PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lude ideje i prijelozi za Oblivion



marijanovic
06-08-2006, 18:53
Ovdije pišite svoje zamisli o preradama, modovima i ostalom za Oblivion...


Ja bi na primjer htio takav mod u kojem se igra RADNJA IZ GOSPODARA PRSTENOVA, a da likovi budu oni iz LOTR također.
Ono, da proživljavaš cijelu priću...
To bi se lako dalo preurediti, i ovako me dosta podsjeća na gospodara prstenova...

:) cool:)

Prince-Artas
06-08-2006, 19:17
volio bih da u oblivionu mogu imat nekakav notes di mogu sam zabilježite neke stvari

NiX@tHeG4M3R
06-08-2006, 19:48
Ovdije pišite svoje zamisli o preradama, modovima i ostalom za Oblivion...


Ja bi na primjer htio takav mod u kojem se igra RADNJA IZ GOSPODARA PRSTENOVA, a da likovi budu oni iz LOTR također.
Ono, da proživljavaš cijelu priću...
To bi se lako dalo preurediti, i ovako me dosta podsjeća na gospodara prstenova...

:) cool:)

Slažem se obožavam LOTR ili kao iz warcrafta!

King tiger
06-08-2006, 20:06
A zasto ne bi napravili zasebnu LOTR igru a ne konvertirali Oblivion u LOTR?

POSA
06-08-2006, 20:33
A zasto ne bi napravili zasebnu LOTR igru a ne konvertirali Oblivion u LOTR?

biti će white council, ako se tako zove, no ovdje nije riječ o tome

ja bih želio neki sci-fi mod, ali samo zato jer mi je pun kufer fantasya, pa bih htio nešto znanstveno, recimo.
i bila je totalna konverzija za morrowind gdje si mogao voziti auto i bilo je kao stvarni život. to bi bilo zgodno

marijanovic
07-08-2006, 19:27
Evo, ja sam počeo svoj mali projekt...

Pravim likove za Oblivion; Gandalfa, Legolasa, Froda, Sama, Aragorna, Gimlija, Sarumana i još neke...

Primijetio sam da u Oblivionu nema ni ptica ni brada na likovima...

Tražim mod za ptice u Oblivionu, i da likovi mogu imati brade.

Prince-Artas
07-08-2006, 20:41
imam ja ideju da se oblivionu doda morrowind

:pray:

O-Okac
07-08-2006, 22:21
imam ja ideju da se oblivionu doda morrowind

kak smo mogli zivjet bez toga :pray: :pray:

ocu auto da vozim u oblivionu :cry:

Unnamed
10-08-2006, 09:09
Da se pretvori u Lotr bilo bi zakon :pray:

Glass
10-08-2006, 14:41
Da se pretvori u Lotr bilo bi zakon :pray:

Projekt već postoji likovi su to počel praviti čak i prije nego li je Oblivion izašao.

Upitni
11-08-2006, 13:51
u oblivionu fali samostrijel ili se to meni samo cini?i trebali bi staviti plastove,prave,a ne one haljine :toilet:

POSA
11-08-2006, 14:34
u oblivionu fali samostrijel ili se to meni samo cini?i trebali bi staviti plastove,prave,a ne one haljine :toilet:

imaš mod za plaštove


trebali bi uvesti spell letenja

Upitni
13-08-2006, 14:56
u oblivionu fali samostrijel ili se to meni samo cini?i trebali bi staviti plastove,prave,a ne one haljine :toilet:

imaš mod za plaštove


trebali bi uvesti spell letenja

mi mozes rec gdje ga mogu skinit? :pray:
onda fali i javelin,spear,trident,scythe(ali kao oružje :D )i skill Perform da mozemo svirat i tako zaradjivat na ulici(lute)

Upitni
13-08-2006, 19:15
ja bi da se lute možee koristiti za makljažu, ono nekom se ne sviđa kako sviraš pa ga opizdiš bez potrebe za promijenom oružja

i jos dobijes sneak attack 8)

Big Al
16-08-2006, 17:34
Jel se možeš ženit u obliviounu il tak neš?

Upitni
18-08-2006, 19:23
mozes.za onog arena fana :D :D :D
kako se iskljuci kompas?

Prince-Artas
18-08-2006, 23:06
mozes.za onog arena fana :D :D :D
kako se iskljuci kompas?

instaliraj bt mod 2.20 i isključi kompas u data files

dabl eM
19-08-2006, 13:58
e,jel ko skido službene modove??

i dal se to moze da jedan plati i skine to...i sam kopira drugima,zašt ne...

pa mislim zast bi svi placali dva dolara za nešt...kaj se more nabaviti besplatno....imam origigi oblivion,da ne mislite...

Glass
19-08-2006, 17:02
e,jel ko skido službene modove??

i dal se to moze da jedan plati i skine to...i sam kopira drugima,zašt ne...

ak je ko skinio moooooooooolim ga da mi posalje...

Jel si ti debil ili šta?
Zašto onda nebi netko kupio Oblivion kopirao ga i poslao svima nama?

*Fila*
19-08-2006, 21:01
e,jel ko skido službene modove??

i dal se to moze da jedan plati i skine to...i sam kopira drugima,zašt ne...

ak je ko skinio moooooooooolim ga da mi posalje...

Jel si ti debil ili šta?
Zašto onda nebi netko kupio Oblivion kopirao ga i poslao svima nama?
DA to bi bilo dobro ali nemoguće! :)

Prince-Artas
20-08-2006, 01:14
e,jel ko skido službene modove??

i dal se to moze da jedan plati i skine to...i sam kopira drugima,zašt ne...

pa mislim zast bi svi placali dva dolara za nešt...kaj se more nabaviti besplatno....imam origigi oblivion,da ne mislite...

ja ih imam sve i samo su mi zadnja 2 dobra, ostalo nije vrijedno tih novaca. btw ima puno boljih neslužbenih modova na netu tipa "thivery in imperial city"

dabl eM
20-08-2006, 09:51
few q:
-kaj ostalo ti nije dobro??
-jel znate koji dobar sajt(ove) za nesluzbene modove...

dabl eM
20-08-2006, 21:20
evo luuude ideje...

nek naprave mod di kad posaljes svoj save game ucitaju ti lika i tak od jos jednog playera..nadete se negdi na nekom mjestu il u areni i fight...
to bi bilo suuuper za paycheck arenu...

Prince-Artas
21-08-2006, 23:09
few q:
-kaj ostalo ti nije dobro??
-jel znate koji dobar sajt(ove) za nesluzbene modove...

http://www.tessource.net

dabl eM
22-08-2006, 08:32
falaaaaaaa

mgovno
23-08-2006, 15:54
bilo bi dobro da postoje neka koplja ili da možeš držat po dva oružja u dvi ruke

g@mer4life
23-08-2006, 16:32
bilo bi dobro da postoje neka koplja ili da možeš držat po dva oružja u dvi ruke

dva oružja u ruci....to bi bilo zakon....

dabl eM
23-08-2006, 17:08
bilo bi dobro da postoje neka koplja ili da možeš držat po dva oružja u dvi ruke

da,to sam se sjetio kad sam igro ob i pomislio na wow....
bilo bi zakon...

Ps1ho
23-08-2006, 17:44
ma ja bi violio da mogu sa metlom haračit po Imperial City-u...

Big Al
23-08-2006, 20:14
Ja bi htio da možeš se sjest ili kupit onu barku i veslat po rijeci!

Kiklop
23-08-2006, 20:17
a ja bi volio da ga mogu pokrenut na duron 800Mhz

g@mer4life
24-08-2006, 11:39
Da možeš napadati s konja.

gidian
25-08-2006, 22:01
ja bi htjeo mod za oblivion u kojem možeš osnovati svoj grad

gidian
25-08-2006, 22:05
trebali bi uvest bruce leea

NiX4tHeG@M3R
25-08-2006, 22:20
a ja bi volio da ga mogu pokrenut na duron 800Mhz

:pray: :pray: :pray: :rotfl:

Kiklop
25-08-2006, 22:33
bilo bi bolje da nisu nikad izdali sifre ovak mi samo pokvari dozivljaj :(

g@mer4life
26-08-2006, 10:47
Ja bi da se udaranje s mačem po lutci za vježbanje broji i da se tako povećava skill

Ps1ho
26-08-2006, 11:07
Ja bi da se udaranje s mačem po lutci za vježbanje broji i da se tako povećava skill

što se toga tiče mislim da imaš modova za to, ali nisam siguran...

Unnamed
26-09-2006, 20:23
Ja bi da se cyrodiilu dodaju morowwind, skyrim, hammerfell, black marsh i sve ostale provincije :pray:

King tiger
26-09-2006, 20:43
I jos dobije posve besplatno turbo ribez.

Zamisli makinu za to.

Helios Prime
27-09-2006, 08:44
Pa napravimo mi sam nas mod. Potrazimo pomoc od PCPLAY-a iako sumnjam da ce nam puno pomoc vrijedi pokusati

Prince-Artas
27-09-2006, 18:16
bilo bi bolje da nisu nikad izdali sifre ovak mi samo pokvari dozivljaj :(

pa ko te sili da ih koristiš

Kiklop
27-09-2006, 19:48
bilo bi bolje da nisu nikad izdali sifre ovak mi samo pokvari dozivljaj :(

pa ko te sili da ih koristišpa to je veliko iskusenje koje mi je pokvarilo morrowind

27-09-2006, 20:01
bilo bi bolje da nisu nikad izdali sifre ovak mi samo pokvari dozivljaj :(

pa ko te sili da ih koristišpa to je veliko iskusenje koje mi je pokvarilo morrowind
Stara narodna:
Jebeš,khm,čovjeka koji nemože odolit iskušenjima :boohoo:

Lord Coldwolf
02-10-2006, 22:39
meni najvise fali u oblivionu levitation ,. jer u morrowindu sam vecinu vremena lebdio svijetom sa svojim bozanskim dark-elfom level 67,.
predivan osjecaj, popet se gore na grad iznad Viveca (zaboravih ime),.
,.uff,. nostalgija me sad ulovila,. dok sam ubio Viveca cist iz znatizelje da vidim tko je jaci ,.hehe,.vele da je Vivec bog,. ma da,. indeed ?
kaj sam onda ja bil u toj igri ,. :D

02-10-2006, 22:58
levitatea nema zbog oblivion gatea...bili bi prelagani

Lord Coldwolf
03-10-2006, 21:41
levitatea nema zbog oblivion gatea...bili bi prelagani

ah da,.. mogli su to drugacije zmislit a ne jednu zanimljivu postojecu magiju totalno maknut iz TES svijeta.

Lord Jambrek
17-10-2006, 11:15
meni najvise fali u oblivionu levitation ,. jer u morrowindu sam vecinu vremena lebdio svijetom sa svojim bozanskim dark-elfom level 67,.
predivan osjecaj, popet se gore na grad iznad Viveca (zaboravih ime),.
,.uff,. nostalgija me sad ulovila,. dok sam ubio Viveca cist iz znatizelje da vidim tko je jaci ,.hehe,.vele da je Vivec bog,. ma da,. indeed ?
kaj sam onda ja bil u toj igri ,. :D

to je sjebano kaj ga nema, inače mrzim cheatove, ali sam moro koristit TCT za letenje

BOKA
20-10-2006, 16:27
http://www.oblivionsource.com/?page=mod ... ect_id=493 (http://www.oblivionsource.com/?page=modforge&op=viewproject&project_id=493)

K4ciga
06-11-2006, 22:26
mislim da bi bilo super kad bi mogao započet stranu na zloj strani,nap da ti budeš glavni negativac,i da ti je cilj npr.otvoriti što više oblivion gateova,itd...naravno priča bi krenula u totalno drugom smijeru,a main quest bi bio naravno da pokoriš cijeli cyrodill :killyou:

Arbiter of Change
06-11-2006, 22:30
mislim da bi bilo super kad bi mogao započet stranu na zloj strani,nap da ti budeš glavni negativac,i da ti je cilj npr.otvoriti što više oblivion gateova,itd...naravno priča bi krenula u totalno drugom smijeru,a main quest bi bio naravno da pokoriš cijeli cyrodill :killyou:

Hm.... to bi ti bilo strahovito monotono, bar ako gleadaš trenutno stanje evil side-a u Oblivionu.

What's with the gun emo all the time? :?

Burek_fr0m_SPACE
07-11-2006, 00:11
Vidim da se priča ovdje dosta o cheatovima i kako ih ne treba stavljat u igre. Ne znam jeste li svjesni, ali 90% "cheatova" su ustvari konzolne komande namijenjene da developerima i testerima olakšaju život, a ne bi to škodilo ni onima koji prave modove. Uglavnom, namjena im nije nepošteno igranje već olakšanje pri izradi sadržaja. I sam pravim igre i mogu vam reći da je prilično nemoguće napravit bilo šta ako u igri nemate nekih sredstava za "nepoštenu" manipulaciju... Ali zaključak ostaje TES + cheatovanje = no go.

ran6er
07-11-2006, 17:06
Ja mislim da bi bilo dobro da ima mogučnosti borbe s dva oružja,ali da se oba ponašaju kao oružja a ne kao štit.Mogli bi i ubaciti više krvi.Kao na Dark Mesiah,a ne kad nekoga zarežeš da ta krv nestane za par sekundi.Bilo bi dobro da ima obrana gradova onako kao na Total War.

Upitni
07-11-2006, 18:21
levitate nema zbog toga jer su svii gradovi napravljeni kao cjeline,mislim reci kada zavrsis main quest dogodi se nešto jako lijepo ali to nesmijem reći jer ću spoilat igru ljudima...


edited by mod

Burek_fr0m_SPACE
08-11-2006, 00:08
levitate nema zbog toga jer su svii gradovi napravljeni kao cjeline,mislim reci kada zavrsis main questdogodi se nešto jako lijepo ali to nesmijem reći jer ću spoilat igru ljudima...


edited by mod
Relativno tačno. Levitacije nema ponajviše zbog načina na koji igra radi, a vjerovatno bi se našao i pokoji razlog što se balansa tiče...

Arbiter of Change
08-11-2006, 09:44
Ja mislim da bi bilo dobro da ima mogučnosti borbe s dva oružja,ali da se oba ponašaju kao oružja a ne kao štit.Mogli bi i ubaciti više krvi.Kao na Dark Mesiah,a ne kad nekoga zarežeš da ta krv nestane za par sekundi.Bilo bi dobro da ima obrana gradova onako kao na Total War.

To ti se ne bi baš uklapalu u čitava srednjovjekovni štih igre.

Jedino mjesto gdje BI se uklapalo je možda Akavir, sa svim istočnjačkim utjecajem.

Burek_fr0m_SPACE
08-11-2006, 14:00
Ja mislim da bi bilo dobro da ima mogučnosti borbe s dva oružja,ali da se oba ponašaju kao oružja a ne kao štit.Mogli bi i ubaciti više krvi.Kao na Dark Mesiah,a ne kad nekoga zarežeš da ta krv nestane za par sekundi.Bilo bi dobro da ima obrana gradova onako kao na Total War.

To ti se ne bi baš uklapalu u čitava srednjovjekovni štih igre.

Jedino mjesto gdje BI se uklapalo je možda Akavir, sa svim istočnjačkim utjecajem.
Možda se ono i bi uklapalo tematski, ali opet, zbog mehanike igre, ne bi bilo baš izvodivo. Jer ne možeš tek tako napraviti neki masovni okršaj u gradu kada je RPG poput Obliviona u pitanju. Ili bi se trebalo izložiti prevelikom riziku da stradaju neki važni NPC-ovi, ili bi ih trebalo napravit neranjivim, ili bi trebalo nekako žestoko nategnut priču, pa da baš tad u gradu nema ni jednog lika od koga bi igrač kasnije mogao imati bilo kakve koristi. RPGovi (bar za sada) ne mogu raditi ako u njemu ima toliko "slobode".

Arbiter of Change
08-11-2006, 19:43
Pa važni likovi i jesu neuništivi u vannila Oblivionu.

btw, Gothic 3 ima dual wield...

Burek_fr0m_SPACE
08-11-2006, 22:08
Pa važni likovi i jesu neuništivi u vannila Oblivionu.

btw, Gothic 3 ima dual wield...
Istina... i zaboravio sam na to. Vjerovatno zato što to nije bilo toliko primjetno/očigledno. Ali kada bi se grad napadao 5x i svaki put bi jedni te isti ljudi čudesno ustali iz mrtvih - e onda bi tu neranjivost zapamtio do kraja života.

Arbiter of Change
08-11-2006, 22:09
[quote="Arbiter of Change":3l85toa6]Pa važni likovi i jesu neuništivi u vannila Oblivionu.

btw, Gothic 3 ima dual wield...
Istina... i zaboravio sam na to. Vjerovatno zato što to nije bilo toliko primjetno/očigledno. Ali kada bi se grad napadao 5x i svaki put bi jedni te isti ljudi čudesno ustali iz mrtvih - e onda bi tu neranjivost zapamtio do kraja života.[/quote:3l85toa6]

To bi radilo kad bi likov bili generic, ali u TES igrama likovi su uglavnom unique.

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 01:20
To bi radilo kad bi likov bili generic, ali u TES igrama likovi su uglavnom unique.
Dosta likova izgleda kao da su generic, ali svi su jedinstveni, predodređeni i neponovljivi. A pomalo je besmisleno i raspravljati o tome, bar za sada. Jer po tom našem dosadašnjem razgovoru, zaključismo da bi bilo najbolje imati neki RPG sa real-time generatorom dalje priče i razvoja događaja po principu "ko živ - ko mrtav". Ali niko se do sada nije odvažio napraviti takvo nešto. I ja sam razmišljao napraviti neki "simsoliki" sistem u svom RPGu u kome bi stvari bile dinamične i nepredvidive, ali sam se ipak odlučio za vulgaris RPG, jer investicija nije isplativa. U to treba uložiti jako mnogo truda i onda to opet ima jako velik potencijal da se odigra u pogrešnom pravcu i da se sav gameplay za*ebe. Neisplativo, definitivno... ali svaka čast onome kome to pođe za rukom.