PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dellamorte Dellamore (Cemetery Man)



Dreamer Deceiver
07-03-2011, 17:55
http://badassness.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2011/01/cemeteryman-568x843.jpg

Osobno, ovo je meni najbolji film. Vrhunac. Crni humor, gluma (ozbiljan glavni lik koji je izgubljen u svijetu idiota), priča, način na koji je sniman film (trash), svakakve bizarnosti i nevjerojatno morbidna i prljava atmosfera.

Kad sam ga prvi put išao gledati, očekivao sam samo dobru treš zabavu, točnije očekivao sam hektoliktre i hektolitre krvi, raspadnutih tijela, glupe priče, one linera, a dobio sam nešto najbolje šta moj ukus može poželjeti.

Radnja filma je, hmmm, pa nema baš neku radnju, ali uglavnom film se vrti oko čuvara groblja u malom taljanskom selu u kojem se mrtvi nakon 7 dana vraćaju kao zombiji, a naš junak ne želi to prijavit jer ne želi dobiti otkaz, pa ih se sam rješava i vraća mrtve natrag u groblje

Iako ne volim kad nekom filmu pripisuju da je on art, ali ovaj film je čista umjetnost, sa zombijima :D

Usput, film je adaptacija knjige Tiziana Sclavia, glavnog scenarista i tvorca legendarnog Dylana Doga. Čak postoje dvije epizode u kojima se Francesco Dellamorte i Dylan Dog susreću (Crni Užas i Noć zvijezda padalica).

Još jedna zanimljivost je ta da je izgled Dylana Doga nastao na temelju Ruperta Everetta koji u ovom filmu tumači glavnu ulogu.

Sonic_Moronic
07-03-2011, 19:18
Pročitao sam epizodu Crni užas, tako da me ovo interesira jako, budem pogledao.

skitkid
07-03-2011, 19:23
najbolji film.

Dreamer Deceiver
07-03-2011, 19:28
Soniče, epizoda bi bila savršena da nije bilo prosječne dylan dogovske priče koju je pisao drugi scenerist, ali poglej film. Ako ne vjeruješ samo meni, vjeruj skitkidu :D