PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zombifikacija - Lite



Delirium
06-03-2011, 20:00
Foregner:

Iskoračiš jednom nogom van čamca na dokove i okreneš se prema kapetanu, sa novcem u rukama, koji ga uzurbano uzima i brzo se sprema za isplovljavanje. Krećeš u šetnju gradom, ovo je mjesto gdje bi mogao podići svoju karijeru na višu razinu, sve je tu, ploča s oglasima, Alkemičar s problemima oko inkvizicije, i Krčma sa slobodnim krevetima.
Doduše rijeka je malo prljava, ali ipak, nemože sve biti savršeno...

Ogledaš se okolo dok ne primjetiš znak i oglasnu ploču, možda je dobra ideja da potražiš posao

300 golda
Mač + 1 att
Chainmail + 1 def
Hrane za jedan obrok

Hrčak:

Silaziš sa konja, i gledaš u nebo, smrad sa rijeke ti ulazi u nosnice.
Ovo je grad prilika, iako, inkvizicija je nedavno stigla, što bi moglo uzrokovati probleme...
Plaćaš štalaru novac da ti zbrine konja i uputiše prema glavnoj ulici...
Manja postrojba Inkvizicijskih trupa prolazi pokraj tebe, obučeni su u crveno i imaju helebarde, te jako nestrpljiv izraz lica. Dolaze do jedne kuće i izvlače van ženu, nakon čega jedan od njih vadi papir i čita

"Po naredbi, njegove eminencije,
Kardinala Luciusa
Optužena si za čaranje i prodaju
duše vragu, sudit će ti se danas
u podne."

Ubrzo je odvode...

500 golda
Mač +1att
armor +1 def
Luk - First strike chance +50%S


Stips:

Koračaš nervozno po laboratoriju... prokleta inkvizicija, misle da svi prtljaju sa vragom i magijom, a sve što si želio je samo biti znanstvenik, otkriti nešto korisno i biti pamćen...
Samo je pitanje vremena kada će doći... Možda, možda bi bilo pametno da odeš u grad i potražiš neku zaštitu, vjerojatno postoji neki avanturist tamo vani ko bi za dovoljno novca mogao pregledati činjenicu da se tu radi o Inkviziciji
Vadiš ušteđevinu zarađenu prodavanjem lijekova protiv grčeva i prebrojavaš ju...

Odjeća
Alkemičarov pojas : Svi najbitniji sastojci (isti kao i u witcheru)
700 golda



BBM:

Ulaziš u grad kroz prednja vrata, sa pismom od njegovog uzviušenog veličanstva...
Horda ljudi u crvenom, radi neke vježbe, tako barbarski...
Grad je pun nekakvog života, zabavljači, svirači i djeca koja se igraju, čak i medvjed koji pleše... takvo šta se nemože vidjeti na istoku...

Staneš i razmatraš mogućnosti... prenoćište, odmor i onda predavanje pisma sutra, ili je bolje odmah završiti sa time?

Sword +1 att
thrown wep First strike chance +50%
Pismo od Cara
400 golda

Forengner
06-03-2011, 20:14
Krupni Nemac se zaputio ka lokalnoj katedrali ne bi li se malo odmorio i pomolio za spas.Dok je setao tmurnim ulicama razmisljao je o Brandenburgu i njegovoj domovini.Lagano je hodao,nastojao je da sacuva sto vise energije,buduci da se strahovito umorio u putu.Nije znao sta da ocekuje od ovog novog i stranog mesta,ali je bio siguran da ce naci barem malo mira,ali i posla u lokalnoj katedrali,u kojoj ce verovatno naci pripadnike svoga red.

-Laganim hodom idem ka Katedrali.

BigBongman
06-03-2011, 20:46
Yeng stoji u čudu i razgledava grad. Nakon nekog vremena odluči pronaći prenočište, jer je stigao prije roka, pa da se odmori prije primopredaje.

-Razgledavam grad, pa u prvu krčmu/hotel koji nađem.

hrčak
06-03-2011, 21:05
"Nije loš ovaj grad, ali mu ipak treba malo pomoći olo uređenja, da mi je samo znati tko upravlja ovime...". "Nego, idem vidjet treba li tko kakav posao, nakon toga odlazim u krčmu popiti "malo" nečega, a nakon toga put ka noge prema bordelu. Jedino što se nadam je da me neće zbog toga uhatit nekakva bolest ili nešto takvo."

-odlazim u krčmu po cugu i posao, a nakon toga u bordel

Stips222
06-03-2011, 21:09
"Po naredbi, njegove eminencije,
Kardinala Luciusa
Optužena si za čaranje i prodaju
duše vragu, sudit će ti se danas
u podne."

Kada je to Štef čuo prepao se za svoju sigurnost. Pogledao je kroz prozor i vidio kako odvode jednu ženu.
"Odmah moram po nekog tko će me zaštiti. Samo se nadam da će ovo biti dovoljno novaca.", Štef je govorio pri izlasku na ulicu.
Krenuo je prema najbližoj krčmi nadi da će naći nekog jakog pustolova koji bi ga branio.

- Odlazim u krčmu

Delirium
06-03-2011, 21:20
Foregner:

Ulaziš u Katedralu, svod je prekrasno oslika freskama, a veliki mramorni kipovi te gledaju sa obje strane, nekakva ceremonija se odvija, nekoliko ljudi u crvenome kleči, a neki član klergije, vjerojatno svećenik, ih posvećuje uljem i vodom. Odlučiš sjesti u zadnji red i tiho se moliti, no nakon ceremonije, čuješ kako svećenik poziva jednog od stražara i pokazuje prema tebi.

Stražar dolazi do tebe

- Gospodine, Kardinal vas želi vidjeti...

Hodaš s njime do oltara iza kojeg stoji kardinal, okrene se i kaže, ah, vi ste ovdje kako bi se pridružili našem, svetom redu?
300 golda
Mač + 1 att
Chainmail + 1 def
Hrane za jedan obrok

BBM:

Ulaziš u krčmu, u kojoj nastaje tajac, svi te gledaju, krećeš se prema krčmaru i pitaš za sobu, 30 pari očiju te prati sve dok ne zamakneš iza vrata hodnika.
Ulaziš u sobu... odmaraš se i umivaš... krčmar bi se uskoro trebao vratiti sa jelom...
Odjednom iz krčme čuješ nekog kako govori nešto o straži...
Sword +1 att
thrown wep First strike chance +50%
Pismo od Cara
400 golda

Hrčak:

Sjediš u krčmi, vidno olakšan od novca, i u nju ulazi nekakav stranac, čudno obučen, sa nekakvim smiješnim mačem oko pojasa... odlučiš ne zabadati nos i piti svoje pivo
nakon što su krčmar i stranac zamakli, u krčmu ulijeće neki čovjek koji viče nešto o Inkviziciji, i nudi 400golda onome tko ga bude štitio krećeš prema njemu... prilika za posao...?
430 golda
Mač +1att
armor +1 def
Luk - First strike chance +50%

Stips:

Ulaziš u krčmu, nakon što si izbjegao nekoliko patrola Inkvizicije...
Iako nema baš puno pogodnih ljudi, nekoliko ti zapinje za oči, posebice onaj u kutu pod punom opremom...

Izjavljuješ da nudiš 400 golda za usluge zaštite od inkvizicije, no muk se nastavlja, osim stranca iz kuta koji se ustao i krenuo prema tebi...

Odjeća
Alkemičarov pojas : Svi najbitniji sastojci (isti kao i u witcheru)
700 golda

hrčak
06-03-2011, 21:24
"Dakle, vi trebate stražu? A što bi ja to konkretno trebao raditi da zaradim tih 400 zlatnika? I koliko je to opasno i izazovno?"

-odlazim prema Stipsu i pitam za posao

Forengner
06-03-2011, 21:24
Weiss je prvo bio zacudjen,ali je posle osetio veliko olaksanje,razgovarace sa jednim kradinalom,to je za njega bio uspeh,buduci da je do sada najcesce ubijao varvare na severnoj granici carstva,ali eto,ukazala mu se prilika te je on odlucio da je uhvati.

*Brzim pokretom se spustio na kolena i poljubio kardinalu ruku*
"Vasa svetosti,da,istina je,tu sam da bi se borio za plamen i da bi sirio rec naseg gospoda."
"Zelim se prijaviti,sluzicu do svog zadnjeg daha,odano i casno."

BigBongman
06-03-2011, 21:29
Čujem nekakav razgovor o nekakvom unajmljivanju stražara, a novac bi mi sigurno došao dobro.
Prtilaim gospodinu i pitam ga da li mogu biti jedan od izabranih stražara.

-Prilazim Stipsu i pitam za posao

Stips222
06-03-2011, 21:48
Uskoro su se prema Štefu počela približavati dva tipa. Jedan je imao jako lijepo oklop i izgleda kao pravi avanturist dok je drugi izgledao kao pripadnik nekog kulta. Njegova odjeća Štefu je bila nepoznata, štoviše, bila mu je smiješna. Iako oba dva nisu izgledala previše opasno, oba su imali mačeve i Štef je vjerovao kako posjeduju vještine za borbu.
Obratio im se:
"Vas dvoje? Ne izgledate mi nesto previše opasno, ali očajan sam pa ću uzeti bilo koga. Na raspolaganju imam 500 golda što znači da bih svakom mogao platiti 250 golda. Mislio sam vam platiti jednom tjedno jer nemam velike prihode zbog te proklete inkvizicije. To vrijedi ako ste zainteresirani jeli.
A što se tiče posla i njegove opasnosti: želio bih da budete uz mene i kada dođu prokleti inkvizitori da ih otjerate!"

- Obraćam se BBM-u i Hrčku i nudim im posao

hrčak
06-03-2011, 21:52
"250 će biti dovoljno. Naravno pod uvjetom da se ovaj drugi gospodin slaže. Nego, kako bi mi TOČNO trebali otjerat inkviziciju?"

BigBongman
06-03-2011, 22:21
''250 će biti i više nego dovoljno Gospodine. Ali kao što je kolega suborac upitao, koje su naše metode otjeravanja te inki..inkvu..ikvinzicije?

Stips222
06-03-2011, 22:36
"Inkvizicije! Pfff stranci...
Pa nije li logično? Ako dođu i počnu me odvlačiti vi ih upozorite da to ne čine. Ako vas ne budu slušali, vi ih malčice sasjeckate.
Imamo li dogovor?"

hrčak
06-03-2011, 22:44
"Moram razmisliti do sutra, upoznati se sa gradom noću. Očekujte me tijekom noći da vam dam odgovor. Netrebate me tu čekati, naći ću vas."

-odlazim iz krčme i šećem po ulicama da se upoznam sa gradom i smještajem zgrada te da vidim gdje tko živi

BigBongman
07-03-2011, 14:32
''Naravno. Ja sam uvijek na rapolaganju Gospodaru.

-prihvaćam posao i odmah u krpe.

Delirium
07-03-2011, 19:02
Foregner:

Nakon kraće ceremonije, ustaješ i tvoja nova "braća" ti izražuju dobrodošlicu, osjećaš se kao da si dio nečega, imaš krov nad glavom, krevet i hranu, i samo služiš Bogu...

Nakon podjele uloga tebe je dopao najlakši zadatak, čuvanje ćelija u tamnicama...
Silaziš u tamnice i sjedaš za stol, ogavno mjesto, mokro, smrdljivo, i puno ljudi kakve nebih volio susresti na ulici, no poniznošću se gradi karakter, i mirno marširaš iako te jedna vještica iz obližnje ćelije "vabi" pogledom...

Iz jedne od ćelija čuješ viku...

300 golda
Mač + 1 att
Chainmail + 1 def
Hrane za jedan obrok

BBM:
Sve je išlo glatko, dobio si prvi posao, a nitko te još nije opljačkao, ubio, osakatio ili nešto gore...
Ležiš u krevetu i rezmišljaš, o domovini, o novom životu koji ćeš stvoriti ovdje na zapadu...

Ali se onda sjetiš pisma koje bi trebao predati...
Možda bolje da ga predaš prije nego se baciš na svoje poslove kod alkemičara...


Sword +1 att
thrown wep First strike chance +50%
Pismo od Cara
400 golda

Hrčak:

Bauljaš po gradu, vidno pijan. Vani smrad rijeke nošđen vjetrom, okreće i najjače želuce. Neki sumnjivi tipovi te gledaju ispod oka, sa, pretpostavljaš ne baš časnim namjerama, Počinje padati lagana kišica i bolje ti je da se skloniš nekuda ... teturaš preko mosta i u jednom trenutku povraćaš u rijeku...

"Hmm" misliš "Pa ionako nemože smrdit gore..."

i kreneš prema bordelu

430 golda
Mač +1att
armor +1 def
Luk - First strike chance +50%

Stips:
Napokon, čak dvojica, a i rade po zadovoljavajućoj cijeni...
Ulaziš u kuću i počinješ se pripremati za eventualne mogućnosti...

Tko zna, Sljedeća prilika se možda neće ukazati...
Sjedaš za stol i pregledavaš spise.

<Praviš potione, nabaci si par formula, pa napravi koji>

Odjeća
Alkemičarov pojas : Svi najbitniji sastojci (isti kao i u witcheru)
700 golda


Sonic:

Bacili su te u ćeliju... ni prvi, a sigurno ni zadnji put...
Ali ovo je inkvizicijska ćelija, možda je iz njih teže pobjeći?
Čuvar u teškom oklopu je vani i korača, promatraš ga i njegov hod... ne čovjek s kojim bi se trebalo zamjerit...

Odjednom vika iz jedne od ćelija niže niz hodnik, stražar odluči vidjeti što se događa, i ostavlja tvoju ćeliju, kao i škrinju sa svim tvojim stvarima, ne branjenu...

Vadiš pomno skariveni lockpick, nekad si jednostavno sretna što si žena...

Lockpick x1

Sonic_Moronic
07-03-2011, 19:11
Gad se napokon maknuo iz vida!
Lilith je počela ozbiljno žaliti što je imala posla sa onim starim magom. Kratko vrijeme mu je bila šegrt, i ubrzo odustala zbog napora i koncentracije koje zahtjeva Magija, ali to je bilo dovoljno da ju dohvati Inkvizicija.

Pa, ovo treba brzo obaviti...

*pokušava otvoriti ćeliju lockpickom*

BigBongman
07-03-2011, 19:40
''Oh da! Bolje da dostavim pismo i da završim s time.''

-spremam se i izlazim iz krčme te se upoćujem prema dvoru.

hrčak
07-03-2011, 19:45
"Mislim da nisam u mogućnosti sada otić u bordel, još će mi gradsku stražu pozvat zbog pijanstva, pih! Idem ja rađe otkrit gdje živi onaj znastvenik. Tako je! to ću napravit. A onda ću ubit onog zmaja kad ga nađem, pa ću..."

-tražim di je znanstvenikova kuća

Stips222
07-03-2011, 20:34
Štef je našao dva osobna zaštitara i moći će ih platiti.
Sada kada je napokon skinuo sa leđa prokletu inkviziciju može se posvetiti poslu.
Naime, Štef je došao je došao do jako zapanjujućeg otkrića: našao je formulu za napitak koji bi na nekoliko minuta čovjeku odstranio osjećaj boli.
Nazvao ga je "Ubijač bolova". U već ključalu vodu dodao je sljedeće sastojke: vitrol, hydragenum i vermilion.

- spremam napitak

Forengner
07-03-2011, 20:58
"Halt!AHCTUNG!"
Drao se wiess,iz petnih zila,primetio je da od jedne celije dopire buka,pa je automatski krenuo ka njoj.Izvadio je mac i brzim korakom krenuo napred!
Ali taman dok je krenuo niz hodnik,primetio je da ce ukoliko on ode,celija sa onom vesticom ostati nebranjena:
"Kurvo bezbozna!Neces izaci!"
Stao je ispred celije i kao da se pripremao da vestici raspoluti glavu..

-Stojim ispred Sonicove celije,motrim na njega,ukoliko napravi jedan korak,upadam unutra i nabijam mu mac u bubrege.

Delirium
08-03-2011, 19:10
Borba: (rollovi u Raspravi)
Uspjela si izaći iz ćelije, i uzeti nekoliko stvari, svojih stvari, i vratiti se u ćeliju prije nego se čuvar vratio. A onda, jedan brz potez vratima i čuvar je pao u nesvijest.
Saginješ se nad njega i pretražuješ mu đepove, otuđuješ novac...
Sad samo treba izići iz zgrade...

Foregner:

Glava...argh... budiš se u krevetu, pod stražom, a kardinal te gleda sa uzglavlja kreveta...

"Podbacio si u najjednostavnijem zadatku..."

"Ali kardinale, to mora da je bila nekakva magija... nije mogla tako brzo otvoriti..."

Kardinal diže ruku i zaustavlja te...

"Događaju se čudne stvari oko gradskog gorblja, zadnja dvojica koju sam poslao nisu se vratila, ti ćeš ići to provjeriti, i ako preživiš, bit će ti vraćena čast..."

Odlazi a ti sjediš u krevetu u tišini...

Mač + 1 att
Chainmail + 1 def
Hrane za jedan obrok

BBM:
Ulaziš u dvorac i dobivaš sastanak sa Lordom, koji te prima u svojoj sobi...

"Dragi gospodine, razumijem da imate nešto za mene?"

Predaješ mu pismo koje on otvara i pomno čita, pogledavajući te po koji puta...

"Ovdje piše da ste dužni ostati ovdje neko vrijeme kako bi pomogli oko treniranja moje straže, nadam se da ste pronašli neko prenoćište inešto posla jer počinjemo sljedeći tjedan... Ukoliko niste, uvijek možete pogledati na oglasnoj ploči..."

"pozvat cu po vas, kada bude vrijeme... doviđenja"
Odlaziš i zatvaraš vrata za sobom, mozda bi trebao potraziti onog alkemičara...


Sword +1 att
thrown wep First strike chance +50%
Pismo od Cara
400 golda

Hrčak:

Malo otriježnjen hladnim jesenskim zrakom, hodaš prema alkemičarevoj kući, blizu štala gdje ti je i konj... prolaziš pokraj vratnica ispred kojih 6 inkvizitorijalnih stražara stoje, 4 od nijh bulje u vrata a druga dvojica prema tebi...

"Po naredbi kardinala Luciusa, Groblje je zatvoreno do daljnjega...
Samo oni sa inkvizitorijalnim pismom mogu proći..."

Čudni ljudi...

U malo vremena si ispred alkemičarove kuće, u koju ulaziš, da bi zatekao, mračnu, slabo osvijetljenu, hrpu svega i svačega koju bi netko mogao nazvati "laboratorijem"

"Ahhh, moj dobri čovječe... napokon ste tu..."

430 golda
Mač +1att
armor +1 def
Luk - First strike chance +50%

Stips:
(potion uspješan)

Tek nekoliko minuta nakon što si završio potion, u kuću ti ulazi jedan od tvojih budućih stražara, nudiš mu stolicu i piće, i čekate drugog stražara kako bi dogovorili sve pojedinosti...

"Nadam se da ste dobri s tim mačem?"

"naravno, ništa se ne bojte..."

"Bah, nije da se bojim nekih kratkovidnih idiota koji vjeruju u bajke..."

A onda se začuje kucanje...

Odjeća
Alkemičarov pojas : Svi najbitniji sastojci (isti kao i u witcheru)
700 golda
potion za bolove


Sonic:

Stražar je u nesvijesti... brzo kupiš gold sa njega i produzuješ prema izlazu...
Nadaš se da ćeš stići kući prije nego te netko primjeti...

"HEJ TI--"

Prvo pravilo bijega je da se ne osvrćeš kad čuješ ove riječi, pa stoga, požuriš i nestaneš u sjenama uličica...

Nakon par minuta doalziš do svoje ulice, no onda začuješ topot konja i inkvizitorijalne trupe iz sebe... ogledaš se oko sebe i vidiš da je onaj ludi alkemičar zaboravio zatvoriti prozor.
Nabrzinu se upuljaš unutra i sakriješ u ono, za što se nadaš da je ormar s odjećom...

glasovi dolaze iz susjedne sobe...

Dagger: +1 att
Armor : +1 def
300 golda
Lockpick x1

Forengner
08-03-2011, 19:15
"Dodjavola,u ovom zadatku moram uspeti..secam se te kuje iz zatvora,platice svoju prevaru glavom...
Weiss je krenuo ka groblju,samouveren i odlucan,nista ga nece zaustaviti.

BigBongman
08-03-2011, 19:29
''Nebrinite Lorde. Našao sam smještaj.''
Odlazim od Lorda, te krećem prema krčmi. Dolazim u krčmu i raspitujem se da li netko zna nešto o onome alkemičaru. Jedan čovjek mi da upute do njegovog prebivališta, te sam se odmah uputio prema njemu.

-odlazim do alkemičara(stips valjda)

hrčak
08-03-2011, 20:41
"Tko kuca u ovo doba noći?" priupitam alkemičara. "Idem u vašu sobu kako me nebi otkrili. Ako je inkvizicija ili netko takav samo mi dajte znak. Neće od glavobolje znati što se dogodilo ove noći više nikada."

-skrivam se u alkemičarovoj sobi i s mačem u rukama čekam njegov znak

Stips222
08-03-2011, 20:58
Naglo prekinut u razgovoru sa jednim od svojih zaštitara, Štef se zabrinuo tko bi mu mogao kucati u ovo doba noći.
"Tko kuca u ovo doba noći?", rekao je zaštitar, a zatim dodao, "Idem u vašu sobu kako me nebi otkrili. Ako je inkvizicija ili netko takav samo mi dajte znak. Neće od glavobolje znati što se dogodilo ove noći više nikada."
"M..m.ože", slabo je rekao Štef sa očitim strahom u glasu. Prepao se da nije možda inkvizicija,a njegovog drugog zaštitara nema. "Ovaj je pijan. Neznam hoću li preživjeti ovu noć...", pomislio je Štef te krenuo prema vratima da ih otvori.

-otvaram vrata i provjeravam tko je

Delirium
08-03-2011, 21:14
Foregner:

Ulaziš na groblje...

Sve se čini mirno, mjesečina obasjava gorbove a vjetar piri...

šetaš okolo, na ulazu u kriptu nađeš onu dvojicu nesretnika, ubijeni, rastrgani...

Skoro je ponoć.

MOžda bi trebao otići i istražiti, na zidu primjećuješ baklju koja bi možda još mogla gorjeti...

Mač + 1 att
Chainmail + 1 def
Hrane za jedan obrok

BBM:
Par metara ispred kuće vidiš da pred vratima stoji hrpa muškaraca...
Invkizicija...

Možda bi se trebao okrenuti i otići...
To bila izdaja, a izdaja nije časna...

Odlučuješ malo ostati...

"OTVARAJ! ZNAMO DA SAKRIVATE VJEŠTICU UNUTRA!"

Vješticu? hmm, Starac sakriva puno toga... ali vješticu?


Sword +1 att
thrown wep First strike chance +50%
400 golda

Hrčak:

Sjediš na krevetu u stražnjoj sobi, puno čišćoj od one prve...

"OTVARAJ! ZNAMO DA SAKRIVATE VJEŠTICU UNUTRA!"

Sranje, Inkvizicija je, a od onog Istočnjačokg kukavice ni traga...
Nešto šušne u ormaru, ma samo je miš...

Oslanjaš se na vrata i slušaš daljnji razgovor...

430 golda
Mač +1att
armor +1 def
Luk - First strike chance +50%

Stips:

Odškrinjuješ vrata, a vani stoji puna četa inkvizitora...

"OTVARAJ! ZNAMO DA SAKRIVATE VJEŠTICU UNUTRA!"

VJEŠTICA? Kakva sad vještica? Nervozno se ogledavaš oko sebe, onaj čuvar možda nebude od tolike pomoći ako je pijan...

Mozda bi ih mogli srediti... ali onda opet tko zna koliko ih je... odavde se ne vidi baš najbolje...

Definitivno je bila dobra ideja staviti onaj tajni prolaz u podrum... ali to je bilo dosta riskantno, a i da ne spominjemo da se vise nebi mogao vratiti u grad...



Odjeća
Alkemičarov pojas : Svi najbitniji sastojci (isti kao i u witcheru)
700 golda
potion za bolove


Sonic:

Netko ulazi u sobu, muškarac...
Sjeda na krevet i pažljivo osluškuje.
"OTVARAJ! ZNAMO DA SAKRIVATE VJEŠTICU UNUTRA!"

Prilično se dobro čuje u ormaru... što sad... pustit će ih unutra i otkrit će te... a onda...

zagledaš se u muškarca kroz rupu na vratima... a možda...

Dagger: +1 att
Armor : +1 def
300 golda
Lockpick x1

hrčak
08-03-2011, 21:18
"Prozor. Imam ideju. Alkemičaru, pusti ih unutra, kada uđu napastu ću ih odostraga i lakše ćemo prikrit dokaze. Brzo!"

-izlazim kroz prozor kako bi mogao napasti inkviziciju sa leđa

Forengner
08-03-2011, 21:18
Weiss lagano uzima baklju u ruku i krece dublje u kriptu,toliko je samouveren i fanatican da ce radije umreti nego doziveti neuspeh.

-Uzimam baklju,idem dalje niz prolaz,izlvacim mac iz korica.

Sonic_Moronic
08-03-2011, 21:26
Lilith je odvagala što će dalje učiniti... Ona dvojica u sobi su, čini se, bili u jednakim problemima kao ona. Inkvizicija je mogla provaliti u kuću svaki čas, veće su šanse da pobjegnu skupa.

*izađe iz ormara*

"Gospodo, nemam vremena za objašnjavanje, ali mislim da smo svi u govnima ako oni fanatici dospiju u kuću, ima li neki drugi izlaz odavde?"

BigBongman
08-03-2011, 21:26
Promatram što se događa i razmišljam ''Čovjeku sam dao riječ. Ne smijem pobijeći''
Razmatram okolinu te ugledavam prozor kroz koji bi se mogao popesti. Penjem se preko ograde na zidić, s kojeg skačem na terasu. s terase skačem na susjedni krov te se spuštam tiho do prozora. Dok sam se spuštao vidio sam crnu siluetu kako bježi iz kuće, no još uvijek sam čuo glasove iznutra, te ulazim.
Ušao sam u neku malu sobicu iz koje izlazim i vidim alkemičara. Zaustavljam ga ''Tiho! Ja sam. Vaš stražar. Došao sam pomoći. Recite što mi je činiti.''

Stips222
08-03-2011, 21:38
Štef se nikada u životu nije ovako prepao. Jedan krivi potez i mrtav je.
Osim toga inkvizitori pričaju o nekoj vještici.. KAKVOJ VJEŠTICI?!
"Ah tu si.. Dobro. BORI SE PROTIV NJIH BOGATI!", obratio se Štef istočnjaku, a zatim je otvorio vrata, namignuo istočnjaku i rekao inkviziciji:
"G..g.gospodo-oo-o ja ne skrivam nikakvu vješticu, ali slobodno uđite pa provjerite."

Delirium
10-03-2011, 07:17
Hrcak Special attack: 4 + 1 = 5
Hrcak normal att (zbog first strike bonusa): 3 + 1 = 4
Hrcak def : 3 + 1 = 4

HRČAK ONESVIJEŠĆUJE DVA INKVIZITORA I USPJESNO SE BRANI

Inkvizitor1:
Attack (Na Hrčak, chosen by rolls): 5 + 1 = 6
Inkvzitor2:
Attack (Na stips) : 2+1 = 3

HRČAK JE U NESVIJESTI

Stips
Att: 4 + 1 = 5
Def: 2 + 1 = 3

STIPS ONESVIJEŠĆUJE JEDNOG INKVIZITORA I USPJESNO SE BRANI

Inkvizitor1: (Na Stips) 1 + 1 = 2
Inkvizitor2: (Na BBM) 2 + 1 = 3

SVI SE USPJESNO BRANE

BBM:
FIRST STRIKE: 6 + 1 = 7
Att: 2 + 1 = 3
Def: 3 + 1 = 4

BBM ONESVIJEŠĆUJE DVA INKVIZITORA I USPJESNO SE BRANI

Inkvizitor1: (Na BBM) 5 + 1 = 6
Inkvizitor2: (Na Sonic) 1 + 1 = 2

BBM JE U NESVIJESTI

SONIC:
Att : 6 + 1 = 7
Def : 5 + 1 = 6

SONIC ONESVIJEŠĆUJE DVA INKVIZITORA I USPJESNO SE BRANI

Inkvizitor1: (Na Sonic) 2 + 1 = 3

STIPS:
Att: 4 + 1 = 5
Def : 1 + 1 = 2

STIPS ONESVIJEŠĆUJE JEDNOG INKVIZITORA I ZADOBIVA OZLJEDU PRI TOME

POBJEDA

BBM, Hrcak = Nesvijest
Sonic = Živ
Stips = Noga ozlijeđena, Defense penalty u sljedecoj borbi

Delirium
10-03-2011, 16:47
Grupica u kući: (Da nepišem svakom posebno)

U hrpi onesviještenih inkvizitora, slomljneih retorti i alembika, mala grupica se pokusava sabrati, sve dok kišica tutnji od prozorske daske, iako nitko nije mogao vidjeti kišu kroz prozor...

Ona dvojica "bodyguarda" se bude...

"Jaki ste mi vi bodyguardovi, onesviješteni poslje prve borbe... pffft..."

"Argh, moja glava, daj zašuti malo..."

"Želim svoje novce nazad, skoro su mi slomili nogu dok ste vi fino spavali u zemlji snov-"

"Zašutite svi!" Kaže žena koju svi tek sad primjete...

Svi se okrecu prema njoj...

"A.... tko ste vi?" pita hrcak

"Šuti i slušaj!"

Ono što je bio zvuk kišice na prozorskim daskama, sada je bolno očito bi zvuk udaranja metalnih čizama od kamen, štoviše, činilo se kao da te čizme nosi netko sa jakoSpuno oklopa...

"Ummmh... Što sad?"

"Ti!, Alkemičaru! Spomenuo si onaj tajni prolaz ovdje negdje ranije?!" upita hrčak zabrinuto

"Da, ali nije korišten godinama, otkad su mog djeda istjerali iz grada..."

"Kamo vodi?" Zapita mlada djevojka

"Nemam pojma, moj djed se jednog dana samo pokupio kroz njega i više nije viđen..."

"No dobro, ko ide u prolaz tko ostaje?" Priupita hrčak

Ozlijeđeni (-1 def u next borbi): Hrcak, BBM, Stips

Foregner:

Ove kripte su bile smrdljive i vlažne, ali i napuštene poput...pa... kripti...

Nije bilo nikoga, svi hodnici su bili prijeteće prazni...

Weiss vec obeshrabren sjeda na kamen, uzdišući, nakon čega je usljedilo tri sekunde, zbunjenosti, gravitacije i iznenađenja kod otkrivanja tajnog hodnika koji se pruzao u tamu...
Baklja samo što nije ugasla, a iz hodnika su dolazili zabrinjavajuci zvuci...
Mozda je sad vrijeme da se ode po pojačanja...

Sonic_Moronic
10-03-2011, 16:54
"Nije bitno kamo vodi, vi hrpo nesposobnjakovića, moramo se maknuti odavde! Brzo!"

BigBongman
10-03-2011, 17:01
Ustajem se, i razgledavam okolo. Sve mi je mutno. Vidim jednu damu koja se dere na nas. Ne razumijem što se događa, tako da samo radim što i ostali.

Forengner
10-03-2011, 17:03
Weiss je smelo krenuo napred,baklja je bila pri kraju ali je njegova fanaticnost zarila snagom hiljadu sunca!
-Nastavljam dalje niz tunel.Spremam se za borbu.

hrčak
10-03-2011, 17:13
"Kvragu i vaša neodlučnost, bolje se dogovorite jer ja mislim zaradit svoju plaću!"

Stips222
10-03-2011, 20:40
"Arghhhhh! Zašutite svi!" Izderao se Stips na okupljenike, "moram se sjetit gdje je uopće mehanizam za otvaranje tajnog puta....... AHA! Genijalac"
Stips je požurio prema svjećnjaku koji je visio kraj kamina, okrenuo ga u desno i lijevo i kamin se samo se otvorio, otvarajući mračan i misteriozan prolaz pun prašine i paučine.
"Evo ga! Ovuda je moj djed otišao iz grada. Neznam sto se nalazi unutra i kuda vodi pa predlažem da ova moja dva zaštitara budu na čelu. Ti ženo budi iza mene. Ja ću biti u sredini gdje je najsigurnije! Ipak je ovo moj prolaz!"

-Otvaram prolaz i ulazim u njega

Delirium
11-03-2011, 21:17
Ekipa u tajnom prolazu (koji je osto otvoren)

Trčite kroz tunel koji se brzo pretvara u ono što se čini da su gradski kanalizacijski sistemi, mreža prolaza kojima vijugate, no, potjera je čini se konstantno za petama...

"Možda je bolje da se razdvojimo" Predloži djevojka, još uvijek trčeći...

"Defintivno!" Složi se alkemičar

Mogući Prolazi: Naprijed
Desno
Lijevo


Foregner:

Hodaš kroz, tek sada otkriveni tajni tunel, mrak je a baklja se skoro ugasila, no iz nekog razloga čini se da je sve obasjano nekom plavičastom svijetlošću, na kojoj je sve koliko toliko vidljivo...

Ubrzo zvuk tvojih koraka nije jedino što čuješ...
Zvuk...

kao da netko...

...jede...

Koračaš naprijed i ulaziš u veću prostoriju, također začudno dobro osvijetljenu...

Tek onda ti u oči upadne prilika koja stoji zgrbljeno, u jednom kutu, crvene ispucale vene joj se pružaju uz leđa, izgleda... ljudski...ali... to nije čovjek...

No onda primjetiš nešto još i gore, TO jede, jede... truplo...

Osvrne se i pogleda te sa bijelim očima, ustima punim krvi i lica punog ispucalih crvenih vena...
Nakon kartkog promatranja krene prema tebi, a još dvije prilike se pojave iza tebe...

Combat? Pokusaj bijega? Spas u vjeri? nesto trece?

BigBongman
11-03-2011, 21:28
''Gospodaru'' zaderem se ''Ja ću vam čuvati leđa''

Pratim Stipsa cijelo vrijeme osvrćujući, kako nas nebi iznenadili s leđa.

Forengner
11-03-2011, 21:29
ZA SVETU SILU!JARGHH!!!
Weiss je svom silinom krenuo napred nadajuci se da ce ubiti stvorenje!

Stips222
11-03-2011, 21:30
"Samo ti daj! Ja bježim desno!", rekao je Stips istočnjaku te glavom bez obzira skrenuo i mračni hodnik.

-skrećem desno

hrčak
11-03-2011, 21:32
"Kvragu i nedoumica. Ja idem za onom ženom!"

Sonic_Moronic
12-03-2011, 17:55
*kida nalijevo*

Delirium
02-04-2011, 20:52
Sonic:

Odvajaš se od skupine, i trčiš kroz kanalizaciju, pokušavaš otvoriti svaki šaht ali ne ide, a onda dođeš do onoga pokraj baraka

"Kvragu, od svih šahtova, jedino se ovaj može otvoriti..."

A ništa, druge nema, sad ili nikad...

Izlaziš na ulicu, suprotna obala je u plamenu... a ljudi bježe preko mosta, dok se vojnici bore protiv nekoga na drugoj strani...

Hrčak:

Nekoliko trenutaka stojiš i kreneš za curom... pregledava svaki šaht sve dok ne dođe do onoga koji se može otvoriti.

Penješ se za njom, i izlaziš van...

Suprotna strana obale je zavijena u dim, ljudi vrište i bježe na supraotna vrata ili u tvrđu, most se čini kao da će svakoga trena puknuti pod pritiskom...

Stips i BBM:

Izlazit i kanalizacije, cijeli grad je u plamenu a ljudi bježe, malo dalje su zvukovi borbe

"Pomozi mi... ozlijeđen sam" Kaže alkemičar držeći se za nogu

Japanac se okrene oko sebe i nađe neko improvizirano nosilo
nakon par minuta alkemičar je na nosilu, zvukovi borbe
su utihnuli a iz tamnih ulica se čuju sam vriskovi i bijeg preživjelih.

Foregner:

Padaš polako u nesvijest, ali vidiš kako se gorući strop urušava na bića i vrlo efektivno ih ubija...

Nakon nekoliko minuta, uspiješ se ustati i osloniš na mač...

Ruševina prekriva put odakle si došao, čini se da možeš samo... dublje u mrak...

Forengner
02-04-2011, 21:01
"Grh,nema mi druge,moram ici napred.."
Mislio je Otto u sebi i hrabro posao napred.

Na zidu kripte je macem urezao svoje ime i upozorenje:
"Smrt ceka nepripremljene ovde!Bezite!"

*krecem dublje u mrak."

Stips222
02-04-2011, 23:03
"Arghhhh što ovo boli!", izderao se Štef koji je očito bio u bolovima. Pretražio je svoj ruksak za potion koji je maloprije napravio te ga popio.
"Istočnjače! Vozi nas do neke krčme. Tamo je uvijek sigurno..."

-pijem napitak

Sonic_Moronic
03-04-2011, 07:43
"Koji se vrag događa?", reče Lilith.

Nije primijetila da se ikakva prijetnja nalazi u gradu kad su ušli u onu kuću, a sad je nastao cijeli metež... Izgleda kao iznenadni napad. Ali tko bi to učinio? Grupa bandita?

Znatiželja zakolje mačku, i ona krene prema mostu istražiti situaciju.

hrčak
04-04-2011, 17:46
"Kvragu, Nisam očekivao ovo. Najbolje će biti ako odem u utvrdu."

BigBongman
08-04-2011, 19:53
''Gospodaru. Ja sam s vama do kraja''
Govorim Stipsu i pratim ga do palače.

Delirium
15-04-2011, 21:53
Stips i BBM:

Ulazite u krčmu, svi kleče na koljenima i gledaju u zid, a Inkvizicijske Trupe pregledavaju sve sobe i ljude. Jedan Oveći ćelavi čovjek u oklopu sa crvenim plaštom prilazi...

"Vas dvojica! Tko ste vi? Odakle ste došli? Zar ne znate sto se dogodilo?"

Nakon što je odslušao vašu priču on zamišljeno pogleda kroz prozor prema mostu i ljudima koji se bore na drugoj strani.

"Nešto je napalo drugu stranu grada. Zidine su okružene, ova strana je pod inkvizicijskom karantenom, nitko ne ulazi, niti izlazi, svi se sklanjaju u dvorac i pomažu sa fortifikacijom, poslali smo golube u druge gradove... ali neznamo jesu li došli, neznamo jesu li drugi gradovi jos tamo..."

Foregner:

Otto krene sa mačem dublje u mrak, i u tišini nakon nekoliko desetaka metara napipa nesto sto se čini da su ljestve, i mozda jedini izlaz i ove Kripte. Izlaziš u mračni, vlažni podrum, koji te podsjeća na podrume u kakvima se obicno krijumcari sakrivaju, a i imaju ove posebne tunele... prašina i paučina su po svim sanducima... prisjetiš se onih bića... to mora da su bili krijumčari...

Odlučno zakoračiš van i nađeš se u kaosu. Ljudi se bore na mostu, i to čini se protiv istih onih čudovišta, dok žene i djeca ubrzano bježe prema unutarjnjoj utvrdi...

Hrčak:

Dolaziš do utvrde, kaštelan daje naredbe i svi užurbano rade oko podizanja obrane, i unošenja hrane.

"Hej ti!"

Okrećeš se dok ti prilazi neki čovjek sa smeđom kosom i ožiljkom preko oka.

"Izgledaš kao netko tko se može brinuti za sebe... bi li otišao do dokova na drugoj strani rijeke... po neke stvari, samo ih natovari u brod i prevezi se preko, mi ćemo ih prenjeti..."

"Hoćete li mi platiti?"

"To što ćeš nahraniti nekoliko gladnih usta tijekom ove opsade ti nije dovoljno? Da, naravno da cemo ti platiti."

Odlučno krećeš prema mostu... nisi ni pitao protiv koga se bore...

Sonic:

Lilith trći preko mosta, inkvizitori zajedno sa malom silom gradske straže pucaju lukovima zapaljene strijele preko improvizirane barikade...

"Sad bar znamo odakle vatra..."

Prilazi ti jedan od stražara...

"Ženo! Što još radiš ovdje, nastradat ćeš, neznamo koliko jos mozemo izdrzati..."

"Nisam toliko bespomoćna koliko misliš..."

"Nisi?" reče i odmjeri te od glave do pete...

"Onda ti nebi bilo tesko provjeriti je li Grofov brat još živ, zadnji put je viđen u bordelu... trud ce ti biti kompenziran...naravno..."

Stips222
16-04-2011, 12:05
"Onda i mi odlazimo u dvorac, gdje je sigurno" - odličio je Štef.
"Istočnjače vozi!"