PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hitno, ošo komp kvragu- možda grafička?



Electromaster
01-03-2011, 17:09
Skrolam ja tako lijepo po forumu kad odjednom- paf! Neke čudne trake po ekranu, usporilo se sve, ja gledam wtf pa odlučio restartati. No, kad se računalo krenulo restartati- nema slike. Nakon par pokušaja, na hunch sam odučio prespojiti monitor na VGA kabel, te se slika pojavljuje. Ali- tijekom bootanja- slika distorzirana, trake su i dalje tu, a kad se Winsi pokušaju pokrenut- na par sekunda flasha plavi ekran s nekim popisom errora- ne stignem pročitati- i računalo se samo restarta.
Nakon toga pokrenuh ga u sejf modu, slika i dalje totalno u prozoru, rezolucija 640x480- ali radi. Malo skenirao za virusiće, uradio system restore- al ništa.
Onda sam uzeo instalacijski DVD Winsa, išao da ću ih popravit- kad vidim i tamo slika u prozoru.
Sad, možda sam ja blesav, ali sve nešto brijem da je crkla grafa. Može li mi netko to potvrditi? Ili opovrgnuti?
Ako baš treba mogao bi negdje posuditi jednu grafu da provjerim, ali radije bi to izbjegao...

marijanovic
01-03-2011, 17:11
Možda malo više informacija? Ili d zovemo vidovitog Milana da nam kaže kakav komp imaš i koja je grafa?

Shaka
01-03-2011, 17:17
graficka je otisla,mozes nam reci o kojoj grafi je rijec pa ima nacina da ju spasis jer sve mi se cini da je memorija grafe otisla...

mozes probati u safemodu spustit taktove,moze probati rerna metodu u krajnjem slucaju...

Electromaster
01-03-2011, 17:29
Ah, sori. Zanio se. ^^

Grafa je nVidia GeForce 7300 GT, te je trenutno najstarija komponenta u računalu- preživjela je udar groma zbog kojeg sam prije nekih pol godine pol računala promjenio, ali upravo zbog toga mi je i glavni optuženi.

Što se ostatka kompa tiče, treba li ti nekaj određeno, ili? Nisam sad na njemu a ne traže mi se po sobi papiri od svake kompontente, pošto ih ne znam napamet. >_>

Inače, komp je trenutno pod UPS-om, tak da ak je nekaj riknulo, nije do struje...

@shaka
Ako jest grafa, nije me puno briga da ju spašavam... Radije bi čim prije nabavio novu. :)

C
01-03-2011, 17:33
Smrdi na grafičku, tj. na njezinu memoriju po najviše. Pokušaj testirati grafičku na drugom PC-u, jer kod mojeg frenda se dogodilo isto to, čak i u BIOS-u je imao crte i sl., i na kraju smo ustanovili da mu je kondor na matičnoj prdnuo, tako da kod njega nije bilo do grafičke, a isti problem je imao kao i ti sada.

Electromaster
01-03-2011, 17:41
A, mogao bi možda tesirati negdje, ali onak, grafa je stara 5 godina, matična pol godine. Grafa je bila u kompu kad ga je spržio grom, a otkad je matična u njemu komp ima UPS... Možda je grafičkoj jednostavno odzvonilo. :)

Dakle, probat ću testirati, ali- ako jest grafička, trebat ću kupiti novu. So, može li mi netko preporučiti neku nVidia grafu, cjenovni rang max 550kn, i da ima dva izlaza, pošto mi treba za spajanje TV-a koji na sebi ima VGA i HDMI ulaze. [Ako grafa ima dva DVI izlaza isto nije bed, imam DVI to VGA adapter.]
Također, pošto živim u vukojebini bitno mi je da se može naručiti s neta iz neke trgovine koja ima dostavu na kućnu adresu.
I naravno da nije lošija od ove, ali to se valjda podrazumijeva.

C
01-03-2011, 17:53
Imaš ovdje negdje u novijoj temi preporučljivu grafičku za 500KN, pa si pogledaj.

marijanovic
01-03-2011, 18:03
PoV NVidia GTS430 1GB http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=9658 (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_228&products_id=9658)S550 Kn.

Electromaster
01-03-2011, 19:23
Okej, potvrđeno, grafička je. Vrijeme za kupovinu...

@marijanovic
Ok, ali koliko vuče ta grafa? Napajanje mi je 400W...

marijanovic
01-03-2011, 19:25
Nema dodatni konektor za napajanje, dakle 75W je maks (toliko daje PCI-E port). Napajanje bi ti trebalo biti dovoljno.
Koje je napajanje?

Electromaster
01-03-2011, 19:36
Codegen 300XX... Matična Gigabyte GA-P43-ES3G, proc Intel Core 2 Duo E8400, 3.00Ghz.
Valjalo bi napomenuti i da imam dva HDD-a...

Marvin OCX
01-03-2011, 19:42
Grafa ti je riknula 100%,vjerovatno se pretjerano grijala a nisi primjetio