidi da li istraživanje dobiva boost, 7,8,9 daju 1 turn manje za istraživanje, 10 daje 3 turna manje za istraživanje, a 1,2,3 daje plus 1 turn na istraživanje. Bonusi se mogu uzeti ako to igrač želi prilikom uzimanja istraživanja koje se želi istražiti.

Chupacabra
12-11-2011, 17:13
Moglo bi i nesto u stilu da invazija traje vec nekoliko mjeseci, igraci su zabarikadirani, danju idu po namirnice i daske i municiju itd, a nocu *oni* napadaju a mi plačemo u ćošku.

Also, svatko je zaduzen za skupljanje neceg, i ima sistem odnosa sa drugima (od 0 koje je mrznja do 100 gdje je vjecna ljubav), tako da bi eventualno moglo doci do nesloge. FILMOVI FTW.

SharpDressedChevap
12-11-2011, 19:14
Jebali vas zombiji, uvijek isto :(

Chupacabra
12-11-2011, 19:45
A sta bi ti? Pojasni.

SharpDressedChevap
12-11-2011, 20:01
Nešto novo, nešto divlje.

Devil Dog
12-11-2011, 20:08
WW2

SharpDressedChevap
12-11-2011, 20:35
WW2 i zombiji mi ide još manje. Još bi radije igrao i ono gore tipično nego to :(
Al ajde ja sad tu samo pametujem, ajmo prijedlozi gogogo :D

cham3leon
12-11-2011, 20:39
Pošto je Skyrim vani, mogli biste khm...

Devil Dog
12-11-2011, 20:39
Mislio sam WW2 bez zombija...

Wild West?

SharpDressedChevap
12-11-2011, 20:44
@charma cameleon - nah, da ga imamo ne bi sad ovdje raspravljali nego bi igrali :)

Inače, ako već pucamo na to bježanje/traženje nečega, možemo izbacit zombije i stavit da smo kriminalci/normalni ljudi za kojim trče snage zakona/inkvizicije/nečega. Uvalimo po želji setting i to.

Devil Dog
12-11-2011, 20:48
Wild West bank robberies.

SharpDressedChevap
12-11-2011, 21:07
Nisam baš na ti s tim settingom.
Možebitni ishodi:
Kriminalci u srednjem vijeku, lovi nas svatko, pokušavamo dostić neki cilj.
Obični ljudi u srednjem vijeku/sadašnjosti, love nas neki luđaci.
itd.

Delirium
12-11-2011, 21:08
WTB nešto od sljedećeg

Nešto u fazonu Arcanum:OSAMO
Stone age.
A ni Wild West ne zvuči loše.

But ill go with whatever you guys make...

Chupacabra
13-11-2011, 00:12
Arcanum:OSAMO

<3333333333333

Moglo bi.

Sonic_Moronic
13-11-2011, 00:55
To bi bilo super, ali nisam dorastao tome što se tiče opisa i slično. Treba napalit steampunk fanatike :P

Delirium
14-11-2011, 17:20
Nešto u čem mogu bit snob.
Ili arogantan barem.

Sonic_Moronic
18-11-2011, 12:20
Razvijam ideju za neki survival horror RP, koji bi nemaštovito pokrao Amnesia: The Dark Descent, postepeno otkrivanje pisama i tako to.
Možda nekak napravim da ne bude amnezije, ali ona je tako svemoćan plot element.

sickpetey
21-11-2011, 21:12
Posto Sonic smrad nezna pogledati inbox pitat cu ovdje. Pošto cijeli forum igra Skyrim (skupa samnom) i bit cemo zauzeti sa time dosta dugo mislio sam da bi bilo kul da jednostavno napravimo Skyrim RP challenge. Znaci nove karaktere napravimo (ili stare whatev), damo neka pravila tipa (nece se biti dragonborn,nema insta travela,mora se jesti i spavati itd) i u temu postate svaki dan svog lika sa naravno opisom sta se delalo taj dan i par screenova (koje bi se stavljali u spoilere). Pa sta mislite o tome?

Sonic_Moronic
21-11-2011, 21:16
A šta ću ti ja, ne igram ja Skyrim.

sickpetey
21-11-2011, 21:17
Ah nisam vidio :P

hrčak
21-11-2011, 21:19
Meni svejedno, ja sam za sve....

sickpetey
21-11-2011, 21:58
To je bila samo zamisao. Nemam ja nista protiv da se radje zapocne neki normalan RP.

SharpDressedChevap
21-11-2011, 22:06
Chupa, ja, Sonic, a i još neki nemaju Skyrim. Negdje pola nas otpada bez obzira na to.

hrčak
21-11-2011, 22:07
Ja mogu.

SharpDressedChevap
21-11-2011, 22:17
Dobro, ne moraš mi nabadati na nos :(

sickpetey
21-11-2011, 22:17
Well budemo raspravljali kad nabavite onda.

Sonic_Moronic
21-11-2011, 23:22
Lol. Bolja ideja, nemojmo imati Skyrim RP.

Imajmo Daggerfall hiha

hrčak
29-01-2012, 01:31
S obzirom da mi se spava, a ne da mi se spavat pa sam u stanju alkoholizirane osobe, jedna pizdarija mi je pala na pamet kad sam pročito jedan post. Prethistorijsko selce/pleme/špilja/jama/kamen/... Ugl, svaki igrač ima svoje malo prethistorijsko pleme i vodi ga kao na nekakav put kroz pitaj boga šta. Znači, RP bi bio u stilu pričanja priče (iako se možemo i drugačije dogovoriti hehehe). U slučaju ne zagrade postali bi na dan koliko bi željeli s time da bi jedan RL dan bio jedna plemenska godina. Neki ozbiljniji GM nam nebi trebao, samo bi s vremena na vrijeme roknuo post o plemenima konkretno, šta rade i sve šta ide uz to s time da može i igrati. A za ono u zagradi, jbga, dogovorit ćemo se.

P.S. Ja igram

P.S.S. ili P.P.S. Idem se zajebavat sa svojim zombijima, neda mi se ništ aradi.

sickpetey
29-01-2012, 01:43
Aha. Znaci mislis na.....Tribes?

hrčak
29-01-2012, 01:52
Ne, ne, ne! Dakle, ajmo krenut ovak. Svako ima svoje malo pleme od desetak ljudi. Cilj igrača je pokušati prikazivati svoje prethistorijsko pleme. Ono može biti grupa kanibala spremna da pojede najbližeg rođaka ili skupina prethistorijskih hipija koji otkrivaju bokte pitaj kaj. Ono po čemu bi se ovo razlikovalo od Tribesa je što bi ovo bilo jednostavnije i više kao casual zajebancija da se malko probudi ovaj podforum. Svatko može postat ili jedan put ili pedeset puta s time da uzme u obzir vrijeme (1 RL dan, jedna plemenska godina). Igrači bi opisivali događaje u selu (lov na živinčad, spoznaje o životu ili smrti ii sve što spada u taj čovjekov razvoj). Igrači trebaju "realno" prikazivat šta rade (nemože jedan čovjek pobit krdo mamuta i slične nebuloze, već ono, lovci love, jednom netko umre, jednom ne, pa malo ima gladi pa malo nema itd.). Dakle, želim reći da je ovo casual game, razvijate selo kako želite bez nekakvih specijalnih granica (možemo se i dogovorit da nakon nekoliko plemenskih godina jedno od plemena ima pravo na razvitak u neko civiliziranije stanje, nrp, tih desetak ljudi se kroz godine množilo te nastaje selo, pa grad itd.). Ugl, nisam najbolje objasnio, al si valjda skužio šta želim reć. :S

GDra
29-01-2012, 11:46
Ja igram.

BigBongman
29-01-2012, 11:54
Ja bi nešto igro. Skyrim RP sam "odustao" zbog kompa. Al ovakve forumske text-based RP-ove bi mogao. Volio bi kad bi oživjeli There's a spy in your soup. I da. za bilokakvo oživljavanje DelCo RP-ova možete se obratiti meni, pošto sam Delova desna ruka. I HC nolifer koji ništa neradi po cjele dane:D

hrčak
29-01-2012, 13:14
Kažeš da si desna ruka? Ima da te iskoristimo za oživljanje kao biiiiiip (bipam jer ne neznam jel ćeš se uvrijedit)

BigBongman
29-01-2012, 14:18
http://i.imgur.com/vk7Yj.jpg

hrčak
29-01-2012, 14:59
Šta ćemo prvo oživit?

BigBongman
29-01-2012, 15:04
To odlučite sami. Dovedite dovoljno ljudi iz tog RP-a. I počinjemo.

sickpetey
30-01-2012, 18:29
Well then whats the plan?

hrčak
30-01-2012, 20:31
We need more men!

BigBongman
30-01-2012, 21:49
Ja sam za nastavak ovog (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=43078)Sil' ovog (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=43954)SRP-a.

GDra
30-01-2012, 21:50
Mogu li se uključiti u Victoriu?

BigBongman
30-01-2012, 21:52
Može. Nevidim zašto ne. Ubiti ćemo one koji neće igrat, a tebe ćemo ušuljat;)

Arbiter of Change
30-01-2012, 22:05
Gledam vas kao Tito.

BigBongman
30-01-2012, 22:07
Is this a...good thing?

hrčak
30-01-2012, 22:08
Igram

GDra
30-01-2012, 22:52
Može. Nevidim zašto ne. Ubiti ćemo one koji neće igrat, a tebe ćemo ušuljat;)
Onda računaj na mene, sigurno igram. :D

hrčak
30-01-2012, 22:55
Pokušavam skupit ostale al završilo je sa općim "pjevanjem"

SharpDressedChevap
30-01-2012, 22:57
Pjesmom se zbližavaju ljudi. Treba donijet instrumente i sastat se tako da svi zajedno zapjevamo uz piće, jelo i opuštenu atmosferu i možemo RPat!

hrčak
31-01-2012, 00:38
Uspio sam zaključit ovih malo postova šta ima da trenutno imamo ovo:

http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=44388S oživljavanje (treba kontaktirat igrače)

http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=43078SIsto kao iznad

http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=108&t=43954SIsto kao iznad iznad

I naravno ono šta sam ja predložio u prethistoriji.


Ugl, ovo je moja zamisao. Probajmo skupit igrače iz bivših gejmova pa da nastavimo sa pauziranim ili da ih arhiviramo i krenemo ispočetka od nule

sickpetey
31-01-2012, 05:42
Tko je radio opsadu na faceu bokte? Ugh. Hrcak pogledat cu te linkove i otkljucati ih kad dodjem na brod to je za cirka sat vremena.

hrčak
31-01-2012, 06:08
Nemoj još otključavat, moramo ostale igrače još pozvat da se vrate, ako ih još ima....

sickpetey
31-01-2012, 08:21
Javite onda kad bude trebalo

GDra
31-01-2012, 12:38
Igram Victoriu i There is a spy in your soup.

Delirium
31-01-2012, 16:40
Kao i Arby
http://www4.slikomat.com/10/0714/j21-posmat.jpg

hrčak
31-01-2012, 16:42
Ti si živ? :o

Delirium
31-01-2012, 16:43
Alive and kicking.
Čekam da se neko pametan sjeti ovo oživit.
Mogu doć u ispomoć kao GM ako hoćete.
(Jednom dnevno)

Forengner
31-01-2012, 16:48
haj delirijum.

Delirium
31-01-2012, 16:49
Haj Foregner :D
Di si ti bio?
(Bilo mi je tako dosadno bez tebe da sam i ja otišo na neko vrijeme)
:I

Forengner
31-01-2012, 16:52
;d Too bed.

Ma,nemam previse vremena,a i polako zaboravljam sve forume na kojima sam bio aktivan.

Ne mogu da poverujem da imam 5000 postova.Brzo je proslo..

hrčak
31-01-2012, 16:52
Ko je onda spreman za igranje na kraju? :D

Forengner
31-01-2012, 16:53
Ja bas i nisam. ;( Sorrry.

Delirium
31-01-2012, 16:55
;d Too bed.

Ma,nemam previse vremena,a i polako zaboravljam sve forume na kojima sam bio aktivan.

Ne mogu da poverujem da imam 5000 postova.Brzo je proslo..

Istina, we should keep in contact though, I liked our historical discussions.



Ko je onda spreman za igranje na kraju? :D

Ja mogu malo na ispomoć, makar ne previše jer imam i paralelnih projekata.

Sonic_Moronic
31-01-2012, 19:10
I šta ćete igrat?

GDra
01-02-2012, 17:30
Tko sve na kraju igra?

BigBongman
01-02-2012, 17:37
Chups, Foregner, Sickpetey, Hrčak, NeeJoe. Jeste spremi za revive Victorije? Imate vremena da se "prijavite" na PP do sutra 17:00. GDra ti isto posalji na PP svog lika.

sickpetey
01-02-2012, 18:07
Pa imamo likove?

BigBongman
01-02-2012, 18:08
Pomiješao sam nešto u glavi. Samo sam želio reć da se javite tu da li nastavljate s RP-om.

sickpetey
01-02-2012, 18:12
Oke.

hrčak
01-02-2012, 18:14
IGRAM! IGRAM! IGRAM!

sickpetey
01-02-2012, 19:49
Reko je pp hrco :P

BigBongman
01-02-2012, 19:50
Netreba netreba :D

sickpetey
02-02-2012, 15:43
Tko je zasad u igri?

hrčak
02-02-2012, 15:58
Ja

GDra
02-02-2012, 16:02
Danas ću staviti lika ali ne do 17, malo kasnije ću.

Poslao sam, kada počinjemo?

BigBongman
02-02-2012, 17:54
Moram se ispričati pošto nećemo započeti u već rečenih 17:00, nego nešto kasnije. Vjerovatno oko 20:00. Imao sam neprilika s vremenom. Još jednom se ispričavam.

hrčak
02-02-2012, 19:45
Ja ću tu bit oko pol devet, devet jer mi bura mora malo na komp -.-

Delirium
02-02-2012, 20:05
Smrzo sam se ko pička na putu doma iz škole.
Al tu sam. Možemo počet :)

GDra
02-02-2012, 20:40
Ajde, nestrpljiv sam. :D

hrčak
02-02-2012, 20:55
Ae

EDIT: Diste?

Delirium
02-02-2012, 20:58
Ja sam isto nestrpljiv, čeka se BBMa

hrčak
02-02-2012, 21:19
Ja se moram tuširat. Dođem za pola sata.

Imam osjećaj da me ne shvaćate ozbiljno. Moram li pobit nekog?

GDra
02-02-2012, 21:59
Ajde, dva sata su prošla, DVA SATA SU PROŠLA AJDE AJDE

Delirium
02-02-2012, 22:03
BBM je obviously dezertiro pred ogromnom odgovornošću.
:'(
Sad panda.

hrčak
02-02-2012, 22:04
Bokte već smo krenuli jebat GMove. Buahahahahaha

sickpetey
02-02-2012, 22:36
Vi biste igrali a jos nije ni tema otkljucana. Funny thing that.

EDIT: you can play now.

hrčak
12-02-2012, 15:16
Igrao sam M&B Warband s nekim modom i pukla me inspiracija hehehehe.... Ugl, vrijeme bi bilo ili vrijeme oko 3. križarskog rata ili invazija u Normadiju za vrijeme 2. svj. rata. Igralo bi se u stilu zombača, ali malo opširnije. Ima zainteresiranih?

sickpetey
12-02-2012, 17:13
Tipa napravimo likove krizare i nadjemo se u brodu za Jeruzalem i tu nam pocinje RP i avantura?

hrčak
12-02-2012, 18:37
Neš tako, svatko bi imao neki razlog za odlazak u Svetu Zemlju, ubojstvo, oprost od grijeha, potraga za boljim životom itd. A kada bi bili tamo onda bi se opredjelili kojim putovima bi krenuli, ono, il ću klat, il ću bit svećenik il neš treće, a pri kraju RPa bi bila kako nekakva borba za Jeruzalem nakon koje bi se odlučilo što se dogodilo s alikovima.

sickpetey
12-02-2012, 19:45
Da pogodim. Inspiriran si filmom "Kraljevstvo Nebesko" :D? Ugl svidja mi se. Mos pocet kad nadjes prek 4 igraca. I tko ce GMat?

hrčak
12-02-2012, 19:48
Ja bi mogo GMat, a inspiracija je M&B Warband, 1257 AD mod. :D. Ugl, idem poslat na fegbuk mejlove možda se tko javi.

Looky
12-02-2012, 19:53
Sir Looky reporting for duty!

hrčak
12-02-2012, 19:55
Ko želi igrat nek mi se javi na fegbuk, forumsku temu itd. tak da možemo što prije krenut

Looky
12-02-2012, 19:57
Ajmo ljudi!

GDra
12-02-2012, 20:18
Igram sve.

Looky
12-02-2012, 21:46
petey hoćeš ti onda igrat ili ?
znači onda još jedno ili dvoje ...

sickpetey
12-02-2012, 22:02
Igrat cu

Looky
12-02-2012, 22:13
<3

znači još jedan

hrčak
12-02-2012, 22:39
Ja ću onda biti GM igrač, jel možemo počet i kada? :D

sickpetey
12-02-2012, 23:00
Kad imate 4 igraca. Tj aj pocni sutra.A danas navece napravi pripreme i sve.

hrčak
12-02-2012, 23:01
Ok, otvorim sad temu za igru i za dogovore te ću ukratko napisat priću o vremenu i događajima.

Delirium
13-02-2012, 07:52
IGRAM!

cham3leon
13-02-2012, 09:27
Oće tu bit samo pričanje priča ili rollamo nekakve random brojeve, borba, ovo ono?

sickpetey
13-02-2012, 12:19
Ja bi volio da ima kakvih rollova.

cham3leon
13-02-2012, 15:44
Pala mi je na pamet ideja za lika, ali kao prvo ne znam kako ću imati vremena u idućih par tjedana, pa ga možda zapostavim, a i ja i povijest nismo baš u najboljim odnosima, tako da bi bilo povijesnih netočnosti na mile majke.

sickpetey
13-02-2012, 15:59
Wikipedia. Use it.

hrčak
13-02-2012, 16:19
Za rollove još nisam zicer, više bi volio kad bi RP bio u stilu Zombifikacije i Pirata npr. al imam par ideja za rollove samo ne znam kako bi to točno funkcioniralo.

@Kameleon

Nije ti neš previše važno znanje povijesti, samo da se ne dogode stvari poput te da zatamaniš Saladina i takve pizdarije i sve bu okej. :D

cham3leon
13-02-2012, 16:23
Nisam igrao ništa od vaših novijih RP-ova. Kako je to bilo riješeno u Zombifikaciji?

Inače preferiram brutalno jednostavne sisteme čisto da se limitira mogućnost da napraviš srednjevjekovnog Stevena Seagala.

Sonic_Moronic
13-02-2012, 16:25
Do kraja dana odlučim oću li ovo igrat.

hrčak
13-02-2012, 16:28
@Kameleon

GM zadaje par smjernica za nastavak priče lika, a igrač onda odabire smjernicu, ili eventualno napravi neku svoju, te po njoj dalje razvija manje više priču.


Također, do mog updatea možete postat o svom liku kolko želite dok god je to povezano. :D

Looky
13-02-2012, 17:41
Znači : GDra, Petey, Delirium, cham3leon, možda Sonic i ja ?

Sounds phun

hrčak
13-02-2012, 17:49
I ja ću, ovisno o tome kakve ću volje biti xD. I da, ono što sam pričao za onaj RP u Normandji, to bi bilo slično kao ovo, a ako netko želi neka se javi, krenuli bi kada bi nas bilo 5.

Looky
13-02-2012, 17:56
Ajmo prvo s ovim počet pa da vidimo kak ide, teže će ti bit ovako ako 2 odjednom počneš

GDra
13-02-2012, 18:21
I ja ću, ovisno o tome kakve ću volje biti xD. I da, ono što sam pričao za onaj RP u Normandji, to bi bilo slično kao ovo, a ako netko želi neka se javi, krenuli bi kada bi nas bilo 5.
Igrat ću i to.

Looky
14-02-2012, 20:41
Ajde GDra, tebe čekamo ;)

GDra
14-02-2012, 22:38
Napisao sam u drugoj temi da ne ne čekate, ne znam kad ću napisati. Samo vi počnite, uključit ću se naknadno. :)

hrčak
09-03-2012, 16:36
E ovak, ja napravio borbu za svoje zombije. Znači, vojnici i zombači imaju svoje vrijednosti za pizdarije. Napad, obrana, municija/forma. Kada se uđe u borbu, vrijednosti se množe, da se dobije ukupan zbroj. Npr.:
5 vojnika vs 2 zombija
1 vojnik ima ovakve statuse 1,1,10/10 (1 na napad, 1 na obranu i 10 municije / 10 forme), a zombači imaju 3,1,10 (3 napad, 1 obrana, 10 forma)
S obzirom da ima 5 vojnika, to onda ovako liči, 5,5,50, a za zombije je 6,2,20.
Zombiji napadaju. Kod zombija se gleda napad, a kod ljudi obrana. 6-5=1, zombači dobivaju napad i bacaju kockicu da bi vidjeli gubitke poraženih. Vojnici gube 5 municije, a zombači 2 forme. Brojevi za gubitke idu ovako, 1-2-25% gubitaka, 3-4-50%, 5-75%, a 6-100%. Recimo da su izgubili 1 čovjeka (nisam računao pa nisam tako ni oduzimao). Nakon toga kreće nova runda. Ljudi napadaju. 4 vojnika na 2 zombija. Ljudi 4 napad, zombiji 2 obrana. zombiji gube i recimo da su izgubili bitku. 25% preživjelih dobiva exp na obranu ili napad (bira igrač), a sljedeći put kad dobe, dobe na ono drugo i dižu se jedan level te mogu otići na čin više. Zgrade i oružja daju bonuse koji su pripisani za njih (možda čak i malo uredim).

Znači, zombiji su gotovi, ali veliko ALI. Oni koji žele igrati moraju biti svjesni da će update dolazit svakih dan dva i da jednostavno moraju napravit taj updejt. Isprike mogu biti samo ako je baš bila velika frka, neko umro, ispravljo ocijene, pokušao završit faks itd. Znači, počinjemo kada ću biti siguran da ću imati 4 igrača koji će to moći raditi. Prijave prihvaćam, a vašu sposobnost za redovnim apdejtima ću vidjet u Križarima. :D

GDra
28-07-2012, 19:10
RP s temom slavenske mitologije, tko ima volje?

Chupacabra
28-07-2012, 19:44
Dibsam Svaroga.

GDra
28-07-2012, 21:08
Dibsam Svaroga.
Ja Peruna onda :D