PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konzole...veliko vam HVALA.



GODSKILLER
07-03-2011, 22:52
Možemo zahvaliti konzolama da je zadnjih 3 godine računalo postao vrlo zahvalan komad hardwarea.Evo ja i dalje se koristim sa PC-em kojeg kupio u studenom 2007(C2D E6750 2,66GHz+1*2GB+1950GT),s tim da sam napravio 2009 godine u listopadu.znači nakon skoro 2 godine uporabe nadogradnju na novu grafu(GTX260) i dodatnih 2*1GB.
U startu me došlo oko 6500kn,s tim da sam uzeo crt od 19"(vjerojatno zadnji komad u našim dućanima),kasnije nadogradnja 1300kn grafa i 200kn memorija.Znači kad podvučem crtu 8000kn.S tim da sam prošle godine kupio u srpnju Panasonic LCD TV od 32" kojeg koristim umisto crt-a kao monitor,al dobro njega nemoram uzimati u troškove jer ionako bi ga uzeo.

Sve u svemu ja super zadovoljan s tim da slijedeću konfiguraciju neću 100% kupiti prije jeseni 2013,znači ovoj če biti ŠEST godina besprijekornog rada,trenutno vrtim igre u dvi reze 1920*1080,ako vidim da malo zapinje smanjim na 1280*720(poradi odličnog skaliranja od strane TV-a stvarno je teško viditi razliku) ionako 99% igara na konzolama se vrte upravo na toj 1280*720 rezi i izgleda lošije nego ta ista reza na PC-u jer nemaju AA,AF i druga poboljšanja.

Da nam je netko prije 3 godine rekao da će mi toliko trajati,rekao bi da je lud s obzirom s kojim tempom su se minjale konfiguracije i djelovi za njih,ali eto tzv novogeneracijske konzole nas spasile bacanja love u vitar.

U neku ruku je i sramota što skoro 2 godine od DX11 nema naslova koji če pokazati sve njegove čari,novi battlefield bc 2 ima neke sitnice,a igra koja je do usijanja dovodila konfiguracije iz prošlosti pa čak i ove sadašnje crysis 2 ide kao DX9,a s obzirom na prodajne rezultata na PC-u ćisto sumnjam da će izdati patch za DX11.

Marvin OCX
07-03-2011, 23:10
Ne znam,ja bi radije opet povukao novcanik nego zrtvovao gaming. Prije pola sata sam kod prijatelja igrao nesto sto je kako on kaze vrh FPS-a na konzoli,Killzone 3,na PS3 naravno. Onakav fps na pc-u bi sto se grafike tice kod mene letio u unnistal odma,a gameplay je konzolaski pravi... FPS treba biti pc only. A nakon toga sam poigrao treci dio meni najdraze igre God of war,e tu je vec druga prica,igra izgleda odlicno a gameplay netaknut u odnosu na prva dva dijela,jedino je muzika losija...

Nee Joe
07-03-2011, 23:11
Svrha teme je...?

Marvin OCX
07-03-2011, 23:12
Hvala ili Ne hvala konzolama. :)

Niko Bellic
07-03-2011, 23:46
Svrha teme je...?
Svrha teme je rasprava.

Svrha ovog i svih ostalih foruma je raspravljanje unutar raznih tema.

Daj pustite više ljude na miru s tim "Svrha teme je...?" i sličnim biserima. Ako nekoga određena tema ne zanima neka ju lijepo zaobiđe. Svakodnevno zaobilazim 90% tema i ne vidim u tome nikakav problem.
Nije problem u temama. Problem je u pojedincima koji moraju stisnuti http://img141.imageshack.us/img141/9674/buttontopicreplyc.gifSi napisati nešto.

Ako vas tema ne zanima to ne znači da ne zanima i druge. Nismo svi isti i upravo u tom grmu leži zec. Pustite ga da u miru leži i nemojte ga tjerati da bježi. Svi smo mi mali zecovi.

Slažem se s uvodnim u potpunosti. Uskoro će 2 godine odkad sam kupio svoj Phenom II proc i novu Gigabyte matičnu. Grafa, napajanje, memorija i monitor su mi stari već više od 2 godine. Jedino diskove mijenjam k'o čarape. Sve radi kao i prvog dana. Ludo i nezaboravno. Hvala vam konzole, gamepad je odlično pomagalo uz koje se puno ugodnije igra FIFA 11 i slične igre.

:friends:

Duke of Earl
07-03-2011, 23:56
SPrije pola sata sam kod prijatelja igrao nesto sto je kako on kaze vrh FPS-a na konzoli,Killzone 3,na PS3 naravno. Onakav fps na pc-u bi sto se grafike tice kod mene letio u unnistal odma,
WTF

Killzone 3 izgleda bolje od svih FPSova na PCu, izuzev možda njih 2,3. Drukčiji dojam si mogao dobit jedino ak si ga vidio na CRT telki od 40 cma.

Maloki
07-03-2011, 23:57
A i toliko o tome da PC gameri "ne pate za grafikom već za PRRRRIČOM".

Hidraulicar Kreso
07-03-2011, 23:57
Hvala im pošto uvijek pretačem iz šupljega u prazno i nemam love za mjenjati hardver svaka 3-4 mjeseca. To što kaže kolega, no situacija bi se ubrzo mogla pormijeniti pošto su ove konzole na izmaku snaga.

GODSKILLER
08-03-2011, 00:33
Hvala im pošto uvijek pretačem iz šupljega u prazno i nemam love za mjenjati hardver svaka 3-4 mjeseca. To što kaže kolega, no situacija bi se ubrzo mogla pormijeniti pošto su ove konzole na izmaku snaga.

Problem je što objema konzolama ide relativno dobro,dapače microsoftu sjajno u odnosu na početak,prvi box,a sam sony ako se ne varam prodao vlasništvo nad svojom beštijom od procesora toshibi,znači skužio sony čemu trošiti lovu na izmišljanje tople vode,kad intel to vrlo dobro radi.
Tako da prije lita 2012 nitko od njih neče predstaviti nasljednika,a ako i bude onda tamo jesen 2013 bude došao u maloprodaju.

Microsoft mora još namlatiti love na osnovu Kinetica,ono neke ozbiljnije igre,znači 1-2 godine
Sony ista stvar sa Move-om.

Da sam na njihovom mistu,najbolje da se dogovore oko zajedničke konzole,jer kad sad pogledaš prodajne rezultate da su to imali sa ovom generacijom bili bi u još večem plusu,a zato s druge strane da imamo tri opcije za igre.igre iz microsofta sva lova njima,igre iz sony sva lova njima a ovi ostali plaćaju pola/pola obojici.Tehnologije koje koriste u konzolama ionako dolaze iz istih tvornica tako da u biti djelovi za obe pa i nintendo wii dolaze iz istih pogona.

Marvin OCX
08-03-2011, 00:39
[quote="Marvin OCX":2mthllv3]SPrije pola sata sam kod prijatelja igrao nesto sto je kako on kaze vrh FPS-a na konzoli,Killzone 3,na PS3 naravno. Onakav fps na pc-u bi sto se grafike tice kod mene letio u unnistal odma,
WTF

Killzone 3 izgleda bolje od svih FPSova na PCu, izuzev možda njih 2,3. Drukčiji dojam si mogao dobit jedino ak si ga vidio na CRT telki od 40 cma.[/quote:2mthllv3]
Doduse nije full HD. HD ready je. Nisam imao priliku da igram na full HD-u al razlika nije velika a i da je velika ovo sto sam ja vidio nije proslo kraj ogromne vecine pucacina na pc-u. Pokrenuo sam Metro 2033 kad sam se vratio kuci i odvalio se smijat,eto kolika je razlika. Jedina stvar koja mi se svidila u tom killzonu3 je nasilje,akcija je bas nabrijana.

*Fila*
08-03-2011, 00:46
Hvala im jer na običnom lapu tjeram sve igre i zadovoljan sam. Ne hvala im jer nam kradu dobre naslove i samo puštaju port na pc...ali dobro kako god, men dobro,.

GODSKILLER
08-03-2011, 00:48
99% igara na konzolama ima jedino i jedino 1280x720,čak ako se nevaram GTA 4 je imao i manje 1280x600,što je i sramota jer kad su najavljivali beštiju sedmoglavu iz sony-a očekivao sam virtualnu stvarnost

Marvin OCX
08-03-2011, 01:06
Crysis 2 npr,da su ispunili obecano a mogli su, mi bi sada imali ono sto je prvi Crysis bio kad se tek pojavio(necu opisivati sta) a ovako po svemu sudeci cemo imati port sa konzole. Ja stvarno ne vidim razlog da se zahvalim konzolama kad je ovo i kad su veliki broj primjera koji ce tek biti u pitanju. Hvala konzolama na nekim igrama koje uistinu djeluju odlicno i zbog kojih bi volio imati neku konzolu,pomenuo sam God of war 3, Red dead redemption,Gears of war itd... Recimo AC Brotherhood bi mi bilo svejedno na kojoj platformi ga igrao,ustvari ljepse bi ga bilo igrati opusten u krevetu na velikom HD-u,al FPS kad je u pitanju,recimo pomenuti Killzone 3 zaigrati na velikoj rezoluciji sa AA, AF,sa misem u ruci...

cham3leon
08-03-2011, 08:19
U današnje vrijeme kad je grafika toliko napredna glupo je ne igrati nešto zato jer ima teksture ko da su 2 godine stare, i to u doba gdje se pomalo koketira sa fotorealizmom.
Plus, da se proizvođači konzola udruže nema šanse da bi više zaradili. Ne bi postojale ekskluzive među konzolama koje ih zapravo prodaju.

_baldrick
08-03-2011, 13:11
Crysis 2 npr,da su ispunili obecano a mogli su, mi bi sada imali ono sto je prvi Crysis bio kad se tek pojavio(necu opisivati sta) a ovako po svemu sudeci cemo imati port sa konzole. Ja stvarno ne vidim razlog da se zahvalim konzolama kad je ovo i kad su veliki broj primjera koji ce tek biti u pitanju. Hvala konzolama na nekim igrama koje uistinu djeluju odlicno i zbog kojih bi volio imati neku konzolu,pomenuo sam God of war 3, Red dead redemption,Gears of war itd... Recimo AC Brotherhood bi mi bilo svejedno na kojoj platformi ga igrao,ustvari ljepse bi ga bilo igrati opusten u krevetu na velikom HD-u,al FPS kad je u pitanju,recimo pomenuti Killzone 3 zaigrati na velikoj rezoluciji sa AA, AF,sa misem u ruci...
pa šta ako ti je killzone ružan, i na pc-u imaš milion fps-ova koji su lepi, dakle, konzole ti nisu ništa nažao učinile, čak suprotno - zbog njih je manja hardverska zahtevnost, a igre ne pc-u sve lepše i lepše. i vuk sit i ovce na broju. dakle, konzolama treba zahvaliti

McPingvin_v2.0
08-03-2011, 15:31
Moj Quad core sa GTX280 grafom (sve kupljeno na ljeto 2008.) i dalje sve vrte kako mi paše. Moram isprobati Crysis 2 da vidim kako tamo stanje stoji :)

Marvin OCX
08-03-2011, 15:59
U današnje vrijeme kad je grafika toliko napredna glupo je ne igrati nešto zato jer ima teksture ko da su 2 godine stare, i to u doba gdje se pomalo koketira sa fotorealizmom.
Plus, da se proizvođači konzola udruže nema šanse da bi više zaradili. Ne bi postojale ekskluzive među konzolama koje ih zapravo prodaju.
Hoces da kazes da svi koji su kupili God of war 3 su to uradili zato sto je Sony rekao "eh ovo je nasa ekskluziva"??? Nebitno kakva je igra? " Ako postoji vlasnik PS3 koji iz tih razloga ne bi nikad zaigrao Gears of war 3 to bio gaming fundamentalizam :)

cham3leon
08-03-2011, 16:50
Ne da su kupili God of War nego su kupili konzolu radi njega. Zato postoje ekskluzive.

Nee Joe
08-03-2011, 17:08
[quote="Nee Joe":1ufs10i0]Svrha teme je...?
Svrha teme je rasprava.

Svrha ovog i svih ostalih foruma je raspravljanje unutar raznih tema.

Daj pustite više ljude na miru s tim "Svrha teme je...?" i sličnim biserima. Ako nekoga određena tema ne zanima neka ju lijepo zaobiđe. Svakodnevno zaobilazim 90% tema i ne vidim u tome nikakav problem.
Nije problem u temama. Problem je u pojedincima koji moraju stisnuti http://img141.imageshack.us/img141/9674/buttontopicreplyc.gifSi napisati nešto.

Ako vas tema ne zanima to ne znači da ne zanima i druge. Nismo svi isti i upravo u tom grmu leži zec. Pustite ga da u miru leži i nemojte ga tjerati da bježi. Svi smo mi mali zecovi.

Slažem se s uvodnim u potpunosti. Uskoro će 2 godine odkad sam kupio svoj Phenom II proc i novu Gigabyte matičnu. Grafa, napajanje, memorija i monitor su mi stari već više od 2 godine. Jedino diskove mijenjam k'o čarape. Sve radi kao i prvog dana. Ludo i nezaboravno. Hvala vam konzole, gamepad je odlično pomagalo uz koje se puno ugodnije igra FIFA 11 i slične igre.

:friends:[/quote:1ufs10i0]

Općenito mislim na svrhu ovakve PC vs konzole teme jer ih ima mali milijun previše. Ja se osobno slažem sa Godskillerovim tvrdnjama, ali da su konzole za kurac i slično se neću složiti, jer nekim argumentima potvrđuje da nije prismrdio igranju na konzolama dulje od 3 sata u životu. PC mi je glavna platforma i najviše igara igram na njemu i na njemu su mi najbolje, ali da ću srat po konzolama zato što vrte većinu igara na manjoj rezoluciji i grafika je u većini elemenata slabija, neću. Konj koji kaska za glavnim nekoliko sekundi nije ništa manje vrijedan od onog prvog. To je svrha mog pitanja o svrsi teme, pošto je ionako u vašim očima to i dalje biser. Veći je BISER otvaranje ponovno ove teme i rasprave te tjeranje nekog donkihotizma nego tjeranje tog BISERNOG pitanja.

Marvin OCX
08-03-2011, 17:17
Ne da su kupili God of War nego su kupili konzolu radi njega. Zato postoje ekskluzive.
I sa svakom novom ekskluzivom ce kupit ponovo konzolu? :)

Deadwalker
08-03-2011, 17:21
Logika razmišljanja ti je GG :thumbs2:
Netko će kupiti konzolu radi Gran Turisma 5 te nastavljati kupovati sonijeve igre zbog hitova kao što su Killzone 3, inFamous 2, Uncharted 3 itd

Marvin OCX
08-03-2011, 17:38
I propustiti isto toliko hitova na Xbox-u. Autoindustrija ne opstaje od prodaje auta vec auto dijelova. 2 lika ce kupiti konzolu je ekvivalent 2 miliona potencijalnih igraca nekog hita sa iste? O novcu govorim naravno.

whiskey
08-03-2011, 17:40
Meni ova stagnacija u napredku grafike odgovara savršeno, vec 3 godine sve vrtim na maximum detaljima i kako stvari stoje i dalje cu :)

Koliko god da ih mrzim konzole su mi omogucile lagodno i bezbrižno igranje tako da im se zahvaljujem (al inace neka gore u paklu).

Marvin OCX
08-03-2011, 17:41
U svakom zlu ima dobra ne :)

cham3leon
08-03-2011, 18:08
I propustiti isto toliko hitova na Xbox-u. Autoindustrija ne opstaje od prodaje auta vec auto dijelova. 2 lika ce kupiti konzolu je ekvivalent 2 miliona potencijalnih igraca nekog hita sa iste? O novcu govorim naravno.

Tako je, propustit će ekskluzive za Xbox. To je poanta. Ako si pc, ps2 ili ps3 vlasnik i hoćeš igrat, ne znam, fable 2, kupi ti lijepo i xbox 360. Odnosno, trebao si kupit našu konzolu jer ona ima bolje igre. Da bi se to malo opravdalo, često se izjavljuju gluposti tipa "ta i ta platforma nema snagu naše platforme i ne može pokrenuti igru".

bezimeni
08-03-2011, 18:16
Meni ova stagnacija u napredku grafike odgovara savršeno, vec 3 godine sve vrtim na maximum detaljima i kako stvari stoje i dalje cu :)

Koliko god da ih mrzim konzole su mi omogucile lagodno i bezbrižno igranje tako da im se zahvaljujem (al inace neka gore u paklu).

Mislim i osjećam jednako .Great minds think alike :D .

cham3leon
08-03-2011, 18:28
Polako s tom skromnošću...

bezimeni
08-03-2011, 18:38
Pa ne moraš se odmah osjećati ugroženo ...možeš nam i ti biti prijatelj , nije bed.

playyy
09-03-2011, 10:13
hah do sad mi nije palo na pamet da probam 1280x720 na full hd monitoru, ali radi besprijekorno :pray:

o daaa bude duro jos god, dve

_baldrick
09-03-2011, 12:45
Veći je BISER otvaranje ponovno ove teme i rasprave te tjeranje nekog donkihotizma nego tjeranje tog BISERNOG pitanja.
očigledno ne znaš šta je "teranje donkihotizma" (inače, mnogo je lepše reći "boriti se sa vetrenjačama"). bolje da ti neko skrene pažnju na to, nego da živiš u neznanju

Nee Joe
09-03-2011, 17:36
Pa očito ne znam, neprestano svađanje sa uvijek istim ishodom apsolutno nije definicija ludila, odnosno teranje non stop jedno-te-istog ili ti ga uzaludna borba....

Sickmanno1
09-03-2011, 20:05
A i toliko o tome da PC gameri "ne pate za grafikom već za PRRRRIČOM".

Za tim pate PC gameri koji kupe kantu jednom u 5-7 godina i pretkraj im je bitnija prica jer naravno nemogu igrati nove naslove.

A opet s druge strane ima gamera koji daju 10+ za stroj i onda ga nemogu pravilo iskoristiti jer konzole koce sve zivo.

Sad ce ispast da ovog gamera koji trosi 10+ za PC zanima vise grafika od price al ajd....ono mozda trazim previse kad mi je obadvoje vazno?

Marvin OCX
09-03-2011, 20:21
potpis

cham3leon
09-03-2011, 20:28
A i toliko o tome da PC gameri "ne pate za grafikom već za PRRRRIČOM".

Za tim pate PC gameri koji kupe kantu jednom u 5-7 godina i pretkraj im je bitnija prica jer naravno nemogu igrati nove naslove.


o/

Ali i da imam high end mašinu, većinom ne bih mogao preći preko loše priče ili lošeg gameplaya. Iznimka su igre za zajebanciju tipa JC2

Marvin OCX
09-03-2011, 20:35
Kako sam se kvalitetno zabavio i nasmijao dok sam je prelazio :)

xman
09-03-2011, 21:45
ogadio si mi je ! :( jos nemam namjeru puknut install dok ne zaboravim ono silovanje :D

_baldrick
10-03-2011, 13:42
Pa očito ne znam, neprestano svađanje sa uvijek istim ishodom apsolutno nije definicija ludila, odnosno teranje non stop jedno-te-istog ili ti ga uzaludna borba....
tačno, "donkihotizam" nije uzaludna borba (i sve to što si pobrojao), već borba protiv nečeg što ne postoji - recimo, kad se babe bune protiv led cepelina jer svira satanističku muziku, one se bore protiv vetrenjača, izmišljaju si nešto. teranje nečeg non-stop nema veze s tim.

ko što rekoh, ne smeta meni što ti ne znaš šta to znači, ali rekoh da ti skrenem pažnju na to jer će ti možda nekad zatrebati, a i gadnije je da se blamiraš u stvarnom životu, nego na forumu

Nee Joe
10-03-2011, 17:02
ALI ON SE BORI PROTIV NEČEGA ŠTO NE POSTOJI, A TO JE PROTIV ČINJENICE DA ĆE SE LJUDI OSTAVITI KONZOLA I UZETI PC!!!!! :D

_baldrick
10-03-2011, 19:02
ko je taj? ja nigde u temi nisam video da je neko reko da je loše što će se ljudi ostaviti konzola i uzeti pc, ili da se uopšte ostavljanje konzola i uzimanje pc-a pomenulo. o čemu ti to? tema nema veze s tim - ovde se radi o tome što zbog konzola nove igre nisu zahtevne

kulamasta
10-03-2011, 19:37
Gluposti

Da su igre PC ekskluzive bile bi duplo ljepse i zahtjevnije...

Ali zato postoji u grafickim opcijama kod svih igara opcije low medium high

Oni sa pilama stavili bi na High i uzivali u fantasticnoj grafici

Oni s pilama od par godina stavili bi na medium i imali ono sto imaju i danas s svojim konfama...

Praetorian
10-03-2011, 19:41
Que?

Nee Joe
10-03-2011, 19:43
O rlmente?