PDA

Pogledaj cijelu verziju : iPad 2



W3DR4N
02-03-2011, 19:25
Čika Steve Jobs ga upravo predstavlja. Plačem od bogovanja. Tanji i lakši, dvojezgreni procesor, kamere, 10 sati autonomije...

Constantine
02-03-2011, 19:26
link?

W3DR4N
02-03-2011, 19:27
http://www.engadget.com/2011/03/02/live ... ad-2-event (http://www.engadget.com/2011/03/02/live-from-apples-ipad-2-event)

Totoro
02-03-2011, 19:30
Ček koliko ima da je prvi napravljen? :o

Aral
02-03-2011, 20:42
Danas tek prvi put vidio jedinicu uživo, izgleda ok al moj izbor bi ipak bio Galaxy Tab.

Kid A
02-03-2011, 21:21
10 sati autonomije...
Kad vec prije da je raspisan referendum?

Bartuc
02-03-2011, 21:47
Danas tek prvi put vidio jedinicu uživo, izgleda ok al moj izbor bi ipak bio Galaxy Tab.

Ja bi rađe iPad nego Galaxy Tab. Pre mali ti je Tab, po mom mišljenju nije dovoljno velik za ugodno surfanje/čitanje i tu ga iPad pojede. Jebeš tablet koji mi je stao u džep od traperica :D

Feanor
02-03-2011, 22:37
10 sati autonomije...
Kad vec prije da je raspisan referendum?

Vidi, duze vrijeme autonomije neg sto je Stevu Jobsu preostalo zivota, isn't life wonderfully ironic :)

cham3leon
02-03-2011, 23:00
Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo, pogotovo ako ga usporediš sa netbookom iste veličine.

MoD
02-03-2011, 23:13
Vi stvarno vjerujete da bude Steve Jobs umro?
Nevjerojatno, pa zar nije očito da je to jedan, od onih u nizu, pokušaja da Apple-u padne vrijednost dionica?

Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo ...
Itekako subjektivni i nerealni dojam.

S... pogotovo ako ga usporediš sa netbookom iste veličine.
Npr.? Daj neki, jer su svi netbook-ovi koje znam daleko sporiji nego iPad te nude puno manje mogućnosti.
Nemoj mi, molim te, kao argument navesti Windows...

RIDER32
02-03-2011, 23:21
Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo ...
Itekako subjektivni i nerealni dojam.
Da... sa tvoje strane. svako na ovome svjetu može jednako dobro živjeti bez te gluposti ao i do sada. sad se ti napo pametan reći da je objektivno mišljenje da iPad itekako korisna stvarčica. Očitno nerazumiješ šta znači "korisno".

Bartuc
02-03-2011, 23:25
Slažem se, potpuno beskorisna igračka koja dobro dođe ako imaš viška love pa da ti skrati sate na faxu.

MoD
02-03-2011, 23:29
@RIDER32
Tebi, meni i ekipi s foruma definitivno nije koristan... Ali se baš ne bih složio da starijoj "ekipi" također nije.

cham3leon
02-03-2011, 23:29
Kao dovoljan argument ću navesti činjenicu da se ne radi o računalu nego o povećanom iPod touchu. Niti ima USB ili druga sučelja. Pored svakog netbooka je inferioran. A ako ti baš smeta tromost Windowsa na tome Ubuntu leti.

RIDER32
02-03-2011, 23:38
@RIDER32
Tebi, meni i ekipi s foruma definitivno nije korisno... Ali se baš ne bih složio da starijoj "ekipi" također nije korisno.
Kojoj "ekipi" točno misliš. može nekom pojednostaviti i ubrzati posao ali zanima me na šta si konkretno mislio :)

MoD
02-03-2011, 23:47
"Ekipa" 30(+) godina, ljudi kojima može koristiti i u kući i na poslu. Mnogo je praktičniji (generalno) od netbook-a ili pak punokrvnog laptop-a, a opet se može sve na njemu. Barem one stvari koje bi, takvi ljudi (kojih je daleko više od nas "informatičara"), koristili i na običnom stolnom računalu.

cham3leon
03-03-2011, 08:15
Na posao??? Primjena iPada na poslu? Ako i zanemarimo cijelu informatičku struku i pričamo samo o ljudima koji rade u wordu, excelu i rade prezentacije, retardirano je za to koristiti iPad na kojeg ne možeš priključiti projektor da bi pokrenuo tu prezentaciju, da bi uzeo nečiji file kojeg ti daju na memory sticku moraš to prvo prebacit na pc i onda si to mailom slat na iPad. Da ne pričam o činjenici da je iPad kudikamo preskupa mašina za word i powerpoint koja se nikome ni ne isplati.

Karlo_from_Bjelovar
03-03-2011, 09:14
ako je nekome posao da svira u svatovima ili bog zna gdje te ga koristi kao display za lyricse i akorde, ipad ce mu puno bolje posluzit nego neki laptop ili netbook...

zato štfu.

cham3leon
03-03-2011, 09:16
Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.

streetrace777
03-03-2011, 10:12
Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.

o vjeruj mi da moze, i to vjerovatno vise komada nego ti ;)

Aral
03-03-2011, 11:19
Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.
Ti onda očito nisi nikad upoznao nekog tko svira tamo onda :)

W3DR4N
03-03-2011, 11:31
Ne biste vjerovali koliko se iPad nadje na poslovnim sastancima kod nas. Da ima samo mail i kalendar, opet bi se kupovao u poslovnom svijetu.

Ja sad trazim nacin kako dobaviti dvojku prije Uskrsa. Previse sam odusevljen mogucnostima.

Karlo_from_Bjelovar
03-03-2011, 23:03
Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.

zato štfu.

smiješan si. xD

cham3leon
04-03-2011, 08:10
Veliki iPod touch ti nikad neće moći zamijeniti laptop. Da je jeftiniji od prosječnog notebooka ili netbooka, ne bih ništa rekao, ali ovako je iPad samo skupa igračka. I iPod touch je skupa igračka koja eventualno može biti korisna za čitanje pdfova i provjeravanje mailova, ali bar je cijena razumna i stane u džep.

Bartuc
04-03-2011, 10:53
cham3leon je potpuno u pravu. iPad je uređaj gotovo isključivo za internet (+ email), pregledavanje (ne editiranje) office dokumenata i multimediju (filmove). Za bilo koju drugu svrhu je loš i nepraktičan. Fućkaš uređaj koji nema USB utor za stick ili barem standardizirano sučelje za povezivost sa kompom bez kojega stvar ne funkcionira.

Ako će ti služiti samo za brzinsko pregledavanje mailova i kalendara (wekijevi poslovnjaci), onda se opet ne isplati pošto isto možeš na uređaju koji stane u džep i za koji ne treba posebna torbica oko vrata, a još ti služi i kao telefon... Ciljam na Android naravno, ne na iPhone xD


Tako da da, uređaj je samo za ljude koji ne znaju gdje bi utukli tu lovu ili za Apple zanesenjake koji si ne mogu dopustiti da nisu "up to date" sa svojim Apple uređajima. Za fax je još i ok da ti skrati vrijeme pošto je uređaj igračka, ali opet bi rađe odabrao laptop na kojemu bi pokrenuo Baldura, Neverwintera ili Diablo i sl. da mi još brže i lakše prođu dosadni sati.

W3DR4N
04-03-2011, 11:08
Bartuc, malo informiranja.

iPad ima iWork paket koji je kompatibilan s Office dokumentima.
Sinkronizaciju podataka vrsis preko mobileme ili dropboxa.

cham3leon
04-03-2011, 11:19
Svejedno bi bilo kudikamo praktičnije da ima USB ili nešto. Ajde, za .doc, .xls i .pdf je dobar, ali onaj kome samo to treba na poslu je malo blesav ako mu treba uređaj od 4 milje kuna za to. Kao što rekoh, prezentacije neće na tome raditi jer ga ionako ne može priključiti na projektor da bi tu prezentaciju i pokrenuo.

Da ne govorimo o tome kako mnogima treba dosta više od običnog office paketa za posao. Kome god treba nešto više, iPad mu nikako nije dosta jer ne možeš na njemu pokrenuti nikakve specijalizirane niti third party aplikacije. A da i možeš, u njima bi se teško dalo raditi uz touchscreen.

Bartuc
04-03-2011, 12:37
iPad ima iWork paket koji je kompatibilan s Office dokumentima.

Znam, ali moj komentar i dalje stoji. Nitko pri zdravoj pameti neće koristiti iPad za editiranje dokumenata (osim ako treba nešto nabrzaka doraditi) pošto touchscreen nije praktičan za bilo kakvo dulje pisanje.

Što se tiče synca, OK ako si doma ili negdje gdje ima WiFi-a (iako je i to pre sporo rješenje za veće fileove poput filmova), ali što ako si na mobilnoj mreži gdje su internet paketi pre loši i pre skupi!?

cham3leon
04-03-2011, 13:04
Tipkanje na iPadu navodno nije toliko loše, ali mogu sigurno reći da je touchscreen dosta nespretniji od miša. I dalje je to najbolji način kontrole na uređajima te veličine, ali ipak je nespretniji od miša. Taj pinch 2 zoom koji Wedran toliko hvali ja maksimalno izbjegavam jer moram iskrivljavat i namještat prste ne bih li nekako povećao sliku. Puno lakše mi je napraviti double tap pa da mi automatski poveća.

Bartuc
04-03-2011, 13:17
Uff, vjeruj mi loše je. Koliko god ekran bio precizan i odazivan, opet prsti nisu dovoljno precizni da ne fulavaš slova pre često, a kad fulaš, nije ti prirodno pogoditi backspace kao na tipkovnici pa se i tu najebeš. Touchscreen nikako nemre zamijeniti tipkovnicu. Miša može bez problema, ali tipkovnicu nikako i nikada.

W3DR4N
04-03-2011, 13:43
Daj provjerite prije pisanja.

Double tap radi za zoomiranje. Pinch se koristi za preciznije akcije.

iPad se moze prikljuciti na televizor ili projektor putem HDMI sucelja.

RIDER32
04-03-2011, 14:05
Kao što rekoh, prezentacije neće na tome raditi jer ga ionako ne može priključiti na projektor da bi tu prezentaciju i pokrenuo.
Pa i na našem dnevniku je bilo rečeno da apple kao sluša svoje korisnike i da se ovaj puta iPad može spojiti na teve (ili projektor.. isto) a citanje USBova je mogla i prva inačica samo narano sa nekim dodatnim glupostima i neznam koliko je to bilo funkcionalno.

W3DR4N
04-03-2011, 14:27
Apple je pustio na trziste univerzalni adapter kojim je moguce na tv spojiti iPad, iPod I iPhone.

Constantine
04-03-2011, 17:30
http://video.teamcoco.com/video/conan.j ... arethisUrl (http://video.teamcoco.com/video/conan.jsp?oid=245467&eref=sharethisUrl)

Kid A
04-03-2011, 17:45
:)))))))))))))))))))))))))))
Car!

Karlo_from_Bjelovar
04-03-2011, 22:05
Uff, vjeruj mi loše je. Koliko god ekran bio precizan i odazivan, opet prsti nisu dovoljno precizni da ne fulavaš slova pre često, a kad fulaš, nije ti prirodno pogoditi backspace kao na tipkovnici pa se i tu najebeš. Touchscreen nikako nemre zamijeniti tipkovnicu. Miša može bez problema, ali tipkovnicu nikako i nikada.
vidio sam ljude koji na iphoneu s 2 ruke pišu istom brzinom k'o ja na kompu... a pišem dovoljno vješto da vec nekoliko godina ne moram gledat u ekran, osim kada želim neki znak tipa "&"...

Totoro
04-03-2011, 22:38
Ne gledaš ekran? Ja ne gledam tipkovnicu lol.
Nije važno na čemu pišeš, sve je stvar navike.

Karlo_from_Bjelovar
05-03-2011, 21:13
zajeb... ne gledam tipkovnicu... tipfeler...

Kid A
06-03-2011, 05:28
qNSn6AtdSGM
kratko i jasno

Carp
08-03-2011, 22:35
Kralj.

Bartuc
08-03-2011, 23:46
Pre savršen "review" :D Sad će Vedran uletiti da je to dogovorena reklama :D

Karlo_from_Bjelovar
09-03-2011, 16:54
ma ipad2 je stvarno premalen pomak u odnosu na jedinicu...