PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSG] Electric Six - Señor Smoke (tjedan treći)



Frky
04-03-2011, 13:54
http://pics.livejournal.com/ragweedtd/pic/0006zh61

Evo, nakon dužeg razmišljanja sam se odlučio za ovaj album! Nekako mi se nije dalo troll-ati vas laganicama!
Enyway, Electric Six su Detroitski band koji su se "probili" s pjesmom "Danger! High Voltage" koju ste sigurno već negdje čuli, bla, bla, bla....
Nego, usprkos tome da im je taj prvi album (Fire) jedan od najboljih ja sam se odlučio za ovaj drugi koji je, po meni, bolji kao cijelina!
Dakle, dečki praše neki dance-rock no prilikom slušanja ovog albuma će te osjetiti utjecaj mnogih drugih glazbenih žanrova!
Lyricsi im nisu nikakvog dubokog značenja niti im je to bilo u planu, tako da ono, ne tražite neko otkrivenje ili šta ti ja znam...

beba nema zvečku
04-03-2011, 14:20
Mogo si odabrat neki kasniji, "avant gardniji" album, recimo Kill kojeg već namjeravam dulje vrijeme poslušat.

Frky
04-03-2011, 14:26
A što ćeš, nisu mi ostali albumi dobri kao prva dva tako da...

Kid A
10-03-2011, 03:23
Stvarno mi je bilo tesko sastaviti smislenu recenziju na ovo.
Mislim da je vecina gledala onaj spot "Gay Bar" sto mi je bio onak interesantan i dosta catchy numera zapravo.
Ovaj album mi je jednostavno dosadan, par covera, nesto humora utrpano u tekstove, nikakva pjesma da se izdvaja ili bilo kakav trenutak u toku slusanja vrijedan pamcenja. Ne znam zasto mi se toliko ne svidja, znate ono kad neki bend ili album ima "ono nesto" pa ne znate zasto ga slusate ali vam godi pa vas na kraju nije ni toliko briga.
E pa ovaj album jednostavno ima "ono nista" da se tako izrazim :S
Nisam mislio da cu ovo napisati ali vise sam uzivao uz Hadouken nego ovo.
Ovo bi pustio jedino kad radim nesto na kompu a igrom slucaja folder mi je na desktopu pa mi je brze kliknuti nego kopati po hardu.....ali i to je upitno :/
Za poslusati jednom i prebaciti se na nesto bolje, that is all
3/10

Sonic_Moronic
10-03-2011, 18:30
Neznam ni ja šta bih tu rekao, ali okej mi je album. Ima keči stvari, nije naporan, i nema taj pretenciozni dojam kao eto, Hadouken. Slušao sam ga u pozadini, za čega je očito i namijenjen, i dobro je poslužio u tu svrhu, ali ništa više.
Objektivno gledano, čisti prosjek - 5/10, ali slobodno dodati 1-2 boda kad se sluša dok radiš nešto drugo.

Nee Joe
10-03-2011, 19:46
Kratki review: lijepo spojeni elementi, kao i Sonic, kažem da ima par keči stvari i puno mi je bolji od Hadoukena, ali očekivao sam više. Dobar za slušanje u pozadini dok nešto radite. Ocjena: 6/10

Outmind
10-03-2011, 19:56
ajde da se i ja ubacim sa ovaj puta brzinskom recenzijom pošto sam imao vrlo malo vremena slušati iz kojekakvih razloga...

n a nutshell - album je na mene ostavio umjereno pozitivan dojam. Lik ima vrlo dobar i jedinstven glas, sviđa mi se miješanje rocka sa nekakvom kvazi elektronikom što djeluje osvježavajuće i, barem meni, skroz nov. S druge strane, tekstovi su u većini sloučajeva dosta bedasti, tako da tu album dobiva minus bodove.

Sve u svemu, neloše, 7/10

Feanor
11-03-2011, 00:35
Eh jebemti kako umire ova tema :(

Uglavnom, da i ja napisem kratki osvrtić na album koji je ovaj tjedan bio pred nama.

Odma direkt ravno u glavurdu: Meni je bio dobar, ja sam zadovoljan. Ekšuli sam u početku mislio napisat da su dečki neloši ali gle(č)te, ne želim izigravat neku muzičku aroganciju i pretvarat se da mi neki glupi al' jako zabavan band ne odgovara u nekim trenutcima, ekšuli puno su češći trenutci tokom dana kad ću upalit ovako neku mozak na pašu muziku nego nešto ozbiljnije (Ista stvar je kod filmova, volim ozbiljne filmove, ali puno češće gledam neke zajebancije), neznam, ako su mi dečki zabavni, (a jesu), zanimljivi (a jesu), keči (a jesu), onda su mi dobri, a ovo je bogami dobra zajebancija i jako solidan albumčić.

Naravno nema tu ničeg prepametnog, nečeš naučit ništa novog, ali nekako se to i od ovog ne traži pa kad su već i očekivanja bila niska mogu reći da su poprilično ispunjena. Mislim da sam poslušao nekih 10-ak, 12-ak puta album, ovaj tjedan (većinom preko slušalica na mobu), i ne mislim ga više slušat (kao često, i na redovnoj bazi,ali ponekad tu i tamo koju stvar da), ali definitivno planiram nabavit ostatak diskografije banda.

Od pjesama bih izdvojio Jimmy Cartera koja po meni pršti ako ne odličnim onda bar zanimljivim humorom, Vibratorom koji opet ima par smiješnih onelinera, te Dance-a-Thon i Dance Epidemic koje mi imaju savršene i prekeči riffove. Osvrnuo bi se na vokal, al nije nista predobar da bi se morao osvrtat, sasvim solidno prati gitare i cijeli band, ali ništa preposebno. Instrumentalno moram priznati da u nekim pjesmama di se malo više koketira sa elektronikom moglo se koketirat malo više pa da se napravi neki totalni elektro-rock sexy kaos, ali jebiga, ovako je ostalo samo na koketiranju.

Uglavnom solidna šestica

6/10

pozz M, nisam mogao spavat a da ne predam recenziju :(

Maloki
11-03-2011, 01:19
Electric Six mi, zajedno sa ovim albumom, već dugo stoji u last.fm libraryju, tako da nisam imao neku potrebu za temeljitim preslušavanjem ovaj tjedan.
Imao sam malo sreće sa ovotjednim izborom pošto mi je sve bilo u gužvi :)

Dakle, Señor Smoke... Osobno, prezabavan album od benda inspiriranog rock'n'rollom i disco glazbom. Ugodna i energična glazba, zabavan vokal i apsolutno blesavi lyricsi - sve mi paše. Nekima je ovo "pozadinska glazba" dok nešto rade, no meni pri slušanju album dolazi u prvi plan i konstantno se gibam uz glazbu. Vjerujem da bi rulalo biti u klubu i da se neka pjesma sa albuma pusti. Devil Nights recimo. Kaos živi :)
Also, odlična obrada Queenovog Radio Ga Ga.
kdcRtoc0lQU

Oni koji očekuju neku inspirativnu i kompleksnu glazbu neka slobodno zaobiđu ovo.
Ostali željni zabavne muzike - navalite! I svakako provjerite njihov album previjenac, Fire.
Ja ću u međuvremenu slušati kasnije albume.

Sonic_Moronic
11-03-2011, 10:17
Eh jebemti kako umire ova tema :(


Ma ne umire, nego se čeka neki album gdje se može detaljnija reca napisat :)

Kid A
11-03-2011, 10:19
Ja cu pisat rece za svaki koji se predlozi, nisam tu da biram.
Ak i poslusam nesto za sta se ispostavi da je lose i to je neko iskustvo.
Bar znam sta da izbjegavam ubuduce

Duke of Earl
11-03-2011, 14:37
Dakle, čuo sam za ovaj bend još prije koju godinu, točnije samo pjesme " Gay Bar" i ""Danger! High Voltage", i bile su mi lagano catchy, s relativno zabavnim popratnim spotovima. Zaključio sam da su samo neki prolazni zajebantski youtube akt, a onda sam saznao da oni stvarno jesu ozbiljan bend s 7 full length albuma. Naravno, odma sam pretpostavio da im ta "dance rock" fora nemože prolaziti kroz cijeli album, ali izgleda da sam se grdno prevario. Ovdje se zbilja radi o 45 nesnosnih minuta disko ritmova, jednoličnih riffova i synthova, preglasnog vokala i neugodnih random tekstova, i sve to počinje opasno gubiti šarm već nakon druge pjesme, ali nastavlja se u još njih trinaest. Bog im pomogao ako im ovako zvuče svi albumi, ali imam neugodan osjećaj da sam u pravu s tom pretpostavkom.

2/10

Kid A
11-03-2011, 14:40
Ne racunajuci bebin onak solidan izbor za pocetak ove akcije sve ostalo je manje-vise s tocke kvaliteta i inovativnosti bilo goli kurac
...a jos je bigbongman danas na redu :cry:

Duke of Earl
11-03-2011, 14:41
Vidjeo sam da ima Jimi Hendrixa na avataru, pa polažem malo nade u njega :)

skitkid
11-03-2011, 16:54
meni je ovaj album dosadan. dosadna mi je svaka pjesma. poslušao sam ga dva puta. neću više nikada. i tak.

3/10

Lord Ragnarok
11-03-2011, 17:09
Odlusah ga 2 puta mnogo pazljivo. Odlican dojam OSIM radio gaga koji je, po meni, katastrofalno obraden. sve u svemu album vrijedan slusanja i siguran sam da cu ih nastaviti slusati.
ukupni dojam 7.5/10, definitvna preporuka dalje

Korpse
11-03-2011, 17:58
Osobno, nit smrdi nit miriše, pjesme nisu ni loše ni dobre, nit je naporan, nit je zabavan. Rekao bih neka dobra cjelina koja posluži svrsi (tijekom slušanja sam tapkao nogom u ritmu ^^). Poslušam još par puta sigurno.
6.5/10

BigBongman
11-03-2011, 20:15
Album je dobar za jedno slušanje. Ima dobrih ali meni ima više loših strana. Nikako mi nisu legle neke njihove pjesme dok neke će vjerovatno pronaći mjesto na mobu. Općeniti dojam je dobar, pogotovo zbog ugodnog vokala.

6/10

Kenyi
11-03-2011, 20:41
I meni nije nešto album, nisam nešto puno ocekivao, cim sam procitao na last fmu o cemu se radi. A i Frky je napomenuo da ne ocekujemo nešto mindblowing. Tako sam i shvatio album i uredu je. Nije ništa specijalno niti šta novo. Moze dobiti ugodnih 5/10
Ali da, do sada smo samo nešto kreativno i inovativno culi barem dijelom samo u prvom tjednu :(

Frky
12-03-2011, 14:30
Odma direkt ravno u glavurdu: Meni je bio dobar, ja sam zadovoljan. Ekšuli sam u početku mislio napisat da su dečki neloši ali gle(č)te, ne želim izigravat neku muzičku aroganciju i pretvarat se da mi neki glupi al' jako zabavan band ne odgovara u nekim trenutcima, ekšuli puno su češći trenutci tokom dana kad ću upalit ovako neku mozak na pašu muziku nego nešto ozbiljnije (Ista stvar je kod filmova, volim ozbiljne filmove, ali puno češće gledam neke zajebancije), neznam, ako su mi dečki zabavni, (a jesu), zanimljivi (a jesu), keči (a jesu), onda su mi dobri, a ovo je bogami dobra zajebancija i jako solidan albumčić.



This sums it all!!!!