PDA

Pogledaj cijelu verziju : Steam dolazi na televizore



IgGy
28-02-2011, 21:51
Valve je objavio jednu prilično interesantnu vijest kako Steam, za one koji ne znaju, platforma za digitalnu distribuciju igara, dolazi na - televizore. Što to znači? Još nije poznato. Naime, Valveov potpredsjednik marketinga, Doug Lombardi je objavio kako će Steam ubrzo donijeti podršku za kontrolere i pokretanje na bilo kojem TV uređaju ili računalnom zaslonu zahvaljujući "big picture" modu, no nije objašnjeno što to zapravo znači, pošto je Steam generalno moguće i sada spojiti na TV. Najjednostavniji način jest grafičku karticu HDMI kablom spojiti na TV uređaj i spremni ste.
Doduše, može li to značiti da Steam donosi cloud gaming? Vjerujemo da ćemo doznati ubrzo.

W3DR4N
01-03-2011, 00:24
Nekom logikom mogu zaključiti da će prodavati box za streaming sadržaja. Uređaj tipa Boxee koji može streamati multimediju s kompa, samo ovaj put za igre. Jako kul stvar koja će se sigurno naći pod mojom telkom.

edit: Čitajući tekst o "big pictureu" podrobnije, nekako se između redova može naslutiti da bi Valve mogao razmišljati o toj opciji za PS3. Koliko bi Sony to dopustio, ne znam, ali PS3 već može reproducirati 1080p video sadržaje putem streaminga (Hulu, Netflix). Streaming bi bio najpodlije-genijalni način da Valve dovede PC knjižnicu igara na PS3, uz odgovarajuće snažno računalu u kućanstvu.

W1k1n6
01-03-2011, 01:39
Moglo bi i to biti, no meni se čini da bi moglo značiti i podršku Steama za Onlive i/ili Gaikai. Ne vjerujem da su razvili vlastiti sustav za cloud, to bi se već znalo.

Arbiter of Change
01-03-2011, 11:38
edit: Čitajući tekst o "big pictureu" podrobnije, nekako se između redova može naslutiti da bi Valve mogao razmišljati o toj opciji za PS3. Koliko bi Sony to dopustio, ne znam, ali PS3 već može reproducirati 1080p video sadržaje putem streaminga (Hulu, Netflix). Streaming bi bio najpodlije-genijalni način da Valve dovede PC knjižnicu igara na PS3, uz odgovarajuće snažno računalu u kućanstvu.
Apsolutno, tim više jer su već na početku cross-platform veze sa Portalom 2. Očito je da Valve ima dugoročne planove sa Sonyem.

Deadwalker
01-03-2011, 14:43
Kada bi to tako uistinu bilo, nitko sretniji od mene :)

RIDER32
03-03-2011, 18:10
Možda steam planira iskoristiti neiskorišteni potencial PS3 platforme.. to bi bilo krasno :)

W3DR4N
03-03-2011, 18:30
Više će biti objavljeno na GDC-u kasnije u tjednu.

Kid A
01-08-2012, 15:35
Ne da mi se otvarat novu temu a netko je spomenuo Gaikai

http://www.gaikai.com/gamesS

Pocelo je

Sonic_Moronic
01-08-2012, 16:04
Prebolesno, isprobavanje igara preko streaminga, još na bilo kakvoj kanti. THE POSSIBILITIES.