PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSG] Jimi Hendrix - Are You Experienced (tjedan četvrti)



BigBongman
12-03-2011, 12:36
http://www.amiright.com/album-covers/images/album-The-Jimi-Hendrix-Experience-Are-You-Experienced.jpg
Što da kažem o albumu. Ništa posebnoga ne treba reći.
Odabrao sam prvi Jimiev album kako bi svi vidjeli tj. čuli gdje je sve to počelo.
Uživajte.

∞/10

Korpse
12-03-2011, 12:47
Poslušao ga jednom već i samo ću ga puštati na replay, boguje! Mislim da će dobiti max ocjenu. :)

Electromaster
12-03-2011, 12:57
Lul, a mogo si odabrat i nešto za kaj nije valjda svatko ikad čuo. :/

Nee Joe
12-03-2011, 13:02
Lul, a mogo si odabrat i nešto za kaj nije valjda svatko ikad čuo. :/

Lul, jel morao? -.-'... Za razliku od prijašnja dva, ovaj valja nekog prozora....

Electromaster
12-03-2011, 13:05
Ne kažem ja da ne valja, ali what's the point ono, kad Hendrixa i vrapci na grani znaju. :I

Nee Joe
12-03-2011, 13:11
Ne sjećam se da u opisu teme piše da moramo samo nepoznate albume stavljati......

Kid A
12-03-2011, 13:55
Vidis da mu je Japan u kurcu pa mora negdje da ispolji tu frustraciju :D

BigBongman
12-03-2011, 14:51
Pređo niko te ne tjera da radis ovo. Idi gledaj anime ili nešto. Dao sam ovo namjerno baš zato jer su svi čuli, pa da se prisjete.

Korpse
12-03-2011, 17:18
Bokte Predo nisi uopće u projektu pa ne znam zašto te boli kurac za Hendrixa.


OT: Zajebimo ovaj Predin ispad, nakon par slušanja albuma siguran sam da ću mu dati max ocjenu, savršen je u svakom pogledu!

Sonic_Moronic
12-03-2011, 17:24
The funny thing is, prilično sam siguran da nije nijedan njegov album cijeli poslušao. Ko da je bitno što se radi o legendi, ljudi bi ih trebali više slušat. Pogotovo ja :(

Korpse
12-03-2011, 17:38
E točno to Soniče! Svaka budala je čula za Hendrixa i za par njegovih pjesama, al malo tih ljudi je baš slušalo albume kao cjeline.

kikl0p
17-03-2011, 12:36
wah wah efekt na pocetku Voodo Childa je orgazmican

Nee Joe
17-03-2011, 15:36
Ne samo da je album savršen, nego je album SAVRŠEN! Uz ovaj album se može ŽIVJETI! Fantastični Foxy Lady, Third Stone from the Sun, Red Hose, Are you Experienced?, I don't live today, pa sa 1997 Reissue-a Hey Joe, Purple Haze itd čine slušanje ovog nevjerojatnim soničnim putovanjem. Izvrstan vokal, fantastičan ritam i RIFFOVI KOJE NI BOG NE MOŽE SMISLITI! Dro... khm ovaj, chillaxanje uz ovaj album najbolje je iskustvo koje možete doživjeti! Zaista, ne treba se puno reći o ovom nevjerojatnom glazbenom dostignuću. Fantastično! :thumbs2: :thumbs2:

Ocjena: 10/10

Frky
17-03-2011, 16:33
Da, Jimi je kralj, Bog, sve sve sve.... ali brate mili meni njegova glazba jednostavno nepaše! Neznam stvarno koji mi je kok, ali jednostavno nemogu ga slušati, bar ne normalan! Meni je stvarno žao ali nisam ni cijeli album uspio preslušati, jednostavno nemogu! Neću niti ocjeniti album jer nema smisla, ono, da mu dam neku lošu ocjenu nije fer jer znam da je to kvalitetna glazba i da ne zaslužuje ništa ispod 7/10! Kvragu, ima on i stvari koje mogu poslušati tu i tamo, ali ovo ostalo mi nepaše niti malo....

Outmind
17-03-2011, 19:36
Što reći o prvom jimmy-evom albumu?

Pa, u svakom slučaju mogu ustvrdiit da su mi osjećaji vezani uz "are you experienced" podvojeni. Da se razumijemo, glazba je, u većini slučajeva, vrlo dobra. Ima tu i rocka, i nekakvog proto metala gdje se definitivno osjeća utjecaj koji je imao na sabbath-e, pa do baladica i sl. No tekstovi pjesama su mi manje više bez vehe, neke su mi pjesme jednostavno dosadne i pre dugačke itd.

Sve u svemu, nisam ostao paf na album kao cjelinu. Nekako mi je to u globalu pre... ne znam kako d a se izrazim, slabašno. Ima puno potencijala, no nešto mi tu fali.

7/10

Sonic_Moronic
17-03-2011, 19:48
A što reći, radi se o bezvremenskom klasiku. Ne mogu reći da mi je sve super, jer 2-3 pjesme mi jednostavno nisu toliko ulazile u glavu, recimo Love or Confusion. Ali većina albuma je čista genijalnost, ne mogu ni nabrojati omiljene stvari jer ovise o raspoloženju. Nekad su mi perfektne nerokerske stvari - Red House koji je čisti bluz i totalno me ponese. I Third Stone From the Sun, valjda početak jazz fusiona, ludilo.
A u drugim slučajevima rokam uz Foxy Lady, Fire, i ako govorimo o proširenom izdanju, Purple Haze - sve odreda rock klasici.

Uglavnom, nema mi smisla ocjenjivati ovo, povijesna vrijednost diže ocjenu za kojih dvadeset bodova. Meni osobno nekih osam i pol, ali koga briga što meni sve ne paše. Glazba zavija, i zavija dobro.

McPingvin_v2.0
18-03-2011, 10:55
Odslušah nekoliko puta za redom album... Veličanstveno.

Ne zato jer je to Hendrix... Nego zato što je to debitantski album. Izdavanje ovakvog albuma '67. je ravno situaciji da danas znanstvenik za završni rad napravi hladnu fuziju. Odjednom, ispred svog vremena, neočekivano, ali svejedno svemirski dobro.

Duke of Earl
18-03-2011, 18:12
A ja isto nemam ništa pametnoga za reći, za glazbeni svijet nevjerojatno važan i kvalitetan album, ali mu ne mogu dati savršenu ocjenu zato jer je kasnije snimio Electric Ladyland.


9/10

Lord Ragnarok
18-03-2011, 18:48
nocas ispljunem kritiku na ovo

Feanor
18-03-2011, 20:02
Eh, napisat bilokakav suvisao review ovakvog albuma bilo bi prilično zajezeznuto pošto Hendrixa volim i cijenim dugo dugo pa je biti objektivan više manje nemoguće, plus čitao sam biografiju nedavno, pa samo da se osvrnem na onaj Pinguov komentar od 67' i atomskoj fuziji, i mogu reći da je apsolutno u pravu, doduše Noel Redding i Mitch Mitchel isto zaslužuju da ih se spomene pošto su bili velik dio Jimi Hendrix Expirience-a, i cijelog tog zvuka i koliko god čudno zvučalo Hendrix nije bio tipičan nadobudni frontman pa da je smatrao da je on jedini član banda, upravo suprotno, uvažavao je prijedloge svojih kolega i više manje su sva trojca bili ravnopravni u bandu.

Netko je nadalje napisao, da mu je na ovom albumu savršeno sve, gitara, bas, bubanj i vokal. I da vokal je prilicno dobar, no ovo je još bila faza dok je Hendrix bio sramežljiv pa se ''bojao'' pustit glas. Na kasnijim albumima Hendrix do kraja iskorištava svoje vokalne mogućnosti, tako da da glas je u redu na Are You Expirienced-u, ali je puno bolji na kasnija dva albuma, barem meni jelte.

Još jedna mala hmmm napomenica i recimo razlog zašto su kasniji albumi meni bolji pritom mislim na Axis:Bold as Love i Electrix Ladyland. Efekti na gitari. Istina, ovaj album ima savršenih gitarskih dionica, ali je ovo bila 67' i ovo je bio debitantski album, a gledao sam neki dokumentarac di je tip pričao kako je Hendrix nakon što se proslavio više manje smišljao kakav zvuk točno želi u kojem trenutku pjesme i kakav efekt i onda bi to opisivao tipu koji radi pedale, te bi mu ovaj radio pedale po naruđžbi.

Uglavnom album koji je jako blizu savršenstvu, i album koji je jako puno utjecao na glazbu tada, ali i album kojem svaki glazbenik treba težiti danas.

Jedna solidna devetka ipo od deset. Čist zato što ima albuma koji su više utjecali na mene, pa mi oni zasluzuju cistu desetku.

9,5/10

Kenyi
18-03-2011, 21:18
Isto tako nemam puno za reci. Album je imao ogroman utjecaj a i pored toga je izuzetno kvalitetno djelo. Virtuoznost na mjestu.
9.0/10

beba nema zvečku
18-03-2011, 21:23
meni se ne diže prozor : (

Kid A
18-03-2011, 21:42
Meni jedan od jacih debija, odmah pored Marquee Moon od Televisiona.
Odlican mix distorzijie, psihodelije i kozmickog groovea :D
Kad bi me netko pitao za nekakav best of od doticnog, bilo bi daleko bolje da preporucim ovaj album.
Albumom zraci specificna atmosfera, nakon opetovanog slusanja tacno se mogu zamisliti na nekom drugom mjestu, u sumi ili livadi kako zivim od sumskog voca i grlim stabla po cijeli dan :cry:
Tko zna sta je bilo u onim zutim bobicama :/

Jako dobar hook-up album za one koji se tek upoznaju s doticnim (ako takvih uopce ima lol) i jedan od stupova rocka.

8/10

blood4me
18-03-2011, 21:49
Jezus ovaj album je remek djelo, natjero me da se primim gitare nakon skoro godine dana ne sviranja..
Ocjena 9/10
Ocjena manje jer me natjero da potrosim cijeli dan na sviranje gitare pa na kraju nit nisam nis ucio pa sam moro markirat skolu zbog ispita :D

Korpse
18-03-2011, 22:15
Ja se ispričavam što kasnim puno. :D imam problema sa monitorom pa sam morao skopčati sa tvom da napišem kakvu takvu recenziju.

Album je fenomenalan, nisam ni manje očekivao od toliko hvaljenog Hendrixa, od prve do zadnje pjesme sam bio navučen, preprepreodlično.
10/10


Ispričavam se za ovako šturu recu, al slika na ovom tvu mi je očajna pa mi umiru oči, jedva išta vidim. :D

skitkid
19-03-2011, 00:31
odslušao više puta kroz život i sve je to super i važno i cijenim al me apsolutno nimalo ne zanima pa neću ni ocijenjivati. :D puno mi je bitniji jedan drugi debi album iz iste godine. :D

Maloki
19-03-2011, 00:41
Još jedan u nizu precjenjenih glazbenika.
Apsolutno nezanimljivi i dosadni riffovi, popraćeni lošim bubnjanjem, dosadnim bassom i nezanimljivim vokalom.
Tekstovi su isto jako loši, a image frontmana je čisti napor i veličanje droga.
Forsiranje lijeve ruke pri sviranju je totalno nepotrebno, tu je valjda zbog svrstavanje u sferu alternativnosti.
Nisam impresioniran.

Eto.

Sonic_Moronic
19-03-2011, 00:45
Ha-ha :P

Lord Ragnarok
19-03-2011, 01:53
maloki mi cita misli sto se tice hendrixa. nikad ga kao glazbenika mogao cjeniti. previse nabacinh tonova u pjesmama da bi ih mogao slusati vise od 2-3 puta.
cast iznimkama narvno

Nee Joe
19-03-2011, 11:27
Ha-ha :P

Karlo_from_Bjelovar
20-03-2011, 22:00
Još jedan u nizu precjenjenih glazbenika.
Apsolutno nezanimljivi i dosadni riffovi, popraćeni lošim bubnjanjem, dosadnim bassom i nezanimljivim vokalom.
Tekstovi su isto jako loši, a image frontmana je čisti napor i veličanje droga.
Forsiranje lijeve ruke pri sviranju je totalno nepotrebno, tu je valjda zbog svrstavanje u sferu alternativnosti.
Nisam impresioniran.

Eto.
meni isto ide nakurac!
toliko pokušava bit filingastičan da na kraju ispadne dosadan!
katastrofa.

Totoro
26-03-2011, 16:06
dosadan?
DOSADAN?
http://media.tumblr.com/tumblr_laennpN7PP1qa15kd.jpg