PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razer



Delirium
06-03-2011, 21:07
Danas sam imao prilike prvi put, kod frenda, na sat vremena osjetit njegov ultramegasuper Deathadder + Arctosa combo, ne kužim, nisam osjetio da mi se K/D ratio vinio u nebesa, nisam osjetio apsolutno nikakvu razliku od običnog optičkog miša osim što mi se ruka pola sata navikavala na "Udoban" oblik i ultraosjetljive bočne tipke

Koja je fora imat to, osim kurčenja okolo?

Totoro
06-03-2011, 21:10
To osjete samo odabrani. Meni boguje.

Aral
06-03-2011, 21:12
Sve je to isti vrag :-) Ipak, da budem faca s vremenom cu ubost jednog Cyborga, koji papa Razera.

Vedro
06-03-2011, 21:15
Ja kupim da vidim valja li,ili ne valja nakon nekog vremena,pa poslije kada netko pita mogu reci da valja/ne valja.

Sickmanno1
07-03-2011, 22:04
A sta ocekujete? Da ce vam se povecati skill u FPS-u za 30% i brzina ubijanja Mafista za -30 click/sec?

Point je udobnost, kvaliteta i funkcijonalnost...

majstoro
08-03-2011, 10:43
U igraoni sam probao te miševe sa bočnim tipkama,mislim evo ko što je sick naveo važna mi je udobnost i funkcionalnost a ne tisuću tipki po mišu koje mi samo smetaju

Delirium
08-03-2011, 11:52
A sta ocekujete? Da ce vam se povecati skill u FPS-u za 30% i brzina ubijanja Mafista za -30 click/sec?

Point je udobnost, kvaliteta i funkcijonalnost...

Al, mene zanima, jel ta udobnost stvarno vrijedna tih dodatnih novaca koje se mora iskašljat za tu periferiju?

The Boz
08-03-2011, 12:24
Samo zato jer miš košta ne znači da ti valja. Ili da valja uopće. Meni Razer ne paše uopće, pre nizak za moju šapu. Roccat Kone mi je, s druge strane, odličan.

Forengner
08-03-2011, 12:29
Imam Logitech Wireless Mouse M705 (najskuplji mis koji sam u zivotu imao)
Super je,razer ne bih u zivotu kupio,preskupo,nikad toliko pare ne bih dao za mis.

Systematic Reverse
08-03-2011, 14:38
ja sam igrao CS aktivno prije, i znam da sam se preporodio kad sam presao sa "normalnog" miša i pada na razer deathaddera i steelpad qck.

(s tim da sam napocetku saksao, zato sto sam se morao naviknuti na mis)

imam ga 3 godine i 'ko novi je.

razlika se osjeti, tu nema rasprave.

@boz

meni je i kone super, a i ovaj moj deathadder.

Sickmanno1
08-03-2011, 17:42
A sta ocekujete? Da ce vam se povecati skill u FPS-u za 30% i brzina ubijanja Mafista za -30 click/sec?

Point je udobnost, kvaliteta i funkcijonalnost...

Al, mene zanima, jel ta udobnost stvarno vrijedna tih dodatnih novaca koje se mora iskašljat za tu periferiju?

Ovisno. Jel po tebi Nike tene od 600kn stvarno vrijede dodatnih novaca za razliku od tena iz china shopa za 80kn?

Razzarach
08-03-2011, 17:50
Razer misevi su odlicni, samo sto kod njihovih gumenih scrollova se zna guma sjebat, guma se vrti a kotacic ostaje u mjestu... to se meni dogodilo... a i mom frendu jednom.
Inace super su, nemogu zamislit igrat igre sa nekim ne-gaming misom... jednostavno je retardirano...
Ovi jeftini misevi su napravljeni za casual koristenje, netko ko je na kompu 6-7h dnevno je vidljiva razlika izmedju razer/bilo koji gaming mis i nekog jefitnog genius govna.

Forengner
08-03-2011, 17:51
netko ko je na kompu 6-7h dnevno je
Retaj.

Razzarach
08-03-2011, 17:53
Zasto retaj? ja od kad se vratim iz skole pa do 12 navecer sam u sobi, komp je upaljen i ja vecinom radim nesto na njemu.

Totoro
08-03-2011, 18:00
Hoće reći da si ti reataj.

Forengner
08-03-2011, 18:01
Nemojte me shvatati previse ozbiljno, :) Salim se,iako mislim da ne treba preterivati toliko.

Razzarach
08-03-2011, 18:05
A sta cu radit preko tjedna?
Za vikend normalno da idem van, nisam nolifer :D

Sickmanno1
08-03-2011, 18:16
Ima nas i koji zaradujemo za kruh buljeci po cijeli dan u ekran :(

Forengner
08-03-2011, 18:19
Vi se ne racunate :(
Jel barem novac dobar? :)
@Razzarach:razumem,izvini ako sam bio kao neka baba. :/

Razzarach
08-03-2011, 19:01
Btw. Barem radim nesto korisno... ja i ekipa pokrecemo samp server, ja sam mapper... dobit cu i para za to... a sta radim? drkam po map editoru, nista drugo.
Sad sredjujem forum od servera :D
btw. mi smo fakat otisli off topic.

Totoro
08-03-2011, 19:07
To što radiš je super korisno.

Razzarach
08-03-2011, 19:09
Pa dobit cu para, opet korisnije nego drkat po fejsu il nekom forumu bez koristi.
:)

Niko Bellic
08-03-2011, 22:03
Glupe igre su krive. Meni je u Windowsima skoro svaki mis dovoljno dobar. U igrama se kuzi razlika. Jeftini mis proklizava i bezi po ekranu, a skupi je skoro kao i u Windowsima. Beskrajno postojan i precizan.

sickpetey
08-03-2011, 22:37
Ja dosad nisam nitijedan skuplji mis kupio.Stalno kupujem ove od Logitecha po 100 kuna i traju maksimalno godinu i pol ili dvije i meni su dosta oke. Pucacine ne igram previse ali mi je dovoljno dobar za njih a za RTSove mi je ko bog. Samo mi je vazna dobra podloga :P (trenutno na papiru jer sam preskrt XD)

Mirogamemasta
08-03-2011, 23:11
Glupe igre su krive. Meni je u Windowsima skoro svaki mis dovoljno dobar. U igrama se kuzi razlika. Jeftini mis proklizava i bezi po ekranu, a skupi je skoro kao i u Windowsima. Beskrajno postojan i precizan.
:thumbs2: Otkako imam mambu vec 2 godine, zaboravio sam na ovakve probleme. Jel se isplatila? Nije. Ne vrijedi bas toliko (A sta ces kad moras ime proizvoda placati), ali rekoh sam sebi jednom se zivi i ipak sam ga uzeo. Razocaran sam samo trajanjem baterije u wireless modu, sve ostalo je cista petica. :pray:
Da ne spominjem kako mogu iz kupaone zezati se sa kompom, a mozda i dalje, samo nisam testirao. :D
A bocne tipke su mi olaksale posao u 50% igara. Tako da su mi one sada "must have".

Carp
12-03-2011, 18:41
Samo zato jer miš košta ne znači da ti valja. Ili da valja uopće. Meni Razer ne paše uopće, pre nizak za moju šapu. Roccat Kone mi je, s druge strane, odličan.

+1.

Kad sam kupovao misa narucio sam Deathadder Novablue. No, dosao je Roccat Kone umjesto njega i uzeo sam. Ne zalim ni sekunde sto sam kupio Kone-u, jer sto boz kaze, za moju sapu mi odlicno pase!

Assasin`s
12-03-2011, 21:25
Ja nikad nebi dao više do 250kn za miš. Imam Gigabyte miš sad i super mi je :D

josip_kraš
14-03-2011, 14:27
Ja imam set Logitech EX100 tipkovnica+miš.
Sasvim obični 1000dpi miš s 3 tipke, no mnogo kvalitetniji od jeftinjaka.Isto vrijedi i za tipkovnicu. :thumbs2:

Gwin
17-03-2011, 18:34
Ima nas i koji zaradujemo za kruh buljeci po cijeli dan u ekran :(
second that..

ne baš za kruh, ali dovoljno da se skupi za motor :D ;P

enikejs, BlackWidow-DeathAdder-eXactmat kombo..

da li vrijedi tih novaca? da, svaka nijansa je bitna i DA, primijetim razliku. no, da li baš vrijedi TOLIKO novaca? ne, mogli su ipak to malo spustit :D

Systematic Reverse
18-03-2011, 19:53
bas to sto gwin kaze.

marijanovic
19-03-2011, 00:41
Neće ti dobar miš povećati skill već će ti loš miš ograničavati skill. Ako imaš skilla odviše, prelazak na bolji miš ćeš itekako osjetiti, ako nemaš skilla nećeš.
Jedan sat uporabe nikako ti nije dovoljan da se prilagodiš na promjenu miša, a kamo li da ti poraste score ili što već.
"Jeftiniji" Razer miševi baš i nisu nešto posebno, no definitivno su bolji nego neki divlji jeftinjak miševi. Koliko točno, o tom po tom.

Kod periferije ti je uz to da ti ne ograničava skill (ako si gamer) bitna i udobnost/ugodnost korištenja.
Džaba ti i najskuplji miš najboljih karakteristika ako te zaboli ruka dok ga koristiš ili najbolje slušalice ako ti stišću uši...

Tko se navikne na miš s bočnim tipkama (koje su uz to i programibilne), taj se ne vraća na miša s tri tipke.
Jednostavno je predobro imati u Windowsima tipku za back i forward, a u igrama recimo Jump i Crounch.

Niko Bellic
20-03-2011, 01:24
Nice stuff...

kBIKNMLXtzA

bornathepicek
24-03-2011, 11:10
Te orca nikako nisu Gaming Sluške, nemaju mikrofon...

Što se tiče miševa i samog razera. Dali su cijene prebrutalno visoke? Jesu.
Dali sam zadovoljan sa Deathadderom? Jesam.
Zašto? Jednostavno zato kaj leži u ruci, klik je užasno tih(meni je to važno :P) i zato kaj dobim orgazam kad vidim onaj njegov plavi znak da bljesiče jer je ista boja ko svijetlo na računalu (dobro ajmo reć da me to već malo popustilo, al na početku je fakat bilo predobro :P)

Al što je je, nebih nikad dao više od 200kn za neki miš. E pa meni nije bio bed uzet rabljeni za 200... Prebriso ga alkoholom, malo očistio rubove i vozi, ko novi je. Sve radi savršeno. Druga stvar je kaj se neka ekipa zgražava na to.

Systematic Reverse
25-03-2011, 16:21
pa sta ako nemaju mic?

gaming slusalice =/= headset

bornathepicek
26-03-2011, 19:39
pa sta ako nemaju mic?

gaming slusalice =/= headset
Zato kaj mic služi pri igranju online. Jako. Al dobro...

Aral
26-03-2011, 20:32
Al ti netreba kad igraš sp, odnosno dovoljno je imat slušalice bez mikrofona.

Mirogamemasta
26-03-2011, 20:49
Slusalice bez mikrofona je isto kao da si kupio samo pola slusalice. :thumbs1:
Mikrofon mi zatreba bar jednom tjedno. Zbilja je jadno da na ovakvim slusalicama nema mikrofona, ja to nebi kupio.

Systematic Reverse
28-03-2011, 11:55
nebi ni ja, zato sto nevolim mic separiran od sluski.

samo kazem headset =/= gaming slusalice.

imam doma sennheiser pc151 i hd200.

vise koristim pc151 kad gejmam, iako su hd200 bolje, ali pc 151 ima mic na sebi, što hd200 nema.

Ogg The Dogg
08-11-2011, 23:30
meni opet taj mic na glavi dize tlak. izgleda retardirano, smeta mi i bolje koristim samostojeci koji hvata na bilo kojoj udaljenosti, ovisi kak ga podesis. a i vjerujem da vrijedi formula dobre sluske+ mic od 10 kn>dobar headset( govorimo o istim parama OFC) i spike tipa: "na ovome je mic kvalitetniji" su gluposti posto je kvaliteta razgovora u vecini programima manja od one koju mic za 10 kn moze snimit a za neko posteno snimanje zvuka treba posten mic

sickpetey
11-11-2011, 18:54
Mic na sluskama mi isto ne valja previse, smeta a i u dosta slucaja bi se lako pokvario. Mic mi je uvijek obavezno odvojen.

Systematic Reverse
15-11-2011, 12:14
kupiš dobar headset i imaš ga forever. (mic)

na mojim sennheisericama pc151 koje su stare vec nekih 4-5 godina brijem nikakvih problema, niti brijem da ce ih biti uskoro..

sickpetey
15-11-2011, 17:07
Na laptopu mi obviously ne treba a na kompu mi je mic u sklopu web cama i sljaka i hvata glas bez problema pa jos uvijek ne vidim pretjerano puno razloga da imam headset sa micom. I smeta mi stalno anyway.