PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sotfversko pojačalo za slušalice



Lord Jambrek
28-02-2011, 22:07
Alo bagro, pa de ste? Nije me 100 godina ovdje bilo, ali nebitno, ako je forum i dalje u dobroj staroj funkcionalnosti, odgovor će tu bit :)


Nego.

Kako imam DTT2200 zvučnike koji su već stari kao biblija i nažalost nemaju izlaz posebni za slušalice, prisiljen sam spajat slušalice direktno u komp.
Problem se javlja što sam malo nagluh, možda i nisam, ali želim jaču izlaznu snagu slušalica, kako trenutno nemam para za nikakvo pojačalo za slušalice (koja btw. koštaju od 100€ pa do cifri za koje si ni gotovac nebi dizo kredit sam da ispadne veća seljačina u 24h), a na njušaklu je bilo jedno za 150kn, ali naravno prodano :/.

Tako sam jadan ostao prisiljen potražit neko software riješenje. Program može, ali i ne mora bit besplatan, samo da nekak pojača output na izlazu na zvučnoj.

Equaliser u Winampu je podešen do samog savršenstva za moje Sony MDR-EX35, ali snage fali čak i ak stavim na +12db cijeli EQ.

Unaprijed hvala svima koji uspiju nać neko riješenje.

Nee Joe
28-02-2011, 22:12
Sry na offtopicu ali mislim da sam se upravo usrao na nevjerojatnom comebacku nakong duljeg vremena :shock: :D ... Welkom bek :D

marijanovic
28-02-2011, 22:55
Koja je zvučna?

Lord Jambrek
01-03-2011, 06:26
Koja je zvučna?

Hahaha, ono najbitnije zaboravim :D

Creative Audigy 2

marijanovic
01-03-2011, 11:13
Koju integriranu zvučnu imaš? (Pitam jer je možda bolja od te Audigy 2.)

Probaj instalirati Creative Sound Blaster (Trial) pa vidi jel će ti štogod donijeti...

Lord Jambrek
01-03-2011, 11:48
Koju integriranu zvučnu imaš? (Pitam jer je možda bolja od te Audigy 2.)

Probaj instalirati Creative Sound Blaster (Trial) pa vidi jel će ti štogod donijeti...
:rotfl: Intergrirana zvučna bolja od Audigy

Onaj Realtek High Definition kaj dolazi na većini današnjih matična je gore, smeće i pol. Na njemu su sluške valjda 3x tiše i zvuk neusporedivo lošiji.


Erm ne kužim kaj misliš pod Creative Sound Blaster trial jer nemogu niš nać, samo drivere za SB kartice nalazim.

marijanovic
01-03-2011, 11:50
Probaj odavde:
http://www.asrock.com/feature/SoftwareSuite/index.asp

C
01-03-2011, 12:07
Imaš razne playere za OC zvuka. :)
Media Player Classic ima OC do nekih 200% mislim, dok recimo KMPlayer ima do 400% OC, FLV playeri mogu do 200%.

Ovisno o kvaliteti slušalica, zvučnoj kartici i driverima od nje ovisi kakva će biti na kraju kvaliteta zvuka.
Ja imam trenutno dobre slušalice, Creative Fatality X, koje se ne mogu OC-ati, ali sam davno imao sluške od Amazona neke imba, koje sam uz nVidia Mixer drivere mogao clockati do čak 300% bez da počne grčati i sl. Jednostavno je bilo sve prestrava, i to je trajalo nekih 3 godine, nakon čega su slušalice od konstantnog OC-a pregorile. Sada kada gledam, +300% OC a zvuk čist kristalno, i još slušalice bile same po sebi ultra glasne (mislim da još nema na tržištu po defaultu tako glasnih slušalica), ove današnje koje imam su isto imba, ali nisu ni približno glasne koliko od Azona, i OC od samo 100% slušalice već grče.

@Realtek High Definition - Dobar je on, ali ne u svim laptopima. Recimo ja imam OK laptop što se tiče zvuka, dosta je jak, ima integriran bass i ostale kerefeke. Dok recimo moj frend isto ima Realtek High Definition, ali to se na volume 100% ništa ne čuje, ali, doslovno, ništa. Frendicin laptop isto, volume na 100%, ništa se ne čuje, treba gledati filmove s normalize opcijom da se makar nešto čuje. OC zvuka na 200% se i dalje ništa ne čuje. Dok recimo kod mene, zvuk na 100% grmi po zgradi, stara govori da smanjim odmah i praktički nikada ne pojačavam preko 60%. Ne znam u čemu je stvar kod toga, ali mislim da nije u Realtekovoj zvučnoj kartici.

Niko Bellic
01-03-2011, 12:16
(mislim da još nema na tržištu po defaultu tako glasnih slušalica)
Hahahahaha

Daj i meni malo tih ludih gljiva. Citam i nevjerujem. Shock-iran sam dubinski.

C
01-03-2011, 12:21
Ne, ali stvarno, slušalice su prestare, ali preglasne.

Ogg The Dogg
01-03-2011, 20:47
ja bi ti predložio da se ne zajebavaš s time nego da jednostavno kupiš jedan produžni audio kabel(5m= 20 kn) i prebikaš ga i ubodeš u neki od ulaza na zvučnicima ^^ jedini problem će ti onda što moraš iskapčat sve zvučnike iz pojačala da se i oni ne bi kreveljili dok ti koristiš sluške.
i da, ja mislim da ti je vjerojatno sluh oštećen, pošto ja konstantno koristim laptop, imam sweexove sluške hm510(200 kn ih platio) i zvuk mi je na 13-18 posto cijelo vrijeme.

Razzarach
02-03-2011, 00:28
Sluh mu je ostecen jelda?

Systematic Reverse
02-03-2011, 13:46
(mislim da još nema na tržištu po defaultu tako glasnih slušalica)
Hahahahaha

Daj i meni malo tih ludih gljiva. Citam i nevjerujem. Shock-iran sam dubinski.

:rotfl:

bezimeni
02-03-2011, 18:50
Pokušaj sa DFX (http://www.fxsound.com/)S.Meni osobno samo pokvari zvuk ali mnogi ga hvale .

Razzarach
02-03-2011, 20:21
http://www.inet.hr/~obacan/predpoja.htm
enjoy.
Btw. mogo bi sebi ovo sklepat jbt :D
Nije potreban niti jedan IC pa valjda nece bit tesko nabavit ove druge djelove.

Čux
03-03-2011, 15:04
šaka kuna za elemente i zalemi si neko malo pojačalo ;)

Lord Jambrek
04-03-2011, 15:45
ja bi ti predložio da se ne zajebavaš s time nego da jednostavno kupiš jedan produžni audio kabel(5m= 20 kn) i prebikaš ga i ubodeš u neki od ulaza na zvučnicima ^^ jedini problem će ti onda što moraš iskapčat sve zvučnike iz pojačala da se i oni ne bi kreveljili dok ti koristiš sluške.
i da, ja mislim da ti je vjerojatno sluh oštećen, pošto ja konstantno koristim laptop, imam sweexove sluške hm510(200 kn ih platio) i zvuk mi je na 13-18 posto cijelo vrijeme.



Da to sa brikanjem kabla sam razmišljao i upravo to iskapčanje zvučnika me ne privlači.

Sluh je oštećen sigurno, u zadnjih par mjeseci kaj god mi neko veli, prvi odgovor, tj. pitanje, mi je "kaaaaj?" :D


@Onajkojijestavioshemuzapretpojačalo


Mnogo dobra ideja :) Tak će izgleda i na kraju bit :) Homemade ftw.

marijanovic
04-03-2011, 16:45
A da odeš kod liječnika? Možda samo imaš čepove?