PDA

Pogledaj cijelu verziju : Terence McKenna



Kid A
28-02-2011, 23:23
http://www.havelshouseofhistory.com/McKenna,%20T%20Phot0001.jpg
Terence McKenna bio je pisac, filozof, revizionist i vizionar. Poznat je po proučavanju šamanskih običaja plemena u Južnoj Americi i sveobuhvatnoj filozovskoj misli koja je obuhvaćala teme od antropologije, morfologije, ontologije do psihodeličnog iskustva. Njegov je rad obuhvaćao razna područja, od Voynichove knjige preko podrijetla ljudske vrste do Teorije noviteta. Njegove teorije u sebi sadrže kombinaciju halucinogenih kemijskih sastojaka, gajanizma i šamanizma.

1971. Terence McKenna, njegov brat Dennis McKenna, s još trojicom znanstvenika odlaze u Kolumbijsku kišnu šumu Amazone u potrazi za oo-koo-hé, biljnim pripravkom koji sadrži DMT. Kod La Chorrera, na nagovaranje njegova brata, podvrgava se psihodeličnom eksperimentu za koji tvrdi da ga je doveo u kontakt sa Logosom: informativnim, halucinantnim glasom, gotovo univerzalnim za sva halucinogena iskustva. Otkriće ovoga glasa potaklo ga je na istraživanje struktura I Chinga, što ga je na kraju dovelo do teorije noviteta.
Tijekom većine 1970-tih McKenna je održavao uglavnom nezamjetljiv profil, živeći u maloj prigradskoj kući, izdržavajući se tantijemima od svoje knjige Magic Mushroom Growers Guide, i uzgajanjem i prodajom psilocylibinskih gljiva.
McKenna je bio suradnik Ralph Abrahama, Rupert Sheldrakea, and Riane Eisler te je s njima sudjelovao u zajedničkim radionicama i simpozijima. Bio je osobni prijatelj Tom Robbinsa, te je utjecao na misli mnogih znanstvenika, pisaca, umjetnika, i zabavljača.

Prije nego što netko uleti s genijalnim pitanjima tipa "šta će ovo u SCIENCE! podforumu", rekao bih samo da u tumačenju nauke ne bi trebali gledati samo pravolinijski, posvetivši se na izgradnji vanjštine oko nas, stvarajući brojne inovacije u hodu, tek naknadno poklanjajući pažnju istim za neku smislenu primjenu. Ovo.jeste.nauka
Terence bi bio predstavnik onog drugog tabora s Wattsom, koji se posvetio izgradnji unutarnjeg prostora i ličnosti, jer to je nešto od čeg bi svako od nas trebao prvo krenuti. On razumije suštinu, razumije kako ovaj materijalni svet u stvari funkcioniše. Civilizacija u stvari ne znači napredak, jer čovječanstvo je na prvom mjestu duhovno zaostalo. Prosječan savremeni čovjek uopšte ne stremi ka duhovnom razviću već samo materijalnom, što je greška u startu.

Možda čak ova tema bude nekom zanimljivija od čitanja otkriva nove elektroničke cigarete, ili nafte koja se sporije troši pa će nas izaći daleko jeftinijeSili lansiranja nove sonde ka JupiteruSili ili

You can stand back and look at this planet and see that we have the money, the power, the medical understanding, the scientific knowhow, the love and the community, to produce a kind of human paradise. But we are led by the least among us, the least intelligent, the least noble, the least visionary.... and we do not fight back against the dehumanizing values, that are handed down as control icons

Skoro sam završio čitanje njegove "Food of the Gods" koju svima preporučam ali s obzirom da će danas većina otvoriti temu da mu se prepriča ukratko lektira koju ima za zadaću nego da ju pročita, staviću par yt linkova, možda bude imalo bolji efekt :D
ZEglHjd_gUQ
9c8an2XZ3MU
Možda bi se stavio u situaciju da sam na samrtnoj postelji i da imam posljednju želju za ljude oko sebe, zatražio bih da malo odvoje svog vremena za ovog čovjeka, jer ne mogu još dovoljno naglasiti koliko je imao utjecaja na moj život i približavanju shvatanja toliko stvari, otvaranju novih vidika, do one točke u životu kad jednostavno razumiješ............aaali pošto se nekako držim onog da ljudima ne treba gurati nešto svoje pod nos ili forsirati ih, ako su dovoljno otvorenog uma takve stvari će same naći put do njih. Eto, bar mogu improvizirati neku prečicu otvaranjem ove teme :D

W1k1n6
28-02-2011, 23:45
Nije baš za znanost ali ima tu i drugih tema koje su se uvukle pa neka ostane. Nadam se da će stati na njemu, ne bih volio da se u podforum uvuku Saibabe, Denikeni i Gelleri. Jedino mi nije jasno što si htio reći s njim, bilo je puno ljudi koji su si skurili mozak s tripom :)

McPingvin_v2.0
01-03-2011, 00:40
Nemoj mi protiv Saibabe :D

Totoro
01-03-2011, 14:05
Nemoj mi protiv Saibabe :D
Ti si kralj, baš sam ovo mislio napisati i vidim tvoj komentar :)

Tema: Admire razumiješ ti qrac, ne trebaju droge da bi se što spoznalo.

EDIT: Lik umro od raka mozga, i stalno je patio od migrena. Hahaha, super tripovi :/

Kid A
01-03-2011, 15:08
Nitko nije rekao i da je nuzno, daj molim te informiraj se malo prije nego sto pises takve dezinformacije.
Njegov privatni zivot i ucenje su sasvim razlicite stvari.
Mogao sam fino editirati tekst, namjerno ostavio onaj dio o DMT-u samo da vidim koliko ce ljudi biti skloni predrasudama i izvlaciti krive zakljucke.

Totoro
01-03-2011, 15:27
Nigdje nisam uočio po čemu je on šaman?

EDIT: A baš i nemam volje slušati misli nekog tko je pola života bio drogiran :D

W1k1n6
01-03-2011, 16:04
Dobro, meni se sviđa ovo o duhovnoj zaostalosti čovječanstva, mada su o tome govorili filozofi prije više stoljeća. Svakako bi trebalo pročitati malo više nego davati zaključke o bilo kome na brzinu. Priznajem da se i meni omaklo, jer sam između redova najviše uočio vezu s halucinogenim drogama. BTW, malo me čovjek fura na našeg Zeca, garantirano se i njemu sviđa :)

Totoro
18-03-2011, 22:03
Kad napunim 20 nabavljam meskalin, makar u Ameriku otišao.

unknown
20-03-2011, 14:00
narkoman koji je uzeo stvari što su rekli puno pametniji ljudi od njega kao što je wiki rekao prije par stoljeća i prodao pod svoje.

Duke of Earl
20-03-2011, 14:10
Nije ovo tema za ovaj forum, možeš većinom očekivati debilne odgovore poput ovog gore.

Forengner
20-03-2011, 14:13
Unknown aside,gde su teme o pravim pravcatim inovatorima i vaznim licima vezanim za nauku?Einstein,Tesla,Gutenberg.

Sonic_Moronic
20-03-2011, 14:18
Pootvaraj ih :|

croat1gamer
20-03-2011, 16:18
Ovo se moze karakterizirati kao drustvena znanost, tako da je lokacija teme legit.
Inace, moj cent za sada:
Vjecita dilema ljudskog roda- raditi za napredak civilizacije, raditi za vlastiti napredak ili raditi za duhovni napredak.

Totoro
20-03-2011, 17:22
Šta bude u toj knjizi Food of the Goods?

beba nema zvečku
27-03-2011, 12:57
ne znam zašto xarabas nije postao ovo ovdje

DGfZQJPczmI&feature=feedlik

zanimljivo

Kid A
27-03-2011, 12:59
ne znam zašto xarabas nije postao ovo ovdje

DGfZQJPczmI&feature=feedlik

zanimljivo
wtf
da nisi rekao da nemas fb, pomislio bih da me sad stalkas :D

Strasan intervju, nevjerojatno koliko je covjek u stanju apsorbirati znanja za jednu osobu. Izuzetan lik

beba nema zvečku
27-03-2011, 13:21
ma pojavilo mi se na jutjbu. odlučio pogledati, ostao ugodno iznenađen. pogotovo ak se sjetim priče o Budi i nekako mi sve ima smisla,hehe.

Totoro
27-03-2011, 18:55
Ja sam to sve prebacio na mobitel ko mp3

Kid A
14-04-2011, 01:48
Skoro sam pogledao jedan odlican dokumentarac koji je svojevrstan hommage McKenni
http://headspace-studios.com/media/CognitionFactor/cognition_factor_A4_low.jpg
Par puta sam naletio na forumu na price o transhumanizmu (mislim da cak ima i tema) dok ovaj uradak malo poblize istrazuje predmet kroz intervjue s Alex Greyem, Ralph Metznerom i mnogim drugim.
Kroz posebno kreirane 3D scenarije i odlicnu ambijentalnu glazbenu podlogu, film je na jako zanimljiv i dinamican pristup prezentirao rijec, sliku i misljenja 20-tak najvecih poznavatelja tematike transhumanizma
8WvIhscI7pg
Traje nekih 60-tak minuta ali u svakom slucaju velika preporuka

Death By Sexy
14-04-2011, 07:27
Čini mi se meh, al pogledat ću za vikend, baš me zanima.

beba nema zvečku
22-04-2011, 19:57
Cognition factor je uzasno reliziran dokumentarac, gledajte jako dobro raspoloženi.

Duke of Earl
19-12-2011, 19:45
Neznam kud da ovo bubnem, pa ću tu, s obzirom da je Terence bio poznat prema svojoj ljubavi prema psilocibinkama:

http://healthland.time.com/2011/10/03/w ... ty-change/ (http://healthland.time.com/2011/10/03/want-to-feel-younger-more-open-magic-mushrooms-trigger-lasting-personality-change/)