PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lociranje izgubljenog Android smartphone-a



MoD
11-03-2011, 17:07
Sestra mi je izgubila Samsung Galaxy S. Nedavno sam načuo da se svi noviji Android uređaji mogu locirati zbog Google-a (pretpostavljam da ima veze sa Gmail-om). Ne znam puno, niti nisam našao nešto korisno, osim aplikacija koje se prethodno moraju instalirati na uređaj. Dakle, sve slično pada u vodu, treba mi nešto što će ga moći locirati ovakvog kakav je, još uvijek je zaključan password-om i na njemu je registriran Gmail account.
Bio bih JAKO zahvalan na pomoći!

Aral
11-03-2011, 17:19
Kako možeš izgubit skoro najbolji mob na svijetu? :(

marijanovic
11-03-2011, 17:32
Kako možeš izgubit skoro najbolji mob na svijetu? :(
Može ga sasvim slučajno staviti u nečiji tuđi džep.
U obzir dolazi i ostavljanje moba na nedostupnoj lokaciji (tuđa torbica, automobil, tržnica, ...)...

Aral
11-03-2011, 18:39
Znam, to je bilo retoričko pitanje. Šteta, gg sa pronalaskom. I moj mob ima tu opciju al nisam nikad istraživao oko toga, brijem da kod nas možda to i ne radi al nikad neznaš, možda netko više ovdje zna o tome.

Systematic Reverse
12-03-2011, 09:36
call the cops..

Niko Bellic
12-03-2011, 10:41
Kako se usudjujes! Shame ON you!

Uglavnom...

Treba ti kutija od mobitela i/ili garancija i racun. Negdje na kutiji, racunu ili garantnom listu pise IMEI kod od mobitela. Ostalo obavi murija. Ako su jednom mom frendu slozili frku kad je nasao neciju N70 i prodao je nekom tipu, onda ce tvoj Galaxy S naci 1000%. Pajkani su dosli tom tipu na radno mjesto i uzeli mobitel (N70), a frend bi zavrsio kao invalid da nije imao pare da vrati liku.

To je bilo brijem prije 4 ili vise godina. Sad mogu bit samo efikasniji, ali ako nemas IMEI i racun (ili neki drugi dokaz vlasnistva) mozes se seksat, jer nece prstom mrdnut da ti ga nadju.

Viper33
12-03-2011, 14:34
da mom frendu je murija nasla onaj se satio samo sto su odugovlacili jedno dobrih mjesec i pol a treba im mozda max 5 dana da nadu. Ali ako imas racun garanciju i to di ti pise IMEI naci ces ga sigurno. :)

MoD
12-03-2011, 15:43
Niko, Viper33... Puno hvala na pomoći, sva sreća pa uvijek čuvam sve papire. Idem u policijsku postaju čim stignem.
Sestru ću zadavit... Kakav "mobitel" izgubi. :(

Niko Bellic
12-03-2011, 16:09
Samo budi ultra fin i pristojan. Sve im lijepo objasni i reci da je mobitel ukraden, a ne izgubljen. Policija ti neće tražiti izgubljene stvari.